robson79

Dwóch braci na gospodarce a urząd skarbowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sadek    1123

kolego, niestety takie jest prawo, że trzeba darowiznę zgłaszać. urząd skarbowy nie kontroluje przelewów ale jak się w jakiś sposób dowie będą problemy. jako ciekawostkę napisze że bank spółdzielczy sam zgłasza przelewy na większe kwoty. nie wiem jak jest z innymi bankami. autorowi tematu poradził bym dla świętego spokoju napisać ten swistek do us

 

O dziwo kilka dni temu pytałem się w BS czy US ma dostęp do informacji na konto (wpłat) jak i czy informują US o wpłatach padła odpowiedz jednoznaczna że NIE.

 

Darowiznę trzeba zgłosić w przeciągu 6 miesięcy, koledzy piszą o płaceniu do ręki jest to jakieś rozwiązanie ale nie do końca bo kupując samochód, mieszkanie czy inną rzecz której dokumenty "wirują" po US , mogą zapytać skąd pieniądze.

 

Przykładowo kilka lat temu kupiliśmy siostrze mieszkanie tzn. my zapłaciliśmy siostra kupiła na siebie ( nie zgłaszaliśmy darowizn bo nikt nam o niczym takim nie powiedział i już czas minął i US się nie odzywał), budując dom siostrze już wszystko było zgłaszane darowizną.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Banki mają obowiązek powiadomienia właściwe organy, jeżeli na konto klienta wpłynie kwota równa lub wyższa niż 15 tys. euro. Dlaczego? Bowiem może zaistnieć podejrzenie złamania prawa. Mało tego – jeżeli na konto klienta w bardzo krótkim okresie wpłynie kilka niższych kwot od tej samej osoby, a ich suma przekroczy 15 tys. euro, z pewnością wzbudzi to podejrzenie banków. Te mają obowiązek poinformować o tym zdarzeniu Generalny Inspektorat Informacji Finansowej, działający przy resorcie finansów, który z kolei może - w uzasadnionych przypadkach - powiadomić urząd skarbowy. Jaka jest podstawa prawna takich działań? Podstawą prawną jest w tym przypadku Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.
 

 

 

 

 

 

Marco82

jeśli piszesz zapłata za oranie, to brat powinien to zgłosić i opodatkować jako inne dochody 

zwolniony jest tylko dochód z działalności rolniczej z wyłączeniem działów specjalnych 

tak jak darowiznę trzeba zgłaszać żeby skorzystać ze zwolnienia  tak i inne dochody podlegające opodatkowaniu i tu jak przekroczysz pewną sumę to dopiero jest wesoło 

nie ma to żadnego związku z byciem czy nie byciem na VAT itp . 

tu wiadomo że wszystko co się da do ręki można sobie darować,  ale wpłaty na konto mogą być zauważone przez US  przy okazji lub z okazji innych czynności  

takie wpłaty na 80 tys za oranie to US potraktuje jako niezgłoszona działalność  gospodarczą a to już poważne kłopoty 

więc twoje pierdu ,pierdu jest tylko pierdu, pierdu i tyle  ;)

 

wystarczy dokonać przelewu na jakąś firmę, dostawcę która  jest umoczona albo poddana kontroli i US czyta całą historię przelewów 

bank tu nie ma nic do gadania ma obowiązek udostępnić wszystkie przelewy

zresztą najpierw US wzywa do złożenia wyjaśnień i okazania stosownych dokumentów i przelewów 

nie dalej jak pół  roku temu  składałem takowe  bo zakupiłem sprzęt (3 lata temu ) w firmie która była trzepana od a do z 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

tu wiadomo że wszystko co się da do ręki można sobie darować,  ale wpłaty na konto mogą być zauważone przez US  przy okazji lub z okazji innych czynności  

takie wpłaty na 80 tys za oranie to US potraktuje jako niezgłoszona działalność  gospodarczą a to już poważne kłopoty 

więc twoje pierdu ,pierdu jest tylko pierdu, pierdu i tyle  ;)

 

 

Panie gówno wiesz i gówno się znasz, mnie to wali co sobie us myśli , o moich przelewach tępe 19 letnie panienki i ich koledzy gimbusy na pewno m wskoczą na chatę i mnie zbiją . dzięki za cyrk  Pozdro  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak się us dowie co robisz i cię wali, to ty jako główna atrakcja cyrkowa będziesz małpą w klatce :D

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Możesz robić przelewy ,tylko nie wpisuj nic w tytule np. za co te piniadze,wpisuj po prostu wpłata i tyle a najlepiej to z ręki do ręki i nie ma tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

zamiast zakładać temat czy nie lepiej wybrać się do dobrego biura rachunkowego i Ci wszystko wytłumaczą co i jak pewnie zapłacisz za poradę ale będziesz miał czarno na białym poparte paragrafami


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Pytałem się w urzędzie i pani mówi tak że trzeba odprowadzić 18% od dochodu. Złożyć PIT do końca kwietnia i tyle i nie było więcej rozmowy z jej strony. Z pewnością nie ja sam borykam się z tym problemem bo to nie jest sztuka iść i zapłacić bo być może jest jakieś inne rozwiązanie.Daje przykład od 30000 18% to 5400 trzeba oddać oczywiście minus wolna kwota od podatku. Do ręki nie może być bo jak pisałem mam zobowiązania. Nie zostaje mi nic innego jak odwiedzić radce prawnego.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Najlepiej raz na pół roku zgłaszaj darowiznę od brata i tyle, podatku nie płacisz wgl. Ponieważ jesteś w 1 grupie podatkowej i jesteś zwolniony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

O dziwo kilka dni temu pytałem się w BS czy US ma dostęp do informacji na konto (wpłat) jak i czy informują US o wpłatach padła odpowiedz jednoznaczna że NIE.

 

 

Jak już mnie cytujesz, to przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem. US nie ma dostępu do konta, natomiast bank informuje US o większych przelewach. Taka subtelna roznica. Może drobnicy nie zgłaszają ale przelej parę baniek, to możesz się zdziwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tak napisałem że US nie ma dostępu do konta, i że nie informują US o przelewach tak mi powiedzieli w BS (może mieli na myśli mój konkretny przypadek).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Możliwe, albo Pani w okienku była niedoinformowana. Powiem tak: Daje sobie rękę uciąć, że jak przelejesz np 100 tyś. z jednego konta na drugie to urząd skarbowy będzie o tym fakcie poinformowany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Rozwiązanie jest bardzo proste czyli "comiesięczna darowizna". Trzeba składać co miesiąc pit lub raz jednorazowo co 5 miesięcy za każdy miesiąc osobno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31

Jak już musi być ten nieszczęsny przelew na konto to w tytule napisać, że za prostytucje. Uprawianie seksu za pieniądze nie może być
przedmiotem „prawnie skutecznej umowy”. Uzyskany w ten sposób zysk nie podlega podatkowi dochodowemu. A tu jest interpretacja US: https://www.epodatnik.pl/interpretacje-podatkowe/wykaz.php?id=337811-2015-04-13-dyrektor-izby-skarbowej-w-katowicach-ibpbii-1-4511-86-15-asz

Edytowano przez jaffa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez panmino
      Czołem koledzy, w którym banku najłatwiej wziąć kredyt na utrzymanie płynności finansowej linia UP? Gdzie najkorzystniej liczą zdolność kredytową? W Paribas odpadłem, tylko straciłem czas na kopiowanie dokumentów...
    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj