Zaloguj się, aby obserwować  
kamil41

Prasa Claas Variant 280 czy John Deere 572 ?

Polecane posty

kamil41    29

Która prasa jest lepsza, mam na myśli Claasa Variant 280 i John Deera 572???? Są w podobnej cenie (80tys zł) dość pilne bo do końca tygodnia musi byc decyzja

 

pozdrawiam:kamil41

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Zależy , ile kucyków masz pod maską ciągnika , bo ta prasa 572 , to nawet stary MF 255 , to sobie będzeie lekko śmigał , a jednak do claasa , to już troche mocy potrzeba , ja osobiście nie znam pras claasa , ale sam mam JD , i jestem zadowolony , fakt że jest ona troche starsza od tej , ale jest marka , a mówią że nie o marke chodzi , jestem zszokowany w jaki sposób jest skonstruowana moja , prasa , łożyska to ściągam ręką , i wytrzymują one troche , jest to wydajna prasa , i mocna konstrukcyjnie . Niech wypowie się posiadacz prasy claasa , ale jak ostatnio się przyglądałem pracy 280 rc , to nie była to rewelacja , a ciągneła ją VALTRA 100 konna , i sobie czasami po mrukiwała , jak wpadała w większy pokos , ale pieszo tak koło niej szłem , więc nie za szybko , a jak gadałem z właścicielem , to mówi , że ją sprzeda , bo go denerwuje , bo w słomie to tragedia , i obecnie ją chyba jeszcze trzyma , ale już chyba na allegro jest , nie przeglądałem dawno , a w 572 , to na allegro stoi za 52000 zł z niemiec po pokazowa , i ma nabite 560 bel , a podejżewam , że właściciel jest handlażem , i sobie nią troche siana po robił , bo jak robił zdjęcia , to stała z C-360 , ja bym do nie go zadzwonił , on będzie dobrze wiedział jak to chodzi , a sam czaje się na 545 z siatką i szerokim podbierakiem , a na twoim miejscu to tylko szeroki podbierak , i najlepiej siatka cower edge , a nie pożałujesz , bo siatka to przyszłość , a podbierak to mam 120 cm , i nie chce go widzieć na oczy , i przyjdzie sprzedać ją a kupić coś szerszego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

narazie bedzie chodziła z zetorem 65 km, siatka i szeroki podbieracz napewno bedzie ale w mojej okolicy narzekają na JD i chyba bedzie claas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fento    4

Ja mam JD 590 i ciągne ją 110 km zetorem i dość mocno ją odczuwa a claas ma dodatkowo rotor więc 65 km to napewno za mało. Różnicą jest także to że variant 280 robi bele do 180 cm a JD 572 do 130 cm chyba i te 65 km prędzej sobie z nią poradzi niż z variantem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

65 km , to stanowczo za mało do prasy claasa , nawet bez rotora , a do tego JD , to super będzie szedł , a to że nażekają na prasy JD , to podaj argument , bo ja posiadam , i nie nażekam , wręcz jestem zadowolony , tylko jedyne co mnie denerwuje , to to , że ma wąski podbierak , i nie zawsze bierze cały pokos , i momętami słoma się ciągnie przed podbierakiem , i jak wpadnie późdniej baaaardzo dużo słomy , to się potrafi przytkeć , tylko jak się ma chydrauliczne opusczanie podbieraka , to z ciągnika sama się odtyka , a jak pracowała u mnie JD 550 z szerokim podbierakiem , i w tym samym pokosie to sadził jak głupi , i nic się nie zatkało , a u mnie problemem jest to że zbieram słome po wielkich kombajnach , takich jak NH TX 68 i JD 2245 ( chyba ) , i NH 9080 , więc pokos ma troche ponad 160 cm , więc logicznie że go nie weźmie , a jak przez podbierak jest płynny dopływ masy do komory , to nawet na wielkim pokosie nic się nie stanie , a po ich kombajnach z 9 metrowym chederem , to pokos ma 70 cm wysokości , a facet latał tam z 10 km/h , a aloty to co 30 m były , zanim się rozpędził , to już bela była :o . A podkreśle , że prasa JD 572 , ma katalogomo minimalne zapotrzebowanie na moc 45 km , więc nawet MF 255 sobie z nią lekko śmiga , bo w okolicy pracują takie zestawy z poprzdniczkami 572 , czyli 545 , i bele fajne wychodzą po nich , stałokomorowa warfama nie ma porównania z tą prasą , nie dość że się wleczesz tą prasą , to jeszcze bele tak słabo zbite wychodzą , mimo iż chodzi z proxą 8441 . Pozdro , i polecam prasy JD .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpan321    0

ja mam prase Jd 550. Prasuje zetorem 7211. I fajnie chodzi bele sa zbite zarąbiście ale czasami nawet zetor ma cięzko :o . Tyle tylko że podbierak mam mały ratują mnie tylko koła nagarniające. Varianta nie polecam bo zażniesz cągnik na śmierć. Udusisz go przy pierwszej bali. John deere 572 to tak jak kolega wczesniej powiedział odpowiednik 545 która jest duzo mniejsza od 550. Bierz JD bo masz prostą budowe a nie tak jak przy Claasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

A jednak 582 , szczeże to gratuluje wyboru , bo jest ona mądżejsza , bo ma mądżejszy układ napinania pasów , i docisku beli . Czekamy na fotki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Przyczepie się do tematu z zapytaniem jak wygląda mechanizm podawania materiału do komory? W mojej pasówce feraboli jest ze prosto z podbieraka idzie na pasy i taki duży bęben. Czy572 ma jakis podajnik pomiedzy podbierakiem a komorą prasowania prosze o szybką odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Ma . To wygląda tak , że masz trzy listwy z zębami na całej szerokości komory , czyli jedna listwa ma 40cm szerokości , ale nie przyglądałem się dokładnie ile ma zębów karzda listwa . Działa to na zasadzie , że mają one dwa cykle , raz się chowają boczne , a zostaje środkowy , a raz się chowają środkowe , a wychodzą boczne , i tak na przemian , przez co cały czas jest równy dopływ masy do komory , ten dodatkowy podajnik występuje tylko w podbierakach szerszych niż 120cm , bo w 120 (porażka taki podbierak ) z palców podbieraka od razu trafia pod balot , i się kręci :). A w podbieraczu High Flow , czyli 140-180cm występują te podajniki dodatkowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

ale nowe JD mają minimum 1,8 m szerokości podbieraka i chyba wszystkie maja te zebe. Dzięki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

tak, nowe mają w podstawie 180cm. Nie wiecie jaka jest wydajność takiej prasy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Hmm , wydajność , to osbiście nie wiem jak jest akurat tego modelu , ale starą 550 można nastukać 25 - 30 bel na godzine , przy odpowiednim ciągniku , i ciągłym dopływie masy do prasy , a szczegółną role odgrywa tu wyposarzenie w automat do podawania siatki , to nawet można przekroczyć 30 na godzine . Ja sam C-360 i 550 robiłem po prawie 20 na godzine , ale szybko jechać nie mogłem , bo wąski podbierak i mały koń , ale 914 , to idzie jak głupie , i potrafi nawet 30 zrobić w gąstym sianie . Oczewiście mam na myśli 120x120 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

to ja swoją ferabolkom z zetorem 7211 robiłem do 25 snopków na godzinę na takich kawałkach powyżej hektara Owijanie mam na 2 sznurki. Znajomy taty kupił nową pasówkę feraboli prasował przedwczoraj sianokiszonkę z peluszki to w 1,5 godziny zrobił 70bali 120x120. Po rozmowie z nim stwierdził że jego 80km MF jest za słaby do tej presy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Może i ma więcej , ale osobiście , to nie wiem ile może zrobić 572 , bo w wielkopolsce chyba takiej nie ma . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

kurcze, 25 to ja robiłem sipmą a tu liczyłem na lepszy wynik, w siatce to nawet blisko 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Sipmą aby zrobić 40 to cza cegłę na gaz i dobre pokosy Znojnemu dopiero w tym roku udało sie do 40 dobić Ale mysle ze Jd do 50 powinien dobić na godzinę snopeczków. Moja pasówka jest starej generacji dzisiejsze są o wiele nowsze Nie wiecie czy w 572 jest tak zwana opcja miekiego środka????

 

Wszystko równiez zależy od ciągnika współpracującego z presą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Sprawdze , jak będe miał zgrany zestaw , czyli MF255 , i JD 545 z siatką , i szerokim podbierakiem , a najszybciej w żniwa , w tedy będziemy mogli sobie troche po gdybać :)

 

Ed : nawet w starczych modelach od 572 (570 ) był program miękkiego rdzenia , bo jest taka funkcja w komputerze , więc w 572 tym bardziej powinien być .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Najwarzniejsze , że przy rozwalaniu go w oborze , nie trzeba się tyle na szarpać , a jak ostatnio mam otwierać balot siano kiszonki , to jestem chory , bo jak widze ten środek , to później teg nie idzie rozwalić , ale ja się nie cykam , co zostanie , to na koryto we dwóch nie siemy , i niech się krowy męczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Ja potrzebuje prese która bedzie presowac słome w 100% suchą anie tak jak moi sasiedzi 11 wieczór jada w pole presowac bo dopiero wtedy idzie zbic snopek lub 4 rano i z rosom A zaś wszystko zabutwiałe wsnopku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Na takom złożyłem oferte na PROW. Mieliśmy z tata brac sipme farme ale jak zobaczyliśmy cene 50 tyś to gość z john deera powiedział ja kweżniemy prese jd to na ciągnik da nam 15 tyś zł upustu iw wyjdzie wtedy 55 tyś. A jak wygląda to nawet nie wiem bo oferty były na szybko robione i już poszły do agencji Klamkazapadła JD 572 z siatką i podbierakiem 1.8 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

sznurek tez masz?? ile Cie wyszedł ten zestaw?? ja też mam zamówioną tą prase i powinni mi przywieżć w najbliższym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Na 2 sznurkijest w standardzie. Ja jeszcze nie mam zamówionej. Zamowie dopiero jak podpisze umowę z agencją Ale za ciągnik jd 6330 comfort z przekładnia power quad plus24/24, przednim tuzem i obciążnikiem na tuz oraz presa jd 572 powiedział mi 70.000euro( 51.000 za ciągnik i 19.000euro za prese) Ja prese potrzebuje dopiero na żniwa. A ty @kamil41 masz już zamawianą ? jak tak to za ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez velFoka
      Witam. Może ktoś posiada katalog do tej prasy w formie pdf?
    • Przez CezaryRoszkowski
      Siemanko,
      jak się programuje prasoowijarkę 455 Uniwrap na automat ??
      Wrzucam zdj dla atencji.
       

    • Przez micgal39533
      Witam Mam taki problem z prasą że nóż nie ucina siatki tak jakby wgl za nią nie łapał tylko siatka owija się dalej nie naruszona
    • Przez Radek098
      Kilka dni temu zakupiłem prasę Claas Variant 350 z 2009 roku, dzisiaj zauważyłem że na prasie jest naklejka 1000 obrotów wom. I odnośnie tego mam pytanie czy mógłbym tą prasą pracować na 540 obrotów czy wymagane jest 1000, ponieważ ciągnik ma 90km i mam wątpliwości czy poradzi sobie z tą prasą na 1000 obr wom. Szukając w książce znalazłem informacje że w prasach na 1000obr montowane były mocniejsze przekładnie, lecz nie znalazłem informacji czy można prasować nimi na 540obr.  
    • Przez rozal22
      Witam, w te żniwa prasą variant 280 przepracowałem 550bel nagle coś się stało i prasa zaczęła "wariować" na potencjometrze/manometrze.
      Bela raz jest zbijana a raz nie, wskaźnik szaleje na skali. Efekt jest taki że w pewnych partiach beli reki nie można włożyć(tak jak do tej pory było) a w innych całą rękę, czy ktoś się spotkał z takim problemem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj