Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 6495 - płyn do nalania w koła

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share farciarz147

farciarz147

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 07 październik 2008 - 19:38

MF 6495 - płyn do nalania w koła Wiatm, jestem szczęśliwym posiadaczem MF6495 i ostatio kupiłem grubera i okazalo się zę muj ciągnik jest za mało dociążony. Najlepszym wyjściem będzie nalanie czegoś w koła lecz nie wime co to za płyn. CZ ktoś mi może pomóc?
John Deere Green

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 6495 - płyn do nalania w koła Dzisiaj, 19:31
  •  

#2 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 07 październik 2008 - 21:04

MF 6495 - płyn do nalania w koła witam, najtańszym rozwiązaniem jest woda, ale możesz nalać też płynu do chłodnic, no ale to kosztowne jest. woda jest tania, ale musisz ją spuścić przed nadejściem mrozów, a płyn jak raz wlejesz to możesz o nim zapomnieć. nie wiem dokładnie, ale koła napełnia się chyba w 90% cieczą. jeśli wybierzesz płyn, to ryzykujesz dużą stratą kasy w przypadku złapania kapcia. jeśli masz blisko do kielc to masz nr do gościa który ma 3 beczki glikolu po 120 litrów każda i chce 600zł za sztukę:604248101(ogłoszenie znalazłem w anonsach)

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 październik 2008 - 22:00

MF 6495 - płyn do nalania w koła daj spokuj z typ płynem a nie możesz dołożyć obciążników są firmy które odlewają obciążniki na zamówienie, i jak masz zalewać płynem to można za podobne pieniądze kupic jakieś używane obciążniki lub jakiś odlew

#4 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 08 październik 2008 - 07:45

MF 6495 - płyn do nalania w koła Dużo roboty z tym płynem noi jest drogi jak już to woda a w zime i tak gruberem nie robisz w polu Najlepiej jakbys dołożył obciążniki na przód.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#5 Share farciarz147

farciarz147

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 08 październik 2008 - 15:25

MF 6495 - płyn do nalania w koła Czyli mówicie żebym sobie dał spokój z tym płynem tylko założył obciązniki na koła. Bo znowu nie chce nakładać na maks a na przód bo to oś obciąża a pozatym obciąznik z przodu nie nie dociązy mi tyłu. Moglibyści mi podać jakieś namiary do firmy która leje obciążniki na zamówienie? Z góry dziękuje
John Deere Green

#6 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 08 październik 2008 - 16:40

MF 6495 - płyn do nalania w koła Jedź na pierwszą lepszą hutę i na pewno Ci odleją. Tak sobie myślałem o tej cieczy w kołach i myślę (pewnie się mylę) że obciążnik lepiej spełnia swoją funkcję ponieważ "wisi" na ciągniku, a ciecz jest w kołach a koła opierają się o podłoże i wydaje mi się że nie ma tego efektu dociążenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share mavrik

mavrik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 08 październik 2008 - 18:45

MF 6495 - płyn do nalania w koła ja mam nalany płyn w kolach przy MF3670 tyle tylko niemam pojecia co to jest za mieszanina poniewaz ciagnik sprowadziłem z Danii i plyn już byl w kołach a poza tym mam jeszcze 800kg na przednim tyzie i jak ciągne 5m kultywator to pare kg jeszcze by się przydalo

#8 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 08 październik 2008 - 20:49

ja mam nalany płyn w kolach przy MF3670 tyle tylko niemam pojecia co to jest za mieszanina poniewaz ciagnik sprowadziłem z Danii i plyn już byl w kołach a poza tym mam jeszcze 800kg na przednim tyzie i jak ciągne 5m kultywator to pare kg jeszcze by się przydalo

znajomy sprowadza ciągniki z Dani i w każdym jest jak nie woda to jakiś plyn w kołach:) Tez myślałem o nalaniu wody lub płyno w koła. Ale wole kupic obciązniki:)
ps. sorki ża OT ale ile moge dac za obciążniki do c-360 na tylnie koła??
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#9 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 październik 2008 - 21:03

Jedź na pierwszą lepszą hutę i na pewno Ci odleją. Tak sobie myślałem o tej cieczy w kołach i myślę (pewnie się mylę) że obciążnik lepiej spełnia swoją funkcję ponieważ "wisi" na ciągniku, a ciecz jest w kołach a koła opierają się o podłoże i wydaje mi się że nie ma tego efektu dociążenia

Przy obciążaniu ciągnika chodz o to aby ziwkszona masa powodowała większy nacisk kół na ziemie. a co za tym idzie koła bedą mieć mniejszy uslizg. I ziwkszy sie uciąg ciągnika.
Obciążając tylko koła dzieje sie dokładnie to samo bo koło jest ciężkie i jest lepszy nacisk na ziemie.
Przy zakładaniu obciązenia na ramę ciągnika musi on ja wozić. Zwiększone obciążenie w dłuzszym okresie czasu działa niekorzystnie na łożyska, swożnie, panewki, ciężej sie skręca.
Natomiast gdy dociążone są koła lżej sie skęca. A ciągnik tylko toczy te koła. Nie mówie że jest mu bez róznicy ale napewno o wiele lżej.

#10 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 09 październik 2008 - 13:54

MF 6495 - płyn do nalania w koła Ja w moim fortschritt-cie 323 przez 4 lata woziłem wodę w oponach i dowiedziałem się o tym dopiero miesiąc temu jak wymieniałem oponę. A co lepsze zimą ciągnik stał na mrozie i woda pewnie zamarzała a ja o tym nie wiedziałem - dobrze że zimą nie używam tego ciągnika to nic się nie stało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share farciarz147

farciarz147

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 09 październik 2008 - 20:24

MF 6495 - płyn do nalania w koła Powiedzcie mi jeszcze jak wyglada sprawa ze zużuciem opon czy jak zaleje je płynem i pusze ciągnik w transport to bedą mi się duż szybciej zuzywać czy jest nieznaczna różnica.
John Deere Green