Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kissmy...    67

w Bydgoszczy w końcu się chłopaki ogarnęli z tym wyjściowym 10zł, a jak wygląda sytuacja w Kaliszu i Łodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

dziś 150 worków poszło po 7zł a następna dostawa minimum 8zł. Przyjdą mrozy to cena pójdzie w górę wg mnie w dalszym ciągu.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dzisiaj Bydgoszcz wyjściowo 11zł, cena u eksporterów w tym tygodniu prawie codziennie wzrasta o 3gr/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    933

To w Bydgoszczy cena fajna...tylko ciekawe ile płacą bo cenić sobie można...ja dzisiaj 50 woreczków po 6zł z placu.zjazdowa 7-8zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Dolnośląskie 6zł, 7 zł nie chcą dawać

Sprzedaje do małego sklepu ok 500-700kg tygodniowo, do większego 3t tygodniowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

schodzili wczoraj po 9zł, nie wiem jak sytuacja wygląda dzisiaj, ja sprzedaje po 8zł i im mniejszy klient tym bardziej stęka

 

cytat z igrit "Na granice za polski ziemniak chca FITO.Ale za czeszki ci slowacki....nie chca fito." Bułgarzy żądają fito, ale wyłącznie za Polskie ziemniaki, ja byłem przekonany, że aby wyjechać za granice Polski trzeba mieć fito, a w praktyce okazuje się, iż dopiero po drodze mogą cofnąć towar, jak widać klienci sam proponują rozwiązanie, ja to wygląda w praktyce? mogę sobie zapakować ciężarówkę i jeździć z ziemniakiem po UE dopóki mnie nie zatrzymają i zażądają fito?

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rallyfan    15

W jednej hurtowni w Kutnie (łódzkie) wciaz sprzedaja po 6zl :blink: A 5km dalej gosc daje 7,5zl na export :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

@kissmy bo to tak dziala,czeskie papiery kosztuja kilka setek euro,wiekszosc wyjezdza od nas tylko na podstawie cmr a to moim zdaniem nie jest uwzgledniane w zadnym bilansie eksportowym


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Najlepszy bajer to że w Bydgoszczy na hurcie 10 /15 kg, a pare kilometrów ode mnie gość wozi dość duże ilości po sklepach w cenie 3 zł/15 kg. A powiedz mu coś ! Sklepy ,na które wozi mają po 40 groszy w detalu. Głupi,trzęsie d*pą bo w zeszłym roku ze 100 ton pięknego ziemniaka wywiózł na pole. A ja hurtownikom sprzedaje po 6-7 zł minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rallyfan    15

To dziwię się ale właśnie Tobie - po co sadzisz? Skoro 3-4zl na worku masz bez nakładu i roboty :lol: daj namiar na tego goscia to wyczyszcze go do zera za 6zl :lol: i nie bedziesz sie zloscil, ze robi Ci konkurencje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

To dziwię się ale właśnie Tobie - po co sadzisz? Skoro 3-4zl na worku masz bez nakładu i roboty :lol: daj namiar na tego goscia to wyczyszcze go do zera za 6zl :lol: i nie bedziesz sie zloscil, ze robi Ci konkurencje :D

To będziesz miał robote bo ma dobre pare tys. ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAti21    3

u nas z tego co słyszałem 10 zł za 15 kg

sąsiad mi mówił że ktoś mu oferuje 700zł/1t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dotychczas to rolnicy w Bydgoszczy zaniżali ceny, a do 9zł schodzą handlarze z 11zł, więc rolnicy zapewne dostosowali poziom cen, ponieważ jeśli ktoś ma dużą ilość to satysfakcjonuje go cena co najmniej taka jaką oferują eksporterzy, chociaż jak wskazał Max83Max83 niektórzy wolą sobie w obecnym sezonie pozyskać nowych klientów niską ceną (postępowanie co najmniej zastanawiające), najbardziej interesujący jest poziom cen w kolejnym sezonie, ale z tego co pamiętam poziom cen w latach 2009-2010 również był satysfakcjonujący, a w przyszłym sezonie możemy mieć do czynienia ponownie z letnią suszą, a dotknięci ubiegłorocznymi cenami raczej nie będą skłonni do "odkuwania się"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Ludzie małej wiary czyż nie wiecie ,że polski rolnik twardszy od stonki i zarazy razem wziętych.Nawet jak w tym roku sprzedawał ziemniaki po 1 zł worek to i tak zwiększy produkcję , "BO TRZEBA ODROBIĆ STRATY". Niestety taka już nasza smutna rzeczywistość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

pieniędzy szuka się tam gdzie się je zgubiło...jak zaczniesz szukać w innych uprawach to możesz zgubić więcej. Prawdą jest że nie można dokładać przez 2-3 sezony....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

mam nadzieję, iż się mylicie, w tym sezonie wszystkie rodzaje upraw gwarantowały przyzwoitą rentowność, więc po co wchodzić w kosztochłonnego ziemniaka? po ile obecnie idzie eksport?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

W okolicach sieradza tiry stoją po wsiach i nie mają co ładować bo chłopy czekają na lepszą cenę :D Taniej niż 8zl się nie kupi. Chyba że sprzeda mi ktoś taniej ładnego ziemniaka to biorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Na IGRIT fajne zamieszanie próbują robić co niektórzy. Sądzę, że są to handlarze albo Ci, którzy wypchnęli latem swoje pyry po 1 zł za 15 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

mam nadzieję, iż się mylicie, w tym sezonie wszystkie rodzaje upraw gwarantowały przyzwoitą rentowność, więc po co wchodzić w kosztochłonnego ziemniaka? po ile obecnie idzie eksport?

jesli chodzi o eksport to duze zroznicowanie cenowe od7do8,5zl. Jak sie dobrze poszuka to nawet za kiepski towar mozna dostac 8zl

 

pod koniec tygodnia może bede ładował bo cena nie jest zła

 

@szarlej obstawiam ze to handlarzyki

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

u mnie trudno wyjść ponad 8,2zł na eksport, dlatego teraz większość schodzi lokalnie po 9zł i niedługo zacznie się ruch, jeśli mrozy się utrzymają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj