Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1291 odpowiedzi na ten temat

#601 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 11:08

Ceny ziemniaków http://www.farmer.pl/porady/ziemniaki-zamiast-zboza,36380,0.html wg treści artykułu ziemniak paszowy po 10gr/kg jest trzykrotnie tańszą paszą niż zboża, stąd dziwne jest, że ceny skonfekcjonowanego towaru dochodzą kolejny raz do tego poziomu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemniaków Dzisiaj, 01:15
  •  

#602 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 15:15

Ceny ziemniaków To nie jest początek końca... to jest zwykła selekcja. W każdej branży takie cuda. Nie można nikomu bronić rozwoju ale... efekty nadprodukcji widać na każdym kroku. Skąd się ta cena wzięła? W tamtym roku na wczesnym jakiś grosz został to Ci co namoczyli na późnych dawaj sadzić wczesne... A rynek cenę trzyma - 1,2zł za Irgę dziś na straganie.

#603 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 15:28

Ceny ziemniaków ja na jesień wchodzę w detal, bo kolejnego sezonu, w którym przychód pokrywa 70% kosztów nie zniosę psychicznie, niech teraz martwią się pośrednicy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#604 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 28 czerwiec 2012 - 19:42

Ceny ziemniaków na targu w zielonej górze dzisiaj młody lord 59groszy a 15kg/8zł

#605 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 19:54

Ceny ziemniaków Jaja sobie robicie czy na prawdę w krakowie bylo 2 zł za 15kg?? Heh ja się zastanawiam czy pryskać od zarazy 3 raz bo jak widzę te ceny to aż się odechciewa. :(

#606 Share k61wp

k61wp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:_nowinki w technice maszyn rolniczych i motoryzacja

Napisany 29 czerwiec 2012 - 20:29

Ceny ziemniaków gdynia 5PLN/15kg :D

#607 Share Regge1478

Regge1478

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 30 czerwiec 2012 - 22:14

Ceny ziemniaków Wrocław 1zł za 15kg :o (Armageddon ) :unsure: :unsure: :( :( :( ;[ ;[ ;[

#608 Share matti6

matti6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,,Motoryzacja

Napisany 30 czerwiec 2012 - 22:31

Ceny ziemniaków Na giełdzie w Warszawie na broniszach cena za irge to 4/5 zł za 15kg. Przy tej cenie to nie wiem czy się zwraca za to wszystko co się zrobiło w polu np za paliwo , za opryski itd. Masakra najlepiej by było zrobić protest polegający na tym że zajeżdżamy np. na giełdę i ustalamy cenę taką i taką i kupiec i tak musi kupić i tak a z ceny nie schodzić i tyle na ten temat bo moim zdanie inaczej do porządku nie dojdzie.A tan co kupuje od nas rolników to się w tym momencie cieszy bo sobie kupi po 5 zł worek a sprzeda do sklepu po 15 zł za worek i jaki to jest zarobek dla nas rolników żaden !!!!!!!!!!!!!!

#609 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 30 czerwiec 2012 - 23:02

Ceny ziemniaków na Rybitwach po 2,50

#610 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 06:37

Ceny ziemniaków

Na giełdzie w Warszawie na broniszach cena za irge to 4/5 zł za 15kg. Przy tej cenie to nie wiem czy się zwraca za to wszystko co się zrobiło w polu np za paliwo , za opryski itd. Masakra najlepiej by było zrobić protest polegający na tym że zajeżdżamy np. na giełdę i ustalamy cenę taką i taką i kupiec i tak musi kupić i tak a z ceny nie schodzić i tyle na ten temat bo moim zdanie inaczej do porządku nie dojdzie.A tan co kupuje od nas rolników to się w tym momencie cieszy bo sobie kupi po 5 zł worek a sprzeda do sklepu po 15 zł za worek i jaki to jest zarobek dla nas rolników żaden !!!!!!!!!!!!!!

ale do kogo masz pretensje? Kto jest głupi że oddaje po 4/5 czy nawet po 1 zł jak tu piszą? Handlarz kupuje tyle ile potrzebuje i obojętnie jaka będzie cena to i tak kupi bo na tym zarobi. A rolnik jest fałszywy i nigdy cen nie ustali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#611 Share matti6

matti6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,,Motoryzacja

Napisany 01 lipiec 2012 - 09:08

Ceny ziemniaków W moim przypadku ja nie jeżdżę i nie oddaję po 4/5 zł bo to się nie opłaca to wolę żeby te ziemniaki zostały na polu i sobie zgniły. Albo jak tam kolega wcześniej mówił że po 1zł sprzedają to niech może już w ogóle za darmo oddają. Takie jest moje zdanie :)

#612 Share 123p

123p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 10:44

Ceny ziemniaków w rzeszowie 5zł 15kg ale nie ma kto kupić normalnie w sobote zero ruchu i zainteresowania towarem nawet za darmo nie ma komu dać

Strajk mozna robić w ten sposób że ten towar ktory nam zostaje zwalić na plac i do domu niech sie giełda martwi co z tym robic :D

#613 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 13:19

Ceny ziemniaków czy wy kiedys handlowaliscie na gieldzie,wiecie jakie sa wahania na takim mlodym towarze oraz towar a TOWAR to roznica? czasami jak was czytam to smiac mi sie chce,przeciez nikt o zdrowych zmyslach nie kopie jak sa po zlotowce...gielda to gielda i w danym momencie jest 4zl a za pare godzin 2...kwestia dowozu i zejscia....np w lodzi w czwartek rano 2zl 15godzin pozniej 4 a bialy7zl-to sa realia gieldowe

jak ktos chce sie przylaczyc do bojkotowania importu to zapraszam http://www.igrit.pl/index.php?dzial=5
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#614 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 13:28

Ceny ziemniaków igrit to giełda a nie forum. Żeby coś zrobić to należałoby wpaść na hipermarkety i zrobić bałagan. We Francji tak rolnicy robili i za to ich nie karali bo rzad działa na rzecz swoich obywateli. Żydowski młody w kauflandzie dzisiaj 99gr. Rozumiem na czym giełda polega. Ale jak można upaść tak nisko żeby po 1 zł oddać gdzie 20 groszy sam worek kosztuje. Do tego wjazd na giełde. Taniej zawrócić i wyrzucić

Edytowany przez saszeta, 01 lipiec 2012 - 13:31.

#615 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 14:27

Ceny ziemniaków pisałem to już do Wrocławia nikt nie musi dowozić ziemniaka bo okolice wrocka tak obsadzone ziemniakiem, że ho-ho skoro prawie wszystko co zasiane na jesieni wymarzło .... lepiej nakopać jak leci wywieść do gorzelni po 10 groszy.. na jesieni i tak ceny lepszej nie będzie bo wszystko zostanie na jesień ....

#616 Share Thor

Thor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 17:27

Ceny ziemniaków NNE z 2012-06-28 23:13 TREŚĆ: Dzisiaj śmieje wam sie w ryj chlopki malorolne. Wjezdzam na Kalisz a wy jak psy biegniecie za ciezarowka bym tylko od was kupił ziemniaka. Kijem będę was lał bo mi lakier na kabinie porysujecie. Handlarze gora. I nie skompletować mi tutaj tylko kopać i za zera mi sprzedać. nazwa: Handlarz adres: Blisko Kalisza województwo: wielkopolskie telefon: 3454327 fax: e-mail: www: skype: inne:

#617 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 01 lipiec 2012 - 18:30

Ceny ziemniaków

czy wy kiedys handlowaliscie na gieldzie,wiecie jakie sa wahania na takim mlodym towarze oraz towar a TOWAR to roznica? czasami jak was czytam to smiac mi sie chce,przeciez nikt o zdrowych zmyslach nie kopie jak sa po zlotowce...gielda to gielda i w danym momencie jest 4zl a za pare godzin 2...kwestia dowozu i zejscia....np w lodzi w czwartek rano 2zl 15godzin pozniej 4 a bialy7zl-to sa realia gieldowe

jak ktos chce sie przylaczyc do bojkotowania importu to zapraszam http://www.igrit.pl/index.php?dzial=5

Zgadzam się z tobą bo wiem jak to wszystko wygląda w praktyce ale niektórzy tutaj chyba nie mają pojęcia o handlu młodymi pyrami. Ludzie zrozumcie że to nie jest tak jak ze starymi że wjeżdżasz na giełde i możesz stać nawet tydzień i cene trzymać jak masz ochotę. Z młodym wjeżdżasz, czasem nawet klapy nie otworzysz ani z auta nie wyjdziesz a już towar sprzedasz... Czasami na podjęcie decyzji nawet minuty nie masz. Możesz się wstrzymać i nie sprzedasz na "przerzut" tylko workujesz po 5-10-15 worków itd Jak nie będzie dowozu to wygrasz i weżmiesz więcej ale równie dobrze za pół godziny może się ustawić cała alejka towaru i cena w dół....loteria...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#618 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 20:26

Ceny ziemniaków dlatego takie giełdy są do kitu. Za duże skoki cenowe. I to odbija się wszędzie. Rozumiem 1zł w tą czy tą ale po jakiejś opłacalnej cenie a nie sprzedać by sie pozbyć. Bo te ziemniaki które są za złotówkę/15 to po przejściu przez 5 handlarzy i tak skończą w normalnej cenie na talerzu. A nawet jak cała alejka sie ustawi to więcej wszyscy sprzedadzą po zjechaniu z ceną?

#619 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 21:03

Ceny ziemniaków dlaczego do kitu?
saszeta ale jak przyjedzie handlarz do kogos kto nie ma swojego samochodu (zeby dowiez do gieldy) to daje w domu wedlug swojego widzimisie i w zerultacie zarabia wiecej

wyobrażasz sobie jakiegoś sklepikarza, który jedzie co pare dni kilkadziesiąt km, żeby kupic w Sieradzu kartofla,pod Grojcem jablko a warzywa w okolicach Łeczycy?
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#620 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 07:00

Ceny ziemniaków bo to handlarz. A ten zazwyczaj nie ma skrupułów. Każda taka giełda nawet gpw jest po to by spekulować cenami. U mnie na giełdzie cena za bardzo się nie rusza bo to głównie handlarze i oni muszą zarobić. Handlowałem pare lat na Targpiascie i takich skoków też nie zauważyłem. Co prawda ziemniak miałem tylko 2 razy na doładowanie samochodu ale z każdym warzywem jest podobnie i na szczęście nigdy nie sprzedałem poniżej kosztów produkcji.