Polecane posty

k61wp    0

w zeszłym roku kupiłem trochę kartofli i jestem zdania,że jak kończą się moje pyrki lub ich jeszcze nie kopie to nie da się zrobić biznesu na czyims towarze - zawsze coś nie tak. Jak nie zgnite, to przerośniętę mutanty albo małe pindy więc nie mam zamiaru w tym roku odkupować i przerzucac dalej

Edytowano przez k61wp

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

giełda lublin 40gr - utrzymuje się na tym poziomie od dłuższego czasu.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k61wp    0

po tyle goniłem całą zime starego a teraz młody ma taką cenę - żenuaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Edytowano przez k61wp

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teo    0

@mariusz b

Nie ma co uogólniać kolego. Może powinieneś nawiązać jakiś stały kontakt choćby z jednym z rolnikó z giełdy jeśli zdarza Ci się to nagminnie.

U mnie nigdy taki wałek by nie przeszedł, sort to jest sort, wszystko co poniżej trafia do własneg bydła albo zostaje sprzedane na opas.

Podejrzewam że ta "część rolników" to w rzeczywistości mała cząsteczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz b    22

Być może gdzieś jest inaczej ale na Broniszach jest naprawdę dużo cwaniaków. Trochę towaru z Bronisz przewalam, jestem tam parę razy w tygodniu to wiem co się dzieje. Stały kontakt jest dobry jak za każdym razem bierzesz dużo jednego towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

bo to tak jest jak sie idzie na cene a nie na jakosc! Mialem ostatnio na gieldzie ladny,rowny towar i trzymalem sie ceny w wyniku czego ponad 8ton sprzedawalem rowne 3 doby. Nitk nie patrzy na jakosc tylko na cene a pozniej maja pretensje ze towar taki a nie inny.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Dokładnie, jakie to jest wqrwiające jak masz ładny towar wystawisz cenę jakąś tam wyższą i przyłazi ci taki lump i z miejsca wali ci przykładowo o zeta niżej i tekst "co to za cena tamten podaje za tyle"... i tak się cena pier**li...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

to się mówi idź do tamtego. Jeden pójdzie a drugi nie

Awex dzisiaj17 groszy płaci za młodego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Transporter    164

Gdy u nas zejdzie cena w hurcie poniżej 20 gr/kg to wszystko idzie pod pług,bo wyjdzie taniej tak zrobić niż wykopać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

to się mówi idź do tamtego. Jeden pójdzie a drugi nie

 

Wiesz wszystko zależy od sytuacji jaka jest na giełdzie jak jest dużo towaru to 9 na 10 pójdzie do tych co puszczają taniej i mają w d*pie ciebie i twój ładny towar. ;[ a ten 10 jeżeli kupi to 3 worki...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Jaki ja szcześliwy że zakonczyłem przygodę z ziemniakami i nie sprzedawać za bezcen albo marudzenie kupca że trafił na skaleczoną wiosną udało sie sprzedać sadzarkę nie dawno kombajn za rozsądną cenę i mam spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Transporter    164

Najbardziej to mnie irytują ,,Biznesmeni",którzy zobaczyli 2 lata temu dobrą cenę i wzieli się od razu za sadzenie po kilka ha,nawet nie mając w tej braży żadnego doświadczenia,Póżniej płaczą że kupili po 10 ton sadzeniaka z centrali po 2500zł/tone i do wiosny jeszcze nie wyszli na swoje...Rozumiem sadzić,ale z umiarem żeby sprzedać po godnej cenie,a nie oddawać za bezcen i się jeszcze prośić żeby ktoś wziął...

Edytowano przez Transporter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Zmieniła się mentalność na wsi,każdy chce się dorobić szybko i to najlepiej kupę kasy w jeden sezon.Tylko jak coś nie płaci to lament i płacz.Rozsądnie jest mieć zapewniony zbyt na swoje produkty ,sadzić mniej,samemu sprzedawać do konsumenta a nie pośrednikowi.Niestety rozsądni dorabiają się POWOLI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tego rozsądku odnośnie wielkości produkcji brakuje coraz częściej i to nie tylko w przypadku ziemniaka. Ludzie zapominają że ktoś to wszystko musi skonsumować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Na Wyspach Brytyjskich ostatnio niemal codziennie pada, mży, a często wręcz leje. Tylko w sobotę wydano 75 ostrzeżeń przed lokalnymi powodziami.

"Times" podkreśla, że okres od kwietnia do czerwca bieżącego roku był zapewne najbardziej mokry od 1766 roku. Gazeta ostrzega, że zagrożone mogą być zbiory ziemniaków, a to pociągnęłoby za sobą wzrost cen chipsów. Cytat z interii

Także wiecie gdzie pójdą ziemniary francuskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teo    0

W Anglii ziemniaki po 1500zł/t i ta cena może tylko wzrosnąć bo gniją na potęgę, żeby było ciekawiej do kwietnia była susza stulecia (karalny zakaz podlewania trawników, mycia samochodów itp.), znajomy ostatnio żartował że to może być najbardziej mokra susza w historii. W Szkocji jeszcze gorzej, część rolników nie była w ogóle w stanie posadzić. Ciekawe jak Francja, Holandia, ktoś może ma jakieś info?

Edytowano przez teo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

teo - skąd to info o Anglii? Czysto teoretycznie: mając cenę 1500zł/t w Polsce w tym roku, w kolejnym nie sadzę ani jednego ziemniaka.... Ludzie zabijaliby się o sadzeniak.... nie byłoby co kosić w żniwa :D W tym roku wydajności rekordowej nie będzie, mokry czerwiec, mokry lipiec i gorący... pryskane 1 rydomil, 2 pyton, po niedzieli 3 revus i wraz marnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teo    0

@pawelol111

........... nie wiem czy mogę wstawiać taki link. Wpisz w wujku google teo maszyny- to Ci znajdzie.

Powiedzmy że mam kilku znajomych. Informacja z pierwszej ręki. Ale kolego nie sugeruj się za bardzo tą ceną, w UK ziemniaki są zawsze droższe niż na starym kontynencie, w zeszłym roku również cena odbiegała od naszej.

Żeby nie było sam też mam trochę ziemniaka. Zainteresowanie jest zatem podwójne.

Edytowano przez teo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Wiem wiem, tam inaczej się za wszystko płaci - brat cioteczny był tam na robocie ze 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ciekawe jaki jest w Polsce stosunek ziemniaków późnych do wczesnych i jak to było w latach ubiegłych... Zasadzeń jest mniej a cena nadal marna mimo że pogoda gwarantuje brak rekordów wydajności. Jeżeli wczesnych jest od groma to nie ma siły... obsada późnych jest mniejsza a tym samym cena powinna drgnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Politykować można bez końca a jak będzie okaże się we wrześniu, październiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

trzeba te ziemniaki za granice jakoś wypchać :D

Ma ktoś jakiś pomysł jak to zrobić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Sąsiad mi mówił ze wczoraj na rybitwach jakis gosc nie mógł wogole sprzedac ziemniaka to pod koniec stania puscił cene na 1.20 za worek 15kg

I przez takich jest jak jest niestety


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Zależy ile tego było..Pojedz na giełdę to zobaczymy po ilu dobach pękniesz

na zjazdowej bez zmian

 

wie ktoś jaką cena jest w Grudziądzu?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj