Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1291 odpowiedzi na ten temat

#901 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 05 październik 2012 - 20:25

Ceny ziemniaków soleks wojnów płaci po 30gr za żółte i 40gr bellarosa. Worki albo 30kg albo 15 jak kto woli.

Pawelo111 to jest jakby odp na Twoją wiadomość sprzed kilku dni..
wschodni koniec mazowsza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemniaków Dzisiaj, 07:35
  •  

#902 Share 123p

123p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 07 październik 2012 - 17:39

Ceny ziemniaków u mnie też załadowali 2 tiry po 30gr :)

#903 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 07 październik 2012 - 19:20

Ceny ziemniaków vicia1223 - jak pytałem to soleks płacił koło 30 gr za Bellarosę a o żółtych nie było mowy. Dawno temu uzyskałeś te informacje?

Zgodziłem Irgę i Irysa po 40 groszy. Na chwilę obecną nie mam lepszych propozycji.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#904 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 08 październik 2012 - 21:02

Ceny ziemniaków Z końca tego tygodnia , jutro zaczynam sortowanie. Wczoraj koleś nawet sam dzwonił i pytał czy gotowe coś...
wschodni koniec mazowsza.

#905 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 08 październik 2012 - 21:28

Ceny ziemniaków Czyli podnieśli cenę chociaż nadal trudno mi w to uwierzyć. Dzwoniłem do innych jak ceny stoją, za żółtego 250zł.

#906 Share mom

mom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 08 październik 2012 - 21:36

Ceny ziemniaków 2 tygodnie temu kupiłem 200 kg polskich ziemniaków w LIDLU po 30gr skoro cena jest detaliczna to ile płacili producentowi ??? pewnie ze 20-25gr
Pomogłem, dobrze gadam ??? Kliknij zieloną strzałkę -----------------------------------------> UP

#907 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 09 październik 2012 - 04:04

Ceny ziemniaków po 10 góra 15 groszy. Po środku jest jeszcze handlarz czyli dostawca

#908 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 09 październik 2012 - 11:19

Ceny ziemniaków Jest jeszcze coś takiego jak promocja. Mogli mieć towar jeszcze spod włókniny i trzeba było opchnąć taniej. W biedronie wczoraj pakowany myty ziemniak po 1,32zł/kg.

#909 Share Obszarnik

Obszarnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 09 październik 2012 - 11:22

Ceny ziemniaków Markety rządzą się swoimi prawami. Czasem reklamują coś w zaniżonej cenie a jednoczesnie podnoszą na innych produktach :)

#910 Share mom

mom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 09 październik 2012 - 11:26

Ceny ziemniaków co by nie było po tej cenie u rolnika bym nie kupił.
realia są takie że nie opłaca się sadzić (siać) na potrzeby gospodarstwa domowego :(

tak nam wyszła polityka UE i sprzedanie firm z rynku spożywczego zachodowi
Pomogłem, dobrze gadam ??? Kliknij zieloną strzałkę -----------------------------------------> UP

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#911 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 09 październik 2012 - 16:06

Ceny ziemniaków http://www.fresh-mar...ywa;n1942396076 trochę na temat.

#912 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 09 październik 2012 - 16:51

Ceny ziemniaków czyli wiosną można liczyć na lepszą cenę...

#913 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 09 październik 2012 - 16:57

Ceny ziemniaków Liczyć liczyć tylko żeby się nie przeliczyć bo będzie to co rok temu ziemnaiki tańsze niż na jesieni. A koszty przechowalni, sortowania były duże. :(

#914 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 09 październik 2012 - 17:11

Ceny ziemniaków W tamtym roku ziemniaka mieli wszyscy od wschodu do zachodu. Teraz jak w artykule podano - ziemniaka nie jest za dużo jednak tragedii takiej jak 2 lata temu nie ma. 300zł za tonę żółtych rzadko się spotyka, a nawet jeśli to przy słabszym urodzaju (30t handlowego) daje nam to ok 9tys z ha, odejmując koszty nie zostaje nam wiele. W Siedlcach na ryneczkach Irga sprzedawana jest po ok 7zł. Handlarz oferuje mi 300zł za tonę. Bodajże w Tesco ziemniaki są po 0,39 zł. Wnioski są takie: jeśli nie eksportujemy to na cenę na rodzimych rynkach nie ma co liczyć ze względu na markety. Muszę się dobrze zastanowić bo jeśli ceny pozostaną na teraźniejszych poziomach to dalsza uprawa ziemniaka nie będzie miała sensu - za duże ryzyko. Ziemniaki sadzę na ziemiach na których pszenica daje nawet do 6 ton. Lepiej w moim przypadku zarobić mniej i się nie narobić a jest szansa że zarobię te same pieniądze. Pozostaje życzyć powodzenia pozostałym a samemu ograniczyć areał minimum o 50%.

#915 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 09 październik 2012 - 17:38

Ceny ziemniaków W Tesco po 0,29 zł/kg. Co to ma być? Skąd to jest ? I to jeszcze żadna promocja.

#916 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 09 październik 2012 - 18:13

Ceny ziemniaków Panowie.Czytając wasze posty mam wrażenie , że wierzycie w niewidzialną rękę wolnego rynku.To wszystko co się teraz dzieje jest zgóry ukartowane .Nawet jak by wszystko uschło na polach, to i tak ceny nie będzie na nic.(pośrednik ma zawsze zarobek).Tania żywność jest warunkiem względnego spokoju społecznego.Czy zastanawialiście się kiedyś, że coś co produkujecie, czyli żywność jest dla człowieka towarem strategicznym, a mimo to jej wartość osiąga poziom śmieciowy?.Ja też nie wiem skąd te ceny na ziemniaka w tym roku????

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#917 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 09 październik 2012 - 19:08

Ceny ziemniaków A ja wiem. Te ceny są z gazetki promocyjnej. Sama gazetka była oddana do druku gdzieś w miesiącu sierpniu już wtedy ktoś kto zamawia powiadomił dostawców że planowana jest akcja promocyjna i cena będzie taka anie inna. Oj naiwni, naiwni.

#918 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 09 październik 2012 - 19:22

Ceny ziemniaków

Panowie.Czytając wasze posty mam wrażenie , że wierzycie w niewidzialną rękę wolnego rynku.To wszystko co się teraz dzieje jest zgóry ukartowane .Nawet jak by wszystko uschło na polach, to i tak ceny nie będzie na nic.(pośrednik ma zawsze zarobek).

Nie opowiadaj bzdur. Cena pszenicy, rzepaku w tym roku, ceny warzyw dwa lata temu, ceny mleka, obecne ceny żywca wieprzowego, wołowego - ktoś to ukartował? To że polski chłop jest idiotą i oddawał wczesne ziemniaki po 150zł za tonę świadczy o tym że jest zmowa cenowa? Żywność wcale nie jest tania, tani jest produkt rolnika wtedy gdy jest go nadmiar.

#919 Share mom

mom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 09 październik 2012 - 20:01

Ceny ziemniaków

Nie opowiadaj bzdur. Cena pszenicy, rzepaku w tym roku, ceny warzyw dwa lata temu, ceny mleka, obecne ceny żywca wieprzowego, wołowego - ktoś to ukartował? To że polski chłop jest idiotą i oddawał wczesne ziemniaki po 150zł za tonę świadczy o tym że jest zmowa cenowa? Żywność wcale nie jest tania, tani jest produkt rolnika wtedy gdy jest go nadmiar.

Masz rację cenę kształtuje rynek jeśli jeden rolnik sprzeda pośrednikowi za 150 zł to on się wychytrzy i nie da pozostałym rolnikom więcej niż 200 zł/t, a rolnicy chcąc by ich koszty się chociażby w części zwrócili są zmuszeni do sprzedaży po 200 zł/t bo nie wszyscy mają możliwość przechowywania.

Na chwilę obecną najlepszym rozwiązaniem jest współpraca partnerska między rolnikami lub założenie czegoś w rodzaju dużej wspólnej przechowalni. Ta wielkość skłania duże firmy handlowe do współpracy z taką przechowalnią, bo ze swojej strony gwarantuje ona ciągłość dostaw i jakość towaru przy stabilnej polityce cenowej.

tyle że część rolników boi się tego rodzaju kooperacji

jeśli chodzi o wiosnę to jesteśmy zalewani ziemniakami z południa Europy co blokuje wzrost ceny rodzimych pyr ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#920 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 październik 2012 - 20:39

Ceny ziemniaków 150 za tonę świadczy tylko o zasobnosci portfela rolnika, wielu po prostu było zmuszonych po tej cenie "sprzedać" mając kredyt lub dużą rodzinę na utrzymaniu, a cenę dobił masowy import ziemniaka przeznaczonego do utylizacji ot taki przypadek? Przypadkiem także nie jest cena cena żywca wołowego, może wiesz że cielak to potomek krowy, a te zostały przetrzebione podobnie jak stada świń przez durną politykę rolną . Pszenica jeszcze została , ale to już zrządzenie z Góry.
Tyle w obronie polskiego rolnika który moim zdaniem jednak idiotą nie jest.