RoRo

Przebudowa stodoly

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
RoRo    5

Witam chcialem przebudowac stodole na chlewnie. Miala to byc porodowka z odchowalnia na rusztach. Wymiary to 7 x 13 dach dwuspadowy wysokosc szczyty 5,5m posadzka nie wylana. orientuje sie ktos kto zna firme ktora takie cos by przerobila w woj opolskie,wielkopolskie.

 

Nie mam pojecia jak sie za to zabrac jakie globokie wanny zrobic zeby nie robic dodatkowego zbiornika ani jak to by mialo wygladac.

Z czego zrobic sufit??

 

Jaki by byl orientacyjny koszt takiej przebudowy. 

 

Sciany sa solidne z bloczkow betonowych z tym nie bedzie problemu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

włącz radio i daj sobie spokój... od rana trabią że wszystkie małe hodowle są do zamknięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

A niby dlaczego? mam juz 12 loch w cyklu zamknietym i chce powiekszac...  Cos trzeba robic a na swiniach wychodze rocznie na dosc duzy plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzyu05    5

A niby dlaczego? mam juz 12 loch w cyklu zamknietym i chce powiekszac...  Cos trzeba robic a na swiniach wychodze rocznie na dosc duzy plus

 

Chodzi o ASF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi007    129

Najlepiej siedzieć w domu pierdziec w stołek i słuchać radia, od razu cała Polska to ASF bo mięso z zachodu sprowadza, chce się rozwijać to niech się rozwija, pytanie brzmiało na temat rozbudowy a nie chorób wirusowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Jestem w podobnej sytuacji jak Ty. u mnie stodoła 17x 15 i obecna chlewnia 10x17. Również nastanawiam się jak zrobić.

Na stodole zrobiłbym na Lochy luźne i sektor krycia. Na 3/4 stodoły musiałbym robić strop i myślę nad betonowym, zawsze można tam trzymać zboże. A na obecnej chlewni zrobię porodówke i odchowalnie. Myślę że zwiększyłbym cykl zamknięty do 70-100 Loch tylko te wszystkie pozwolenia na budowę i zgody sąsiadów mnie martwią.

Tak do 35 loch w cyklu zamkniętym nie potrzeba żadnych zgod bo masz do 40 djp a potem to już duża papierologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

No ale to musiałbyś dla każdego osobny numer gospodarstwa ale co do chlewni czy może być wspólna to nie wiem, myślę że tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

ja jestem na etapie zmiany dachu i z dachu dwuspadowego robię jednospadowy. konstrukcja metalowa i płyta warstwowa 10 cm na górę. najtańsze rozwiązanie jakie znalazłem


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

trochę świnie zdrozaly na chwilę i wszyscy się rzucają no ale próbować trzeba


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jestem w podobnej sytuacji jak Ty. u mnie stodoła 17x 15 i obecna chlewnia 10x17. Również nastanawiam się jak zrobić.

 

Na stodole zrobiłbym na Lochy luźne i sektor krycia. Na 3/4 stodoły musiałbym robić strop i myślę nad betonowym, zawsze można tam trzymać zboże. A na obecnej chlewni zrobię porodówke i odchowalnie. Myślę że zwiększyłbym cykl zamknięty do 70-100 Loch tylko te wszystkie pozwolenia na budowę i zgody sąsiadów mnie martwią.

 

Tak do 35 loch w cyklu zamkniętym nie potrzeba żadnych zgod bo masz do 40 djp a potem to już duża papierologia.

kolego zanim zaczniesz lać ten strop to przejedź się do weterynarii i spytaj się czy możesz nad chlewnią magazynować paszę

ja jak w zeszłym roku zmieniałem dach na swojej chlewni myślałem o mieszalni nad świniami jak to usłyszał mój znajomy weterynarz bardzo szybko mi ten pomysł z głowy wybił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

A z czego zrobic sufit najlepiej i najtaniej jak w chlewni ma byc 3m a a do dachu jest 5?? wylewac strop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to zależy czy chcesz w jakikolwiek sposób wykorzystać tą powierzchnie jeśli jakiś magazyn na przydasie to strop betonowy a jak będzie to pusta przestrzeń to nawet płyta osb wystarczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

krokwie w poprzek budynku co ok 1 m jeśli budynek szeroki to podpory w połowie i gęściej krokwie płyta osb od dołu i jakieś ocieplenie tego od góry (warstwa kostek słomy-najtaniej)i git 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

wytrzyma plyta osb taka wilgoc nie spuchnie? ktos juz ma tak zrobione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

miałem te płyty w kurniku wytrzymały 4.5 roku 

jak je pomalujesz lakierem wytrzymają dłużej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

Albo na celagier piankę prysnąć.... Ja tak planuję... bez stropu. strop strasznie drogo by wyszedł.... tyle że ja w stodole planuję tuczarnie, a dla prosiąt lepiej coś innego.... Panowie a ja mam taki problem. Mianowicie właśnie w tym roku będę przerabiał połowę stodoły na tuczarnie. Miały bbyć dwa kojce po ok 55 sztuk i miałem dokupować warchlaka. Obecnie mam 8- 9 loch, które trzymam w innych budynkach... Ale ostatnio weterynarz mi pomącił w głowie że powinienem iść w lochy a nie jeszcze warchlaka kupować.... że pewniejsze, lepiej na tym wyjdę itp... wiec będe musiał modernizować stare budynki na sektor loch prośnych, krycia porodówka i odchowalnia.... po moich przemyśleniach i obliczeniach mógłbym utrzymać 21 loch w cyklu zamkniętym. tj porodówka na 7 stanowisk, odchowalnia na 70 sztuk, sektor krycia na 6 i sektor loch prośnych na 12 sztuk. To w jednym budynku gdzie obecnie mam lochy. Potem w nowej tuczarni 3 kojce po 35-37 sztuk i w innym budynku ( na 2 gospodarstwie) 2 kojce po 35-37 sztuk tucznika. Tak planowałem produkować w cyklu 3 tygodniowym po 3 lochy.... tylko że nie miałbym zadużo miejsca dla loszek remontowych, wtedy bym musiał jakoś kombinować, albo jeszcze gdzieś jakieś pomieszczenie wygospodarować.... i teraz moje pytanie, czy dobrze planuje? pytanie do ych co mają świnie i znają się na rzeczy. jeśli o czymś zapomniałem to podpowiedzcie... dla loszek jak coś to znalazłbym miejsce w garażu ... jeżeli bym nie dal rady inaczej... Planowałem wcześniej co +- 7 tygodni 6 loch, wtedy utrzymałbym 18 loch... ale 3 tygodniowy cykl ma więcej plusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Jak by można lepiej zrobić w stodole przerobić dach na jedno spadowy i ocieplić wełną , czy na całości podwieszany tzn krokwy i na to deski lub płyte osb , na tym chciał bym z 1 warstwe kostek słomy prosze o rady
Jak by można lepiej zrobić w stodole przerobić dach na jedno spadowy i ocieplić wełną , czy na całości podwieszany tzn krokwy i na to deski lub płyte osb , na tym chciał bym z 1 warstwe kostek słomy prosze o rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sufit z takich płyt to bardzo fajna sprawa sam chciał bym mieć takie sufity w kurnikach i chlewni nie trzeba malować myjesz myjką i po problemie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie sądzę by mycie myjką styroduru było dobrym pomysłem .  Myjka by raczej go uszkodziła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na szerokim strumieniu nie powinna uszkodzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj