damian40000

kurs na inseminatora bydła

Polecane posty

lamboEVO100    513

A ile tego nasienia trzeba wziąć żeby kontener dali za złotówkę ? I jakiej jest on wielkości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

I trzeba od razu tyle wziąć czy można to podzielić na kilka razy ? A w ogóle o jaką Ci firmę chodzi bo w konradzie jest o 17 a piszesz, że od 24 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek1288    2

chyba można podzielić na kilka razy kwestia dogadania. Chodzi mi o konrada u nich temin został zmieniony ale na stronie zmian nie dokonali. Ilość miejsc ograniczona bo bedzie tylko jedna grupa 20 osobowa, a lista prawie pełna takze jak ktos chetny to lepiej nie zwlekać. Odnośnie wwsu buhaje najlepsze z ich oferty są super ale drogie, a jesli chodzi o średnią półkę cenową buhaje Viking Genetics wypadają moim zdaniem zdecydowanie lepiej. Wysokie indeksy produkcyjne i opłacalności dlatego ja wybrałem konrada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Robiłem kurs w Konradzie latem 2012 r. i jestem bardzo zadowolony. Uczył nas Pan Piotr, czasami potrafił zj***ć, ale o to chodzi. Facet wie co robi, już niejednego inseminatora przeszkolił :) Kontener 20 litrów od nich wtedy kupiłem za ok 2000 zł. Dolewka azotu przy każdej dostawie nasienia, albo gdy jest taka potrzeba. Ja dolewam co 2 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendtbb55    0

Witam ;D

Ja własnie sie chciałam dowiedzieć czy wgl je jakaś granica wiekowa ? Bo mam za niedługo 18, ale w szkole mi gadali, że cza niby mieć 20 lat ;d..

I wgl ja sie zapisać na ten kurs ? Bo wchodziłam na strone shiuz w tym olecku i nie wiem jak niby tam sie cza zgłoscić..

A zaś w Łomży to ino cza zadzwonić, więc tam spoko, ale pytanie gdzie jest lepiej i taniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeSolyRomeK    17

Kurcze muszę się was o coś zapytać bo ta sprawa mnie bardzo nurtuje, jak zapewne wam wiadomo komendant osp w Nowych Rumunkach jest moim serdecznym przyjacielem, Tak się składa, że poza byciem komendantem i prowadzeniem "manufaktury" w której produkuje bimberek którym zalewam t25 premium jest też inseminatorem i w związku z tym mam do was takie pytanie. Zdarzyło się kiedyś tak, że komendant trochę za bardzo posmakował wyrobu ze swojej manufaktury a akurat musiał jechać bo go jeden gospodarz wezwał no to poprosił mnie żebym go zawiózł na miejsce, naszym wozem bojowym. No i tutaj właśnie mam takie pytanie bo kiedy dojechaliśmy już na miejsce, gospodarz nas przywitał ;) .... no i po tym przywitaniu ;) ....(oczywiście z komendantem bardziej się witał, ze mną tylko tak symbolicznie bo jechałem wozem) idziemy do obory gospodarz mówi co i jak a na końcu dodaje "A tu na ścianie masz gwóżdż żebyś sobie portki powiesił" Komendant skinął głową i zamknął drzwi, ja cały czas czekałem na zewnątrz po jakimś czasie wyszedł i mówi że ok. No i tutaj moje pytanie do was bo komendanta głupio mi się trochę pytać, po co był ten gwóżdż i po co miał na nim wieszać te portki?

 

Ktokolwiek widział ktokolwiek wie??

B)

Pozdrawiam


Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

szatek to czyli nasienie nie bierzesz tylko od nich? umowy z nimi nie podpisałeś?

Żadnej umowy z Konradem nie mam. Mogę brać nasienie od kogo tylko chcę. Ale, że nasienie z Konrada mi bardzo odpowiada to współpracuję tylko z nimi. Jeśli coś wpadłoby mi w oko od innej firmy to też nie widzę problemu. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek1288    2

Żadnej umowy z Konradem nie mam. Mogę brać nasienie od kogo tylko chcę. Ale, że nasienie z Konrada mi bardzo odpowiada to współpracuję tylko z nimi. Jeśli coś wpadłoby mi w oko od innej firmy to też nie widzę problemu. Pozdrawiam!

a czym najwięcej od nich kryłeś i w jakich cenach tobie oddali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendtbb55    0

Uczą, że powinno się przebrac w inne ubrania kiedy ma sie inseminować, no ale w praktyce to już wygląda różnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

a czym najwięcej od nich kryłeś i w jakich cenach tobie oddali?

 

Manifold idzie na potęgę, już jakieś 50 słomek poszło i sprzedawali go po jakieś 75zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek1288    2

konrad 1100zł i wziełem u nich kontener z nasieniem min. Grafit Gunghoe Obsses Single Dundee Mogens Manifold

Edytowano przez Szymek1288

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

odświeżam temat, jestem po kursie (inseminacja krów oczywiście) i jakoś za bardzo mi to nie wychodzi, najbardziej mam problem z zlokalizowaniem pistoletu w szyjce macicy, może ktoś napisze jak wy to namierzacie?, każda podpowiedź będzie dla mnie ucząca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolo1977    0

odświeżam temat, jestem po kursie (inseminacja krów oczywiście) i jakoś za bardzo mi to nie wychodzi, najbardziej mam problem z zlokalizowaniem pistoletu w szyjce macicy, może ktoś napisze jak wy to namierzacie?, każda podpowiedź będzie dla mnie ucząca

 

Nikt nic nie pisze? Ja tez świeżo po kursie i jak na razie największy problem to dobre zlokalizowanie szyjki macicy i jej utrzymanie.

Może ktoś się podzieli radami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valadin1    38

Masz gospodarstwo? Jeżeli tak to pewnie masz jakąś sztukę odpadową w sensie na sprzedaż ucz się na niej bo nawet jak coś jej zrobisz tzn przebijesz macice, rozerwiesz prostnice to na rzeź i problema nie ma. Tylko praktyka rady nic nie dają....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184

tylko ,,macanie" metodą prób i błendów . ja dwa lata po kursie na początku średnio ostatnio coraz lepiej .śpiesz się powoli !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valadin1    38

ja jestem rok po kursie pierwsze 10 inseminacji złapały może 2. Teraz 80% łapie za pierwszym (o ile są zdrowe) więc już jest dobrze. Wiadomo trafiają się sztuki trudne których wcale nie potrafię zrobić chyba 3 do tej pory takie miałem :) A dwie jałówki to mi złapały po "strzale" w pochwę bo nie mogłem wcale trafić w szyjkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolo1977    0

ja jestem rok po kursie pierwsze 10 inseminacji złapały może 2. Teraz 80% łapie za pierwszym (o ile są zdrowe) więc już jest dobrze. Wiadomo trafiają się sztuki trudne których wcale nie potrafię zrobić chyba 3 do tej pory takie miałem :) A dwie jałówki to mi złapały po "strzale" w pochwę bo nie mogłem wcale trafić w szyjkę :P

Potwierdzam co mowi valadin.Ja tez jestem rok po kursie i dopiero teraz stwierdzam o co w tym chodzi.Mialem krowe do kasacji i na niej sie uczylem bo na kursie to zbytnio nie nauczyli.Teraz mam problem z niektorymi jałówkami bo przez szyjke nie idzie przejść.Może ktoś się wypowie na temat inseminowania jałówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

A mi na przykład inseminacja jałówek idzie najlepiej, szyjki małe, łatwo utrzymać w dłoni, jeśli moment krycia jest odpowiedni to z przejściem też nie ma problemu. Gorzej właśnie u krów jeśli któraś ma dużą szyjkę to ciężko mi ją utrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras411    20

trzeba ćwiczyć najlepiej na wybrakowanych krowach ale w rui jest o wiele łatwiej  jednak każda sztuka jest inna. mi pomógł wet się nauczyc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maria88
      Chciałam zapytać co sądzicie o firmie WWS-Polska?
      Zastanawiam się nad podjęciem współpracy z nimi. Może jakiś kurs inseminacyjny i własny kontener...
      Ale ciekawa jestem jakie macie zdanie na temat tej firmy?
    • Przez loczek0660
      Witam!
       
      Mam takie pytanie zwłaszcza do osób którzy ukończyli kurs rolniczy. Jak wygląda i przebiega taki egzamin? Czy pytania są podobne jak te na egzaminie technika rolnika i jak wygląda egzamin praktyczny? Bo ja właśnie uczęszczam na taki kurs.
    • Przez kondziu123
      Witam poszukuję jakiegoś kursu z elektroniki w maszynach rolniczych jak na razie nic takiego nie znalazłem , i tak się zastanawiam czy takie kursy w ogóle są ? pozdrawiam
    • Przez michalll2532
      Witam!Zwracam sie do osob z woj.podlaskiego okolice Bielsk Podlaski ,Siemiatycze.Moze ktos z was brał udzial w kursie na rolnika dla osob starszych w ZSCKR w Rudce.Jak wyglada ten kurs?W jakich godz odbywaja sie mniej wiecej te zajecia?Przypadkowo znalazlem ogloszenie w gazecie i mam zamiar sie zapisac, moze ktos jeszcz ktos z okolic sie tam wybiera?Prosze o jakies info!!
    • Przez adamos33
      Witam:) Chce sie zapytac o to czy wie ktos gdzie mozna zrobic kurs na kombajn lub sieczarnie samojezdznia:) ale we Wrocławiu:) pilne
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj