Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cały rok na światłach

265 odpowiedzi na ten temat

#41 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 18 luty 2007 - 18:12

Cały rok na światłach @oki39 masz ciekawy pomysł ale może przy 60

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cały rok na światłach Dzisiaj, 08:41
  •  

#42 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 19 luty 2007 - 20:08

Cały rok na światłach Ciekawy pomysl jeśli chodzi o te prędkości. A może światła powinno się używać cały czas poza terenem zabudowanym, gdzie jeździmy szybko. A w miastach i mniejszych okolicach to już nie.

#43 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 19 luty 2007 - 20:20

Cały rok na światłach i pomyśl - stoją mendy a TY posuwasz po zabudowanym 80 km/h i światła masz włączone. Samojezdy prędkościomierz :)
all rights reserved

#44 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 19 luty 2007 - 20:26

Cały rok na światłach hmm czy mi sie wydaje czy tu posty poznikały?

Nieodpowiednie poznikały.Zetor7211

#45 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 luty 2007 - 20:30

Cały rok na światłach Ja jedziesz 80 w zabudowanym to i bez świateł cie zatrzymają :)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#46 Share Kasztanka

Kasztanka

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 237 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 20 luty 2007 - 00:36

Cały rok na światłach Ktoś wcześniej pisał o upalnym sierpniowym dzionku, w którym to świateł i tak nie widać. Śmiem przypomnieć, że taki sierpniowy upalny dzionek bywa często gęsto zakurzony, a wyprzedzanie na ślepo w kurzu zapewnia dość perwersyjną (i watpliwą) przyjemność. :) Włączenie świateł w taki zakurzony dzionek- co tu pisać- sami wiecie. :)

#47 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 20 luty 2007 - 08:45

Cały rok na światłach a mi to obojetne ja moge jezdzic na swiatłach caly rok

#48 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 luty 2007 - 10:44

Cały rok na światłach A co ja mam napisać -10 minut temu stałem się lżejszy o 100zł -właśnie z powodu światełek (niewłączonych)-żeby było śmieszniej ZAWSZE je włączam a tu raz przeoczenie-POPIERAM JAZDĘ NA SWIATŁACH :)

#49 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 luty 2007 - 11:30

Cały rok na światłach No to 100 w plecy, mówi się trudno. Teraz będzież miał okazię częściej mieć takie "odchudzanie".

bullet_black.png

#50 Share siostrzeniecjara

siostrzeniecjara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 20 luty 2007 - 16:48

Cały rok na światłach

No to 100 w plecy, mówi się trudno. Teraz będzież miał okazię częściej mieć takie "odchudzanie".

nie żadne będzież :) heh jaro zawsze jezdzi na swiatłach przynajmniej w mojej obecnosci a mandat dostal pewno temu bo jechal do mnie :) :) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 20 luty 2007 - 16:59

Cały rok na światłach Mandat 100zł, a ile dali pkt. karnych?

#52 Share siostrzeniecjara

siostrzeniecjara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 20 luty 2007 - 17:01

Cały rok na światłach 2 ptk tak jak mi mowil :)

#53 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 20 luty 2007 - 17:29

Cały rok na światłach To jeszcze nie tak źle, teraz rok zanim znikną :).

#54 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 20 luty 2007 - 19:07

Cały rok na światłach Co do jazdy samochodami przez cały rok na światłach to jestem za. A co do ciągników i innych pojazdów wolnobierznych raczej byłbym za używaniem "kogutów". Co z tego jak pojesziesz na światłach w nocy ciągnikiem z zawieszonym dużawym pługiem. Nawet jak bedzie miał jakieś odblaski może być on niedość widoczny a światłami oślepisz jeszcze jadącego innym pojazdem. A "kogut" zawsze informuje że jedzie coś "innego" i jako kierowca możesz zwolnić albo chociaż zwróci to twoją uwagę.
A czy jeżdzenie na światłach ciagnikami w słoneczny dzień coś zmieni: wątpię. Ile jest wypadków z udziałem ciągników rolniczych a ile z udziałem samochodów? Jakie prędkości osiągaja ciągniki rolnicze a jakie samochody? Ktoś do końca nie przemyślał tego. Może lobby producentów żarówek kogoś przekupiło :-).
The Truth Is Out There

#55 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 20 luty 2007 - 21:13

Cały rok na światłach

To jeszcze nie tak źle, teraz rok zanim znikną :).

u mnie jakoś nigdy nie mogą spaść do zera... :)

a co do pytania w temacie - myślę, że w miesiącach maj-sierpień włącznie jazda na światła mogłaby stać sie nieobowiązkowa ponieważ słońce już wysoko świeci i czasmi sprawia problemy, wiadomo dni pochmurne już zdecydowanie na tak...
all rights reserved

#56 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 20 luty 2007 - 23:19

Cały rok na światłach

u mnie jakoś nigdy nie mogą spaść do zera... :)

a co do pytania w temacie - myślę, że w miesiącach maj-sierpień włącznie jazda na światła mogłaby stać sie nieobowiązkowa ponieważ słońce już wysoko świeci i czasmi sprawia problemy, wiadomo dni pochmurne już zdecydowanie na tak...

Ja mam ciągle zero punkcików ale to raczej szczęście.

Co do tego co piszesz to przeczytaj post kasztanki z którą się zgadzam.
Jedź za jakimś ciężarowym który wiezie coś sypkiego (i nie założył plandeki wbrew przepisom) co ogranicza Twoją widoczność lub trafi Ci się stary KAMAZ który kopci jak piec i ani go wziąć bo strach (nie widać na prostej drodze co przed nim) a za nim jechać też źle bo póki włączysz zamknięty obieg powietrza w samochodzie to już zdąży nalecieć spalin i się dusisz. Co do jazdy non stop na światłach - kilka razy ustrzegły mnie przed problemami i ja tam mam gdzieś przepisy - jeżdżę cały rok na światłach.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#57 Share lisek

lisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 21 luty 2007 - 01:05

Cały rok na światłach Ja się troszkę wyłamię i jestem przeciw. Nawet obecnie przy zimie jaką mamy w tym roku często światła są zbędne. po prostu nawet ich nie widać, a co dopiero latem. W mieście to już całkowita pomyłka, nic nie dają, chyba, że mgła albo pada, albo już jest ciemno. A akumulator w mieście to już całkiem nie daje się naładować, nie mówiąc już o staniu w korku (światła i wolne obroty na jałowym biegu). Wg mnie ten przepis to pomyłka.
Świateł mijania nie mówię bo używałem poza okresem obowiązkowym ,ale wtedy gdy jechałem powyżej 100.

#58 Share zagi

zagi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 22 luty 2007 - 22:59

Cały rok na światłach Niektórzy (okres letni) jak się robi robi wieczór włączają światła dopiero jak się im mrygnie długimi, wczesnym rankiem jest podobnie. Teraz nie będzie z tym problemu
Sikajac z wiatrem idziesz na łatwizne!

#59 Share robi

robi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 luty 2007 - 10:35

Cały rok na światłach Ja rowniez jestem za jazdą z właczonymi swiatłami przez cały rok :) Oraz jestem za tym zeby wprowadzić obowiazek jazdy ciągnikiem z tzw. Kogutem . Jak by nie patrzec ciągnik jest to pojazd gabarytowy Rózne rzczy sie nim ciągnie czasem wystaja one poza ciągnik, czasem przy wykonywaniu skretu zachodzą itp. Swiatło ostrzegało by kierowce ze jedzie pojazd gabarytowy . Nie wiem jak inni ale ja mam taki odruch i jak widze pomarańczowe migające światło to zaraz sciągam noge z gazu i zwalniam Mysle ze to nie był by taki zły pomysł .
Robi:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 luty 2007 - 11:40

Cały rok na światłach

Jak by nie patrzec ciągnik jest to pojazd gabarytowy

Myle że miałeś na myśli ciągniki większej mocy bo np: T-25 jezt mniejszy od zwykłej osobówki nie muwiąc już o jakimś dostawczym czy kombii. A jadąc czymś szeroki to już na to jakiś przepis jest nakazujączy jazde na "kogucie"

bullet_black.png