Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1291 odpowiedzi na ten temat

#1081 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 17 listopad 2012 - 22:45

Ceny ziemniaków dziś w Skalbmierzu sprzedałem po 7zł za worek 15kg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemniaków Dzisiaj, 05:52
  •  

#1082 Share niedzwiedz507

niedzwiedz507

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 11:11

Ceny ziemniaków wczoraj w toruniu na hurcie sprzedawali po 6zł 15 kg

#1083 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 13:16

Ceny ziemniaków Orjentuje sie ktoś jak w Bydgoszczy na Kaliskiej teraz,ile wołaja a jak zejście? i jak na poniedziałek sie szykuje ? Bo teraz wszystko się szybko zmienia.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1084 Share damii1

damii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów
  • Zainteresowania:FB https://www.facebook.com/damian.woszczek?ref=tn_tnmn

Napisany 18 listopad 2012 - 14:02

Ceny ziemniaków dostałem tel. i bede szykował zółtego na wegry po 10zł za 15kg 5+ na środe tak ze idzie ziemniak do góry bo go juz nie ma za duzo w małopolsce jak myslicie dojdzie do 1zł /kg ? :)

#1085 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 14:54

Ceny ziemniaków Handlarz zawsze musi 100% zarobić więc to troszkę mija się z celem mu sprzedawać.

#1086 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 15:41

Ceny ziemniaków @damii1 szczerze mówiąc to lepiej żeby te10zł było ceną maksymalna w tym sezonie bo znów będziemy mieli nalot skoczków na te produkcję
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#1087 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 18 listopad 2012 - 15:46

Ceny ziemniaków 10zł za worek wystarczy lepsze to niż to co było w zeszłym sezonie

#1088 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3390 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 18 listopad 2012 - 15:59

Ceny ziemniaków tak niech cena rośnie,rośnie i zatrzyma się na poziomie ponad 1,-/kg i w przyszłym roku znowu tragedia z ceną

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#1089 Share damii1

damii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów
  • Zainteresowania:FB https://www.facebook.com/damian.woszczek?ref=tn_tnmn

Napisany 18 listopad 2012 - 16:39

Ceny ziemniaków dokładnie na wiosnę cena jak Bedzie wysoka to ludzie głupieją i sadza bądź ile. ale nie wykluczone ze może sie powtórzyć sytuacja z poprzedniego sezonu...

#1090 Share Robertb

Robertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 17:40

Ceny ziemniaków Ja w sobote zawoziłem na tira na Rumunie po 6 zł za 15kg,poczekam tydzień raczej będą droższe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1091 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 17:49

Ceny ziemniaków Panowie... czy wy zdajecie sobie sprawę jak wyglądała sytuacja w 2010, 2011 i jak wygląda sytuacja obecnie? Bo twierdzenie że przez skoczków mieliśmy niskie ceny w poprzednim sezonie jest... nie chcę tu nikogo obrazić ale zwyczajnie jest to głupota, błędne pojmowanie rzeczywistości. To może wyjaśnię:
2010 - w Rosji susza, produkcja ziemniaka spadła o 50%, na południu też susza i stąd wysokie ceny - eksport.
2011 - urodzaj ziemniaka wszędzie, każdy kraj miał do oporu - eksport niemal zerowy.
2012 - Wielka Brytania - powodzie, na pola nie dało się wjechać, południe - susza - eksport.
A teraz wnioski: cena nie ma znaczenia, to czy areał wzrośnie o 2-3% też nie ma znaczenia. Gdzieś musi pojawić się nieurodzaj, kataklizm aby dany rejon importował. Polska produkuje co rok tyle ziemniaka że i tak nie jest w stanie sama go skonsumować mimo że porównując z latami 2001-2005 produkujemy o 50 % mniej niż obecnie.
Obudźcie się, te kilkaset ha więcej nic nie znaczy. Winą jest urodzaj w całej Europie. Pamiętam lata gdzie w pierwszym roku cena była marna, w kolejnym również a następny rok... nikt nie chciał kupić nawet za psie pieniądze.

#1092 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 18:17

Ceny ziemniaków I co wnioskujesz
pawelol111

na ten sezon i na wiosne, jakie perspektywy?

#1093 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 18:33

Ceny ziemniaków Perspektywa jest taka że albo mamy wschód lub zachód lub południe zalane bądź wysuszone albo znów pracujemy za darmo. Tak jest z tą produkcją, można trafić i zarobić kokosy a można szukać dużego doła na żwirowni żeby wszystkie ziemniaki się zmieściły. Loteria.

#1094 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 18:46

Ceny ziemniaków To napewno, w Polsce choć byśmy jedli ziemniaki na śniadanie ,obiad i kolacje to i tak ich nie zjemy. Ratunek tylko Eksport(duży,bardzo duży eksport).

#1095 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 18 listopad 2012 - 19:01

Ceny ziemniaków

kalisz 3,5. Przewiduję cenę 40-50 groszy na ten sezon o ile nie wyższą

bardzo się nie pomyliłem :lol:

#1096 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 19:12

Ceny ziemniaków @saszeta skrzynka wodki dla ciebie

Panowie... czy wy zdajecie sobie sprawę jak wyglądała sytuacja w 2010, 2011 i jak wygląda sytuacja obecnie? Bo twierdzenie że przez skoczków mieliśmy niskie ceny w poprzednim sezonie jest... nie chcę tu nikogo obrazić ale zwyczajnie jest to głupota, błędne pojmowanie rzeczywistości. To może wyjaśnię:
2010 - w Rosji susza, produkcja ziemniaka spadła o 50%, na południu też susza i stąd wysokie ceny - eksport.
2011 - urodzaj ziemniaka wszędzie, każdy kraj miał do oporu - eksport niemal zerowy.
2012 - Wielka Brytania - powodzie, na pola nie dało się wjechać, południe - susza - eksport.
A teraz wnioski: cena nie ma znaczenia, to czy areał wzrośnie o 2-3% też nie ma znaczenia. Gdzieś musi pojawić się nieurodzaj, kataklizm aby dany rejon importował. Polska produkuje co rok tyle ziemniaka że i tak nie jest w stanie sama go skonsumować mimo że porównując z latami 2001-2005 produkujemy o 50 % mniej niż obecnie.
Obudźcie się, te kilkaset ha więcej nic nie znaczy. Winą jest urodzaj w całej Europie. Pamiętam lata gdzie w pierwszym roku cena była marna, w kolejnym również a następny rok... nikt nie chciał kupić nawet za psie pieniądze.

dobre argumenty ale jak wytlumaczysz to ze w zima i wiosna 2010 roku w moje strony przyjezdzali handlarze i kupowali TIROWE ilosci sadzeniaka
Znajowi pracuja w centrali nasiennej i w tamtym czasie nigdy nie pamietali takiego popytu na sadzeniaka
ja dajac w internrcie ogloszenia odnoscie sprzedazy duzych dzwonili do mnie inni rolnicy i pytali czy czasem nie byłoby sadzeniaka

Edytowany przez przemol87, 18 listopad 2012 - 19:15.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#1097 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 19:13

Ceny ziemniaków http://www.tvr24.pl/...warzywa krajowe czy te wskazane ceny są bliskie ceną transakcyjnym?

#1098 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 19:24

Ceny ziemniaków jesli chodzi o Zjazdowa to podawane tam są ceny wyjsciowe a transakcyjne sa rozne
Moge powiedziec na podstawie wlasnego doswiadczenia ze nie ma sensu wzorowac sie na serwisie giełdy w Łodzi

#1099 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 20:36

Ceny ziemniaków

dobre argumenty ale jak wytlumaczysz to ze w zima i wiosna 2010 roku w moje strony przyjezdzali handlarze i kupowali TIROWE ilosci sadzeniaka
Znajowi pracuja w centrali nasiennej i w tamtym czasie nigdy nie pamietali takiego popytu na sadzeniaka
ja dajac w internrcie ogloszenia odnoscie sprzedazy duzych dzwonili do mnie inni rolnicy i pytali czy czasem nie byłoby sadzeniaka

Powódź mieliśmy w maju, u mnie cudem ocalały - posadziłem na ziemi przepuszczalnej z dużym spadem, plantacje dookoła poległy. Sporo sadzeniaka wyjechało na wschód. Do tego zapaleńcy u nas. Wzrost areału był - fakt - i to niemal w całej Europie jednak jeszcze raz podkreślam: winowajcą jest urodzaj. Wystarczyła susza na zachodzie i ze sprzedażą ziemniaka nie byłoby najmniejszego problemu. Na Ukrainie, w Rosji, u nas - rekordowe zbiory w 2011 - i kto miał to zjeść? :P
Jest jeszcze jedna kwestia: zniszczony przemysł w Polsce - ileż to skrobi ziemniaczanej potrzeba było do odlewania części... Teraz podobno Chiny potrzebują skrobi i stąd niezłe ceny skrobiowego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1100 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 00:46

Ceny ziemniaków lord 50+ 4zł/15kg z domu. parszywy jak cholera :D
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.