Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam, jestem studentem kierunku Technika Rolnicza i Leśna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Piszę pracę inżynierską na temat "Porównanie narzędzi w technologiach uprawy pożniwnej". Zwracam się do was koledzy/koleżanki z prośbą o pomoc, może ma ktoś z was ciekawe materiały, badania, testy, porównania, oceny maszyn do uprawy pożniwnej? Albo może ktoś z waszych znajomych pisał pracę związaną właśnie z uprawą pożniwną? Będę wdzięczny za każdą pomoc ;)

post-120216-0-24656300-1480892349_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

Internety + jakieś top agrar/tpr itp, opinie z forow + rzuć ankietę na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Piszesz dość prosta prace, wszystko na temat znajdziesz w sieci, nawet się szukać nie chce, takich mamy później inżynierów:) efekty szczególnie widać w branży budowlanej jak w projekcie jedno a w rzeczywistości co innego...


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

A promotor nie dał Ci wypis literatury??? Poproś o coś.takiego. I z tym do biblioteki i napewno coś poszukasz. W czasopismach tez sporo na ten temat jest artykułów. Temat łatwy. Jak Go ładnie rozwiniesz to będzie ciekawa praca. A piszesz to na podstawie jakiś doświadczeń uniwersytetu. Jak nie to z poszukukaniem materiałów i pisaniem powinieneś się zmieścić w 5 czy 7 dniach. Jesteś na kierunku gdzie nie lubią jak się wodę wodę leje wiec na wydruku zaoszczędzisz. Bo wspominając prof. Sęka jeden rysunek kryje tysiąc słow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Internety + jakieś top agrar/tpr itp, opinie z forow + rzuć ankietę na forum

fora to nie są odpowiednie źródła naukowe do pisania pracy inżynierskiej...

Piszesz dość prosta prace, wszystko na temat znajdziesz w sieci, nawet się szukać nie chce, takich mamy później inżynierów:) efekty szczególnie widać w branży budowlanej jak w projekcie jedno a w rzeczywistości co innego...

nie znasz to nie oceniaj

A promotor nie dał Ci wypis literatury??? Poproś o coś.takiego. I z tym do biblioteki i napewno coś poszukasz. W czasopismach tez sporo na ten temat jest artykułów. Temat łatwy. Jak Go ładnie rozwiniesz to będzie ciekawa praca. A piszesz to na podstawie jakiś doświadczeń uniwersytetu. Jak nie to z poszukukaniem materiałów i pisaniem powinieneś się zmieścić w 5 czy 7 dniach. Jesteś na kierunku gdzie nie lubią jak się wodę wodę leje wiec na wydruku zaoszczędzisz. Bo wspominając prof. Sęka jeden rysunek kryje tysiąc słow

promotor jest dość oszczędny w udzielaniu pomocy :-D artykułów mam sporo ponad 50 ale pytam bo może ma ktoś jakieś ciekawe testy, doświadczenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

@ Wojciech

A moze fora = opinie uzytkownikow danego sprzetu. Mozliwosc znalezienia kilku osob uzywajacych tego samego sprzetu i porownanie ich spostrzezen z praktyki. Nie opinia jakiegos redaktorzyny z gazety, z artykulu, czesto sponsorowanego. Mozesz zdobyc informacje jak sie dany sprzet sprawuje, jaka jakosc wykonania, zuzycie elementow, jakosc wykonania uprawy na danym rodzaju gleby itd itp. Moim zdaniem to kopalnia wiedzy, czesto bardzo konkretnej, ktora mozna z powodzeniem wykorzystac w pracy, dodatkowo ja urozmaicajac. Oczywiscie to juz do Ciebie nalezy przesiew tych informacji i przewartosciowanie, ktore warto wykorzystac, a ktore nie.

 

@Piechu

To teraz promotorzy mowia jaka ma byc literatura? Chyba duzo sie zmienilo od kiedy konczylem studia.

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

U kogo piszesz prace? Co do tematu to rozumiem ze uprawa pozniwna w tradycyjnej uprawie pluznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U kogo piszesz prace? Co do tematu to rozumiem ze uprawa pozniwna w tradycyjnej uprawie pluznej?

 

U dr Kowalika. Tak uprawa pożniwna w tradycyjnej uprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Ja tez u niego pisze tylko ze magisterke :) robisz przeglad literatury czy porownanie z badaniami polowymi?

Edytowano przez pawelJD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szybkirychu12
      Witam, niedługo kończę swoje studia, ale niezwiązane z rolnictwem. Potrzebuję jednak wykształcenia rolniczego, żeby dotacje dostać i ogólnie móc ewentualnie prowadzić małe gospodarstwo w przyszłości gdyby ojciec mi je przepisał. Myślałem zatem o studiach podyplomowych. Czy ktoś z was może robił taką podyplomówkę związana z rolnictwem, która daje kwalifikacje rolniczą. Czy są też jakieś studia z zajęciami online bo zależało by mi na tym. Jestem z okolic Poznania i na na tym info by mi najbardziej zależało, ale chętnie wysłucham wszystkich.
    • Przez Magda31
      Cześć wszystkim,
      zwracam się z prośbą o wypełnienie ankiety, która pomoże mi w pisaniu mojej pracy inżynierskiej na temat oceny efektów wdrożenia technicznego wyposażenia w gospodarstwach mlecznych.
      Ankieta zawiera 19 pytań i jest anonimowa. 
      Link do ankiety:
      https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScPa2Qi8VuNnd1QbGHIlFk2jB8onhGUCSnLLUxCijWbGHLVag/viewform?usp=sf_link
      Dziękuję za odpowiedzi i poświęcony czas.
    • Przez poziomka
      Moje pytanie brzmi czy warto jest iść na studia rolnicze jeżeli planujemy zostać na gospodarstwie. Czy te studia nam coś dadzą,czy jest to też strata czasu mówię tu o kierunku osobiście nowoczesna hodowla bydła mlecznego. Ale jeśli mieliście jaką kolwiek styczność ze studiami to proszę napiszcie, jestem ciekaw każdej wypowiedzi nie koniecznie związanej z moim kierunkiem może być inny rolniczy.
    • Przez AnnaSkoczylas
      Hej, chcę zacząć studia rolnicze, ale przede mną jest jeszcze rok, muszę napisać maturę i podciągnąć niektóre przedmioty. Jakie szkoły wyższe możecie polecić?
    • Przez Drzeffo123
      Witam Szanowną Grupę,
      zwracam się z gorącą prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej folii i mat do ściółkowania do pracy magisterskiej.
      Od razu przepraszam za taką formę, lecz tradycyjne sposoby ( telefon, mail )zawiodły.
      Nie ukrywam, że jest to moja ostatnia nadzieja, by móc dokończyć magisterkę 😕
      Dlatego bardzo proszę o poświęcenie 5 minut z Waszego cennego czasu.
      PS ta ankieta nie ma na celu wywołania burzy, który sposób ściółkowania jest najlepszy, tylko pokazanie aktualnej sytuacji.
      Z góry bardzo dziękuję za wypełnienie ankiety i raz jeszcze przepraszam za taką formę. Mam nadzieję, że nie zostanie to odebrane jako spam czy inne negatywne działanie.
       
      https://forms.gle/RR45NTp8BuN5nJMx7
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj