Bocian6230

Jaka prasa ?

Polecane posty

Bocian6230    3

Witam, postanowiłem zmienić prasę i tu moje pytanie , jaką polecacie ? musi mieć rotor, owijanie siatką i rolkę dociskającą pokos :) jakie maszyny polecacie i dlaczego ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert147    0

Jak szukasz z nowych pras to polecam krone compieme 125xc. Ma bardzo małe zapotrzebowanie mocy oraz bez krzywkowy podbieracz. Dlatego można szybko zbierać pokos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
G_Siegien    37

Skoro nie podajesz ceny ani dokładniejszych danych to polecę Lely CB Concept, a obok niej polecę Ursus Z 543/A. Takie wróżenie z fusów. 


Posty wyrażają moje zdanie, inni nie muszą wcale się z tym zgadzać (mogę być w błędzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

podczepie się :P

otóż tak jak kolega w/w 

szukam używane prasy do 30-40tys,

prasować nią bede siano, sianokiszonke < uzależnione od pogody ok 700bel,

słomy ok. 200-300szt,

ciągnik jaki bedzie z nią działał to 85km R3,

zastanawiałem się nad zmiennokomorą tylko boję sie tej nowości u mnie w okolicy nik takiej nie ma same łańcuchowe sipmy, br 6090.

obowiązkowo: siatka, rotor fajnie jakby miała noże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikAdi    29

My w tym roku kupiliśmy famarol 1.8d ma rotor, noże i siatkę, ale zamiast rolki dociskającej pokos ma blachę. Niestety nie mogę powiedzieć jak się sprawuje, bo nic nią jeszcze nie robiliśmy. Za 30tys. kupisz ładny egzemplarz z rotorem i nożami.

Edytowano przez RolnikAdi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FranasNH    78

Może Vicon? U mnie w okolicy to 5 pras takich lata i każdy poleca. Ewentualnie także nh br6090 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

My w tym roku kupiliśmy famarol 1.8d ma rotor, noże i siatkę, ale zamiast rolki dociskającej pokos ma blachę. Niestety nie mogę powiedzieć jak się sprawuje, bo nic nią jeszcze nie robiliśmy. Za 30tys. kupisz ładny egzemplarz z rotorem i nożami.

Z poczatku takze mialem ja w planach ale jak sie dowiedzialem ze ma problem ze słomą , zrezygnowalem. A po drugie czyzby nie lepij kupic df . Konstrukcja zerznieta przez farmol

 

Z używki proponuje KRONE KR 130s miał mój kolega. Fajna prasa i chwalił sobie. [/size]

Kolego wedlug mnie prasy Krone sa znacznie przereklamowane. Konstrukcja przestarzala ale za to praktycznie bezawaryjna. I ceny wygorowane.

 

Może Vicon? U mnie w okolicy to 5 pras takich lata i każdy poleca. Ewentualnie także nh br6090 :)

Spodobaly mi sie vicon wlasnie modele 1601 1901 jak i br jest warta uwagi w glownej mierze wlanie ich szukalem ale jestem otwarty na propozycje

 

janczar810 jak robisz mało kieszonki to poco ci noże 85 to nie zabardzo wtedy da rade ;)

Napisalem ze ilosc siana jest uzslezniona od pogody. A wiec jak przyjdzie mi robic 100% a raz 0% sianokiszonki.

W najblizszym czasie takze mam w planach wiekszy ciagnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bocian6230    3

Prasa z rotorem, kiszonki ok 700 i słomy ok 1500 rocznie, maszyna nowa lub używana ,ale nie starsza niż 3-4  lata, zastanawiałem się nad claas variant 360, polecacie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3822

Ja mam 180 roto cut i polecam. 360 niewiele się różni ale ma nawsadzane sporo elektroniki,która czasami płata figle(znajomy ma taką), trzeba trzymac w suchym i ciepłym miejscu ☺. Prasy z tej serii są bardzo wydajne tylko potrzebują sporo mocy. Ja swoją ciagalem 100 km i to była meczarnia. Teraz przy 185kmtylko gwizda. Do przyzwoitej pracy w sianokiszonce tak około 140 potrzeba. Mialem sipme i nie chce tego ustrojstwa widzieć na oczy. Po pierwsze wydajnosc,po drugie masa i zagęszczenie przez co oszczędność na folii i siebie na poziomie 50%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Tak nie mam paszowozu.
Majac porownaanie balota z nozami i bez jak i rozwijanie jest o wiele latwiejssze. Przeciez zawsze mozna je wylaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winio    6

A jaką nową prasę polecacie do kwoty 80 tyś. zł.?

Musi mieć Rotor (lub rotor i noże) i siatkę.

Edytowano przez Winio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekvikacz    0

Ja mam na sprzedaż prasę zmiennokomorową marki fiatagri 5880 z 95' roku. Na wyposażeniu posiada wałek WOM, sterownik, szerokie ogumienie, szeroki podbieracz (180 cm), centralne smarowanie a sama prasa jest w bardzo ładnym stanie i posiada oryginalne pasy

post-209030-0-95704900-1484480978.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekvikacz    0

Cena 14000 do negocjacji a obejrzeć można koło Ryk woj.lubelskie Gdyby ktoś miał więcej pytań to mój numer  tel 510564726

Edytowano przez marekvikacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Witam panowie, nie chcąc zakładać nowego tematu podepnę się pod ten. Poszukuje prasy, siatka, rotor, noże, używana. W planach zakup ciągnika około 95-100 km, nie wiem, da sobie w takiej radę? Jak coś zawsze można przecież komputerowo dodać trochę mocy :) Fajnie by było jakby prasa nie miała więcej niż 10 lat, fundusze to tak mniej więcej 40 tys, co możecie polecić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcielibysmy kupić prasę do 20 tys, zastanawiamy się jaka byłaby najlepsza do sianokiszonki i słomy. Na oku mamy nh 644 lub 648 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bocian6230    3
Witam ,ponawiam temat ,otóż czeka nas kolejna wymiana prasy ,obecna to JD842 i zastanawiamy się nad JD990 lub V451r są to prasy z kurtynami lub Claas Variant 460RC , co według Was będzie lepszym wyborem ? może ktoś takowe maszyny użytkuje i może podać ich plusy i minusy ? Prasa będzie robić około 1000 bel sianokiszonki i około 3000 bel słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj