andrzej2110

Cały rok na światłach

Polecane posty

banan575    104

przeczytaj post nr.114 (ze zrozumieniem) tam jest wszystko napisane i koles ma racje a nie durny przepis caly rok. NA forum jest 300osob ale tylko kilka krzaczy ze swiatelka ratuja zycie.

 

Jak przypier..... to wtedy dowiesz sie co bylo wina. czy brak swiatel czy predkosc.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Czyli jerzdżenie np ciągnikem z agregatem i włączonym kogutem to też głupota bo przecież każdy dokładnie wie że to agregat i że jest szeroki te światła gdy uratują choć 1 człowieka to już można powiedzieć ze to jest mały sukces


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

kogut to juz co innego.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Nasil90 dla kolezanki banan575 jedno zycie nie ma znaczenia bo i tak mówi ze wszytko to zasługa predkosci...

 

I jakos zdanie o kogucie szybko zmieniła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

kogut to swiatlo koloru pomaranczowego ktore miga albo odblask obraca sie wokol zarowki i montuje sie na traktorach albo pojazdach specjalnych.

 

a swiatla swieca koloru bialego czasami zoltawego (mgielne) i sluza do oswietlania drogi. ale w sloneczny dzien sa zbedne a nakazuje sie je stosowac w nocy oraz zalecaloby sie podczas zmierzchu .

 

@pablo znajdz mi chociaz jeden wypadek do ktorego doprowadzilo brak swiatel. Nie licz w nocy.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

sluchajcie powiem tak-wypadki byly,są i będą to jest nieuniknione,i to czy jezdzimy na swiatlach czy bez nie ma tutaj decydujacego znaczenia,glowna przyczyna wypadkow jest nadmierna predkosc i brak wyobrazni szczegolnie mlodych kierowcow (znam takich duzo),debilizm i pokazanie czego to on nie potrafi,takze mozna powiedziec ze po czesci zgadzam sie z bananem;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104
Nasil90 dla kolezanki banan575 jedno zycie nie ma znaczenia bo i tak mówi ze wszytko to zasługa predkosci...

jezeli kogos by interesowalo to co sie na polskich drogach dzieje to by zrobili autostrady obwodnice itp itd.

 

koszt autostrady to miliardy a koszt zoltek to tylko ustawa i mozna jeszcze za ich brak cos zarobic. proste i na temat. a dla Mnie to bezsens.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nawet juz nie chce mi sie tych wszystkich bredni czytac wiec calkowicie odcinam sie od tego tematu i nawolywan a'la radia ma ryja, ale powiem wam jedno ja zapierdzielalem tak samo bez swiatel jak i teraz zapierdzielam ze swiatlami, wiec nie prawda jest, ze wlaczone swiatla daja mi pewno bezkarnosc ;)

napisalem to troche w czarnym homorze, ale mysle ze bedzie prawidlowo zinterpretowane (oczywiscie nawet sie nie łudze, ze banan do takich osob sie zaliczy, ale coz moja strata)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Popieram Ci w całej rozciągłości bananko ;) Przynajmniej coś rozumiesz i ogarniasz w przeciwieństwie do większość ślepo wierzącej w to co usłyszy w tv. Światła przez cały rok to łupienie nas w myśl starej zasady: "Wielkie pieniądze są u ludzi biednych pod warunkiem że jest ich bardzo dużo" Przeciez to tylko kilka PLN dla każdego z nas i tak każą nam myśleć, tylko że w każdej dziedzinie i w każdym aspekcie naszego życia. To tylko kilka PLN dla bezpieczeństwa, to tylko kilka PLN dla naszego dobra, to tylko kilka PLN dla dobra środowiska, itd. Tak się tego nazbiera że potem tylko garba sie dostaje od robienie na innych...

Edytowano przez krolikNH
Ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

zyczylbym ci tego zebys byl swiadkiem (oczywiscie nie uczestniczyl, bo tego bym najgorszemu wrogowi nie zyczyl) jakiejs kolizji do ktorej byc moze by nie doszlo, gdybys jechal z zapalonymi swiatlami i zebys wtedy mogl powiedziec: "bardzo dobrze temu mlokosowi, jechal szybko niech ma za swoje", ciekawe czy by ci to przez gardlo przeszlo, czy po takim doswiadczeniu dalej bys zniechecal do jazdy na swiatlach 5 lipca w poludnie gdy swieci slonce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
jezeli kogos by interesowalo to co sie na polskich drogach dzieje to by zrobili autostrady obwodnice itp itd.

 

koszt autostrady to miliardy a koszt zoltek to tylko ustawa i mozna jeszcze za ich brak cos zarobic. proste i na temat. a dla Mnie to bezsens.

 

Wiesz co z kazda wypowiedzia jestes coraz smieszniejsza i załosna jednoczesnie...

 

Co ja jestem Bóg czy co ze mam Ci powiedziec dokładnie date i godzine oraz miejsce wypadku który przy zapalonych swiatłach by sie nie zdarzył?

A Ty co jestes ze znasz kazdy wypadek w Polsce i wiesz ze zadne zycie ludzkie nie zostało uratowane przez swiatła co?

Nie mówie ze za duza predkosc jest dobra...

 

Jakbys chciała wiedziec to na tych autostradach i przekretach jest duzo wiekszy zysk niz na swiatłach przez cała dobe.

 

 

Tylko odnies sie wkoncu do moich argumentów a nie tylko gadasz i gadasz swoje nikt inny Cie nie obchodzi myslisz ze wiesz wszystko a tak nie jest...

 

Ja nie wiem ludzie dla niektórch to liczy sie tylko kilka zł zaoszczedzone na rok bo sie swiateł nie zapali bo szkoda to moze jeździjcie rowerem bedzie taniej.

Ciekawe czy jesli kedys ktos bedzie miał wałsnie wypadek(nie życze) którego przy zapalonych swiatłach mozna było by uniknac to nie powie sobie po cholere ja oszczedzałem i byłem przeciwny swiatłom 24/24....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekNH    0

Nie rozumiem dlaczego w tej dyskusji zakłada się takie stwierdzenienie, że przez jazdę na światłach wzrosła liczba wypadków.

 

Dlaczego nikt tych tabel w całości nie przestudiuję.

 

Z roku na rok: coraz więcej jest samochodów na drogach, coraz więcej jest łapanych pijanych kierowców, na drogach widać coraz częściej pośpiech, cwaniactwo, chamstwo, brawurę. Dlaczego przeciwnicy jakoś z tym nie chcą nawet połączyć faktów (chociaż uczciwie wspomnieć).

 

Mi się ten przepis podoba z przede wszystkim z jednego względu: jest przejrzysty, jasny i klarowny. Nie ma samowolki (ten włączy, tamten nie). Ile razy spotykałem się na drodze z sytuacjami, kiedy warunki na drodze diametralnie się zmieniały i zawsze musiał się trafić ktoś kto uznał, że nie trzeba włączać świateł. Teraz jest sprawa jasna (w dosłownie również).

 

"Olewałem ten temat ciepłym moczem" bo problem jazdy z włączonymi światłami wydawał mi się bardzo abstrakcyjny i wyimaginowany, ale tak mnie naszło napisać żeby ktoś przedstawił całość statystyk pokazujący, że światła są "be", ALE W ODNIESIENIU DO CAŁOŚCI ZAGADNIENIA. Oczekuję rzetelnej informacji a nie papki, z której nic nie wynika i jest wyjęta z kontekstu.

 

Mam takie przeczucie, że przeciwnikom chodzi tylko o oszczędność na paliwie, żarówkach w głównej mierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Obawiam sie Jacku że niektórzy patrzą na statystyki wybiórczo, zaciemniając obraz rzeczywistości lub nie potrafią pewnych faktów złożyć w całość i wyciągnąć wnioski. Ale mniejsza o statystyki...

 

Dusigrosze wszędzie doszukują sie spisku przeciwko nim, robią 5 herbat z jednej torebki by nie dać zarobić koncernom herbacianym, jadąc samochodem w czasie deszczu pewnie nawet nie właczają wycieraczek bo wiadomo, wzrasta spalanie, akumulator pada, pióra sie zużywają i wogóle, a przecież nie są ślepi i dobrze widać ;)

 

Albo taki kapelusznik co jeździ po bułki do sklepu i w niedziele do kościoła wyjedzie ci z tekstem że on 20 lat wypadku nie miał... żałosne. Z drugiej strony narwani młodzieńcy w tatusiowych autach co wszystko wiedzą najlepiej, raz pojechali wiele fabryka dała, udało sie i są już niezniszczalni. Zero odpowiedzialności, szczególnie za przewożone osoby bo przecież musi pokazać wszystkim jaki z niego kozak.

 

A poglądów baby nie zmienisz, bo ma w sobie coś z rycerza, także lepiej darować sobie szczekanine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104
Wiesz co z kazda wypowiedzia jestes coraz smieszniejsza i załosna jednoczesnie...

Jezeli jestes taki mocny to Mi odpowiedz.

Jedziesz autem na swiatlach 40km\h w terenie zabudowanym pada deszcz i dziecko wybiega na ulice i wywraca sie i nie moze wstac, a ty w nie walisz bo sie nie mozesz zatrzymac . CO WTEDY POWIESZ??????? jechalem na swiatlach???????? Ludzie ruszcie mozgiem.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0

światła aby poprawiają widoczność na drodze można łatwiej zauważyć kogoś nadjeżdżającego z nad przeciwka poprawiają bezpieczeństwo na drodze ale nie bez przesady że jak się jedzie na światłach to nikt cię nie walnie albo ty kogoś trzeba też zachować rozsądek, słyszałem w telewizji kiedyś wypowiedź faceta, który nie jeździł na światłach w dzień bo twierdził że mu się akumulator rozładuje ;)


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
Jezeli jestes taki mocny to Mi odpowiedz.

Jedziesz autem na swiatlach 40km\h w terenie zabudowanym pada deszcz i dziecko wybiega na ulice i wywraca sie i nie moze wstac, a ty w nie walisz bo sie nie mozesz zatrzymac . CO WTEDY POWIESZ??????? jechalem na swiatlach???????? Ludzie ruszcie mozgiem.

 

Ty dalej robisz to samo czy ja powiedziałem kiedys ze kazdemu wypadkowi na drodze moga zapobiec właczone swiatła?? Kategorycznie NIE, nigdy czegos takiego nie powiedziałem. Ale jesli maja uratowac chodz jedno zycie to juz to sie liczy no oczywiscie dla mnie bo dla Ciebie nie.

 

A jak podałem Ci przykład wypadku w którym swiatła mogły by pomóc to Ty nic z tego sobie nie robiłas bo wiesz lepiej...

Widze ze uwazasz ze jestes najmadzrzejsza i wiesz wszystko wiec trwaj dalej w tym przekonaniu ale zacznij najpierw patrzec na siebie i na swoje wypowiedzi którymi jednynie chesz udowodnic ze to Ty masz racje a inni sa idiotami i nic nie wiedza powodzenia mnie nie przekonasz...

 

 

A ile Ty chcesz w terenie zabudowanym jechac? 20km/h moze co? Bo przeciez dziecko moze wybiec i sie przewrócic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

jedziesz glabie z taka predkoscia zeby zatrzymac auto.

Edytowano przez brzozak2
leci %

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Tak oczywiscie wez tu mnie nie wyzywaj.

Wielce cwana jestes i sie madzrzysz predkosc 40km/h jesli jest tylko deszcz to nie jest duzo w terenie zabudowanym wiec nie wiem o co Ci chodzi.

 

Jak jeździsz 20km/h w terenie zabudowanym i 60km/h poza to sie nie dziwie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

czlowieku idz sie lecz bo brednie juz piszesz. jezeli nie potrafisz jezdzic to siedz w domu albo jezdzij na grach komputerowych tam zawsze zrobisz RESETA jak przyj.........sz a w zyciu NIE!!!!!!!!!!!!!!

Edytowano przez brzozak2
chcesz nastepny %??? bedziesz miala urlop juz na miesiac

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Nie masz zadnych argumentów a wojujesz nie wiem czym i nie wiem jaki masz cel.

Ale co sie dziwic kobieta zawsze chce na swoim postacic ale czasem tak nie ma kolezanko.

 

Jakby kazdy chciał myslec ze moze jakies dziecko wybiegnie za chwile to nikt by samochodami nie jeździł.

 

Ty nawet nie wiesz co mówisz a jak chce zebys odniosła sie jakos do moich argumentów to Ty nic bo przeciez nie wies co powiedziec ale zawsze chcesz na swoim posawic za wszelka cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

to widze ze ze Twoim rozumem jest to ze wsiadasz do auta i wszyscy spier.... bo TY jedziesz???????

 

SZkoda pisac dajcie mi bana bo juz sami chcecie brakuje Wam argumantow?

Brzozak daj bo TY juz tylko szukasz. POZDRAWIAM WSZYSTKICH. do zobaczenia.

 

Nastepnym razem pokaze wasze posty, tylko w innych tematach bo brakuje wam argumentow bo w jednym temacie napierd........ze zle, a w innym to popieracie.

pozdrawiam


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

To nie mam barakuje argumentów tylko Ty piszesz jakies posty bez odniesienia sie do naszych wypowiedzi i nie przekrecaj kota ogonem.

 

 

Co mnie obchodza inne tematy w innym temacie moge sie z toba zgadzac to nie ma zanczenia wiekszego kto mówi tylko co mówi...

 

A co mam wsiasc i na kazdym zakrecie wypatrywac tylko ze starchem w oczach czy dziecko lub ktos nie wybiegnie taka panika to wiecej złego niz dobrego mozna zrobic na drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj