igor10246

jaka kosiarka dyskowa 2m

Polecane posty

igor10246    378

Witam w styczniu startują dopłaty do małych gospodarstw i mam zamiar za nie kupić kosiarkę dyskową 2m i pytania mam do użytkowników kilka pytań

- mam łąki które nie należą do najrówniejszych i która będzie wytrzymalsza

- która konstrukcja jest mniej skomplikowana ( żebym nie musiał serwisu jakiegokolwiek wzywać)

- i ogólnie która się lepiej sprawdzi przy bardzo bujnej trawie ( tereny mokre łąki bardzo wydajne )

mam 3 kandydatów 

- pronar pdk 210/220

- samasz samba 200

- unia group alka L

 

 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Jeśli wybierasz między tymi trzema to myślę, że najważniejsza jest cena bo jakościowo będą podobne. Samasz robi dość marnie jeśli chodzi o jakość malowania i ogólnie dużo wnerwiających rzeczy. Piszę to na przykładzie swojej KDT 220. Awarii co prawda nie miałem mimo,że koszę też łąki o dość słabym stanie poza wadliwym siłownikiem wymienionym w ramach gwarancji. Z tego co się przekonałem i z opinii innych Samasz ma dobry serwis czyli działają szybko i nie stawiają oporów typu to "pana wina". Kosiarki Pronaru ma znajomy i mimo,że od paru lat kosi bardzo dużo na paszę dla stada ponad 100 sztuk i tego,że z racji braku czasu i możliwości nie dba o sprzęt to wszystkie maszyny zielonkowe z Pronaru jakie ma czyli kosiarka dyskowa, przetrząsacz i zgrabiarka działają bez najmniejszej awarii. Ten sam ma też jakąś Alkę ale nie pamiętam jaką i też daje radę.

Co do koszenia urodzajnych traw to z kosiarką dyskową jest tak,że im więcej masy tym szybciej trzeba jechać by się nie zapychała co z kolei wymaga więcej mocy i równiejszej łąki. Stąd moje pytanie do Ciebie jaki ciągnik będzie pracował z tą kosiarką i jaką powierzchnię masz do koszenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    378

generalnie z ursusem c 355 zamierzam ale w nie długim czasie zamierzam kupić coś większego a łąki to z 0,7 ha wyszło coś ponad 11  bali więc myślę urodzajnie a a ogólnej powierzchni łąk około 11 ha 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

W takim razie bierz pod uwagę cenę oraz wagę. Zapotrzebowanie na moc kosiarek dyskowych jest małe ale trzeba pamiętać o tym co Ci pisałem czyli im gęściejsza trawa tym szybciej trzeba jechać bo się zapcha a to podnosi zapotrzebowanie na moc. Bardzo dobrze widziałem to kosząc w tym roku ciągnikiem pokazującym chwilowe spalanie. Na równej jak stół i twardej łące a więc z minimalnymi oporami toczenia przy przejściu o bieg wyżej spalanie potrafiło wzrosnąć nawet o 100 % więc było to głównie wynikiem dużo większego zapotrzebowania na moc samej kosiarki.

Jednak i tak mocy powinno Ci wystarczyć ale ciągnik jest dość lekki i przy ciężkiej kosiarce problemem są przejazdy jeśli kosiarka składa się tylko do boku bo wtedy cała masa wisi praktycznie na prawym wieszaku ciągnika. Moja KDT220 waży ponad 600 kg. i jest to dość uciążliwy problem. Trzeba uważać na przejazdach żeby nie położyć ciągnika no i wiadomo,że układ zawieszenia w ciągniku dostaje ostro po d*pie przy tak nierównym rozkładzie masy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mrozik137
      Witam mam problem wymieniłem alterantor bo myślałem że od tego nie pala sie nawet nie zapalaja sie na włacznikach te lamki co to by mogło być prosze o pomoc 
    • Przez kaczmi
      Witam, Piszę nowy temat bo tamtego nikt już nie otwiera a sprawa robi się pilna czasu coraz mniej a mianowicie zostały dwie przyczepy do wyboru... Metaltech DHB 14 czy Pronar T680H posiada ktoś takie przyczepy, jakieś opinię? Bardzo interesuje mnie jak się te burty hydrauliczne sprawują?
    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez ReV
      Witam, 
      Ciągnik stał 3 miesiące i podczas próby uruchomienia słychać tylko uderzenia w elektrowłącznik.
      Co zrobiłem dalej: kupiłem nowy rozrusznik z elektrowłącznikiem (nowy) i dalej nie zapala.
      Słyszałem że może być to wina przetwornika z 24V na 12V. Kupiłem nowy i dalej nie zapala. 
      Słyszałem tez że może być to wina jednego akumulatora, kupiłem 2 nowe i dalej jest problem.
      Przekaźniki też są 2 nowe.
      Słyszałem że coś może być nie tak z masą, jednak nie mam siły walczyć.
       
      Czy ktoś ma jakieś wskazówki/pomysły? 
    • Przez Bartek_00
      Witam. Planuję zakup rozrzutnika Pronar NV161/3 10T i chciałbym żeby pełnił dwie funkcje, a mianowicie był do rozwożenia obornika i przewozu kukurydzy. Chciałbym poradzić się osób, które posiadają ten rozrzutnik i stosują taką metodę. Czy demontaż tych wałków jest w miarę szybki i niekłopotliwy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj