Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cały rok na światłach

265 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Lesin

Lesin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 16 luty 2007 - 19:46

Cały rok na światłach zmieni bo w sloneczny dzien jest o wiele lepsza widocznosc.w szczegolnosci jadac pod slonce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cały rok na światłach Dzisiaj, 21:02
  •  

#22 Share adasiorek

adasiorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo
    mechanika z nia zwiazana
    majsterkowanie

Napisany 16 luty 2007 - 20:20

Cały rok na światłach dla mnie dobrze bo i tak caly czas jezdze na swiatlach
w lato tez to ponaga jak slonce siwcy to tez lepiej jak jakis samochod pomyka

#23 Share halun20

halun20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 16 luty 2007 - 20:30

Cały rok na światłach ja też jestem za tym.niektórzy krzyczą ze to takie nie dobre a za pół roku nie będą na to zwracać uwagi.ktoś pisał ze po co w ładny słoneczny dzień światła?? sami wiecie że jak obok drogi jest dużo drzew to w cieniu widoczność nie jest aż tak dobra.

#24 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 16 luty 2007 - 20:39

Cały rok na światłach Też zazwyczaj jeżdże na światłach w dzień (może jak poruszm się po wiosce to nie, ale jak ruszam w dłuższą trasę to tak). Na pewno lepiej widać pojazdy w pełnym słońcu, a zwłaszcza ułatwia to określenie odległości podczas manewru wyprzedzania (aby nie wyprzedzać na "trzeciego").

#25 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 luty 2007 - 00:26

Cały rok na światłach

Duzo podrózuje po Polsce i zauwazyłem ze duzo kierowców juz używało swiateł nawet latem, ja jestem za, a z tym zuzyciem paliwa to ile sie tam tego zuzyje. Pozdrawiam

zaznaczylem ze patrzac na to globalnie, zuzyje sie tego wiecej niz mozna sobie wyobrazic, poza tym nie usmiecha mi sie za glupote 100 mandatu placic, a ze zmniejszeniem liczby wypadkow to tez bujda na resorach, taka sama jak ograniczenie predkosci w terenie zabudowanym z 60 na 50. Jestem zdecydowanie przeciw tej ustawie, no ale coz nalezy tylko jeszcze jeden obowiazek wbic sobie do bani :angry:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#26 Share tomekkuncio

tomekkuncio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 luty 2007 - 11:45

Cały rok na światłach jjestem za! MoZe bedzie mniej wypadków

#27 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 17 luty 2007 - 14:32

Cały rok na światłach Skoro to ma poprawić bezpieczeństwo na drogach to czemu nie! Tylko trzeba się będzie do tego przyzwyczaić! A to może trochę potrwać, i najważniejsze trzeba wozić ze sobą zapas żarówek, bo będą częściej się wykańczać, no i akumulatory też będą na tym cierpiały! Co do ciągników to też ich to dotyczy, na szczęście pole mam blisko domu więc nie muszę się tym za bardzo przejmować. Naszczęście ubiegłym roku po 20-tu latach pracy wymieniłem całą instalacje elektryczną przy moim Ursusie C-360, więc jak będzie trzeba gdzieś pojechać to nie będę musiał się martwić!
http://pl.youtube.co...h?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

#28 Share Kasztanka

Kasztanka

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 237 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 17 luty 2007 - 16:48

Cały rok na światłach

sami wiecie że jak obok drogi jest dużo drzew to w cieniu widoczność nie jest aż tak dobra.

Zgadzam sie w 100%. Tym bardziej, jak jedzie z naprzeciwka auto ciemne, zlewające się kolorem niemal z asfaltem.

#29 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9686 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 17 luty 2007 - 16:56

Cały rok na światłach

ja mam troszke mieszane uczucia. po co komu światła w upalny sierpniowy dzionek?? przeca bezpieczeństwa to nie poprawi bo takiś świateł w słoneczny dzień nawet nie widać. A co do tego paliwa to w sumie jak sie zliczy z całego roku to troszke sie uzbiera na pewno.

ja od jakichs 2 lat robie po 60tys km rocznie i uwierz mi jazda na swiatlach nawet w sierpniu bardzo pomoga, najbardziej przy wyprzedzaniu,
najlpeszy przyklad to szare, zielonkawe granatowe lub czarne auto z daleka ciezko je odroznic od asfaltu, szczegolnie kiedy jest to juz twoj 100 i wiecej kilometr.
Ja wole nie dawac ostro w pedal a jezdze caly rok na swiatlach i nie wazne czy jade moim niebiesciutkim bravo, czarnym mondeo czy tez duzym czewonym zetorem - swiatła mam zawsze!!!
a co do zarowek to w bravo przejechalem jakies 35tys km od kiedy je mam i zadnej zarowki nie wymienilem, wiec te wszystkie bajki o czestszej zmianie zarowek, aku czy o wiekszym zuzyciu paliwa wkladam miedzy bajki, ile wiecej spale? setke na 100km? ile mnie to kosztuje? 35gr? 40gr? co to jest? mniej niz lyk piwa, czy jeden papieros (których i tak nie pale)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#30 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 17 luty 2007 - 23:35

Cały rok na światłach jesli chodzi o zuzycie paliwa, to jazda na swiatlach w zime kosztuje polskich kierowcow 200mln zlotych, czyli jak jest powiedzmy 20 mln kierowcow w Polsce, to kazdego to kosztuje 10 zl rocznie. co to jest w zamian za poprawe bezpieczenstwa? pikuś.

a i zeby nie bylo ja tam jestem za.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 18 luty 2007 - 11:04

Cały rok na światłach jestem jak najbardziej za!
jeżdzę czały rok na swiatłach, obecnym samochodem zrobiłem 50 tyś km i wymieniłem jedną żarówkę...od stopu bo nie były jednakowe :) dla mnie wytłumaczenie że samochód bedzie wiecej palił jest marne bo liczy sie przede wszystkim bezpieczeństwo na drodze...a paliwo mozna oszczędzac w inny sposób...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#32 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 18 luty 2007 - 11:28

Cały rok na światłach ja mam w samochodzie ustawiene od nowosci ze światła mi sie automatycznie właczaja po 3 sec. od uruchomienia silnika.
I nawet jak by mi sie zarówki paliły co 10tys i tak ich nie zgasze, dla własnego i innych bezpieczenistwa. Wole być widoczny wcześniej, niz po fakcie.
A przeciwnicy tego są poprostu śmieszni :) Normalnie jak by ta zarówka 1 litr/100 wzieła hehe.

Ciekawe jak by zakaz posiadania radia w samochodzie zrobili, zeby oszczedzic na paliwie:) Ilu wtedy byłoby chętnych na pozbyciecie sie radia, z tych co tak ostro sie sprzeciwiają:) hehe

#33 Share oki39

oki39

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 18 luty 2007 - 11:34

Cały rok na światłach No dobra ale pomyslcie moze nie wszystkich stac na tyle pradu i kasy jakie to pochlonie. Zreszta wyobrazcie sobie bezchmurne niebo slonce no i co mi wtedy swiatla dadza? Zreszta to mnie wkurza bo wszystko robia zebysmy duzo placili skurczesyny. I pewnie jeszcze podroza zarowki akumulatory itd. wsyztsko bedo robic tylko zeby z nas kase sciagac.
Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

#34 Share zagi

zagi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 18 luty 2007 - 12:11

Cały rok na światłach @oki39 posiadasz wogóle tak prawo jazdy? Czy Twoje doświadczenie o kierowaniu pochodzi z gier komputerowych? Żałosne
Sikajac z wiatrem idziesz na łatwizne!

#35 Share JacekNH

JacekNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 18 luty 2007 - 12:15

Cały rok na światłach

No dobra ale pomyslcie moze nie wszystkich stac na tyle pradu i kasy jakie to pochlonie. Zreszta wyobrazcie sobie bezchmurne niebo slonce no i co mi wtedy swiatla dadza? Zreszta to mnie wkurza bo wszystko robia zebysmy duzo placili skurczesyny. I pewnie jeszcze podroza zarowki akumulatory itd. wsyztsko bedo robic tylko zeby z nas kase sciagac.

Wyobrażam sobie jakimi wynalazkami muszą jeździć ci, których nie stać na jazdę na światłach przez cały rok. To dopiero muszą być dopiero jeżdżące trumienki. Sam wygląd musi wywoływać chęć popełnienia harakiri albo sepuku u wsiadającego do takiego cuda :) :) . A tak na poważnie to żenada w takimi tekstami. Tata Ci chyba naopowiadał bo jakbyś trochę pojeździł to kumałbyś cza cze.

#36 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 luty 2007 - 12:29

Cały rok na światłach @JacekNH
Wiesz co?? Masz sporo racji. Obecnie produkowane samochody nie odczują tego czy będę jeździł cały rok na światłach czy nie. A dla mojej kieszeni rocznie będzie to wydatek taki jak zdjęcie nogi z gazu jadąc raz w roku do Olsztyna i z powrotem, więc niewielki a jadąc przepisowe 90km na godzinę przynajmniej nie złapie mnie żaden pajac z suszarką :)

Spora część ludzi jeździ starymi trupami. Zresztą – ciągniki także rozwijały się bardzo szybko i w nowych modelach jazda na światłach nie jest odczuwalna tak dla traktora ale weź po uwagę to jak szybko przesiedliśmy się z małych fiatów, fso1500 i „poldolotów” na coś lepszego, nowszego. W przypadku traktorów i przyczep w wielu przypadkach jest to sprzęt 20-30 letni więc nie pierwszej młodości. Powinien on działać a obciążenie takiej instalacji całoroczną jazdą na światłach nie będzie wielkie ale będzie niosło w wielu przypadkach konieczność jej wymiany i naprawy.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#37 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 18 luty 2007 - 16:46

Cały rok na światłach aby uciac spekulacje o kosztach tego czegos proponuje rzucic na moj poprzedni post. a jak sie komus nie chce, to napisze jeszcze raz, ze sredni koszt jady na swiatlach w zime to 10 zl od samochodu. jak ktos chce obliczyc calosciowy koszt roczny, to niech te 10zl pomnozy przez 2. dla nieumiejacych napisze, ze to daje 20 zl rocznie. jak dla mnie to jest bardzo mala kwota za poprawe widocznosci. moze wreszcie takie rozne cwoki, co jezdza w lato w deszcz bez swiatel beda je wlaczac w taka pogode. taka prawda. jest wielu takich, co nie wlaczaja swiatel w lato jak pada. teraz nie beda sie mogli uchylac.

#38 Share oki39

oki39

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 18 luty 2007 - 17:13

Cały rok na światłach No tak ale bez przesady zebyw bezchmurne niebo pelno slonca jechac ze swiatlami.

#39 Share yogi

yogi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 18 luty 2007 - 17:48

Cały rok na światłach moim zdaniem swiatła powinno sie włanczac przez cały rok tylko na drogach z dopuszczalną prendkością pow. 50km/h bo przy mniejszych prendkosciach jest wiencej czasu na ocene sytuaci!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share oki39

oki39

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 18 luty 2007 - 17:49

Cały rok na światłach No najlepiej zeby zrobili auta ktorym jak przekroczy sie 40km/h wlanczaja sie swiatla nie.