Polecane posty

mikad    1126

@przemol87 Jak pisałem wcześniej nie sadzę polskich odmian.

@pawelo111 Poza tzw "centralami" są jeszcze hodowle oraz licencjonowani producenci bezpośredni. Jeżeli sadzi się dużo to trzeba mieć wiedzę na temat danej odmiany. Ja nie pracuję na etacie i nie uprawiam ziemniaków po godzinach. Ziemniaki to dla mnie jedyne źródło dochodu i jak coś spieprze to nie będę miał kasy nawet na przeżycie nie mówiąc o inwestycji w następny sezon. A tak w ogóle to niczego nie będę Ci udowadniał.

Na tym kończę dyskusję o Bellarosie bo to temat o cenach a nie odmianach.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A odmiana jest jednym z czynników wpływających na cenę ogólnie pojętego "ziemniaka" więc dyskusja jak najbardziej na temat. Dużo to pojęcie względne. Dla mnie dużo to 5ha, dla Ciebie pewnie ze 100 albo i więcej. Choćbym miał tylko 1 ha ziemniaka to i tak muszę mieć wiedzę o odmianie bo robota dla roboty nie ma sensu. Co do cen - na chwile obecną cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

Ceny zapewne pójdą w górę w Niemczech są zbiory mniejsze od prognozowanych, a u Angolów jest totalny pat ziemniaczany

na zachodzi dobrej jakości ziemniak dochodzi do 200 euro/t więc kwestią czasu jest kiedy cena ziemniaka u nas poszybuje :)

 

i przestańcie się spierać oto kto ma racje : każdy ma ją w mniejszym lub w większym stopniu

 

a jak nie możecie sprzedać to możecie sobie robić placki ziemniaczane, frytki, kopytka, lub kartoflankę :D :D :D jeden ziemniak a taka różnorodność :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Jeżeli by ktoś z małopolski miał kwalifikowana nową vinete to proszę o namiary.

Chetnie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

WOJ. MAŁOPOLSKIE

 

26. Gospodarstwo Nasienno-Handlowe inż. Bogusław Zięba, Biskupice 54, 32--200 Miechów, pow. miechowski, tel./fax (41) 3834649, kom. 691163553, e-mail:

tego gościa akurat znam to oszust , kręt i nie powiem co jeszcze.Wiem jak miesza ziemniaki i jak kombinuje.

Mam opowiedzieć Ci historyjke która mnie dotkneła i nie tylko mnie?

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Jakby miał 100 ha to by nie siedział na forum i pisał jakies pierdoły na temat odmian i centrali . Ciężko mu znieść , że 2 sezon wyjdzie na zero albo dołoży , tylko jak żyje z ziemniaka to z czego dokłada ?? :blink:


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Zaraz dowiesz się że jakość ma wspaniałą, idealne odmiany i wydajność co rok rekordową :P 30 ton x 300zł = 9 tys a koszty... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

oj ale jeździcie po nim ;p przynajmniej ma co jeść :D :D :D

i rozmawiajcie trochę o sytuacji ekonomicznej ziemniaka [*] mimo ze nie ma o czym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

no właśnie, z moich obserwacji wynika, iż bez względu na rodzaj i przeznaczenie produkcji przychód w okresie wieloletnim jest mniej więcej zbliżony, w ubiegłym sezonie zarówno odmiany do mycia, jak również vineta osiągały podobnie niskie poziomy cen, wysokonakładowa produkcja wyszukanych odmian jest opłacalna wyłącznie na dużą skalę, gdyż przy małej produkcji jest po prostu za droga (mamy do czynienia nie tylko z drogą ale również wymagającą dużej wiedzy technologią) czyli przy braku specjalizacji bardziej pewnym i opłacalnym rozwiązaniem jest produkcja łatwych w uprawie i dystrybucji odmian, @mikad pozwole sobie powtórzyć pytanie jakie uprawiasz odmiany (podaj proszę strukturę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Żarty i tyle :P nie ma powodów do nerwacji, jedziemy na tym samym wózku. Jak u nas tanio to i mikad kokosów nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

A właśnie, że może zrobić, bo na pyrze jest biznes, tylko trzeba mieć przynajmniej 20 ha i kontrakt albo stałego, pewnego odbiorcę. Sam co roku mam kilka ha czipsowych, które odpowiednio zadbane dają dobry plon, kopane luzem, cena przyzwoita i nie narzekałbym wcale, gdybym miał te 30 ha do zagospodarowania, ale w okolicach Sieradza niektórzy chcą 100 000 zł za ha :P Także kolega, po którym tak jedziecie prawdopodobnie wychodzi na swoje, bo na prawdę się da.

Edytowano przez Szarlej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

@kissmy... & Szarlej czyli widzę że popieracie moje zdanie co do opłacalności przy uprawie wielkopowierzchniowej lub w grupach producenckich ?

 

@pawelol111 nie przeżywaj tak tego mikad'a jeszcze twoją okolice ziemniakiem zasypie i co zrobisz ??? :D

ale skoro jest takim znawcą to dlaczego nie zajmie się też handlem ???

 

przynajmniej jedna osoba co mówi że można wyjść na rolnictwie bo już doła łapałem ;D taka mentalność nas Polaków że zawsze nam nie dogodzi :P

Edytowano przez mom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Wracając do tematu,wie ktoś jak w Łodzi?cena odbiła po poniedziałkowym spadku?

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

@pawelol111 nie przeżywaj tak tego mikad'a jeszcze twoją okolice ziemniakiem zasypie i co zrobisz ??? :D

ale skoro jest takim znawcą to dlaczego nie zajmie się też handlem ???

 

jesteś krótko na tym forum ale w galerii @mikada możesz sprawdzić jak on sprzedaje swoje ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

@saszeta wiem widziałem jego galerie :P podchodzi do tematu profesjonalnie (albo jego rodzice) bo jaki jest sens ukrywać wiek :rolleyes:

na pewno pakując w ten sposób ziemniaki musiał narazić się na spory koszt zakupu pakowarki automatycznej (no chyba że się mylę) ale łatwiej jest mu znaleźć odbiorce, a jako zapakowane jak do sklepu zostaje tylko etykieta, w ten sposób stara się mijać pośrednika

 

czyli nie boi się nowatorskich rozwiązań za co ma u mnie szacun, ale pozostali zapewne są zbyt mali by takie inwestycje się im opłacili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Wracając do tematu,wie ktoś jak w Łodzi?cena odbiła po poniedziałkowym spadku?

 

A co było w poniedziałek?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

jeżeli ktoś mieszka w okolicach łomży może zakontraktować z firmą pepees ziemniaki na skrobie biorą hurtowo płacą ile jest skrobi w ziemniaku średnio około 20-30 groszy za kilogram jeżeli ktoś ma duże areały to mu sie opłaca tam zdać w tych cięzkich czasach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

jeżeli ktoś mieszka w okolicach łomży może zakontraktować z firmą pepees ziemniaki na skrobie biorą hurtowo płacą ile jest skrobi w ziemniaku średnio około 20-30 groszy za kilogram jeżeli ktoś ma duże areały to mu sie opłaca tam zdać w tych cięzkich czasach :)

ile dokladnie placa za kilogram skrobi?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

no właśnie, z moich obserwacji wynika, iż bez względu na rodzaj i przeznaczenie produkcji przychód w okresie wieloletnim jest mniej więcej zbliżony, w ubiegłym sezonie zarówno odmiany do mycia, jak również vineta osiągały podobnie niskie poziomy cen, wysokonakładowa produkcja wyszukanych odmian jest opłacalna wyłącznie na dużą skalę, gdyż przy małej produkcji jest po prostu za droga (mamy do czynienia nie tylko z drogą ale również wymagającą dużej wiedzy technologią) czyli przy braku specjalizacji bardziej pewnym i opłacalnym rozwiązaniem jest produkcja łatwych w uprawie i dystrybucji odmian, @mikad pozwole sobie powtórzyć pytanie jakie uprawiasz odmiany (podaj proszę strukturę)

Każdy kto prowadzi produkcję przez co najmniej kilkanaście lat doskonale o tym wie natomiast ci młodzi którzy wypowiadają się w tym temacie muszą do tego dojrzeć. Nie wdaję się już w dyskusję z nimi bo myślimy całkiem innymi kategoriami. Przypomniało mi się jak kiedyś będąc w okolicach Krakowa rozmawiałem z gościem o rolnictwie i jak mu powiedziałem że u nas są gospodarstwa po 2-3 tyś ha to mnie wyśmiał. A jak jeszcze powiedziałem że obrabiają to dwa ciągniki to już wziął mnie za wariata. Tu sytuacja jest podobna, ktoś kto nie wychylał głowy poza swoją wieś nie przyjmuje do wiadomości że tak może być gdzieś indziej.

W tym roku struktura nasadzeń - Vineta 20% i Jelly 80%


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

ile dokladnie placa za kilogram skrobi?

 

Jeżeli np. w ziemniaku jest 20% skrobi to płacą po 20groszy za kilogram jeżeli jest 30%skrobi to płacą po 30 groszy za kilo dopuki nie zdasz u nich ziemniaków to nie wiesz jaka będzie wycena jeżeli ktoś w lutym zakontraktował ziemniaki dostał dopłate do ziemniaków i za częściowy transport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj