mx_racer

Wycinak do kukurydzy do Ursusa C-330

Polecane posty

mx_racer    127

Witam, mam pytanie czy Ursus c330 da rade w wycinaku piłowym w kukurydzy? Z jakiej firmy polecacie wycinak piłowy Strautmann, Troilet, Fella, Vicon, Kaweco? Chodzi mi o to żeby był mało awaryjny i części były łatwo dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Ja używam wycinaka fella od ok 6 lat i tylko z c-330 i nigdy nie było problemu, teraz od dwóch lat mam tylko skrócone ramiona aby był maksymalnie przy ciągniku z tego względu żeby wyrwać pierwszą kostkę w silosie od ściany, z przodu mam ok 150kg obciążenia

 

Wycinak tego typu co na zdjęciu, szerokość równa z ciągnikiem, wysokość cięcia 90cm, głębokość  też coś koło 90cm

post-21593-0-69561100-1480580123_thumb.jpg

Edytowano przez pawlo36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    127

Jak z częściami do tego wycinaka są łatwo dostępne i jak ogólnie jego awaryjnosc? Czy da rady wycinać tym wycinakiem z pryzmy o wysokości ok 2m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    127

No tak ale przecieź wycinak można podniesc na tuzie i wyciać z wyzszej pryzmy i pytam ponieważ nie wiem na jaką maksymalna wysokość da rady wyciąc z c330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SajzPL    27

Ten wycinak jest na wieżyczce że jak chcesz to i kostke na przyczepie zostawisz.Wujek ma takiego ale nie wiem dokładnie na ile podnosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    127

Potrzebny mi wycinak który wytnie z pryzmy o wysokości 1.5-2 m i jego wysokość nie bd przekraczała 2.1m ponieważ tylko c330 wchodzi mi do obory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

akurat mam na zbyciu taki wycinak jak w poście pablo36. Jest firmy strautmann. Rocznik 1997 lub 1987. Niewiem dokładnie, bo ta tabliczka znamionowa jest mało czytelna i bardziej mi to podchodzi na 1997. maszyna jest u nas od 6 bądz 7 lat i praktycznie tylko w okresie jesienno-zimowym go używamy. Jest sprawny w 100% z resztą nic przy nim prawie nie naprawialiśmy. Z pryzmą o wysokości 1,5m spokojnie sobie z nią poradzi i na 80% z 2 metrową, ale muszę jutro sprawdzić na ile podniesie od ziemi. Jego wysokość też jest w granicach 2m, ale ręki nie dam uciąć i muszę to sprawdzić.Z c360 sobie bez problemów radzi, i myślę że i z c330 pójdzie. Chcę sprzedać, bo biorę na PROW paszowóz i nie chcę aby mi zalegał gdzieś w stodole, tym bardziej że jest w dobrym/bardzo dobrym stanie. Zamiast niego chcę kupić szuflo-krokodyl do ładowania paszowozu, bo jest bardziej uniwersalny do ładowania bel kiszonki, kukurydzy oraz śruty zbożowej i nie będę musiał przeczepiać osprzętu od tura. https://www.olx.pl/oferta/wycinak-mieczowy-do-kukurydzy-trawy-CID757-IDiHkYR.html

Widzę, że też jesteś z podlaskiego więc jak chcesz, to zadzwoń i pogadamy. Wpadniesz i zobaczysz, a jak nawet nie kupisz, to będziesz wiedział na jego temat coś więcej. Cena wysoka, ale z czegoś w końcu muszę mieć spuścić ;)

EDIT:

Aż z ciekawości chodziłem sprawdzić jego wymiary. Więc tak: wysokość równe 2m i da się kilka cm go obniżyć obcinając kółko trzymające węże hydrauliczne i przyspawując je niżej. z pryzmą o wysokości 180cm sobie poradzi przy opuszczonym podnośniku, więc 2 metry z c330 jest do osiągnięcia, choć już pryzma o wysokości 180cm jest na prawdę konkretna. A jeżeli chodzi o wymiary kostki jaką potrafi wyciąć to będzie ~70cm/~90cm/~160cm

Edytowano przez karol091193

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Jak z częściami do tego wycinaka są łatwo dostępne i jak ogólnie jego awaryjnosc? Czy da rady wycinać tym wycinakiem z pryzmy o wysokości ok 2m?

 

 

Ja wycinam z pryzmy 2,2m, wycinak ma windę jak też widać na zdjęciu, popatrz na youtube

Z częściami nie ma problemu z tego co słyszałem, ja przez ten czas wymieniłem jakieś tam łożysko jedno i to wszystko.

 

Edytowano przez pawlo36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj