Skocz do zawartości

Zdjęcie

kurs na inseminatora bydła

77 odpowiedzi na ten temat

#21 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 15 grudzień 2009 - 19:00

kurs na inseminatora bydła Wykładowcy są super, rwanie boków, nikt się nie nudzi. Imprezka na koniec była?
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kurs na inseminatora bydła Dzisiaj, 23:44
  •  

#22 Share dawid200

dawid200

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 16:12

kurs na inseminatora bydła Wiecie gdzie teraz będzie kurs woj. łódzkie

#23 Share gert00

gert00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 maj 2010 - 12:02

kurs na inseminatora bydła Ośrodek Kursów Inseminacyjnych
Szkolenia Inseminatorów
Informacje: Policealne Studium Weterynaryjne
59-220 Legnica ul. Marynarska 31
tel. (76)8664202, (76)7233679
www.studium.legnica.pl
Certyfikat ważny w krajach Unii Europejskiej
najniższe ceny, najwyższa jakoś, zawód w tydzień

#24 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Ekonomia, Rolnictwo, GPW, Motoryzacja

Napisany 28 styczeń 2013 - 20:39

kurs na inseminatora bydła -- połączono --

Nie wiem czy był podobny temat - nie mogę znaleźć...
Zastanawiam się od jakiej wielkosci stada jest to opłacalne?
Oczywiscie ci którzy mają duże stado to inna inność.
Od jakiej wielkości stada krów mlecznych warto się w to bawić? Wykluczamy raczej usługi, tylko na potrzeby inseminacyjne własnego stada.
No i czysto praktyczne pytanie - czy łatwo nauczyć sie poprawnie inseminować?
Domyślam się że po zrobieniu krótkiego kursu, nie będzie się fachowcem w tej dziedzinie,a używając drogiego nasienia trochę może to zaboleć.

Edytowany przez Marcin91, 28 styczeń 2013 - 22:18.
dublowanie tematów

Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

#25 Share szoopcio

szoopcio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Bioinżynieria ,motoryzacja, technika rolnicza, motocykle

Napisany 28 styczeń 2013 - 22:02

kurs na inseminatora bydła Ja także zastanawiam się nad tym samym. Mam nie za wiele krów , ale za to w mojej okolicy jest problem z inseminatorami są bardzo nie punktualni co często wiąże się z powtórkami a sam mógłbym zabiegi wykonywać o takiej porze o jakiej bym chciał. Więc niech się wypowie ktoś kto sam inseminuje czy warto robić kurs i jakie są koszty na starcie

#26 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 22:16

kurs na inseminatora bydła ja sam inseminuje stado 25 krów z młodzieżą około 45. robiłem kurs rok temu w firmie konrad czy się opłaca? otóż dość drogi jest kontener ponad 2 tyś taki lepszy. jeśli chodzi o cenę kursu to 1200 chyba. bo dojeżdżałem na pewno czegoś nowego się dowiedziałem i nauczyłem nawet jeśli po tym kursie miał bym nie robić sam zabiegów to i tak uważam że z wykrywaniem rui jest lepiej. wiadomo praktyka jest ważna sam widzę po sob ie że jeżeli przez 2 miesiące nie robiłem zabiegów to potem było ciężej, wychodzi się z wprawy. u mnie jest trochę inaczej bo kontener mam z bratem ciotecznym na spółek który mieszka 4 km ode mnie więc koszty zakupu były niższe no i jak zamawiamy nasienie razem to też lepsza cena. podsumowując jestem za zrobieniem kurs. nie ważne w jakiej firmie

#27 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 21:02

kurs na inseminatora bydła Od jakiej wielkości stada krów mlecznych warto się w to bawić tylko na potrzeby inseminacyjne własnego stada?
czy łatwo nauczyć sie poprawnie inseminować?
Dobrze miec wiedzę ogólna o rozrodzie, nie przeszkodzi, ale jeżeli w ciągu kursu nie nauczysz się poprawnie inseminować to będą straty. nie dość że krowa łapie nie koniecznie za pierwszym razem to jeszcze błąd początkującego fachowca i pare słomek za grubą kase można zużyć na darmo.
@renault mógłbyś mi przybliżyć jak wg Ciebie jest - przesadzam czy to faktycznie nie jest takie proste ?
Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

#28 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 09:58

kurs na inseminatora bydła nie wypuszcza cie z kursu jak sie nei nauczysz beda cie do tad uczyc az sie nauczysz :) przynajmniej u mnie tak bylo nie musisz odrazu brac najdrozszych bykow mozesz wziasc troche tansze to nie jest takie trudne idzie sie nauczyc
zawsze lepij poznasz anatomie krowy
kontener mozna wziąć w uzyczenie
a jak ne bedzie ci szlo to bedziesz zamawial nasienie do domu a usluge bedzie wykonywal inseminator

#29 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 18:33

kurs na inseminatora bydła dzieki @kyllee za pomoc;)
myślałem że na kursie to tylko pare godzin wykładów, trochę macania krów i reszta to wóda, integracja, opijanie kwalifikacji :)
A jak czegoś nie bardzo ogarnełeś manualnie to masz pecha
( tak słyszałem)
Odebrałem sam trochę porodów - w sumie wiekszość była dobrze ułożona, raz tylko krowa miała bliźniaki i pierwszy zaparł sie tyłem( nie tylnymi nóżkami). Ale z porodami jest łatwiej, bo od małego pomagasz ojcu, widzisz co robi, czasami co robi weterynarz i później przynajmniej wiesz jaka jest sytuacja.
ale apropo tego inseminowania to miałem obawy czy nie trzeba do tego dużej wprawy, dłuższej praktyki
W sumie to nawet dziwne ze tylu jest hodowców mających po kilkadziesiąt krów, a tych którzy sami to robią nie jest dużo.

#30 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 01 luty 2013 - 08:51

kurs na inseminatora bydła nie kazdy ma ochote sie grzebac w d*pach chca miec tez troche wolnego
takie jest moje zdanie :) zreszta zrobisz kurs zaczniesz zacielac to sam sie przekonasz ze czasami bedziesz musial wracac do domu bo krowa poluje:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 01 luty 2013 - 09:21

kurs na inseminatora bydła Sam robie od 9 lat i i jest więcej zalet niż wad bo sobie zawsze lepiej dopilnujesz, a co do nauczenia nie jest takie hop siup bo nie tylko można nasienie popsuć to są mniejsze konsekwencje i straty niż szkody wyrządzone krowie a mianowicie przebicie rogu macicy którą bardzo łatwo przebić a gojenie trochę potrwa i tu zaś są straty ale bez paniki wszystko jest do opanowania i trochę wiedzy po takim kursie nie zaszkodzi a pomoże w prowadzeniu stada

#32 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 01 luty 2013 - 15:40

kurs na inseminatora bydła u mnie kurs trwał 4 dni 2,5 dnia teorii i 1,5 praktyka przy krowach. nauczysz się fachowej obsługi z nasieniem. nie którzy inseminatorzy słabo do tego podchodzą np. rozmrażają nasienie w ustach lub pod pachą. niewłaściwy sposób rozmrażania nasienia zmniejsza ilość plemników zdolnych do zapłodnienia. a mój brat korzysta z usługi inseminacji tylko sam kupuje nasienie mówi że jakoś mu samemu nie idzie. co do zmarnowania słomki to pamiętaj że za cenę jaką płacisz inseminatorowi on ma wliczony zarobek swój jeżeli kupisz nasienie za taką samą cenę to na pewno będzie lepsze.

#33 Share 10krzysiek1990

10krzysiek1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 12 luty 2013 - 11:52

kurs na inseminatora bydła witam, był dziś u mnie przedstawiciel z konrada i namawiał na zrobienie kursu na inseminatora, odbędzie się on 11 albo 17 marca i może jest ktoś z okolic bielska podlaskiego,bociek,brańska kto by chciał dojężdzać z mno?

#34 Share tomekskw

tomekskw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Krzyzowka HF x SRB x MO

Napisany 18 listopad 2013 - 19:16

kurs na inseminatora bydła Witam.
Które firmy w okolicach styczeń.luty 2014 organizują kurs inseminatorów??
Zetor 16145,Ursus U-902,C360,C330,Jaguar 682 SL,Claas Sprint 335S,Krone 6.20\20,Pottinger Servo III...

#35 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 21:00

kurs na inseminatora bydła Robił ktoś kurs inseminacji z Federacji? Jakie macie opinie i jaka cena?

#36 Share Andrzej08

Andrzej08

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 19:07

kurs na inseminatora bydła ja robiłem juz bedzie ponad rok, wiem ze cena była niższa niz u innych. Powiem tak jak ktos chciał sie nauczyc to się nauczył :)

#37 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 02 grudzień 2013 - 17:36

kurs na inseminatora bydła hej chłopaki! a jak byliście na kursie to jakieś babki też też robiły kurs? Mam spore stado i problem z inseminatorem widzę taki sam jak u większości, i chce sobie kurs zrobić bo krówki mam spokojne i sama je obsługuję więc z inseminacją nie miałabym problemu, a w d***e krowskiej grzebać się nie obawiam, bo każdy poród odbieram i nie raz trzeba cielaka odwrócić, Tylko tak jakoś przekonania nie mam, czy sobie poradzę na takim kursie :ph34r: :P

#38 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 02 grudzień 2013 - 17:49

kurs na inseminatora bydła Też już od jakiegoś czasu mam zamiar iść na kurs jednak starszy mnie stopuje twierdząc, że na początku inseminacjie będą nieskuteczne a co gorsze mogę uszkodzić krowę. Jak to u was było na początku ?

#39 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 02 grudzień 2013 - 21:17

kurs na inseminatora bydła jak stado zdrowe i dobrze łapią to nie będziesz miał problemu ze skutecznością. A z tego żeby nic nie uszkodzić naucza cię na kursie. @ firefox jak masz trochę siły w rękach i cierpliwość to poradzisz sobie bez problemu na kursie.

Edytowany przez damian40000, 02 grudzień 2013 - 21:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share caniek

caniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,fotografia,inseminacja bydła,korekcja racic

Napisany 13 styczeń 2014 - 14:35

kurs na inseminatora bydła @tomekskw firma ph konrad organizuje kurs 17.02.2014 :)

Edytowany przez caniek, 13 styczeń 2014 - 14:45.

MF 1014;U-4514;C-360;T-25