Polecane posty

pawelol111    1337

Często rodzina w mieście ma kawałek gruntu na wsi i w ramach dzierzawy daje się im troche ziemniaków i ogólnie dóbr pochodzenia gospodarskiego :D Co do niskiej ceny ziemniaków. Panowie jeszcze raz powtórzę: marne zejście na wschód było i oto efekty. Co z tego że u nas pojawili się sezonowcy jeśli i tak ogólnie zasadzeń było mniej niż rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

U mnie w okolicy wszyscy rezygnują z sadzenia ziemniaków i takie niskie ceny szok ale słyszałem ze były takie ceny ale nie rozumiem rolników co sprzedają po takiej cenie no sorry ja wolę skarmic niż dokładać do interesu.

 

A teksty ze jak dam rodzinie worek kartofli free i stad ten dołek to jest lekka przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Problem polega na tym że są tu tacy którzy sadzą 10-15ha i więcej. Jak duże musi być stado żeby zjadło 500t ziemniaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

bez przesady ale tym że da się rodzinie trochę kartofli to nic nie zmieni , a i tak jak się daj to się tych ziemniaków chce się pozbyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

każdy rolnik potrafi liczyć - jeśli więc cena rzędu 100zł za tonę skonfekcjonowanego towaru pokrywa koszty to gratuluję i życzę sobie takiego wyniku, wg moich szacunków wartość paszowa ziemniaków to minimum 150zł/t, jeśli trudny sezon się powtórzy (a na to się zanosi) to konsekwencje poniosą już nie tylko rolnicy lecz również pośrednicy (rolnicy będą przejmowali ich marże - obserwujemy już to w tym sezonie) co w dłuższym okresie może okazać się zjawiskiem korzystnym ze względu na ograniczenie procesu wyprowadzania nadwyżki z gospodarstw, wartość dodana kreowana przez pośredników nie może być większa niż ta generowana przez rolników, gdyż to oni ponoszą większość kosztów, poza tym nawet przy cenie rzędu 20gr/kg rentowność (z pominięciem kosztów pakowania) osiąga się przy plonie handlowym około 50t/ha - stąd ciężko jest jednoznacznie wskazać co jest przyczyną małego popytu, dużej podaży i niskich cen (oczywiście niewidzialna ręka maczała w tym palce, ale zaistniała sytuacja ma bardziej zawiłe podłoże, na tę chwilę przestaję ogarniać sytuację)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

jeszcze nie wiadomo jaka będzie sytuacja w tym roku możliwe że będzie powtórka z rozrywki ale też może być taki rok że będzie suchy i możliwe że ziemniaków tyle nie będzie , ale miejmy nadzieje że sytuacja będzie lepsza niż teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

U mnie w okolicy wszyscy rezygnują z sadzenia ziemniaków i takie niskie ceny szok ale słyszałem ze były takie ceny ale nie rozumiem rolników co sprzedają po takiej cenie no sorry ja wolę skarmic niż dokładać do interesu.

 

A teksty ze jak dam rodzinie worek kartofli free i stad ten dołek to jest lekka przesada

 

Chłopie, czy wg ciebie w każdym gospodarstwie trzyma się krowy, byki, świnie żeby je karmić pyrkami? Jak ktoś ma schowany towar w przechowalni z kilku ha to jest to kilkadziesiąt ton, no to ja się pytam co ma z nimi zrobić, skoro już je wykopał?

 

A co do rozdawania ziemniaków, po rodzinie... :lol: :lol: :lol: Już większej głupoty nie dało się wymyślić chyba.

Edytowano przez lukasx21

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

czytaj uwaznie moj post JA NIE NAPISALEM ZE KAZDY MA SKARMIC napisałem co ja robie i tyle a nie interpretujesz moje słowa na swój sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

ja myślę że rok się powtórzy,ponieważ obserwuje już zaczynające się nasadzenia w mojej okolicy. U nas wszystkie oziminy wymarzły, zostały już w 100 % zlikwidowane,ale jarym nie dużo obsiano,ludzie nie mieli po prostu jarych do siewu, a druga sprawa jest taka że wielu zostało z ziemniakami nie sprzedanymi i będą to sadzić w pole ile się tylko da .Zboża i rzepaki będą biły rekordy cenowe a rolnicy kartoflani będą klepać taki sam rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Regge1478    0

Co do rozdawania ziemniaków rodzinnie handluje na targu i sami ludzie mówią po co mamy kupować ziemniaki jak je dostaniemy od np. Stasia i niech takich klijentów bd 100przez targ co nie kupi bo dostanie ; A ja sam wiem jak ubiegłe lata były to samych woreczków po 5kg przez targ pchałem 100sztuk. 50-15kg 40-30kg a teraz 30-5kg 40-15kg 0-30kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

i co w tym złego?

też handluje i też daję rodzinie, znajomym, nieważne czy w hurcie są po 1.5zł czy 0.1zł .

detaliści, przestańcie marudzić ;) mało od was zależy to co sie dzieje na rynku.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

to że dajemy rodzinie to i tak nic nie zmieni bo i tak wszyscy co chcą to zrobią z rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratgarka    2

Pomagałem sąsiadom ładować tiry na Niechlów ale z tego co wiem to już są zapchani :( bo mieli odbierać od nich jeszcze kilka tirów a się wycofali . Natomiast w mojej okolicy wyraźny spadek liczby nasadzeń w stosunku do zeszłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u nas też nasadzone dookoła ziemniaka część juz jakiś czas temu pod włókniną część bez okrywania ale ogólnie więcej jak w zeszłym roku


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

racja w tym roklu mniej ha ziemniaków jest.. i to nawet duży spadek.. jak tak wszędzie bd to cena pójdzie w góre.. szkoda że tylko w sklepach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

u nas też nie widać by było ludzie dużo sadzili ziemniaków ale też moja okolica nie jest nastawiona na warzywa tylko na tytoń i zboża , ale zobaczymy jaki będzie ten rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

mało ziemniaków? W tym roku będzie więcej nasadzeń jak w zeszłym .Już wczesnych podkiełkowanych jest więcej. Ludzie oprócz ziemniaka nie mają nic innego co można w pole wsadzić lub posiać.Wszystkie pszenice i jęczmiona już u nas posiane,zostało b. dużo gołych pól pod ziemniaki późniejsze. Życze im powodzenia z którym będzie w tym roku również ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

wie ktos jak teraz kształtuje sie cena na Zjazdowej?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

bylym przejazdem 2 maja- cena 3 zloty za zółtego,4 bialy..oczewiscie wywolawcza


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165
Napisano (edytowany)

A było dużo towaru? bo z miesiąc temu był kolega to było tak naźgane pyrek, że stanąć nie było gdzie.

Edytowano przez lukasx21

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

4 auta z czego dwoch handlarzy,wszyscy pod zadaszeniem


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Mdło się robi jak tu zaglądam i czytam ceny. Jak najszybciej trzeba zapomnieć o tamtym sezonie.

W marcu sprzedawałem Irgę po 250zł za tonę i Tajfuna po 150zł - ten akurat na paszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj