Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cały rok na światłach

265 odpowiedzi na ten temat

#61 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 23 luty 2007 - 13:13

Cały rok na światłach gabaryty, ale przecie nie wolno poruszać się po drodze pojazdem o szerokości powyżej 3m ( wyjątek stanowi nasz bizon :) )
all rights reserved

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cały rok na światłach Dzisiaj, 11:14
  •  

#62 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 luty 2007 - 14:37

Cały rok na światłach Ja mam brony o szerokości 4m i czasami musze jechać asfaltem jakeś 500m ale to żadko bo na tamtych polach mam trawe. (Brony na sztywnej ramie)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#63 Share V8.

V8.

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 28 luty 2007 - 16:19

Cały rok na światłach + za lepsza widocznośc i bezpieczeństwo
- za obciązenie altternatora ...

#64 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 01 marzec 2007 - 14:24

Cały rok na światłach

moim zdaniem swiatła powinno sie włanczac przez cały rok tylko na drogach z dopuszczalną prendkością pow. 50km/h bo przy mniejszych prendkosciach jest wiencej czasu na ocene sytuaci!!!

tylko zeby kazdy jezdził przepisowo,ale to juz inna bajka :)
no bo wiekszosc kierowców nie robi sobie nic z tego ze jest ograniczenie do 50km/h,cieżarówki po 20 ton lecą nawet 75 w takich miejscach. :( uwierzcie mi wiem cos o tym. :( :rolleyes:
a co do ciągników to przeciez nikt nie zapali swiateł w polu jak jest piekna pogoda,a na drogi mało kto wyjezdza,bo po co.
Tyle co ciagnik wyjezdza na drogi asfaltowe to chyba kazdego stac zeby zapłacic za swiatła.
takie jest moje zdanie. :)
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#65 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 14:35

Cały rok na światłach i jak tam na drogach jeżdzo na światłach czy nie?
narazie nie ma jeszcze obowiązku całorocznego.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#66 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 17:22

Cały rok na światłach

a co do ciągników to przeciez nikt nie zapali swiateł w polu jak jest piekna pogoda,a na drogi mało kto wyjezdza,bo po co.
Tyle co ciagnik wyjezdza na drogi asfaltowe to chyba kazdego stac zeby zapłacic za swiatła.

nikt ci kaze miec wlaczone swiatla na polu!!!! to jest raczej oczywiste, a tak sie sklada ze na drogi musze wyjezdzac za kazdym razem jak chce dojechac na pole i do niektorych pol nawet na 2 krajowe i nie jest problem zapalic swiatla tylko nie chce mi sie caly czas kontrolac oswietlenia w przyczepie do tej pory lewy kierunek wystarczyl.
Tzn. przeois jeszcze nie obowiazuje ale pewnie bedzie
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#67 Share TomekMossakowski

TomekMossakowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 24 marzec 2007 - 16:22

Cały rok na światłach Niby to prawie niekosztuje. ale po co to komu.

#68 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 25 marzec 2007 - 22:26

Cały rok na światłach mi sie to podoba ale nie w maszynach rolniczych bo za bardzo bedzie widac jak to zawsze jest jak jedzie sie w zniwa albo cos to mało razy sie bez swiateł w przyczepach jedzie czy co . a na 100 u nas wprowadza ustawe ze trzeba bedezie na ciagnikach koguta to po co swiatła niech odrazu tego koguta wzuca w te ustawe ja jak cos jestem gotów zainwestowac w koguta fajna sprawe jedziesz i uciekkaja z ulicy nawet dobrze.a wyzej w poście o wyjatku bizonie z ta szerokjościa bo bizon to taka legenda polskiego rolnistwa ze normalnie i policja czci to ze jest taka podegą w srud wiekszosci kobajnów w polsce i bozenikiem mozna hehehe

#69 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 25 marzec 2007 - 23:03

Cały rok na światłach Jestem za, zwłaszcza w szybkich samochodach, lepiej ocenia sie odległosć..
Trzeba bedzie zainwestować w automatyczne włączniki świateł po odpaleniu ;)

#70 Share robcio3dz

robcio3dz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Dziewczyny, AF, %, i jazda wszystkim co ma kola:)

Napisany 27 maj 2007 - 20:59

Cały rok na światłach Dla mnie to jest głupie po co to weszło w takiej Angli ani w USA nie trzeba nawet jak w Egipcie byłem to w nocy bez swiateł jeżdzili. Powinni to zlikwidowac w motorach tak jak było do tej pory rozumiem tak bo jednoślad.
URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 30 maj 2007 - 19:18

Cały rok na światłach Ciekawe jak ten przepis tyczy się rowerów. Bo chyba będe musiał światełko kupić :lol:

KS Falubaz

#72 Share kopek22

kopek22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 30 maj 2007 - 20:34

Cały rok na światłach beznadziejny pomysl z tymi swiatlami, jak juz cos to ciagniki powinni zwolnic z tego przepisu

same straty tylko ztego beda bo zarowki bedzie trzeba czesciej wymieniac :lol:

#73 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 30 maj 2007 - 20:43

Cały rok na światłach jazda na światłach przez cały rok to bardzo dobry pomysł.
jazda z włączonymi światłami podnosi poziom bezpieczeństwa na drodze. auto z właczonymi światłami jest lepiej widoczne nie tylko podczs niesprzyjających warunków ale w słoneczny dzień zwłaszcza gdy się podrużuje pod słońce. :lol:
pozdrawiam

#74 Share kopek22

kopek22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 30 maj 2007 - 21:06

Cały rok na światłach katator!! powiedz mi tylko skoro ze to takie dobre jest to dlaczego wiekszosc bogatszych panstw niz Polsak nie wprowadzila takiego obowiazku, dlaczego Niemcy, Hiszpanie, Włosi, Francuzi, Belgowie holendrzy, Belgowie, Szwajcarzy, Anglicy nie maja tego wprowadzonego u siebie????
dlaczego????

to jest tylko dobre dla krajow skandynawskich gdzie jest noc polarna a po za tym ich samochody nie jezdza na swiatlah mijania tylko maja specjalne swiatla do jazdy dziennej

ten sej niech sie wez nie za uchwalanie ustaw ktore cos poprawia a nie tych ktore obciazaja nasze kieszenie i nic nie zmieniaja

#75 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 31 maj 2007 - 07:57

Cały rok na światłach http://www.doplaty.p...m...iew&id=1440

Jazda na światłach wykończa akumulatory.

bullet_black.png

#76 Share kopek22

kopek22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 31 maj 2007 - 09:23

Cały rok na światłach w ciagnikach to caly czs sie nie jezdzi na swiatlach, no chyba ze duzo po drogach sie jezdzi,

ale w samochodach to na pewno skroci zywotnosc alumulatorow

teraz pradnica juz sie nie nada trzeba miec alternator

i no bedzie ciezko bo nie raz moze sie cos uszkodzic bo wiadimo jak jest w starych ciagnikach, to moga byc problemy jak policja zatrzyma :D

#77 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 28 grudzień 2007 - 17:32

Cały rok na światłach Popieram ustawę jazdy na światłach cały rok. Jesteś bardziej widoczny!!!

Pozdrawiam ----> krolikNH :P

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#78 Share t-tas

t-tas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 21:38

Cały rok na światłach jak już temat odświeżony to się wypowiem- tłumaczenie się wiekiem ciągników, tym, że skończą się akumulatory czy tym, że trzeba będzie zmieniać żarówki to czyste odwracanie kota ogonem-ciągnik ma być sprawny(i jego elektryka też-zawsze można naprawić lub wymienić wiązki-chyba, że najważniejsze jest by zapalić ciągnik puszczając go z górki i bele jak pojechać), , akumulatory też należą do wyposażenia sprawnego ciągnika, faktem jest, że prądnice nie są tak dobre jak alternatory, ale na światłach nie jeździ się cały czas(po polu czy w lesie nikt nie każe), a 80 wat z przodu+kilka 5 watówek od pozycyjnych to żadna tragedia, co do samych żarówek to standardowe bańki najczęściej stosowane w starszych ciągnikach 40/45 watt wytrzymują chyba o wiele więcej niż halogenowe 55/60, nie mówiąc już o jakiś premium, +30% itp, które pracują w dużo wyższej temperaturze, a jeśli już kogoś stać na nowszy traktor, to chyba te 2 komplety żarówek w roku nie powinny być problemem
a, tak z perspektywy kierowcy samochodu osobowego ( jak jeżdżę ciągnikiem-swojego nie mam- włączam światła) kilka razy musiałem szybko reagować w ostatniej chwili bo pojawiło się coś czego nie widać było wcześniej- a nie ma różnicy czy niewidoczny był motor, polonez, kikunastotonowa ciężarówka czy ciągnik z bronami-dzwon to dzwon, a można go uniknąć

#79 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 11:37

Cały rok na światłach Ja także popieram. pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 20:38

Cały rok na światłach Ja nadal jestem sceptyczny co do tego pomysłu. Ale jeśli chodzi o stan techniczny ciągnika to jest na plus bo prawo zmusza chociaż do posiadania sprawnego oświetlenia ciągnika czy ew. maszyn .
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."