traktorzystafb

silnik zetor 7011 - 7211 -7711 jak rozpoznać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam, planuje zakup silnika zetor 7011-7211 do ursusa c-360 i mam pytanie jak rozpoznać jaki to model silnika (oczywiście po numerze na tabliczce, ale tabliczkę można wymienić xD). chodzi mi o jakieś szczegóły które były na przykład w 7211 a nie było w 7011. Na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie silnika. Z góry dzięki za jakiekolwiek info :) Pozdrawiam  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2643

7011 nie wszystkie miały wspomaganie,72 chyba wszystkie miały jak.Te starsze miały tylna szybe dzielona na 3.Chyba różniły się też maska nieco ale nie jestem pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

jonek kolega o silnik pytał a nie ciągnik  :rolleyes:  ... Z tego co pamiętam to w 7011 była pompa z przyśpieszaczem zaś w 7211 już tego nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wiem, chodzi mi bardziej o silnik. Np. wlew oleju, bo są 2 rodzaje tak jak w c360 albo po drugiej stronie bloku.

Luke16 dzięki Edytowano przez traktorzystafb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

numery na tabliczce-moze wezwij fachowca ba ja ich nie moge znalezc :D , moj ma odlana date produkcji kolo pompy wtryskowej, na kazdej glowicy jest tez odlana data produkcji,  podobno sa numery seryjne  po drugiej stronie ale tak ubabrane ze ich nie widac :lol: , tam chyba byl model silnika-7001 9401 to byl 72.., 6001 9401-62.., 7101 9401-77 ... jakie numery byly w przypadku serii 60 i 70 nie wiem


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

wlew oleju w silnikach montowanych w ciągnikach 7011  zawsze był po prawej stronie natomiast  silniki pochodzące z agregatów czy montowane w gruszkach do betonu miały inną pokrywę przednią i w  niej właśnie wlew oleju  ( patrząc na silnik z lewej trony )  . Dodam ,że bloki są te same i pasują dwie różne pokrywy przednie .

Jeśli chodzi o różnice  to pomiędzy 70 i 72 oprócz pompy wtryskowej wielkich zmian nie poczyniono jedynie zaczęto montować tłoki z większą komorą i na trzech pierścieniach wcześniej były 4-ro pierścieniowe montowane także  przez pewien czas w 72-kach .Części wzajemnie pasują od jednego do drugiego bloku.

Jeśli chodzi o moc to chyba podobna (różne źródła podają różnie ).

Numery na bloku powinny być na wysokości 4 -tej głowicy z prawej strony


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Najprościej  to  patrzeć  na  typ  silnika  [ nie  na  numer  jak  ktos pisał  :P ]

70xx  miał  TYP  SILNIKA  7001

72xx - 7201

Zaś  77xx  - 7701 

Łatwo  zapamiętać nawet... 

 

Typ  jest na  odlewie  bloku  

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Książkowo tłoki z większą komorą spalania były montowane tylko w 77xx. 

Katalogowo najwięcej różni się 77 ale ogólnie to jest taki galimatias w numerach części że masakra.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

Książkowo tłoki z większą komorą spalania były montowane tylko w 77xx. 

Katalogowo najwięcej różni się 77 ale ogólnie to jest taki galimatias w numerach części że masakra.

 

książkowo to montowano 3 pierścieniowe z większą komorą  też w 5211 od nr.silnika 024977  i  w 7211 od nr. silnika 041869 -źródło katalog części 1/89


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No własnie to jest ten bajzel o którym mówiłem. Nie mogę się doczytać daty wydania katalogu ale w nim 52 i 72 są na tych samych tłokach a 77 już z większą komorą i tylko on.

W sumie nie ważne bo nie o to chodzi tylko o różnice widoczne. 

Gdzie jest na bloku nabity numer katalogowy? Bo każdy z nich ma inny. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To numer kolejny silnika a czy jest numer katalogowy bloku silnika?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Np. w ruskim masa części ma nabity numer jaki został przypisany jej w katalogu części. Jeśli bloki poszczególnych zetorów są różne to musza być jakoś odróżniane pomiędzy sobą żeby nie był omyłkowo zamontowany w innej wersji. Może po numerze na odlewie bloku.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A typ silnika jest trwale nabity? Na pewno na tabliczce. Różnice są w numerach pompy wtryskowej ale to może nie być wiarygodne jeśli była wymieniana. Nie wiadomo co założono.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

typ silnika jest przyparządkowany do modelu traktora. I jest trwale nabity. Widać na foto które wstawiłem, pierwsze 4 cyfry - to typ silnika, pozostałe numer seryjny


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No właśnie. O to jest odpowiedz dla autora tematu. Po sprawie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

typ silnika jest przyparządkowany do modelu traktora. I jest trwale nabity. Widać na foto które wstawiłem, pierwsze 4 cyfry - to typ silnika, pozostałe numer seryjny

 

mariusz takie pytanko. czy zajmujesz sie naprawami ciągników?, bo widze że masz LCH tak jak i ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie zajmuje  sie  tym  zawodowo , nie mam  na  to  ani  czasu  , ani  warunków .

W  swoich  co  potrzeba  robię  sam , czasem jak  czas pozwala jakiemuś   znajomemu 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogrodowa    1

Witam,szukałem na forum odpowiedzi na mój problem ale noc nie znalazłem. Problem polega na tym że nigdzie nie mogę znaleźć numeru typu silnika. Wiem że jest za pomocą wtryskowa numer to chyba te pierwsze to są od roku produkcji,z lewej strony na wysokości 4 głowicy od kabiny to numer silnika. Ale za groma znaleźć nie mogę gdzie jest te 7701. Mam również zetora 7211 i też nie ma nigdzie tego numeru 7201. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marins21
      Witam. poszukuje silnika do mojego zetora 7211. Nie musi być dokładnie taki, ale pochodny najlepiej od 77**, ale słyszałem, że jest nie do zdobycia.. Gdyby ktoś wiedział kto ma, bądź ma taki prosze o kontakt. Nie musi być kompletny mam wszystkie bajery tylko żeby był poskładany praktycznie do przykręcenia i regulacji. ewentualnie może też być bez głowic ale w rozsądnej cenie.
    • Przez Matey06
      Kupię zetora jak w temacie badź MTZ'a. Może być sprowadzony przygotowany do rejestracji, bądź z ważnymi badaniami technicznymi i ubezpieczeniem.  Do 25k
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj