Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1291 odpowiedzi na ten temat

#941 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 12 październik 2012 - 18:51

Ceny ziemniaków Przez nią straciłem wielu klijentów Dodany obrazek w środku ładna żółciutka Dodany obrazek miałem tą odmiane 3 lata temu , pierwszy i ostatni raz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemniaków Dzisiaj, 01:14
  •  

#942 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 12 październik 2012 - 19:58

Ceny ziemniaków A kto Ci każe sprzedawać ją na kraj? Na eksport kolega vicia sprzedawał po 420zł za tonę. Za "zwykłego" żółtego płacą jedynie 300zł. Nie trzeba matematyka żeby obliczyć który ziemniak jest bardziej opłacalny. Weź Vinetę pawelca i Bellarosę - jedna odmiana dała po tyłku i jest tania, druga dała rekordowy plon i jest droga.

#943 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 12 październik 2012 - 20:18

Ceny ziemniaków Mikad wierzysz w pawelca jak w boga:) :) Bellarosa jest łatwa w uprawie , nie wymaga dobrej gleby , na IV klasie daje lepszy plon niż na III np , ochrona grzybowa do 2 zabiegów , zwarta nać przez co brak zachwaszczenia wtórnego , stonka też ją omija.

Dziś załadowana irga 8 ton po 31gr w 30kg workach . Eksport Węgry.

Na przyszły tydzień 24t żółtego po 30 gr również w 30kg workach from Romania..

Pawelo jak masz coś to pisz na pw , podeślemy kupca jak Ci pasuje cena.

Edytowany przez vicia1223, 12 październik 2012 - 20:21.

wschodni koniec mazowsza.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#944 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 12 październik 2012 - 20:28

Ceny ziemniaków W kolejnym tygodniu się odezwę w sprawie żółtych chyba że znajdę kogoś kto da te same pieniądze :) Jutro ładuję Irysa po 400 zł i kończę przygodę z tą odmianą. Plusem jest to że i sadzeniak po 400 idzie :P

#945 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 12 październik 2012 - 20:48

Ceny ziemniaków nie podniecajcie sie tak tymi czerwonymi ziemniakami,je dobrze miec jak idzie eksport na poludnie(zwlaszcza Węgry) bo w przeciwnym wypadku na kraj ciezko sprzedac ilosci tirowe ziemniaka konsumpcyjnego o ww.kolorze skorki
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#946 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 12 październik 2012 - 20:57

Ceny ziemniaków Wygrał przegrał na wiosne sadze tylko vinetę.
Areał ogromny bo 0.20ar :D
jak ukope 8 ton to mi starczy.
Zadbam o nią to powinna wydać taki plon.

#947 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 12 październik 2012 - 20:58

Ceny ziemniaków Kolego @vicia1223 ja sadziłem Bellarosę jak Ty i @pawelec nie wiedzieliście że taka odmiana istnieje więc nie pitol mi tu. Najwięcej do powiedzenia jak zwykle mają ci co sadzą po hektarze każdej odmiany. A tak na marginesie importujesz ziemniaki from Romania?
@pawelo111 Każda centrala jest do doopy. Wiesz skąd te niby centrale biorą sadzeniak jak im brakuje, od takich jak Ty co odrzucają małe ziemniaki od dużych i voila jaki piękny kaliber w CA.
@POL1 Jeżeli sprzedawałeś ją w takim stanie to nic dziwnego że straciłeś klienta bo nie każda odmiana nadaje się do jedzenia przed osiągnięciem pełnej dojrzałości.
@przemol87 Oczywiście że niema się co podniecać ale zobaczysz jaki będzie szał na czerwone sadzeniaki na wiosnę tak samo jak w zeszłym sezonie na jakiekolwiek sadzeniaki. Poza tym są rejony w Polsce gdzie czerwony sprzedaje się lepiej niż żółty.

#948 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 12 październik 2012 - 21:08

Ceny ziemniaków @mikad z polskich odmian co sadzisz?
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#949 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 12 październik 2012 - 21:19

Ceny ziemniaków Areał nie stanowi o wiedzy na temat danej odmiany.
Skąd bierzesz sadzeniak skoro w centrali jest ścierwo? Jeśli każda centrala jest do "doopy" to wychodzi na to że każdy ma ziemniaki do ..... Pewnie inwestujesz w zachodnie odmiany co znacznie podnosi koszt uprawy a i tak niejednokrotnie "nowości" wychodzą bokiem.
Pawelec z tego co pamiętam posadził 8ha więc też nie jest to nie wiem jaki areał. Sadzisz dużo, ok. Mi nic do tego ale udowodnij swoje racje i przestań się wymądrzać bo na chwilę obecną nie wykazałeś się żadną szczegółową wiedzą.

#950 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 12 październik 2012 - 22:48

Ceny ziemniaków Jeśli kogoś interesuje to mam do sprzedania 100 ton owacji, ziemniak bardzo ładny , duży i zdrowy
co do sadzeniaka to zawsze zaopatruję się w centrali nasiennej i raczej nie narzekam ,życie już nauczyło mnie, że trzeba mieć extra towar,więc staram się aby nie nawalić i nie liczyć poniesionych strat z powodu głupich oszczędności lub bezmyślności.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#951 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 13 październik 2012 - 09:19

Ceny ziemniaków @przemol87 Jak pisałem wcześniej nie sadzę polskich odmian.
@pawelo111 Poza tzw "centralami" są jeszcze hodowle oraz licencjonowani producenci bezpośredni. Jeżeli sadzi się dużo to trzeba mieć wiedzę na temat danej odmiany. Ja nie pracuję na etacie i nie uprawiam ziemniaków po godzinach. Ziemniaki to dla mnie jedyne źródło dochodu i jak coś spieprze to nie będę miał kasy nawet na przeżycie nie mówiąc o inwestycji w następny sezon. A tak w ogóle to niczego nie będę Ci udowadniał.
Na tym kończę dyskusję o Bellarosie bo to temat o cenach a nie odmianach.

#952 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 13 październik 2012 - 12:29

Ceny ziemniaków A odmiana jest jednym z czynników wpływających na cenę ogólnie pojętego "ziemniaka" więc dyskusja jak najbardziej na temat. Dużo to pojęcie względne. Dla mnie dużo to 5ha, dla Ciebie pewnie ze 100 albo i więcej. Choćbym miał tylko 1 ha ziemniaka to i tak muszę mieć wiedzę o odmianie bo robota dla roboty nie ma sensu. Co do cen - na chwile obecną cisza.

#953 Share mom

mom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 13 październik 2012 - 15:16

Ceny ziemniaków Ceny zapewne pójdą w górę w Niemczech są zbiory mniejsze od prognozowanych, a u Angolów jest totalny pat ziemniaczany
na zachodzi dobrej jakości ziemniak dochodzi do 200 euro/t więc kwestią czasu jest kiedy cena ziemniaka u nas poszybuje :)

i przestańcie się spierać oto kto ma racje : każdy ma ją w mniejszym lub w większym stopniu

a jak nie możecie sprzedać to możecie sobie robić placki ziemniaczane, frytki, kopytka, lub kartoflankę :D :D :D jeden ziemniak a taka różnorodność :unsure:
Pomogłem, dobrze gadam ??? Kliknij zieloną strzałkę -----------------------------------------> UP

#954 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 13 październik 2012 - 15:54

Ceny ziemniaków Jeżeli by ktoś z małopolski miał kwalifikowana nową vinete to proszę o namiary.
Chetnie kupię.

#955 Share mmarcinn001

mmarcinn001

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, sport, motoryzacja, modelarstwo, rolnictwo,

Napisany 13 październik 2012 - 17:56

Ceny ziemniaków @POL1 Zobacz tutaj http://www.ihar.edu....sadzeniakow.php
Gość ma co roku ziemniaki kwalifikowane. Zwykle kupuje u niego na wiosnę.

U-R-S-U-S C-355
MF 255

Od myszy po cesarza, wszyscy żyją z gospodarza

#956 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 13 październik 2012 - 18:04

Ceny ziemniaków WOJ. MAŁOPOLSKIE

26. Gospodarstwo Nasienno-Handlowe inż. Bogusław Zięba, Biskupice 54, 32--200 Miechów, pow. miechowski, tel./fax (41) 3834649, kom. 691163553, e-mail:
tego gościa akurat znam to oszust , kręt i nie powiem co jeszcze.Wiem jak miesza ziemniaki i jak kombinuje.
Mam opowiedzieć Ci historyjke która mnie dotkneła i nie tylko mnie?

Edytowany przez POL1, 13 październik 2012 - 18:06.

#957 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 13 październik 2012 - 19:28

Ceny ziemniaków Jakby miał 100 ha to by nie siedział na forum i pisał jakies pierdoły na temat odmian i centrali . Ciężko mu znieść , że 2 sezon wyjdzie na zero albo dołoży , tylko jak żyje z ziemniaka to z czego dokłada ?? :blink:
wschodni koniec mazowsza.

#958 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 13 październik 2012 - 19:31

Ceny ziemniaków Zaraz dowiesz się że jakość ma wspaniałą, idealne odmiany i wydajność co rok rekordową :P 30 ton x 300zł = 9 tys a koszty... ?

#959 Share mom

mom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 13 październik 2012 - 19:57

Ceny ziemniaków oj ale jeździcie po nim ;p przynajmniej ma co jeść :D :D :D
i rozmawiajcie trochę o sytuacji ekonomicznej ziemniaka [*] mimo ze nie ma o czym
Pomogłem, dobrze gadam ??? Kliknij zieloną strzałkę -----------------------------------------> UP

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#960 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 13 październik 2012 - 20:31

Ceny ziemniaków no właśnie, z moich obserwacji wynika, iż bez względu na rodzaj i przeznaczenie produkcji przychód w okresie wieloletnim jest mniej więcej zbliżony, w ubiegłym sezonie zarówno odmiany do mycia, jak również vineta osiągały podobnie niskie poziomy cen, wysokonakładowa produkcja wyszukanych odmian jest opłacalna wyłącznie na dużą skalę, gdyż przy małej produkcji jest po prostu za droga (mamy do czynienia nie tylko z drogą ale również wymagającą dużej wiedzy technologią) czyli przy braku specjalizacji bardziej pewnym i opłacalnym rozwiązaniem jest produkcja łatwych w uprawie i dystrybucji odmian, @mikad pozwole sobie powtórzyć pytanie jakie uprawiasz odmiany (podaj proszę strukturę)