Kajmat

przyczepa autosan

Polecane posty

Kajmat    0

Pytanko mam , jaki koszt remontu d 50 autosan . Wymiana burt ,malowanie , pneumatyka , oswietlenie . Podloge mam okej . Pytanie tez dotyczy d-47 . Jakie kwoty poszczególnie Ps. Co do d 50 co sadzicie o podwojnych burtach przy okazji , czy wytrzymuje rama i ile na nia wtedy wejdzie pszenicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2643

D-50 spokojnie wytrzyma tym bardziej że nie ma kipra chyba że przerobiles

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pewnie z 8 ton pszenicy się zmieści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajmat    0

a jak cenowo remont ktos cos wie ?
a nadstawki 30 cm
zeby nie przesadzac ? jak to wagowo wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

burty setki , spawanie malowanie, jakieś poprawki koło 3 tys musisz liczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2643

kajmat trzeba by przeliczyć objętość przyczepy razy gęstość pszenicy średnio chyba jakies 0,65-0,7 i wyjdzie ci ile pszenixy wejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

zależy co chce się zrobić, ale bez tych 4-5tys. nawet nie zaczynaj

w d50 polecam zmienić obrotnicę na d83, 

bez problemu możesz zakładać +50, tylko załóż jakieś dobre odboje stożkowe z HL

 

w d47 bez wzmacniania ramy nie dołożyłbym większej burty, przy standardowej pace i tak trzeba uważać żeby nie przełamać


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Dwa lata temu robiłem remont D47 nowe burty , nowe obrzeża podłogi a ze starych burt zrobiłem nadstawki w wysokości 2/3 standardowych , malowanie koszt rzędu 3,5tys. oświetlenie robiłem sam pneumatyka wystarczyło rozebrać i wyczyścić.Ladownosc ok.6ton żyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Mi dwa lata temu D 47  remont wyszedł 8,8 zdjęcia  w galerii. Sam robiłem, stal w cenie netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajmat    0

a resor jeszcze jeden dolozyc ? w ogole jak sprawdzic czy resory sie jeszcze nadaja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

u mnie jak miałem d 50 z burtami 1m to przenicy weszło 11200kg. i jakoś wytrzymywala.

Bzdura , bzdura , bzdura  :P

Nawet łącznie  z przyczepą  - tyle by nie  ważyło  :P

Wymiary po podłodze  to 4,5 m  x 2,23m  plus  metr  w  górę -  więc  około 10  m sześciennych objętości , plus  stożek to powiedzmy  11 m .

W  życiu nie  wejdzie  więcej niz  8 - 8,5  t 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Miałem kiedyś pożyczoną d 50 i pszenicy weszło mi 8,5 tony przy nakładkach 30 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Przy burtach 80  cm - objetośc  przyczepy  to około  8 m sześciennych .Metr  sześcienny pszenicy  nie  waży  tonę , może  ważyć max  800 kg matematyka nie kłamie 

 

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjb-8_gn9rQAhWJ7xQKHSG9B1YQFggcMAA&url=https%3A%2F%2Frolniczy.wordpress.com%2F2011%2F01%2F08%2F57%2F&usg=AFQjCNFehBavVAC9RNNwnMrYPybGwtqq6A&sig2=K8YP4ibhZJjEPjWJ_0s9qA

 

Może  była  dłuższa? może  30 cm  zakładki a  burty 60  - 70  cm ...

Mam  2 przyczepy  d 55  [ wymiary  te  same co  d 50  ] jedna ma  zakładki  50  cm  , druga  30  - nigdy nie  udało mi  sie nasypac  w obie  naraz  , wiecej niż  15 ton  z  końcówką 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Resory  i  rama  są mocne , jak juz ktoś pisał odboje  lepiej  założyć  np  z  HL lub  BSS


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

ja mam taką z podwójnymi burtami i raz 9,100 t miałem pszenicy a 11,200 to nieraz na hl 80.11 niema

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajmat    0

ja mysle ze dam nadstawki 30 cm zeby nie przesadzac . tylko nie wiem jak te moje resory wlasnie . maja przeciez trovhe juz lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Bzdura , bzdura , bzdura :P

Nawet łącznie z przyczepą - tyle by nie ważyło :P

Wymiary po podłodze to 4,5 m x 2,23m plus metr w górę - więc około 10 m sześciennych objętości , plus stożek to powiedzmy 11 m .

W życiu nie wejdzie więcej niz 8 - 8,5 t

Na stojącym zbożu tak ale na leżącym to ziemi nazbierało się do wagi pszenicy a ziemia lekką nie jest ;-)

Edytowano przez piotrdd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
And2ej1    4

A co myślicie autosan d 83 sztywna ile na niej mozna wozić ???? na mojej wożę teraz koło 10 ton i mam smaka jeszcze ją powiększyć aby wchodziło 15 co wy na to ???? przesada czy nie ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

ja mysle ze dam nadstawki 30 cm zeby nie przesadzac . tylko nie wiem jak te moje resory wlasnie . maja przeciez trovhe juz lat

 

załóż takie odboje, tylko dobierz odpowiednią wysokość i będzie hulać

 

odboj-stozkowy_29302_20_260711.jpg


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj