Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1291 odpowiedzi na ten temat

#441 Share Regge1478

Regge1478

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 07:22

Ceny ziemniaków Bukwica koło Nielubi :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemniaków Dzisiaj, 20:47
  •  

#442 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4317 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 09:50

Ceny ziemniaków

Koledzy ponad miesiąc temu Ruszyła Gorzelnia w Niechlowie ludzie 2tyg (zapisy ) czekają w kolejce ze by przywieść Ziemniaki do nich w cenie 0.12gr/kg Wiara myka z tym nawet po 300km <_<

cena nie zależy od zawartości skrobi? ja tez mam prawie 300km w jedną stronę, czyli po odjęciu kosztów transportu zostałoby 20zł/t

#443 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2702 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 07 kwiecień 2012 - 10:57

Ceny ziemniaków

Bukwica koło Nielubi :)

no to o tego samego mi chodziło

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#444 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 11:39

Ceny ziemniaków peunta jest taka, że z poźnego ziemniaka nikt jeszcze niczego się niedorobił oprócz garba...... jeden rok płaci, trzy nastepne trzeba dokładać, z tego co widze po okolicy to płaci co rok tylko wczesny i bardzo wczesny najlepiej spod włókniny, tylko ciężko go uprawiać.....

ktoś uprawiał ziemniaka dla mc cain bo miałem okazje zasadzić, jaki minimalny areał uprawy wymagają i jakie maja warunki ??

Edytowany przez 1piotr1, 07 kwiecień 2012 - 11:41.

#445 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa, Auta tylko AUDI.

Napisany 07 kwiecień 2012 - 12:01

Ceny ziemniaków cena dalej lipna na wiosce, 1-1,5za 15kg. a ludzie sadzą ile się da, dużo zboża wymarzło i sadzą w to miejsce pyry.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#446 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1683 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 13:19

Ceny ziemniaków

peunta jest taka, że z poźnego ziemniaka nikt jeszcze niczego się niedorobił oprócz garba...... jeden rok płaci, trzy nastepne trzeba dokładać, z tego co widze po okolicy to płaci co rok tylko wczesny i bardzo wczesny najlepiej spod włókniny, tylko ciężko go uprawiać.....

jak masz juz garba od pyrek to zalecam troche odpoczynku ;)
ten kto ma zbyt jakos nie narzeka. ja również, a handluje 10-11 miesięcy w roku, więc i wczesny i nie wczesny, pozny i pozniejszy :P

Edytowany przez pawelec, 07 kwiecień 2012 - 13:21.

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#447 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1649 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 13:52

Ceny ziemniaków 1-1,5pln za 15kg ziemniaka ??? czy cos zle widzę ??

#448 Share avens

avens

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 kwiecień 2012 - 14:08

Ceny ziemniaków Dobrze widzisz, poł worka trzeba sprzedac zeby sie za opakowanie zwrocilo ;)

#449 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 07 kwiecień 2012 - 18:04

Ceny ziemniaków

1-1,5pln za 15kg ziemniaka ??? czy cos zle widzę ??

dobrze widzisz , tą cenę u mnie w okolicy słychać już dosyć długo

#450 Share Regge1478

Regge1478

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 19:11

Ceny ziemniaków Mam też inny wątek Rolnik Rolnika sam dobija . Koledzy Jeśli dajecie ziemniaki Rodzinie w Mieście to oni nie bd ich kupować . Jeśli nie bd ich kupować to na rynku nie bd ruch no i sami z resztą wiecie jak jest teraz . Mam pytanie jak w tam tym roku ziemniaki były drogie to dawaliście je za darmo rodzinie????

Edytowany przez Regge1478, 07 kwiecień 2012 - 19:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4017 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 20:44

Ceny ziemniaków Często rodzina w mieście ma kawałek gruntu na wsi i w ramach dzierzawy daje się im troche ziemniaków i ogólnie dóbr pochodzenia gospodarskiego :D Co do niskiej ceny ziemniaków. Panowie jeszcze raz powtórzę: marne zejście na wschód było i oto efekty. Co z tego że u nas pojawili się sezonowcy jeśli i tak ogólnie zasadzeń było mniej niż rok temu.

#452 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1649 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:24

Ceny ziemniaków U mnie w okolicy wszyscy rezygnują z sadzenia ziemniaków i takie niskie ceny szok ale słyszałem ze były takie ceny ale nie rozumiem rolników co sprzedają po takiej cenie no sorry ja wolę skarmic niż dokładać do interesu.

A teksty ze jak dam rodzinie worek kartofli free i stad ten dołek to jest lekka przesada

#453 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4017 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:30

Ceny ziemniaków Problem polega na tym że są tu tacy którzy sadzą 10-15ha i więcej. Jak duże musi być stado żeby zjadło 500t ziemniaka?

#454 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:37

Ceny ziemniaków bez przesady ale tym że da się rodzinie trochę kartofli to nic nie zmieni , a i tak jak się daj to się tych ziemniaków chce się pozbyć

#455 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4317 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 22:14

Ceny ziemniaków każdy rolnik potrafi liczyć - jeśli więc cena rzędu 100zł za tonę skonfekcjonowanego towaru pokrywa koszty to gratuluję i życzę sobie takiego wyniku, wg moich szacunków wartość paszowa ziemniaków to minimum 150zł/t, jeśli trudny sezon się powtórzy (a na to się zanosi) to konsekwencje poniosą już nie tylko rolnicy lecz również pośrednicy (rolnicy będą przejmowali ich marże - obserwujemy już to w tym sezonie) co w dłuższym okresie może okazać się zjawiskiem korzystnym ze względu na ograniczenie procesu wyprowadzania nadwyżki z gospodarstw, wartość dodana kreowana przez pośredników nie może być większa niż ta generowana przez rolników, gdyż to oni ponoszą większość kosztów, poza tym nawet przy cenie rzędu 20gr/kg rentowność (z pominięciem kosztów pakowania) osiąga się przy plonie handlowym około 50t/ha - stąd ciężko jest jednoznacznie wskazać co jest przyczyną małego popytu, dużej podaży i niskich cen (oczywiście niewidzialna ręka maczała w tym palce, ale zaistniała sytuacja ma bardziej zawiłe podłoże, na tę chwilę przestaję ogarniać sytuację)

#456 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 22:25

Ceny ziemniaków jeszcze nie wiadomo jaka będzie sytuacja w tym roku możliwe że będzie powtórka z rozrywki ale też może być taki rok że będzie suchy i możliwe że ziemniaków tyle nie będzie , ale miejmy nadzieje że sytuacja będzie lepsza niż teraz

#457 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1133 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 08 kwiecień 2012 - 08:57

Ceny ziemniaków

U mnie w okolicy wszyscy rezygnują z sadzenia ziemniaków i takie niskie ceny szok ale słyszałem ze były takie ceny ale nie rozumiem rolników co sprzedają po takiej cenie no sorry ja wolę skarmic niż dokładać do interesu.

A teksty ze jak dam rodzinie worek kartofli free i stad ten dołek to jest lekka przesada

Chłopie, czy wg ciebie w każdym gospodarstwie trzyma się krowy, byki, świnie żeby je karmić pyrkami? Jak ktoś ma schowany towar w przechowalni z kilku ha to jest to kilkadziesiąt ton, no to ja się pytam co ma z nimi zrobić, skoro już je wykopał?

A co do rozdawania ziemniaków, po rodzinie... :lol: :lol: :lol: Już większej głupoty nie dało się wymyślić chyba.

Edytowany przez lukasx21, 08 kwiecień 2012 - 09:15.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#458 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1649 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 11:14

Ceny ziemniaków czytaj uwaznie moj post JA NIE NAPISALEM ZE KAZDY MA SKARMIC napisałem co ja robie i tyle a nie interpretujesz moje słowa na swój sposób

#459 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 13:16

Ceny ziemniaków ja myślę że rok się powtórzy,ponieważ obserwuje już zaczynające się nasadzenia w mojej okolicy. U nas wszystkie oziminy wymarzły, zostały już w 100 % zlikwidowane,ale jarym nie dużo obsiano,ludzie nie mieli po prostu jarych do siewu, a druga sprawa jest taka że wielu zostało z ziemniakami nie sprzedanymi i będą to sadzić w pole ile się tylko da .Zboża i rzepaki będą biły rekordy cenowe a rolnicy kartoflani będą klepać taki sam rok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share Regge1478

Regge1478

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 22:11

Ceny ziemniaków Co do rozdawania ziemniaków rodzinnie handluje na targu i sami ludzie mówią po co mamy kupować ziemniaki jak je dostaniemy od np. Stasia i niech takich klijentów bd 100przez targ co nie kupi bo dostanie ; A ja sam wiem jak ubiegłe lata były to samych woreczków po 5kg przez targ pchałem 100sztuk. 50-15kg 40-30kg a teraz 30-5kg 40-15kg 0-30kg