Polecane posty

pawel6485    242

Kolego @Ukasz52 a masz jakies namiary kontakt na firmę która chętnie zakontraktuje ziemniaki :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmax    1

Położenie lokalu bardzo dobre (wokół sklepu ogromne blokowisko). Z każdym dniem klientów przybywa. Na ziemniakach niestety nie da się zarobić na czynsz, ale ratują budżet :) W sklepie mam wszystkie warzywa i owoce, mrożonki, surówki i sałatki,soki i art. spożywcze. Ciągle powiększam asortyment. Utargi jak na pierwszy miesiąc handlu przyzwoite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

@badylarz wysłałem ci emila :lol: . Gdybyś wiedział to odpowiedz mi na pocztę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

nie każdy chce kontraktować ziemniaki np po 0,35 bo liczy na wyższą cenne ale w tym roku to prawie każdy się przeliczył zapewne oprócz tych co zakontraktowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czy ktoś z Was sprzedaje ziemniaki również w małych opakowaniach 2-5kg? chałupniczo można by zastosować reklamówki typu koszulka, jednak one nie nadają się do długotrwałego przechowywania, natomiast worki z perforacją http://www.holstar.pl/images/plody/29.jpg są trudne do przenoszenia (i tak trzeba je zapakować do reklamówki), czy spotkaliście się kiedykolwiek z perforowaną reklamówką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

kilku moich znajomych kombinuje z rekawem i supełkami,


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wspaniale,

 

właśnie szacuję koszty rękawa i przy koszcie 390zł za 5000m bieżących rękawa o szerokości 48cm http://allegro.pl/siatka-rekaw-siatkowy-48cm-cytrynowy-promocja-i2039838725.html

przy założeniu, że z każdego metra usupłam 3 woreczki po 2,5kg, to każdy będzie kosztował 2,6gr, zatem na koszt opakowań na tonę ziemniaków wyniesie 10,4zł (czyli niewiele więcej niż worki 30kg), tylko nie mam pomysłu jak te paczki doważać - klipsownica musiałaby zakładać tylko jeden klips od dołu a górę zostawiać otwartą, następnie po doważeniu konieczne byłoby ręczne zamykanie i etykietowanie, macie jakiś pomysł? dobrym rozwiązaniem wydaje się pakowanie wyrównanych bulw, ale dodatkowe sortowanie również wiąże się z kosztami, więc wolałbym pakować mix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Można tarować wiaderka, troche zabawy ale po jakimś czasie dojdzie sie do wprawy tylko trzeba 2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

ja pakuje 2,5 i 5 w rękaw. Od razu mówię że długość rękawa to pojecie względne. Turecka siatka to połowę tego co mówią. Ze 100 metrów powinno wyjść ok 270 worków 2,5 kg a z tureckiej zrobi 160-170. Lepiej robić mix bo dokładniej odważone. Ja do worka wsadzam kartki bo etykietka to 5 groszy. 2 klipsy na jeden worek mnie wychodzą 4 grosze. klipsowanie jest proste. masz klips na rękawie, sypiesz ziemniaki przez tubę w rękaw i klipsujesz od razu 2 klipsy. Jeden to góra zapakowanego woreczka a drugi to dół następnego. I tylko przecinasz miedzy nimi. Ja 400-450kg na godzinę tak robię.

Ten rękaw trochę szeroki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

@saszeta strasznie drogie te klipsy, a ile sztuk jest w kilogramie? Ty pakujesz to ręcznie czy wagopakowarką? bo zastanawiam się jak włożyć do worka karteczkę, aby istniała możliwość jej odczytania z zewnątrz; no i jak wygląda kwestia dokładności doważania (moje ziemniaki ważą przeważnie od 80 do 300g, czyli zakładając dokładność rzędu jednej bulwy wyjdzie mi 2,5kg+/-300g)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

@saszeta mógłbyc zrobic zdjecie takiego woreczka oraz twojej pakowarki o ile to możliwe? Bo zastanawiam sie nad zainwestowaniem w takie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

http://allegro.pl/ziemniaki-2-5kg-1-2zl-5kg-2-4zl-i2052601440.html z lewej 2,5 kg z prawej 5 kg.

klipsy 50 zł 2,5tyś/szt do takiej klipsownicy http://www.phutomi.pl/product_info.php/products_id/1216 tylko "16" a nie "20". Zdjęcie mojej pakowarki może wieczorem wpuszczę. Kawał rury gazowej na stojaku a na niej rękaw założony. Coś podobnego do tego http://www.exalt.pl/wagi/wagopakowarki/klipsownica.htm tyle że koszt wykonania 0 zł :D. Robimy we trzech, jeden wrzuca w wiaderka drugi odważa, wsypuje i wrzuca kartkę (jak ktoś chce to przeczyta, ważne aby był numer) a trzeci(ja) klipsuję i odcinam. Trochę manufaktura :lol: ale na profesjonalnej pakowni też jedna osoba tego nie robi. Wydajność remprodexu czy innych jest koło tony na godz ale cena parę tyś euro to trochę sporo. A dokładność 2510-2530 gram. Dlatego lepiej niesort. Ja mam rękaw 36 cm

Rękawów z czerwoną strzałką nie polecam gdyż na nich są metry tureckie :lol:

Ja teraz zamówiłem rękaw na roli po 12 gr za metr. Tylko ze trzeba przewijać ale tam nie brakuje metrów przynajmniej

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czyli jak zauważył Ukasz52 wiaderka są praktycznym rozwiązaniem, ja co prawda mam wagopakowarkę ale nie zapewnia ona dostatecznej dokładności, przeraża mnie tylko koszt klipsownicy (tej ręcznej sobie nie wyobrażam, potrzeba silnej ręki;])

 

@saszeta jak wygląda kwestia tej szpuli, należy ja rozwinąć i założyć na tę rurę czy to się robi w inny sposób? przybliż proszę również kwestie obierania i pakowania próżniowego ziemniaków - ile ton sezonowo konfekcjonujesz w małe paczki a ile obierasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Wydajność remprodexu czy innych jest koło tony na godz ale cena parę tyś euro to trochę sporo. A dokładność 2510-2530 gram. Dlatego lepiej niesort.

o co chodzi saszeta? nie rozumiem tego ostatniego, ze 'lepiej niesort'. ;)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

niesort odnosi się do zróżnicowanego kalibrażu bulw, który ułatwia dokładne doważenie paczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

w moich workach 2,5kg to 2510-2530 gram. U mnie byki 10 cm nie porosły. A w worki pakuję od 4cm do ok 7-8 cm dlatego dosyć łatwo trzymać dokładność. Zawsze robię taką obsadę żeby nie było bardzo dużych ziemniaków. Można np 4-6 ale w tesco itp nie sprzedam a po takiej cenie szkoda się bawić w sortowanie

ta klipsownica chodzi leciutko. Wagopakowarkę już przerabiałem. Bez taśmy doważającej jest za mało dokładna nawet w 15.

Rękaw na roli jest nawinięty jak sznurek na szpuli. I z tego trzeba go rozwijać i naciągać na tubę. A gotowy rękaw masz tak folią obklejony że od razu na tubę go nakładasz i tylko folie zdejmujesz.

Co do ilości przerabianych to tajemnica :lol: .

Obieraczka przerobi 300kg/godz, pakowarka próżniowa bez problemu 2 razy tyle. Odpadu jakieś 30% .I do tego trzeba mieć działalność i przerobić sanepid ;[

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

wrzuciłem już 2 razy ale chyba moderator mnie nie lubi bo od jakiegoś czasu zdjęcia nie przechodzą ;[ . W razie czego spróbuję jutro bo niby nie można zbyt nachalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dzięki za nakreślenie tematu, a w sieciach handlowych nie ma problemów z HACCP na przykład? jeśli ilości to tajemnica to poproszę o wskazanie struktury zbytu z podziałem:

- opakowania 15kg i większe (ewentualnie luz),

- 2,5 oraz 5 kg,

- obierane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

na sieci to jestem za mały. Po za tym chyba tylko makro obierane prowadzi ale termin płatności 90 dni mnie nie interesuje. Bez HACCP przy produkcji żywności się nie obejdzie. I to jest śmieszne bo na kiszenie kapusty czy ogórków nie potrzeba działalności i sanepidu chociaż w finale wychodzi produkt gotowy do spożycia a do ziemniaków obieranych owszem chociaż na surowo się nie zje i to już jest przetwórstwo żywności.

15 kg sprzedaję z domu w ilościach detalicznych bo w hurcie nie ma sensu. Cena może jest ale zejście słabe. Większych nie robię. Luzu też nie sprzedaję A 2,5 kg szybciej wypchnie. 5 kg są za duże i to bierze jeden gość ok 1 tony tyg.

Obierane to głównie bary i restauracje. U mnie nie było konkurencji to zacząłem to robić. I na tym jest najlepsza bitka ale też największe ryzyko.

Jest fotka pakowarki http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/335561-pakowarka-do-malych-workow/. Ja siadam na krześle z niższej strony tuby.

A tym pakuję 15 prosto z przyczepy http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/335559-kosz-przyjeciowy-wagopakowarka/

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

to po ile dostajesz za te ziemniaki saszeta, że ci sie w tym roku to opłaca... bo wychodzi na to, że te opakowania 2,5 i 5 kg to strasznie pracochłonne jest i dużej ilości ziemniaków tym nie przerobi no chyba ze ludzi dużo.... ;) a nie ma gotowych worków 2,5 i 5 takich samych jak 15, 30, i 50 kg ???? mi okoliczny hurtownik zaoferował cene 2,3 zł za 15 kilo :D ziemniaki pójdą na wiosnę do lasu ..... tzn będę próbował sprzedac lesniczemu dla dzików i innej zwierzyny ...... ;) a jak nie będzie chiał to sam je dokarmie....

Edytowano przez 1piotr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

jak chcesz miec opakowanie raszlowe 2,5; 5 lub 10kg to zainwestuj w raszlownice

niedaleko mnie jest firma ktora zajmuje sie sprzedaza obieranych i sterylnie pakowanych ziemniakow w ilosciach hurtowych i glownam obiorca sa prawdopodobnie jednostki wojskowe.

@Saszeta nie masz za duzo ubytku przy obieraniu,oczkojesz je pozniej czy obierasz tak dlugo zeby pozniej tego nie ruszac?

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

to po ile dostajesz za te ziemniaki saszeta, że ci sie w tym roku to opłaca... bo wychodzi na to, że te opakowania 2,5 i 5 kg to strasznie pracochłonne jest i dużej ilości ziemniaków tym nie przerobi no chyba ze ludzi dużo.... ;) a nie ma gotowych worków 2,5 i 5 takich samych jak 15, 30, i 50 kg ????

są takie małe worki ale cena :blink:. Po za tym metodą chałupniczą szybciej napełnia się rękaw. Są także worki na roli ale to do maszyny. Według mojej analizy najtaniej rękaw wychodzi co potwierdzili w hi-techu.Wcześniej pisałem ile tak przerobię. Cena nie jest rewelacja ale i tak dużo lepiej niż w 15. Gdybym kupił ziemniaka po 20 groszy (czy nawet swojego po tyle liczył) to przy pakowaniu w 2,5 kg po sprzedaży wychodzi że na godzinę zarabiam ok 90 zł. Na 3 osoby to po 30 zł. Czyli dobra godzinówka

 

@przemol to jest średni ubytek. Przy dużym ziemniaku odchodzi 15% ale przy lulce 50. Obieram na maxa żeby było mało do poprawy. Przy tej cenie ziemniaka tak jest taniej. Ostatnio był przetarg w głównej szkole pożarniczej na 25 ton obieranego na rok. Wygrała oferta 2,05zł. Mam trochę za daleko do Warszawy żeby co tydzień 500kg wozić bo pewnie bym startował;[

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj