Polecane posty

kissmy...    67

http://www.agrofoto.pl/porady/ziemniaki-zamiast-zboza,36380,0.html wg treści artykułu ziemniak paszowy po 10gr/kg jest trzykrotnie tańszą paszą niż zboża, stąd dziwne jest, że ceny skonfekcjonowanego towaru dochodzą kolejny raz do tego poziomu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

To nie jest początek końca... to jest zwykła selekcja. W każdej branży takie cuda. Nie można nikomu bronić rozwoju ale... efekty nadprodukcji widać na każdym kroku. Skąd się ta cena wzięła? W tamtym roku na wczesnym jakiś grosz został to Ci co namoczyli na późnych dawaj sadzić wczesne... A rynek cenę trzyma - 1,2zł za Irgę dziś na straganie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ja na jesień wchodzę w detal, bo kolejnego sezonu, w którym przychód pokrywa 70% kosztów nie zniosę psychicznie, niech teraz martwią się pośrednicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Jaja sobie robicie czy na prawdę w krakowie bylo 2 zł za 15kg?? Heh ja się zastanawiam czy pryskać od zarazy 3 raz bo jak widzę te ceny to aż się odechciewa. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti6    76

Na giełdzie w Warszawie na broniszach cena za irge to 4/5 zł za 15kg. Przy tej cenie to nie wiem czy się zwraca za to wszystko co się zrobiło w polu np za paliwo , za opryski itd. Masakra najlepiej by było zrobić protest polegający na tym że zajeżdżamy np. na giełdę i ustalamy cenę taką i taką i kupiec i tak musi kupić i tak a z ceny nie schodzić i tyle na ten temat bo moim zdanie inaczej do porządku nie dojdzie.A tan co kupuje od nas rolników to się w tym momencie cieszy bo sobie kupi po 5 zł worek a sprzeda do sklepu po 15 zł za worek i jaki to jest zarobek dla nas rolników żaden !!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Na giełdzie w Warszawie na broniszach cena za irge to 4/5 zł za 15kg. Przy tej cenie to nie wiem czy się zwraca za to wszystko co się zrobiło w polu np za paliwo , za opryski itd. Masakra najlepiej by było zrobić protest polegający na tym że zajeżdżamy np. na giełdę i ustalamy cenę taką i taką i kupiec i tak musi kupić i tak a z ceny nie schodzić i tyle na ten temat bo moim zdanie inaczej do porządku nie dojdzie.A tan co kupuje od nas rolników to się w tym momencie cieszy bo sobie kupi po 5 zł worek a sprzeda do sklepu po 15 zł za worek i jaki to jest zarobek dla nas rolników żaden !!!!!!!!!!!!!!

ale do kogo masz pretensje? Kto jest głupi że oddaje po 4/5 czy nawet po 1 zł jak tu piszą? Handlarz kupuje tyle ile potrzebuje i obojętnie jaka będzie cena to i tak kupi bo na tym zarobi. A rolnik jest fałszywy i nigdy cen nie ustali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti6    76

W moim przypadku ja nie jeżdżę i nie oddaję po 4/5 zł bo to się nie opłaca to wolę żeby te ziemniaki zostały na polu i sobie zgniły. Albo jak tam kolega wcześniej mówił że po 1zł sprzedają to niech może już w ogóle za darmo oddają. Takie jest moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

w rzeszowie 5zł 15kg ale nie ma kto kupić normalnie w sobote zero ruchu i zainteresowania towarem nawet za darmo nie ma komu dać

 

Strajk mozna robić w ten sposób że ten towar ktory nam zostaje zwalić na plac i do domu niech sie giełda martwi co z tym robic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

czy wy kiedys handlowaliscie na gieldzie,wiecie jakie sa wahania na takim mlodym towarze oraz towar a TOWAR to roznica? czasami jak was czytam to smiac mi sie chce,przeciez nikt o zdrowych zmyslach nie kopie jak sa po zlotowce...gielda to gielda i w danym momencie jest 4zl a za pare godzin 2...kwestia dowozu i zejscia....np w lodzi w czwartek rano 2zl 15godzin pozniej 4 a bialy7zl-to sa realia gieldowe

 

jak ktos chce sie przylaczyc do bojkotowania importu to zapraszam http://www.igrit.pl/index.php?dzial=5


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

igrit to giełda a nie forum. Żeby coś zrobić to należałoby wpaść na hipermarkety i zrobić bałagan. We Francji tak rolnicy robili i za to ich nie karali bo rzad działa na rzecz swoich obywateli. Żydowski młody w kauflandzie dzisiaj 99gr. Rozumiem na czym giełda polega. Ale jak można upaść tak nisko żeby po 1 zł oddać gdzie 20 groszy sam worek kosztuje. Do tego wjazd na giełde. Taniej zawrócić i wyrzucić

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

pisałem to już do Wrocławia nikt nie musi dowozić ziemniaka bo okolice wrocka tak obsadzone ziemniakiem, że ho-ho skoro prawie wszystko co zasiane na jesieni wymarzło .... lepiej nakopać jak leci wywieść do gorzelni po 10 groszy.. na jesieni i tak ceny lepszej nie będzie bo wszystko zostanie na jesień ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thor    0

NNE z 2012-06-28 23:13 TREŚĆ: Dzisiaj śmieje wam sie w ryj chlopki malorolne. Wjezdzam na Kalisz a wy jak psy biegniecie za ciezarowka bym tylko od was kupił ziemniaka. Kijem będę was lał bo mi lakier na kabinie porysujecie. Handlarze gora. I nie skompletować mi tutaj tylko kopać i za zera mi sprzedać. nazwa: Handlarz adres: Blisko Kalisza województwo: wielkopolskie telefon: 3454327 fax: e-mail: www: skype: inne:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

czy wy kiedys handlowaliscie na gieldzie,wiecie jakie sa wahania na takim mlodym towarze oraz towar a TOWAR to roznica? czasami jak was czytam to smiac mi sie chce,przeciez nikt o zdrowych zmyslach nie kopie jak sa po zlotowce...gielda to gielda i w danym momencie jest 4zl a za pare godzin 2...kwestia dowozu i zejscia....np w lodzi w czwartek rano 2zl 15godzin pozniej 4 a bialy7zl-to sa realia gieldowe

 

jak ktos chce sie przylaczyc do bojkotowania importu to zapraszam http://www.igrit.pl/index.php?dzial=5

 

Zgadzam się z tobą bo wiem jak to wszystko wygląda w praktyce ale niektórzy tutaj chyba nie mają pojęcia o handlu młodymi pyrami. Ludzie zrozumcie że to nie jest tak jak ze starymi że wjeżdżasz na giełde i możesz stać nawet tydzień i cene trzymać jak masz ochotę. Z młodym wjeżdżasz, czasem nawet klapy nie otworzysz ani z auta nie wyjdziesz a już towar sprzedasz... Czasami na podjęcie decyzji nawet minuty nie masz. Możesz się wstrzymać i nie sprzedasz na "przerzut" tylko workujesz po 5-10-15 worków itd Jak nie będzie dowozu to wygrasz i weżmiesz więcej ale równie dobrze za pół godziny może się ustawić cała alejka towaru i cena w dół....loteria...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

dlatego takie giełdy są do kitu. Za duże skoki cenowe. I to odbija się wszędzie. Rozumiem 1zł w tą czy tą ale po jakiejś opłacalnej cenie a nie sprzedać by sie pozbyć. Bo te ziemniaki które są za złotówkę/15 to po przejściu przez 5 handlarzy i tak skończą w normalnej cenie na talerzu. A nawet jak cała alejka sie ustawi to więcej wszyscy sprzedadzą po zjechaniu z ceną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

dlaczego do kitu?

saszeta ale jak przyjedzie handlarz do kogos kto nie ma swojego samochodu (zeby dowiez do gieldy) to daje w domu wedlug swojego widzimisie i w zerultacie zarabia wiecej

 

wyobrażasz sobie jakiegoś sklepikarza, który jedzie co pare dni kilkadziesiąt km, żeby kupic w Sieradzu kartofla,pod Grojcem jablko a warzywa w okolicach Łeczycy?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

bo to handlarz. A ten zazwyczaj nie ma skrupułów. Każda taka giełda nawet gpw jest po to by spekulować cenami. U mnie na giełdzie cena za bardzo się nie rusza bo to głównie handlarze i oni muszą zarobić. Handlowałem pare lat na Targpiascie i takich skoków też nie zauważyłem. Co prawda ziemniak miałem tylko 2 razy na doładowanie samochodu ale z każdym warzywem jest podobnie i na szczęście nigdy nie sprzedałem poniżej kosztów produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Na Zjazdowa od godziny 2 ziemniaka wpuszczają na odpowiedzialność wjeżdżającego,NIE MA MIEJSCA. Wyjściowa za żółtego3(jeszcze)


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Przemol widze że chyba dałeś ogłoszenie na igrit? Dzwonił ktoś?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

"Cicho jakby cały świat zgasił światła poszedł spać.."

jedną propozycja-tir dziennie po2zł brutto


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj