Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cały rok na światłach

265 odpowiedzi na ten temat

#101 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 09 luty 2009 - 12:45

Cały rok na światłach skonczmy to. Kazdy ma swoje zdanie na temat jazdy. Nigdzie chyba nie ma takiego przepisu o jezdzie na swiatlach przez caly rok tylko w polsce.
Wymyslil ktos i naprodukowal lamp do jazdy dziennej i zeby to upchac to zrobili ustawe o jezdzie przez caly rok. To samo bedzie o montazu kogutow na kazdym ciagniku, bo narazie tylko trojkaty sa obowiazkowe.

Dadza Ci cos te swiatla jak na zakrecie wypadnie auto z predkoscia 100km\h i na czolowke bedzie jechal??

Jestes zwolennik zoltek to oki, ale to nie oznacza ze kazdy ma Twoje zdanie popierac bo jestes moderatorem.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cały rok na światłach Dzisiaj, 22:07
  •  

#102 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 09 luty 2009 - 14:09

Cały rok na światłach Ja popieram w 100% jazde na swiatłach 24h na dobe. Niektorzy roznie interpretuja do kiedy mozna jezdzic bez swiateł a kiedy trzeba zapalic. Przytocze przykład Anglii w ktorej nie ma zadnego przymusu i kazdy jezdzi jak chce. Rok czasu jezdzilem tam tirem i takich rzeczy sie naoglądałem ze dlugo by opowiadac. Polacy maja taka mentalnosc ze jakby mogli to by całkiem bez swiateł jeździli bo mniej pali, żarówka na dłuzej starcza itp. Jak chcemy troche zaoszczedzic na paliwie to kozystajmy z takich pojeć jak EkoDriving i kupujmy porządne zarowki a nie tanie lipy z allegro po 5 zl.

#103 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 luty 2009 - 14:11

Cały rok na światłach @banan575
wierz mi, ze polacy nie sa prekursorem tego pomyslu :lol:
masz racje nie ma sensu dalej rozmawiac, bo za kazdym razem wykrecasz kota ogonem i nie wiem dlaczego nie ustosunkujesz dokladnie do tego co ci wytknalem, tylko wymyslasz nowe bzdury.
nikt nie mowil o zadnych zakretach, ale np. @mirasek wspomnial doskonala sytucje z wyprzedzaniem kolumny aut, badz ciezarowki z przyczepa.
w sprawach nie zwiazanych technicznie z forum wypowiadam sie jako user nie jako moderator :lol: ;) zawsze tak bylo i kazdy z modow, admin robi tak samo.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#104 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 09 luty 2009 - 14:26

Cały rok na światłach

skonczmy to. Kazdy ma swoje zdanie na temat jazdy. Nigdzie chyba nie ma takiego przepisu o jezdzie na swiatlach przez caly rok tylko w polsce.
Wymyslil ktos i naprodukowal lamp do jazdy dziennej i zeby to upchac to zrobili ustawe o jezdzie przez caly rok. To samo bedzie o montazu kogutow na kazdym ciagniku, bo narazie tylko trojkaty sa obowiazkowe.

Dadza Ci cos te swiatla jak na zakrecie wypadnie auto z predkoscia 100km\h i na czolowke bedzie jechal??

Jestes zwolennik zoltek to oki, ale to nie oznacza ze kazdy ma Twoje zdanie popierac bo jestes moderatorem.

Sa takie przepisy w wielu karajach ze się na swiatłach cały rok jedździ.
Kaguty tez sa chyba obowaizkowe jak masz powyzej 2,5m szerokosci i naprawde uzywanie koguta pomaga uniknac wielu nieciekawych sytuacji szczególnie w nocy.

JAK KTOS mysli ze naprawde swiatła nie poprawiaja i to znaczaco widocznosci na drodze w kazdych warunkach i porze dnia to KOMPLETNIE NIC NIE WIE o ruchu drogowym itp.

Do mnie jest taka prosta droga i bardzo dobrze widac w dzien róznice jak ktos jedzie na swiatłach lub bez co tez teraz się zdarza i nie ma porówania którego widac wczesniej.

Jesli jedzie sie na swiatłach lepiej mozna ocenic odległosc i predkosc samochodu zblizajacego sie do nas a to juz bardzo pomaga.

Ze młodzi kierowcy powoduja najwiecej wypadków to nie jest ich wina tylko chorego sposobu szkolenia wiele osób które umie jeździc samochodem nie zdaje egzaminu za pierwszysm razem zas Ci którzy kompletnie nie mieli stycznosci z samochodem przed kursem zdaja za pierwszym ale to wcale nie znaczy ze umieja lepiej jeździc. :lol:

Młodzi tak naprawde ucza sie jeździc juz po zdobyciu prawka a nie na kursie...

#105 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 09 luty 2009 - 14:42

Cały rok na światłach nic nie wymyslam i nie odwracam kota ogonem. Czy jezdzimy na swiatlach czy bez dalej sa wypadki i nic to nie poprawilo naszego bezpieczenstwa, bo poprostu wiekszosc nie potrafi jezdzic a co najwazniejsze niezna przepisow.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#106 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 luty 2009 - 14:44

Cały rok na światłach

poprostu wiekszosc nie potrafi jezdzic a co najwazniejsze niezna przepisow.

i powiedz jeszcze, ze ty potrafisz i znasz przepisy :lol:
dobrze, ze nie bierzesz udzialu w rozmowie nie dla nowoczesnego, bo cos mi sie wydaje ze wiem jakby to wygladalo, kilkadziesiat argumentow, a ty i tak bys wiedziala swoje, tak samo jak ze swiatlami, ech... nic nie poradze
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#107 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 09 luty 2009 - 14:45

Cały rok na światłach Nigdy nie ograniczymy wypadków do zera.

Z tego co wiem to w roku 2008 zdarzyło się duzo mniej wypadków niz w roku 2007.

Stosowanie swaiteł poprawia znaczaco widocznosci a przez to zapobiega wielu wypadkom szczególnie czołowym takie jest moje zdanie i nikt mi nie wmówi ze jest inaczej.

#108 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 09 luty 2009 - 14:59

Cały rok na światłach Światła 24h mogą pomóc ale problem leży głównie w znikomej ilości dróg szybkiego ruchu oraz głupocie lub braku wyboraźni kierowców. Dlatego wypadki były, są i będą.

#109 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 09 luty 2009 - 15:03

Cały rok na światłach owszem moze i sie zmniejszyla liczba wypadkow i co myslisz ze swiatla ograniczyly to???? dodaj do tych swiatel to ze jeszcze jezdza samochody poscigowe, postawili wiecej radarow a co sie z tym liczy??? kierowcy zdejmuja noge z gazu.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#110 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 09 luty 2009 - 15:09

Cały rok na światłach Czy Ty naprawde myslisz ze te fotoradary i sreberka jakos znaczaco obnizaja wypadki? Widze ze masz prawdziwie kobiece podejscie (bez urazy oczywiscie i się nie obrazaj za to)

Ja nie mam złudzen fotoradary to głupota bo one przynosza wiecej problemów niz dobrych rzeczy przed radarem gwałtowne hamowanie potem ostre prszyspieszanie i co to niby bezpieczniejsze jest?

A sreberka... Oni sami nigdy przepisów nie przestrzegaja i wszyscy o tym wiedza czesto nie scigaja piratów tylko jada za samochodem który jedzie ok 10- 20km/h wiecej niz ograniczenia a reszta go mija i to jest sprawiedliwosc... :lol: ??

Niech oni wkoncu zaczna normalne drogi budowac a nie remontuja nieudolnie stare a to nic nie da jeszcze drzewa 30-50cm od drogi i jak ma nie byc wypadków?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 09 luty 2009 - 15:28

Cały rok na światłach to co myslisz ze radar to Ci jak grzyb przed autem wyrosnie???? zawsze przed radarem masz znak POMIAR PREDKOSCI albo KONTROLA PREDKOSCI.
Jak pisalam wiekszosc nie zna przepisow nawet znakow podstawowych. A gwaltownie to hamujesz chyba wtedy jak spotkasz sie z kolega i sprawdzacie mozliwosci swojego auta a potem O KUR.......... wyrasta grzyb (znak jeszcze nie zdazyl) TY hamujesz o koles Ci w dupe.

Poscigowe??? fakt tez lamia przepisy ale nie bedziesz zapierniczal autem jak w okolicy bedzie poscigowy bo na CB zawsze powiedza ze gdzies sie kreci. Tylko nie pisz znowu ze radia nie masz.

A co do przepisow to slyszales o wypadku w GREENOBLE co polski autokar wypadl na zakrecie. mial wszystko swiatla, GPS, wszystkie nowosci techniki ABS, ESP, RETARDER i wypadl czemu????? bo kierowca nieznal podstawowego znaku ZAKAZ WJAZDU AUTOKAROW.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#112 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 09 luty 2009 - 15:35

Cały rok na światłach No i co z tego ze ma się znak co? Jakbys nie wiedziłała to wiekszosci polskich kierowców się gdzies spieszy(nie wiem po co ale tak jest) i jak zobacza wąłsnie ten znak to jest panika bo nikt mandatów nie chce płacic i hamowanie co jest zagrozniem widocznym.

Kazdy wie jacy sa kierowcy w Polsce brawura chec zaimponowania innym predkosc i słabe umiejetnosci bo na kursie źle ucza.
I to Ciezko bedzie zmienic ale swiatła zapobiegaja przynajmniej jakiejs liczbie wypadków , sreberka moze tez.

Ale jesli nie bedzie porzadych dróg to bedzie duzo wypadków i to nie tylko wina kierowców.

#113 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 09 luty 2009 - 16:08

Cały rok na światłach

to co myslisz ze radar to Ci jak grzyb przed autem wyrosnie???? zawsze przed radarem masz znak POMIAR PREDKOSCI albo KONTROLA PREDKOSCI.
Jak pisalam wiekszosc nie zna przepisow nawet znakow podstawowych. A gwaltownie to hamujesz chyba wtedy jak spotkasz sie z kolega i sprawdzacie mozliwosci swojego auta a potem O KUR.......... wyrasta grzyb (znak jeszcze nie zdazyl) TY hamujesz o koles Ci w dupe.

Tia... jade sobie 100, wiadomo jestem piratem bo można tylko 90, jest sobie zakręt zza którego wyłania sie tablica ostrzegająca, jakieś 200m dalej jest znak teren zabudowany ale już 100m przed tablicą czyli 300m przed terenem zabudownym i jakieś 450m przed fotoradarem artysta wali po heblach by jechać 40... po jaki penis? żebym mu w dupe wjechał? Przez te kilkaset metrów można tak fajnie rozłożyć zmiejszenie prędkości o 50 km/h żeby nikt sie nie zabił, prawda?

I to ma być bezpieczeństwo?? Grupowa jazda pulsacyjna w warunkach off-road?

#114 Share raffx89

raffx89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 09 luty 2009 - 17:05

Cały rok na światłach wracajac do tych swiateł,wg statystyk liczba wypadkow nie spadła lecz wzrosła,niestety taka jest mentalnosc polakow ze skoro maja wlaczone swiatla to lepiej ich widac i mozna szybciej jechac Efekt-wzrost liczby wypadkow i ofiar,ja jestem za tym zeby powrocic do dawnego systemu czyli polowa roku na swiatlach drugo polowa bez w zaleznosci od warunkow atmosferycznych

#115 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 09 luty 2009 - 17:50

Cały rok na światłach @banan czasami myślę, że żyjesz na innym świecie... :lol:

@brzozak na prześwietleniu głowy pinkiego był orzeszek ziemny??? :lol:

#116 Share kryha16dob

kryha16dob

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 09 luty 2009 - 18:57

Cały rok na światłach co do zuzycia paliwa przez jazde na swiatlach mijania to wzrasta ono o 0,5%. czyli samochod palacy 10litrow na 100 km, splali 10,5 litra na setke. ogolnie jestem na nie z tym przepisem a jezdze duzo.

#117 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 luty 2009 - 19:11

Cały rok na światłach pol litra na setke przez wlaczone swiatla wybacz ale nie uwierze :lol:
@pioter ja widzialem tylko starego simpsona z jakims przeswietleniem czaszki B)

#118 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 luty 2009 - 19:40

Cały rok na światłach

skonczmy to. Kazdy ma swoje zdanie na temat jazdy. Nigdzie chyba nie ma takiego przepisu o jezdzie na swiatlach przez caly rok tylko w polsce.

Oj Banan575 pisz trochę inaczej. Bo światła dzienne to całkowicie coś innego niż światła mijania na jakich musimy teraz jeździć. Dla mnie ten przepis jest lekko absurdalny ale jest do zaakceptowania. Bo absurdem jest że mamy takie drogi że miejscami można koła pourywać...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#119 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 09 luty 2009 - 19:53

Cały rok na światłach Zupełnie was nie rozumie:)
1, po co dyskutować z dziećmi, bo przecież może 0,1% z was może tak naprawdę cos powiedzieć z swojego "zasobnego" doświadczenia. Jeśli sie mylę to niech sie pochwalą ci, co mają juz za sobą conajmniej 1 mln km.
2 wystarczy, że ten jeden odpowiedni osobnik zauważy to niewidoczne dla niektórych światełko i zamiast jeździć na wózku albo i nie jeździć, będziecie mogli sobie dopiero wtedy wryrobic własne zdanie. Bo jak zawsze polak bedzie mądry, ale po szkodzie.
3 koszt paliwa, zarówek to najżałośniejszy argument, jaki sobie można wymyślić. żarówka/paliwo kontra zdrowie(życie)

Gdyby zakazano montowania radia, które jest o niebo bardziej szkodliwe i też "paliwożerne" niż włączone światła to wielu z was by sie jeszcze bardziej oburzało:)

żeby nie było ze nic nie napisałem. To osobiscie od 17 lat czyli odkąd sie da w wszystkich samochodach mam poustawiane żeby światła sie włączały automatycznie po 3 sec po odpalenia silnika:)

4 nie wiem, po co to pisze. To jak rozmowa z ślepym o kolorach:), ale co mi tam

ps
0,5%z10 to 0,5?:lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 luty 2009 - 20:02

Cały rok na światłach dokładnie 0,5% to spalanie jest większe o 0,005l. Chyba dobrze obliczyłem. A tak na moje oko spalanie jest większe o ok 0,1 l/100km to nie jest wielka różnica. A co do radia. Radio chyba bierze mniej prądu od świateł mijania, chyba że ktoś ma kolumny w samochodzie... Wg mnie nie ma co oszczędzać spalanie delikatnie większe. Nie bądźmy znowu tacy skąpi może jeszcze w nocy wyłączymy w ogóle światła drogowe bo więcej pali....
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)