Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
1piotr1    14

a te ziemniaki obierane to jak obieracie ?? jest jakas maszynka czy normalnie jak na obiad siada kilka osób i nożami strugają??? ;) po za tym z restauracjami barami sklepami to jest śliski interes ... raz weźmie a poźniej jak dostanie gdzieś tańszego ziemniaka to się wypnie i zostaje sie z towarem ..... no chyba, że wygra sie przetarg ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

obieraczka - 400-450kg/h

 

@saszeta jaki jest termin przydatności do spożycia tych obieranych ziemniaków zapakowanych próżniowo i w osłonie gazowej? która z odmian ma najlepsze zejście i jaki poniosłeś nakład w związku z zakupem obieraczki i urządzenia do pakowania próżniowego?

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

niby 7 dni a w gazie nie wiem bo nie pakowałem. Ale po 10 dalej nic im nie jest. Gaz sprzedaje linde i oni pewnie wiedzą. Żeby w gazie robić to pakowaczka próżniowa musi być do tego przystosowana. Moja jest.

Za nowy sprzęt trzeba z 10 tyś dać na pewno chociaż nie wiem czy się wyrobi. Ja dałem duuużo mniej. Moja obieraczka spomasz stoi 4,8tyś na allegro. Trzeba okazji szukać. Ostatnio w carrefourze mieli próżniówki całkiem nowe ale z 2008 roku bo swoje stoiska likwidują. Za 5 tyś by kupił wartą z 15 tyś.

W gazie w kaliszu niby po 2,2zł chodzą i niby jest na to zejście. Ale to niby :D

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

to Ty masz tę dwukomorową? czy na jednej komorze o zasypie 10kg robisz 40 cykli na godzinę i która odmiana ma u Ciebie najlepsze zejście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

saszeta, u Ciebie doby mają chyba 30godzin :D

powodzenia!


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

jednokomorową MODEL OZ-8N. Zasyp 6-10 kg. Ja sypię zazwyczaj wiadro to jest 7,5-8 kg. Chodzi 1-2 minuty. Nie ma reguły. Mają być obrane.

A odmiany nie wiem. Teraz idzie wineta. Zaraz także będzie satina. Po prostu przechowalnia ma być ciągle załadowana.

Czemu 30 godzin? Dzień zaczynam zazwyczaj o 6-7 a kończę jak skończę robotę. Nie uznaję 8 godzinnego dnia pracy. Po za tym nie robię sam

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dziękuję za tak wyczerpujące odpowiedzi, ale mam jeszcze jedno pytanie czy rękaw można zgrzewać zgrzewarką do folii? np taką http://allegro.pl/zgrzewarka-do-folii-dlugosc-300-mm-zgrzew-8-mm-i2039683936.html (są dostępne różnej długości i szerokości zgrzewu, również z nożem) można by sprzężyć dwie takie i zgrzewać od razu górę i dół paczki, jednocześnie odcinając; problemem mogą być gazy, ale je można w prosty sposób odciągnąć za pomocą pochłaniacza, pytanie brzmi: czy rękaw siatkowy może być zgrzewany przy pomocy takiego bądź podobnego urządzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

rękaw może być zgrzewany bo przecież worki są tak robione. A to wszystko plastik wiec topi się dobrze. Możesz nawet zszywać ale sądzę że jednak klipsowanie jest najszybsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ciekawe czy jakby na zjazdową albo targpiasta przywieźć właśnie takich opakowanych w siatki po 5kg to czy lepiej by schodziły od piętnastek (pomijając fakt że jest to kręcenie bata na samego siebie...)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Pekin w kartonach albo 5-tkach, pietruszka i seler w 5-tkach, niedługo kalafior w skrzyneczkach po 6 sztuk trzeba będzie wozić i do tego ziemniaki po 2,5-5kg na hurtowych giełdach sprzedawać ;) Tak jak kolego mówisz, to jest kręcenie bata na nas... Nauczymy ich czegoś takiego i całkiem im się w du*ach poprzewraca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Jak to mówi mój znajomy "Nadgorliwość jest gorsza niż faszyzm" ;)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

ziemniak powinien chodzić w piędziesiątkach w worach po 50 kg tak jak sadzeniak no ewentualnie 30 kg a rozważają niech sobie handlarze jak chcą kasować po złociszu za kg a nie my im będziemy workować jeszcze na giełdy wozić a taki przyjedzie po marudzi bo zawsze ma źle jakby nie było i tylko przewiezie i 400%do przodu na kilogramie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Jak to mówi mój znajomy "Nadgorliwość jest gorsza niż faszyzm" ;)

 

Mój tata mówi, że "jest gorsza od sraczki" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

na targpiaście można 2,5 kilówki z białut kupić. Czyli jak firma konfekcjonująca może to robić i na tym zarabiać to dlaczego tym bardziej rolnik nie może? Po 20 groszy tego nie oddaję. A rolnictwo to także ekonomia. Zamiast oddać za grosze i siedzieć w domu to lepiej parę groszy dodatkowo zarobić zwłaszcza że zimą za dużo roboty innej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Kolego ja Ci pracy nie żałuję, masz czas i chęci to rób tak aby Tobie było jak najlepiej, jak zarobisz to bardzo dobrze. A sprzedajesz to na giełdzie czy na sklepy wozisz czy może jeszcze inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

na targpiaście można 2,5 kilówki z białut kupić. Czyli jak firma konfekcjonująca może to robić i na tym zarabiać to dlaczego tym bardziej rolnik nie może? Po 20 groszy tego nie oddaję. A rolnictwo to także ekonomia. Zamiast oddać za grosze i siedzieć w domu to lepiej parę groszy dodatkowo zarobić zwłaszcza że zimą za dużo roboty innej nie ma.

Ano właśnie w tym sęk żeby było tak, że za lepiej przygotowany towar dostawać lepsze pieniądze, ale znając realia handlu na zjazdowych targpiastach i innych takich giełdach to wyglądało by to tak, że ze dwa razy byś przywiózł zapakowane po 2.5kg sprzedał byś szybciej i drożej ale za trzecim razem już by byli następni amatorzy takiego szykowania a za piątym cała giełda by tak miała naszykowane(szczególnie jak jest taka nędza jak w tym roku) a mało tego to sprzedawali by po tej samej cenie co w 15kg.(a roboty więcej) A kupcy jak by się przyzwyczaili do tych małych woreczków to już 15kg oglądać by nie chcieli. Dlatego napisałem, że nie ma co być nadgorliwym.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

@lukasx21 lepiej nie mozna bylo tego ujac,w 100% zgadzam sie z toba

 

a propo tematu,wiecie jak w lodzi?( bo wczoraj w ciagu godziny przez Szadek jechaly 3 auta z towarem, czestotliwosc jak na mlodym)


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Trochę się zimy zrobiło to liczą że będzie trochę mniej towaru i lepszy handel, w co osobiście wątpie...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Niestety Panowie zaniżacie poziom wymagań odbiorcy. Podaję ostatnio obowiązujący - opakowanie 2,5kg z uchwytem a u góry naszytą szarfą a na niej kodem kreskowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

na sklepy oddaję. Nie widzę zbytnio sensu jechać 160 km w jedną stronę na targpiast żeby tylko pozbyć się ziemniaka. Nawozy nie tanieją ;[

Rynek się zmienia. Z 50 poszło na 30 później na 15. A mimo tego kupę ziemniaka w tym roku idzie w 30.

Poniekąd tez jestem kupcem bo cebulę kupuję luzem i też w małe worki ładuje

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

30? :blink: na pewno nie w centrum Polski


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Na giełdzie nie ale po rolnikach to kupi.

W zeszłym roku miałem gościa co tylko w 30 brał.

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

lublin i sandomierz jest w 25 i 30kg. Może 5% jest w 15kg.

w zasadzie cały lublin jest zaopatrywany w 25 lub 30kg.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ja tam za 30 nie tęsknie, jak czasami sprzedajemy odpad to sypiemy go w 30 i jest trochę przykro jak się do kogoś zawiezie i trzeba to ściągać..

@pawelec Jakbym się tak wybrał pod koniec maja z młodymi do sandomierza albo lublina to sprzedał bym czy tam tylko od swoich kupują?

Edytowano przez lukasx21

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj