Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1291 odpowiedzi na ten temat

#321 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 22:47

Ceny ziemniaków dzięki za nakreślenie tematu, a w sieciach handlowych nie ma problemów z HACCP na przykład? jeśli ilości to tajemnica to poproszę o wskazanie struktury zbytu z podziałem:
- opakowania 15kg i większe (ewentualnie luz),
- 2,5 oraz 5 kg,
- obierane

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemniaków Dzisiaj, 03:58
  •  

#322 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 15 styczeń 2012 - 07:46

Ceny ziemniaków na sieci to jestem za mały. Po za tym chyba tylko makro obierane prowadzi ale termin płatności 90 dni mnie nie interesuje. Bez HACCP przy produkcji żywności się nie obejdzie. I to jest śmieszne bo na kiszenie kapusty czy ogórków nie potrzeba działalności i sanepidu chociaż w finale wychodzi produkt gotowy do spożycia a do ziemniaków obieranych owszem chociaż na surowo się nie zje i to już jest przetwórstwo żywności.
15 kg sprzedaję z domu w ilościach detalicznych bo w hurcie nie ma sensu. Cena może jest ale zejście słabe. Większych nie robię. Luzu też nie sprzedaję A 2,5 kg szybciej wypchnie. 5 kg są za duże i to bierze jeden gość ok 1 tony tyg.
Obierane to głównie bary i restauracje. U mnie nie było konkurencji to zacząłem to robić. I na tym jest najlepsza bitka ale też największe ryzyko.
Jest fotka pakowarki http://www.agrofoto....malych-workow/. Ja siadam na krześle z niższej strony tuby.
A tym pakuję 15 prosto z przyczepy http://www.agrofoto....-wagopakowarka/

Edytowany przez saszeta, 15 styczeń 2012 - 07:51.

#323 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 10:32

Ceny ziemniaków to po ile dostajesz za te ziemniaki saszeta, że ci sie w tym roku to opłaca... bo wychodzi na to, że te opakowania 2,5 i 5 kg to strasznie pracochłonne jest i dużej ilości ziemniaków tym nie przerobi no chyba ze ludzi dużo.... ;) a nie ma gotowych worków 2,5 i 5 takich samych jak 15, 30, i 50 kg ???? mi okoliczny hurtownik zaoferował cene 2,3 zł za 15 kilo :D ziemniaki pójdą na wiosnę do lasu ..... tzn będę próbował sprzedac lesniczemu dla dzików i innej zwierzyny ...... ;) a jak nie będzie chiał to sam je dokarmie....

Edytowany przez 1piotr1, 15 styczeń 2012 - 10:32.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 10:55

Ceny ziemniaków jak chcesz miec opakowanie raszlowe 2,5; 5 lub 10kg to zainwestuj w raszlownice
niedaleko mnie jest firma ktora zajmuje sie sprzedaza obieranych i sterylnie pakowanych ziemniakow w ilosciach hurtowych i glownam obiorca sa prawdopodobnie jednostki wojskowe.
@Saszeta nie masz za duzo ubytku przy obieraniu,oczkojesz je pozniej czy obierasz tak dlugo zeby pozniej tego nie ruszac?

Edytowany przez przemol87, 15 styczeń 2012 - 10:56.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#325 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 12:24

Ceny ziemniaków

to po ile dostajesz za te ziemniaki saszeta, że ci sie w tym roku to opłaca... bo wychodzi na to, że te opakowania 2,5 i 5 kg to strasznie pracochłonne jest i dużej ilości ziemniaków tym nie przerobi no chyba ze ludzi dużo.... ;) a nie ma gotowych worków 2,5 i 5 takich samych jak 15, 30, i 50 kg ????

są takie małe worki ale cena :blink:. Po za tym metodą chałupniczą szybciej napełnia się rękaw. Są także worki na roli ale to do maszyny. Według mojej analizy najtaniej rękaw wychodzi co potwierdzili w hi-techu.Wcześniej pisałem ile tak przerobię. Cena nie jest rewelacja ale i tak dużo lepiej niż w 15. Gdybym kupił ziemniaka po 20 groszy (czy nawet swojego po tyle liczył) to przy pakowaniu w 2,5 kg po sprzedaży wychodzi że na godzinę zarabiam ok 90 zł. Na 3 osoby to po 30 zł. Czyli dobra godzinówka

@przemol to jest średni ubytek. Przy dużym ziemniaku odchodzi 15% ale przy lulce 50. Obieram na maxa żeby było mało do poprawy. Przy tej cenie ziemniaka tak jest taniej. Ostatnio był przetarg w głównej szkole pożarniczej na 25 ton obieranego na rok. Wygrała oferta 2,05zł. Mam trochę za daleko do Warszawy żeby co tydzień 500kg wozić bo pewnie bym startował;[

Edytowany przez saszeta, 15 styczeń 2012 - 12:25.

#326 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 12:31

Ceny ziemniaków a te ziemniaki obierane to jak obieracie ?? jest jakas maszynka czy normalnie jak na obiad siada kilka osób i nożami strugają??? ;) po za tym z restauracjami barami sklepami to jest śliski interes ... raz weźmie a poźniej jak dostanie gdzieś tańszego ziemniaka to się wypnie i zostaje sie z towarem ..... no chyba, że wygra sie przetarg ......

#327 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 13:19

Ceny ziemniaków obieraczka - 400-450kg/h

@saszeta jaki jest termin przydatności do spożycia tych obieranych ziemniaków zapakowanych próżniowo i w osłonie gazowej? która z odmian ma najlepsze zejście i jaki poniosłeś nakład w związku z zakupem obieraczki i urządzenia do pakowania próżniowego?

Edytowany przez kissmy..., 15 styczeń 2012 - 16:04.

#328 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 14:07

Ceny ziemniaków niby 7 dni a w gazie nie wiem bo nie pakowałem. Ale po 10 dalej nic im nie jest. Gaz sprzedaje linde i oni pewnie wiedzą. Żeby w gazie robić to pakowaczka próżniowa musi być do tego przystosowana. Moja jest.
Za nowy sprzęt trzeba z 10 tyś dać na pewno chociaż nie wiem czy się wyrobi. Ja dałem duuużo mniej. Moja obieraczka spomasz stoi 4,8tyś na allegro. Trzeba okazji szukać. Ostatnio w carrefourze mieli próżniówki całkiem nowe ale z 2008 roku bo swoje stoiska likwidują. Za 5 tyś by kupił wartą z 15 tyś.
W gazie w kaliszu niby po 2,2zł chodzą i niby jest na to zejście. Ale to niby :D

Edytowany przez saszeta, 15 styczeń 2012 - 14:08.

#329 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 16:06

Ceny ziemniaków to Ty masz tę dwukomorową? czy na jednej komorze o zasypie 10kg robisz 40 cykli na godzinę i która odmiana ma u Ciebie najlepsze zejście?

#330 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 16:55

Ceny ziemniaków saszeta, u Ciebie doby mają chyba 30godzin :D
powodzenia!
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 17:06

Ceny ziemniaków jednokomorową MODEL OZ-8N. Zasyp 6-10 kg. Ja sypię zazwyczaj wiadro to jest 7,5-8 kg. Chodzi 1-2 minuty. Nie ma reguły. Mają być obrane.
A odmiany nie wiem. Teraz idzie wineta. Zaraz także będzie satina. Po prostu przechowalnia ma być ciągle załadowana.
Czemu 30 godzin? Dzień zaczynam zazwyczaj o 6-7 a kończę jak skończę robotę. Nie uznaję 8 godzinnego dnia pracy. Po za tym nie robię sam

Edytowany przez saszeta, 15 styczeń 2012 - 17:11.

#332 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 21:41

Ceny ziemniaków dziękuję za tak wyczerpujące odpowiedzi, ale mam jeszcze jedno pytanie czy rękaw można zgrzewać zgrzewarką do folii? np taką http://allegro.pl/zg...2039683936.html (są dostępne różnej długości i szerokości zgrzewu, również z nożem) można by sprzężyć dwie takie i zgrzewać od razu górę i dół paczki, jednocześnie odcinając; problemem mogą być gazy, ale je można w prosty sposób odciągnąć za pomocą pochłaniacza, pytanie brzmi: czy rękaw siatkowy może być zgrzewany przy pomocy takiego bądź podobnego urządzenia?

#333 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 07:35

Ceny ziemniaków rękaw może być zgrzewany bo przecież worki są tak robione. A to wszystko plastik wiec topi się dobrze. Możesz nawet zszywać ale sądzę że jednak klipsowanie jest najszybsze

#334 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 16 styczeń 2012 - 09:41

Ceny ziemniaków Ciekawe czy jakby na zjazdową albo targpiasta przywieźć właśnie takich opakowanych w siatki po 5kg to czy lepiej by schodziły od piętnastek (pomijając fakt że jest to kręcenie bata na samego siebie...)

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#335 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 10:48

Ceny ziemniaków Pekin w kartonach albo 5-tkach, pietruszka i seler w 5-tkach, niedługo kalafior w skrzyneczkach po 6 sztuk trzeba będzie wozić i do tego ziemniaki po 2,5-5kg na hurtowych giełdach sprzedawać ;) Tak jak kolego mówisz, to jest kręcenie bata na nas... Nauczymy ich czegoś takiego i całkiem im się w du*ach poprzewraca..

#336 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 16 styczeń 2012 - 11:19

Ceny ziemniaków Jak to mówi mój znajomy "Nadgorliwość jest gorsza niż faszyzm" ;)

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#337 Share APPACZ1

APPACZ1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza rolnictwo sport muzyka imprezy itp. itd.

Napisany 16 styczeń 2012 - 11:47

Ceny ziemniaków ziemniak powinien chodzić w piędziesiątkach w worach po 50 kg tak jak sadzeniak no ewentualnie 30 kg a rozważają niech sobie handlarze jak chcą kasować po złociszu za kg a nie my im będziemy workować jeszcze na giełdy wozić a taki przyjedzie po marudzi bo zawsze ma źle jakby nie było i tylko przewiezie i 400%do przodu na kilogramie

#338 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 14:33

Ceny ziemniaków

Jak to mówi mój znajomy "Nadgorliwość jest gorsza niż faszyzm" ;)

Mój tata mówi, że "jest gorsza od sraczki" ;)

#339 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 17:23

Ceny ziemniaków na targpiaście można 2,5 kilówki z białut kupić. Czyli jak firma konfekcjonująca może to robić i na tym zarabiać to dlaczego tym bardziej rolnik nie może? Po 20 groszy tego nie oddaję. A rolnictwo to także ekonomia. Zamiast oddać za grosze i siedzieć w domu to lepiej parę groszy dodatkowo zarobić zwłaszcza że zimą za dużo roboty innej nie ma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 17:28

Ceny ziemniaków Kolego ja Ci pracy nie żałuję, masz czas i chęci to rób tak aby Tobie było jak najlepiej, jak zarobisz to bardzo dobrze. A sprzedajesz to na giełdzie czy na sklepy wozisz czy może jeszcze inaczej?