Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cały rok na światłach

265 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Malutki

Malutki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 09 luty 2009 - 21:39

Cały rok na światłach Źle policzyłeś. To będzie 0,05 litra paliwa czyli 50 ml.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cały rok na światłach Dzisiaj, 01:13
  •  

#122 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 luty 2009 - 21:42

Cały rok na światłach aha walnąłem się na jednym zerze...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#123 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2009 - 19:58

Cały rok na światłach

wracajac do tych swiateł,wg statystyk liczba wypadkow nie spadła lecz wzrosła,niestety taka jest mentalnosc polakow ze skoro maja wlaczone swiatla to lepiej ich widac i mozna szybciej jechac Efekt-wzrost liczby wypadkow i ofiar,ja jestem za tym zeby powrocic do dawnego systemu czyli polowa roku na swiatlach drugo polowa bez w zaleznosci od warunkow atmosferycznych

to ten kto mysli ze ma właczone swiatła i moze sobie zapierdal** bóg wie ile to ma chyba nierówno pod sufitem co do liczby wypadków to zwrosła dzieki temu ze coraz wiecej młodych osob jezdzi po naszych drogach a przewaznie cwaniaków w bemkach i mesiach, mi w sumie ten przepis odpowiada tylko ze zad mogłby nakazc importerom zakładanie w nowych samochodach automatycznego właczania swiateł po zapaleniu silnika tak jak jest to w szwecji, bo tak naprawde to niewiem co wam przeszkadza w tym ze samochod ma właczone swiatła?
co do wypowiedzi uzytkowniczki banan to dochodze do wniosku ze ty chyba tylko do koscioła jezdzisz i do sklepu ;)
co do ostrego hamowania i wypadków z tego tytulu to wina i tak zawsze stoi po winie tego co jechał z tyłu wiec nie zapominajcie ze w przepisach jest cos takiego jak bezpieczna odległosc, chyba ze słuzyliscie w borze i wiecie naczym polega jazda zderzak w zderzak...

#124 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 13 luty 2009 - 20:37

Cały rok na światłach

Źle policzyłeś. To będzie 0,05 litra paliwa czyli 50 ml.

to Ja wam policze na wasz ludzki rozum. Spalanie zwieksza sie o 50ml??????? To patrzcie.

Wezmy to 0,05l razy 100tys samochodow (w samym woj mazowieckim) to wychodzi 5000litrow na 1godzine,
a jezdzac minimum 6godzin (dziennie na swiatlach) to daje wynik 30000litrow na dzien
a jezdzac jeszcze od kwietnia do pazdziernika daje nam to 150dni wiec 30tys mnozymy przez 150dni to daje nam wynik 4.500.000litrow.

CZYLI przez te dodatkowe pol roku w piz..... idzie 4500000 litrow paliwa po to zeby zoltka swiecily.
Przy spaleniu tyle benzyny policzcie ile syfu idzie do atmosfery. a jezeli nie wiecie jaki syf to wezcie sobie auto zapalcie w garazu (zamknietym)i niech pochodzi 30min a Wy stojcie obok wtedy poczujecie.

Wiec SWIATLA potrafia zezrec ponad 4mln litrow paliwa przez pol roku. UWAGA aut jest kilkakrotnie wiecej.

Jezeli swiatla by odpowiadaly w bezpieczenstwie na drodze to fabryki by od dawna produkowali auta z automatycznie wlaczajacymi sie swiatlami przy uruchomieniu silnika.

PS.Macie jakies pytania w zwiazku ze spalaniem???????

I te swiatla znikna z ruchu calorocznego. Zobaczycie
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#125 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 13 luty 2009 - 20:59

Cały rok na światłach Mało wiesz.

Niektórzy producenci np; Volvo montuja automatyczne wałczniki swiateł po przekreceniu kluczyka.

A to całe zaniczyszczenie i ocieplenie klimatu to jest troch BUJDA i tyle.

Samochody to jak by co tylko kropla w morzu ale ze widzi się tylko motoryzacje ze zanieczyszcza to nie moja wina.
Nie dajmy sie zwariowac tym ociepleniem klimatu i zanieczyszczeniami produkowanymi przez samochody...

#126 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 13 luty 2009 - 21:03

Cały rok na światłach to jedz i niemcom to powiedz. tam jezdzij na swiatlach.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#127 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 13 luty 2009 - 21:05

Cały rok na światłach Wiesz nie wiem jak Ty ale ja mieszkam w Polsce i Niemcy niezbyt mnie obchodza... ;)

Niech dadza nam swoje drogi to pogadamy wtedy

#128 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 13 luty 2009 - 21:08

Cały rok na światłach Rośliny w ciągu jednego cyklu wegetacyjnego wydzielają wiecej CO2 z oddychania, niż te wszystkie nasze zabawki razem wziete... Modnie jest o tym mowić, ale ile w tym prawdy?
DEZERTER

#129 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 13 luty 2009 - 21:09

Cały rok na światłach widziales ???? jak sie glowka pomyslil to wychodzi odrazu ze nam drogi sa potrzebny i autostrady a nie jakies swiatelka. ;)
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#130 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 13 luty 2009 - 21:11

Cały rok na światłach Te spalanie nie jest takie uciążliwe. Bardziej uciążliwe dla atmosfery są samochody które pala ogromne ilości paliwa. Dla porównania moje seicento spala ok 5,5l/100km a vectra kumpla bierze 11l/100km. Te światła tak nie zanieczyszczają powietrza jak samochody co pala jak smoki. A teraz już UE pracuje nad ustawą że samochody muszą mieć światła dzienne które potrzebują 30% energii jakie biorą światła mijania. Jeżeli wejdzie to w życie to już więcej marek samochodów będą miały automatycznie włączane światła przy odpaleniu silnika.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 13 luty 2009 - 21:12

Cały rok na światłach Ty to normalnie jakas apostołka jestes "nawracająca" ale na ciemność ;)
DEZERTER

#132 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 13 luty 2009 - 21:15

Cały rok na światłach Nie chce mi się czytać tematu od początku ale ktoś tu chyba pisał że jeżdzenie na światłach zwiększa spalanie w samochodzie? A że tak delikatnie zapytam-co ma piernik do wiatraka? To tak jakbym wykonywał orkę w deszcz i miał włączoną wycieraczkę w ciągniku i spalanie by było większe. Sory ale to jest co najmniej głupie.

#133 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 13 luty 2009 - 21:16

Cały rok na światłach No ale bez przesadny zdania o swiatłach nie zmienia bo w Polsce sa potrzebne narazie i koniec kropka.

Ocieplenie to jest bujda zeby ktos sie znowy na tym dorobił duzej duzej kasy i tyle nic wiecej...

#134 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 13 luty 2009 - 21:20

Cały rok na światłach jezeli to co napisalam o zoltkach to glupoty to wszyscy byscie mnie tu zjedli. Znikna swiatla i to przed 2010rokiem.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#135 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 13 luty 2009 - 21:21

Cały rok na światłach Ocieplenie klimatu, koniec swiata i wiele innych machin nakręcających strach ludzi i obawę przed czymś tam, w sumie na wszystkim ktos zarabia wielkie pieniądze a swiat toczy się teraz takim samym rytmem jak 200 lat temu, technika poszła do przodu, a negatywne skutki jej rozwoju dla swiata to tylko to że możemy się obawiać bomby która nas wywali w kosmos ;)

#136 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 13 luty 2009 - 21:23

Cały rok na światłach Nie rozumiem cię @banan, widoczność samochodów jeżdżących na światłach zwiększa się bardzo dużo. Chociaż i tak dużo kierowców olewa sobie te nakazy. A to spalanie większe o jakieś odsetki to nic w porównaniu ze zwiększonym bezpieczeństwem. Twoje wyliczenia, jeśli miały na celu pokazanie nam jak dużo tracimy na jeżdżeniu na światłach nic nie pokazują. Ponieważ więcej energii można by zaoszczędzić w naszych domach. Zastanówcie się ile np. prądu marnuje się podczas gdy komputery i telewizory są włączone na czas czuwania. I chyba telewizor czy komputer nie zapewni nam większej widoczności na drodze. Ja jestem ZA, wprowadzenie tego nakazu było bardzo dobrym posunięciem
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#137 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 13 luty 2009 - 21:25

Cały rok na światłach

jezeli to co napisalam o zoltkach to glupoty to wszyscy byscie mnie tu zjedli. Znikna swiatla i to przed 2010rokiem.

Dobra znikna swiatła madzrzy polscy kierowcy zaczna znowu nie włączac swiateł nawet przy złych warunkach atmosferycznych bo przeciez jest dzien i jestem pewien ze jeli mieli by zapalone zwiatła 24 godziny na dobe to wieu wypadków by nie było a chyba przyznasz mi racje ze nawet JEDNO ludzkie zycie sie liczy a moze dla Ciebie nie co?

DLA WAS CHYBA WAZNIEJSZE JEST SPALANIE I ZARÓWKI NIZ ZYCIE CZŁOWIEKA TAK MI SIĘ WYDAJE.

#138 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 13 luty 2009 - 21:26

Cały rok na światłach to wszystko jest do kitu bo w innych krajach jeżdżą to w Polsce też muszą ktoś dał w łapę gdzie trzeba i wymyślili taką ustawę

#139 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 13 luty 2009 - 21:30

Cały rok na światłach jeszcze nie slyszalam zeby wypadek sie zdarzyl bo gosc w aucie nie mial wlaczonych swiatel, bo te swiatla to taki sam durny przepis jak NIE OBOWIAZKOWA GASNICA w aucie. Tylko sie zaleca zeby wozic.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 13 luty 2009 - 21:31

Cały rok na światłach Jestem ciekaw jak by ktoś z waszych znajomych lub z was miał wypadek np. z przyczyny nie włączonych świateł. Jak byście podeszli do tego tematu? A podejście niektórych osób jest dosyć dziwne ponieważ chcą zaoszczędzić minimum paliwa, nie licząc się z tym że ktoś może przez to umrzeć lub mieć uszczerbek na zdrowiu.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250