pawelek11

Kosiarka dyskowa kuhn zaczepiające noże

Polecane posty

pawelek11    28

Witam mam problem z moją kosiarką kuhn. Jest to kosiarka pięcio-dyskowa szerokość 2m Noże z dwóch ostatnich dysków zaczepiają o siebie te dwa dyski kręcą się w tą samą strone. Nie mam pojecie co może być tego przyczyną. Dodaje zdjęcia na których widać jak ustawione są dyski.

 

post-129767-0-15665900-1480965405_thumb.jpg

post-129767-0-66620300-1480965416_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

odkręć ten talerz a potem pod spodem pokrywę z wałkiem łożyskami i zębatką. Wyjmiesz i ustawisz na nowo na zębatkach.

 

Musisz ustawić tak jak te pozostałe talerze , ktoś źle ustawił jak wyjmował albo ząbki poszły ale to cały czas by się przestawiało

 

To używka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Tu akurat trzeba całą listwe rozebrać żeby to trybów się dostać ale to nie problem. Tylko dokładnie mi powiedz jak mam ustawić i który dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a to nie pierwsze dyski patrząc na 1 zdjęcie

bo na drugim masz koniec listwy/kosiarki

bo na tych dwóch zdjęciach to nie są te same dyski (na pierwszym początek listwy i pierwszy dysk a na drugim koniec /ostatni dysk)

 

A odkręcałeś już dyski pod nimi powinna być piasta na 4 śrubki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Na jednym zdjęciu masz od 2 do 5 dysku a na drugim 4 i 5. Tylko tu jest pokazane ustawienie a po przekręceniu noże na dwóch ostatnich zaczepiają tak jak pokazane na drugim zdjęciu. w tej chwili mam rezebraną całą listwe bo wymieniam jeden tryb a u mnie te 4 śruby są w środku w listwie. Także bez rozbierania nic się nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

dyski masz ustawić tak jak reszta, każdy  obrócony o 90 stopni tak jak na drugim zdjęciu , to zębatka straciła ząbki że noże się stykają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
    • Przez sinek
      Witam szukam kontaktu z osobami które posiadają i użytkują pokosówek forshint e303 z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez miniu117
      Witam, to moj pierwszy temat na forum jak cos nie tak to z góry przepraszam. Mam pewien dylemat potrzebuje kupic traktorek kosiarke prosta w obsłudze ale taka zeby mozna bylo odśnieżyć w zimie i zeby mogla kosic pod gorke pochylenie 15-20 stopni i co najwazniejsze najmniej awaryjna, moze ma ktos doswiadczenia chodzi mi o nowe, uzywki nie chce poniewaz trzeba sie liczyc za jakis czas z naprawami wypatrzylem dwucylindrowa husqvarne tc238 t ale nwm czy to dobry zawodnik roznie ludzie pisza na innych forach i zglupialem, na wydanie mam 16 tys. +- dzieki z gory za wszystkie odp.😉
    • Przez miniu117
      Witam, to moj pierwszy temat na forum jak cos nie tak to z góry przepraszam. Mam pewien dylemat potrzebuje kupic traktorek kosiarke prosta w obsłudze ale taka zeby mozna bylo odśnieżyć w zimie i zeby mogla kosic pod gorke pochylenie 15-20 stopni i co najwazniejsze najmniej awaryjna, moze ma ktos doswiadczenia chodzi mi o nowe, uzywki nie chce poniewaz trzeba sie liczyc za jakis czas z naprawami wypatrzylem dwucylindrowa husqvarne tc238 t ale nwm czy to dobry zawodnik roznie ludzie pisza na innych forach i zglupialem, na wydanie mam 16 tys. +- dzieki z gory za wszystkie odp.😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj