Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1291 odpowiedzi na ten temat

#961 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 13 październik 2012 - 21:00

Ceny ziemniaków Żarty i tyle :P nie ma powodów do nerwacji, jedziemy na tym samym wózku. Jak u nas tanio to i mikad kokosów nie zrobi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemniaków Dzisiaj, 21:24
  •  

#962 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 13 październik 2012 - 21:24

Ceny ziemniaków A właśnie, że może zrobić, bo na pyrze jest biznes, tylko trzeba mieć przynajmniej 20 ha i kontrakt albo stałego, pewnego odbiorcę. Sam co roku mam kilka ha czipsowych, które odpowiednio zadbane dają dobry plon, kopane luzem, cena przyzwoita i nie narzekałbym wcale, gdybym miał te 30 ha do zagospodarowania, ale w okolicach Sieradza niektórzy chcą 100 000 zł za ha :P Także kolega, po którym tak jedziecie prawdopodobnie wychodzi na swoje, bo na prawdę się da.

Edytowany przez Szarlej, 13 październik 2012 - 21:25.

#963 Share mom

mom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 13 październik 2012 - 21:28

Ceny ziemniaków @kissmy... & Szarlej czyli widzę że popieracie moje zdanie co do opłacalności przy uprawie wielkopowierzchniowej lub w grupach producenckich ?

@pawelol111 nie przeżywaj tak tego mikad'a jeszcze twoją okolice ziemniakiem zasypie i co zrobisz ??? :D
ale skoro jest takim znawcą to dlaczego nie zajmie się też handlem ???

przynajmniej jedna osoba co mówi że można wyjść na rolnictwie bo już doła łapałem ;D taka mentalność nas Polaków że zawsze nam nie dogodzi :P

Edytowany przez mom, 13 październik 2012 - 21:31.

Pomogłem, dobrze gadam ??? Kliknij zieloną strzałkę -----------------------------------------> UP

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#964 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 13 październik 2012 - 21:45

Ceny ziemniaków Wracając do tematu,wie ktoś jak w Łodzi?cena odbiła po poniedziałkowym spadku?

Edytowany przez przemol87, 13 październik 2012 - 21:50.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#965 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 13 październik 2012 - 21:52

Ceny ziemniaków Bronisze: Irga 4 zł, Irys cenią 7 oddają za 6.

#966 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 14 październik 2012 - 05:43

Ceny ziemniaków @pawelol111 nie przeżywaj tak tego mikad'a jeszcze twoją okolice ziemniakiem zasypie i co zrobisz ??? :D
ale skoro jest takim znawcą to dlaczego nie zajmie się też handlem ???

jesteś krótko na tym forum ale w galerii @mikada możesz sprawdzić jak on sprzedaje swoje ziemniaki

#967 Share mom

mom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 14 październik 2012 - 08:16

Ceny ziemniaków @saszeta wiem widziałem jego galerie :P podchodzi do tematu profesjonalnie (albo jego rodzice) bo jaki jest sens ukrywać wiek :rolleyes:
na pewno pakując w ten sposób ziemniaki musiał narazić się na spory koszt zakupu pakowarki automatycznej (no chyba że się mylę) ale łatwiej jest mu znaleźć odbiorce, a jako zapakowane jak do sklepu zostaje tylko etykieta, w ten sposób stara się mijać pośrednika

czyli nie boi się nowatorskich rozwiązań za co ma u mnie szacun, ale pozostali zapewne są zbyt mali by takie inwestycje się im opłacili
Pomogłem, dobrze gadam ??? Kliknij zieloną strzałkę -----------------------------------------> UP

#968 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 14 październik 2012 - 12:50

Ceny ziemniaków

Wracając do tematu,wie ktoś jak w Łodzi?cena odbiła po poniedziałkowym spadku?

A co było w poniedziałek?

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#969 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 14 październik 2012 - 13:11

Ceny ziemniaków 4 na wyjsciu
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#970 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 14 październik 2012 - 13:44

Ceny ziemniaków http://allegro.pl/zi...2696026562.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#971 Share Bercik92

Bercik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 14 październik 2012 - 14:19

Ceny ziemniaków jeżeli ktoś mieszka w okolicach łomży może zakontraktować z firmą pepees ziemniaki na skrobie biorą hurtowo płacą ile jest skrobi w ziemniaku średnio około 20-30 groszy za kilogram jeżeli ktoś ma duże areały to mu sie opłaca tam zdać w tych cięzkich czasach :)

#972 Share mom

mom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 14 październik 2012 - 14:37

Ceny ziemniaków

http://allegro.pl/zi...2696026562.html

- cena worka i workowania to bierze 2,5 zł czyżby jakiś desperat ???

#973 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 14 październik 2012 - 15:02

Ceny ziemniaków

jeżeli ktoś mieszka w okolicach łomży może zakontraktować z firmą pepees ziemniaki na skrobie biorą hurtowo płacą ile jest skrobi w ziemniaku średnio około 20-30 groszy za kilogram jeżeli ktoś ma duże areały to mu sie opłaca tam zdać w tych cięzkich czasach :)

ile dokladnie placa za kilogram skrobi?

#974 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 14 październik 2012 - 15:54

Ceny ziemniaków

no właśnie, z moich obserwacji wynika, iż bez względu na rodzaj i przeznaczenie produkcji przychód w okresie wieloletnim jest mniej więcej zbliżony, w ubiegłym sezonie zarówno odmiany do mycia, jak również vineta osiągały podobnie niskie poziomy cen, wysokonakładowa produkcja wyszukanych odmian jest opłacalna wyłącznie na dużą skalę, gdyż przy małej produkcji jest po prostu za droga (mamy do czynienia nie tylko z drogą ale również wymagającą dużej wiedzy technologią) czyli przy braku specjalizacji bardziej pewnym i opłacalnym rozwiązaniem jest produkcja łatwych w uprawie i dystrybucji odmian, @mikad pozwole sobie powtórzyć pytanie jakie uprawiasz odmiany (podaj proszę strukturę)

Każdy kto prowadzi produkcję przez co najmniej kilkanaście lat doskonale o tym wie natomiast ci młodzi którzy wypowiadają się w tym temacie muszą do tego dojrzeć. Nie wdaję się już w dyskusję z nimi bo myślimy całkiem innymi kategoriami. Przypomniało mi się jak kiedyś będąc w okolicach Krakowa rozmawiałem z gościem o rolnictwie i jak mu powiedziałem że u nas są gospodarstwa po 2-3 tyś ha to mnie wyśmiał. A jak jeszcze powiedziałem że obrabiają to dwa ciągniki to już wziął mnie za wariata. Tu sytuacja jest podobna, ktoś kto nie wychylał głowy poza swoją wieś nie przyjmuje do wiadomości że tak może być gdzieś indziej.
W tym roku struktura nasadzeń - Vineta 20% i Jelly 80%

#975 Share Bercik92

Bercik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 14 październik 2012 - 18:43

Ceny ziemniaków

ile dokladnie placa za kilogram skrobi?

Jeżeli np. w ziemniaku jest 20% skrobi to płacą po 20groszy za kilogram jeżeli jest 30%skrobi to płacą po 30 groszy za kilo dopuki nie zdasz u nich ziemniaków to nie wiesz jaka będzie wycena jeżeli ktoś w lutym zakontraktował ziemniaki dostał dopłate do ziemniaków i za częściowy transport

#976 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 14 październik 2012 - 20:28

Ceny ziemniaków U mnie Pieprzyk( http://www.pieprzyk.pl/ ) na swoich stacjach benzynowych i sklepach sprzedaje ziemniaki jadalne od 10gr/kg. Młode ziemniaki ze swojej produkcji ma teraz po 65gr/kg, miesiąc temu po 30gr/kg.... Nikt nie jest w stanie z nim konkurować....

#977 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 14 październik 2012 - 20:37

Ceny ziemniaków Czyli Pieprzyk pieprzy Ci robotę...

#978 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 14 październik 2012 - 20:54

Ceny ziemniaków W sumie mi nie, tylko znajomym. Ja uprawiam ziemniaki tylko dla siebie i najbliżej rodziny... Jak zobaczyłem te ceny to wogóle się zastanawiam czy jest sens bawić się w ziemniaki, chyba tylko dla zasady "wiem co jem". Pieprzyk strasznie pieprzy rynek bo on ma tysiące ton ziemniaków w tych cenach. Ma własną przetwórnie w której może je przetwarzać, odbija bary, hotele itp. Miejscowym rolnikom zostaje jedynie mały bazarek i giełda we Wrocławiu...

#979 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 15 październik 2012 - 09:42

Ceny ziemniaków jaka gorąca dyskusja ;)
dorzucę tylko tyle, że lubimy nowości. Jeśli człowiek od kwalifikatu poleca jakąć odmianę to czemu mam nie spróbować? W przeciągu 15 lat przewinęło się mnóstwo odmian, myślę że kilkadziesiąt. Ale rynek i nasze średnie możliwości zweryfikowały finalnych parę odmian do których mamy zaufanie.
wniosek?
Struktura nasadzeń ziemniaka w ogólnej powierzchni gospodarstwa nie determinuje kultury rolnej. Jeśli sadzę max 10ha to już nie wolno mi wiedzieć dużo, uczyć się więcej i robić ziemniaka jako prawie PRO??
;)
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#980 Share Obszarnik

Obszarnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 15 październik 2012 - 09:54

Ceny ziemniaków

Każdy kto prowadzi produkcję przez co najmniej kilkanaście lat doskonale o tym wie natomiast ci młodzi którzy wypowiadają się w tym temacie muszą do tego dojrzeć. Nie wdaję się już w dyskusję z nimi bo myślimy całkiem innymi kategoriami. Przypomniało mi się jak kiedyś będąc w okolicach Krakowa rozmawiałem z gościem o rolnictwie i jak mu powiedziałem że u nas są gospodarstwa po 2-3 tyś ha to mnie wyśmiał. A jak jeszcze powiedziałem że obrabiają to dwa ciągniki to już wziął mnie za wariata. Tu sytuacja jest podobna, ktoś kto nie wychylał głowy poza swoją wieś nie przyjmuje do wiadomości że tak może być gdzieś indziej.
W tym roku struktura nasadzeń - Vineta 20% i Jelly 80%

Gospodarstwa po 2-3 tysiące ha jestem w stanie zaakceptować. Ale dwa ciągniki na taki areał? Nawet jeśli są to jakieś gigantyczne ciągniki i w sezonie nie stygną tylko operatorzy się zmieniają to chyba i tak czasu brakuje?