Bartek9191

Technologia uprawy ziemniaków

Polecane posty

Bartek9191    0

Witam panowie. Chciałbym się dowiedzieć wszystko o uprawie białego jadalnego ziemniaka irgi. Czym na co kiedy pryskać? Wymagania Glebowe? Kiedy jak zbierać? Chcę wiedzieć jak uprawiać tego ziemniaka od osoby doświadczonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

No to idzie tak: najpierw się sadzi, potem rosną, potem się kopie i na koniec sprzedaje i na sam koniec liczy się kasę.


Aha zapomniałem dodać że niektórzy punkt ostatni lubią wsadzić gdzieś w środek.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Tak masz rację, ale tylko w przypadku nowych plantatorów i po dobrym sezonie sąsiada.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk741    31

jak masz zapewniony zbyt to próbuj A jeśli nie to szkoda roboty jak pewnie nie masz jeszcze maszyn i wszystko ręcznie to szkoda sil i nerwów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek9191    0

Mam sadzarkę kopaczkę ziemniaki zawsze sadzi się jakoś 1 ha dla nas i bydła. Teraz chcę zrobić tak abym mógł sprzedawać bo nigdy dobrze nie plonowały ziemniaki mogę wiedzieć jak i ile nawozu sypnąć i kiedy bo myślałem teraz tak: Na jesień przed kultywacja po orce sypnę 200kg soli a na wiosnę 200kg saletrosanu i może 150kg saletrzaku.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

hehe.. o czym ty tu piszesz.. Myślisz że ktoś kto uczył siię sadzić ziemniak przez 20 lat powie ci od tak jak i co robić jeszcze na forum co widzą to wszyscy. i zrobią konkurencję..... Takie rzeczy kosztują, mii szwagier nie chce powiedzieć co to za sadzeniaka po 2,5 zł/kg z holandii przywozi a tobie na forum powedzą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    705

Tyle jest publikacji na temat uprawy ziemniaków. Wystarczy wygogloować. Wszystkiego tam się dowiesz. Nie jest to jakaś tajna wiedza. Dobry materiał i ochrona to podstawa.
Ale mając kopaczkę, to hektar który sadzisz to już szał i z niego możesz osiągnąć przyzwoity plon. Przy większym areale musiał byś już doinwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

I zakupić kombajn Bolko, który Ci mogę sprzedać w rozsądnych pieniądzach :)

Zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    178

hehe.. o czym ty tu piszesz.. Myślisz że ktoś kto uczył siię sadzić ziemniak przez 20 lat powie ci od tak jak i co robić jeszcze na forum co widzą to wszyscy. i zrobią konkurencję..... Takie rzeczy kosztują, mii szwagier nie chce powiedzieć co to za sadzeniaka po 2,5 zł/kg z holandii przywozi a tobie na forum powedzą. :)

To ty masz rodzinkę że szwagier nic ci nie powie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj