Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wycinak do kukurydzy do Ursusa C-330

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mx_racer

mx_racer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 30 listopad 2016 - 21:11

Wycinak do kukurydzy do Ursusa C-330 Witam, mam pytanie czy Ursus c330 da rade w wycinaku piłowym w kukurydzy? Z jakiej firmy polecacie wycinak piłowy Strautmann, Troilet, Fella, Vicon, Kaweco? Chodzi mi o to żeby był mało awaryjny i części były łatwo dostępne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wycinak do kukurydzy do Ursusa C-330 Dzisiaj, 14:29
  •  

#2 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2244 postów

Napisany 30 listopad 2016 - 21:43

Wycinak do kukurydzy do Ursusa C-330 No pewno że da radę.... podnieść wycinek :-D

#3 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 09:12

Ja używam wycinaka fella od ok 6 lat i tylko z c-330 i nigdy nie było problemu, teraz od dwóch lat mam tylko skrócone ramiona aby był maksymalnie przy ciągniku z tego względu żeby wyrwać pierwszą kostkę w silosie od ściany, z przodu mam ok 150kg obciążenia

Wycinak tego typu co na zdjęciu, szerokość równa z ciągnikiem, wysokość cięcia 90cm, głębokość  też coś koło 90cm

457764839_3_1000x700_wycinak-do-kiszonki-marki-fella-i-krokodyl-euroramka-pozostale-maszyny-rolnicze.jpg

Edytowany przez pawlo36, 01 grudzień 2016 - 09:15.

#4 Share mx_racer

mx_racer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 15:28

Wycinak do kukurydzy do Ursusa C-330 Jak z częściami do tego wycinaka są łatwo dostępne i jak ogólnie jego awaryjnosc? Czy da rady wycinać tym wycinakiem z pryzmy o wysokości ok 2m?

#5 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 17:50

Przecież napisał- wysokość cięcia 90 cm...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mx_racer

mx_racer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 18:20

Wycinak do kukurydzy do Ursusa C-330 No tak ale przecieź wycinak można podniesc na tuzie i wyciać z wyzszej pryzmy i pytam ponieważ nie wiem na jaką maksymalna wysokość da rady wyciąc z c330.

#7 Share SajzPL

SajzPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 18:26

Wycinak do kukurydzy do Ursusa C-330 Ten wycinak jest na wieżyczce że jak chcesz to i kostke na przyczepie zostawisz.Wujek ma takiego ale nie wiem dokładnie na ile podnosi

#8 Share mx_racer

mx_racer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 18:39

Wycinak do kukurydzy do Ursusa C-330 Potrzebny mi wycinak który wytnie z pryzmy o wysokości 1.5-2 m i jego wysokość nie bd przekraczała 2.1m ponieważ tylko c330 wchodzi mi do obory.

#9 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 20:02

akurat mam na zbyciu taki wycinak jak w poście pablo36. Jest firmy strautmann. Rocznik 1997 lub 1987. Niewiem dokładnie, bo ta tabliczka znamionowa jest mało czytelna i bardziej mi to podchodzi na 1997. maszyna jest u nas od 6 bądz 7 lat i praktycznie tylko w okresie jesienno-zimowym go używamy. Jest sprawny w 100% z resztą nic przy nim prawie nie naprawialiśmy. Z pryzmą o wysokości 1,5m spokojnie sobie z nią poradzi i na 80% z 2 metrową, ale muszę jutro sprawdzić na ile podniesie od ziemi. Jego wysokość też jest w granicach 2m, ale ręki nie dam uciąć i muszę to sprawdzić.Z c360 sobie bez problemów radzi, i myślę że i z c330 pójdzie. Chcę sprzedać, bo biorę na PROW paszowóz i nie chcę aby mi zalegał gdzieś w stodole, tym bardziej że jest w dobrym/bardzo dobrym stanie. Zamiast niego chcę kupić szuflo-krokodyl do ładowania paszowozu, bo jest bardziej uniwersalny do ładowania bel kiszonki, kukurydzy oraz śruty zbożowej i nie będę musiał przeczepiać osprzętu od tura. https://www.olx.pl/o...57-IDiHkYR.html

Widzę, że też jesteś z podlaskiego więc jak chcesz, to zadzwoń i pogadamy. Wpadniesz i zobaczysz, a jak nawet nie kupisz, to będziesz wiedział na jego temat coś więcej. Cena wysoka, ale z czegoś w końcu muszę mieć spuścić ;)

EDIT:

Aż z ciekawości chodziłem sprawdzić jego wymiary. Więc tak: wysokość równe 2m i da się kilka cm go obniżyć obcinając kółko trzymające węże hydrauliczne i przyspawując je niżej. z pryzmą o wysokości 180cm sobie poradzi przy opuszczonym podnośniku, więc 2 metry z c330 jest do osiągnięcia, choć już pryzma o wysokości 180cm jest na prawdę konkretna. A jeżeli chodzi o wymiary kostki jaką potrafi wyciąć to będzie ~70cm/~90cm/~160cm

Edytowany przez karol091193, 01 grudzień 2016 - 20:35.

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 21:45

Jak z częściami do tego wycinaka są łatwo dostępne i jak ogólnie jego awaryjnosc? Czy da rady wycinać tym wycinakiem z pryzmy o wysokości ok 2m?

Ja wycinam z pryzmy 2,2m, wycinak ma windę jak też widać na zdjęciu, popatrz na youtube

Z częściami nie ma problemu z tego co słyszałem, ja przez ten czas wymieniłem jakieś tam łożysko jedno i to wszystko.

Edytowany przez pawlo36, 01 grudzień 2016 - 21:51.

Dodaj odpowiedź