Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1291 odpowiedzi na ten temat

#661 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 11:06

Ceny ziemniaków Dzisiaj słyszałem, że w na kaliskiej giełdzie jakiś młody chłopak się powiesił. Mam nadzieję, że to tylko głupie plotki, ale wcale by mnie to nie zdziwiło, bo sytuacja staje się dramatyczna na wsi.
Po wsiach, zaczynają krążyć złodzieje i to pewnie nie miastowi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemniaków Dzisiaj, 19:21
  •  

#662 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 11 lipiec 2012 - 12:09

Ceny ziemniaków ee to chyba ktoś takie głupoty opowiada, życie sobie odbierać z powodu tanich pyrek... :mellow:

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#663 Share rolmix

rolmix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 12:54

Ceny ziemniaków Też to słyszałem. A co do poprzedniej wypowiedzi może źle to napisalem ale polski ziemniak moze byc sprzedawany z fitem do krajów unii, natomiast kraje unii biorą tylko 1/4 tego co bierze od nas rosja.Wiec nalezy nam czekac do 2013.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#664 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 13:00

Ceny ziemniaków @Szarlej gdzie to słyszałes?
Wczoraj znajomy też mi o tym mówił na Zjazdowej
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#665 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 15:33

Ceny ziemniaków

@Szarlej gdzie to słyszałes?

U mnie na wiosce tak mówią, a że mieszkam w okolicach Sieradza, skąd wielu jeździ do Kalisza, to obawiam się, że może to być prawda. Zresztą potwierdzacie, więc pewnie to nie jest plota wymyślona przez dziada z pod sklepu...

#666 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 18:57

Ceny ziemniaków Z różnych powodów się ludzie wieszają ale wątpię że to przez tanie pyrki w tym przypadku.

#667 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 21:32

Ceny ziemniaków Hmm ale jeśli ktoś ma np. kredytu za setki tysięcy, raty trzeba płącić a ziemniaki na polu gniją to co zrobić?? Ja słyszałem że rok temu w żniwa się koleś powiesił bo nowiutki kombajn z bagna wyciągali pod skosem i całego poprzestawiali że się na złom nadawał. więc teraz mogło być podobnie. :(

#668 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 21:51

Ceny ziemniaków To akurat nie jeden przypadek był że nowy kombajn skasowali a gospodarz się powiesił. Słyszałem że jednego tak ciągnęli że silnik wyskoczył - ile w tym prawdy - nie wiem... Co do kredytu... chcemy dobrze, planujemy, różnie wychodzi. Grunt to ostrożność i umiejętne kalkulowanie tym bardziej że nie ma gwarantowanych cen minimalnych. Niejednego już zlicytowali bo sprzętu nabrał a kredytu nie dał rady spłacić. Samobójstwo nie jest rozwiązaniem.

#669 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 12 lipiec 2012 - 23:11

Ceny ziemniaków aby cena trochę drgnęła potrzebny jest dobry PR, t.j. musimy mówić, że plony będą słabe, ponieważ, tam gdzie pada to wygniją, i to będzie niestety prawda, a tam gdzie nie pada to wyschną,
dziś u mnie nawet sklepowa mówiła do klientki aby nie brała za dużo ziemniaków bo gniją więc cena może drgnie ale plony mogą zostać w polu lub zgnic w magazynie, przypomnijcie sobie co było dwa lata temu, w zimę były po 1 zł bo wygniły

#670 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 09:27

Ceny ziemniaków Jechałem dziś trasą Łosice-Biała Podlaska (52km). Naliczyłem 3 działki ziemniaków. W sumie jakieś 6 ha z czego 5 to przemysłowe. Susza w Rosji, susza w USA, ciekawie się zapowiada a do wykopków jeszcze daleko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 10:34

Ceny ziemniaków Właśnie na odwrót, trzeba mówić, że jest źle, a będzie jeszcze gorzej, to wszyscy nerwowi (a tacy zazwyczaj na giełdach psują cenę) będą kopali i pozbędą się ziemniaka do jesieni. I wtedy Ci, którym zależy, żeby na pyrze zarobić, zarobią. Ale w swoim czasie.

#672 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 12:24

Ceny ziemniaków Rosja to Rosja i w jednej czesci susza a w drugiej powodzie...nie wiadomo w ktorej jest najwiecej ziemniaka ale jak masz czas to poszukaj w necie...
tez mam nadzieje ze jesienia bedzie lepiej bo teraz kazdy kopie poki da sie sprzedac choc zaczely sie wakacje i jak co roku popyt spada
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#673 Share Transporter

Transporter

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 17:14

Ceny ziemniaków Takie niskie ceny to tylko i wyłącznie wina rolników,nie ma co się oszukiwać,jeden przed drugim schodzi z ceny bo chce szybko sprzedać,Niech sadzą jak głupki po 50 ha i sprzedają po 1 zł za 15 kg,ciekawe ile na tym wyjdą? U nas na pomorzu środkowym cena jest w miarę w porównaniu do Kalisza i Łodzi,bo za 15 kg w rynku hurtowym sprzedajemy po 6 zł,a detalicznym po 12zł. Ale wystarczy jak przyjedzie kilku gośći z południa kraju,to cenę w hurcie opuszczają do 4.Dlatego to wydaję mi się śmieszne bo sami sobie szkodzimy,mam nadzieję że na jesień trochę się poprawi,ale zobaczymy...

#674 Share k61wp

k61wp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:_nowinki w technice maszyn rolniczych i motoryzacja

Napisany 13 lipiec 2012 - 20:05

Ceny ziemniaków masakra, Tczew market intermarche 0,49/kg ale ziemniak chyba prosto z maszyny - duzy, sredni, mały, zielony, uszkodzony

ja do sklepu oddaję po 10PLN/15kg a detal 15/15

Edytowany przez k61wp, 13 lipiec 2012 - 20:06.

#675 Share mariusz b

mariusz b

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 20:46

Ceny ziemniaków Jak część rolników będzie dalej tak kombinować z sortowaniem ziemniaków to nie liczcie że handlarze dadzą wam więcej zarobić. Biorę trochę ziemniaka z Bronisz i widzę że nagminne stało się pakowanie w środek worków odpadu który się tylko dla bydła nadaje . Co z tego że płacę 5-6 zł za worek jak połowa to odpad i wcale na tym rewelacji nie mam. Dobrze że jest parę ogonów w gospodarstwie to chociaż to przerobią.

#676 Share k61wp

k61wp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 20:51

Ceny ziemniaków w zeszłym roku kupiłem trochę kartofli i jestem zdania,że jak kończą się moje pyrki lub ich jeszcze nie kopie to nie da się zrobić biznesu na czyims towarze - zawsze coś nie tak. Jak nie zgnite, to przerośniętę mutanty albo małe pindy więc nie mam zamiaru w tym roku odkupować i przerzucac dalej

Edytowany przez k61wp, 13 lipiec 2012 - 20:53.

#677 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 20:54

Ceny ziemniaków giełda lublin 40gr - utrzymuje się na tym poziomie od dłuższego czasu.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#678 Share k61wp

k61wp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 20:55

Ceny ziemniaków po tyle goniłem całą zime starego a teraz młody ma taką cenę - żenuaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Edytowany przez k61wp, 13 lipiec 2012 - 20:56.

#679 Share teo

teo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 21:00

Ceny ziemniaków @mariusz b
Nie ma co uogólniać kolego. Może powinieneś nawiązać jakiś stały kontakt choćby z jednym z rolnikó z giełdy jeśli zdarza Ci się to nagminnie.
U mnie nigdy taki wałek by nie przeszedł, sort to jest sort, wszystko co poniżej trafia do własneg bydła albo zostaje sprzedane na opas.
Podejrzewam że ta "część rolników" to w rzeczywistości mała cząsteczka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share mariusz b

mariusz b

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 21:33

Ceny ziemniaków Być może gdzieś jest inaczej ale na Broniszach jest naprawdę dużo cwaniaków. Trochę towaru z Bronisz przewalam, jestem tam parę razy w tygodniu to wiem co się dzieje. Stały kontakt jest dobry jak za każdym razem bierzesz dużo jednego towaru.