Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cały rok na światłach

265 odpowiedzi na ten temat

#241 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 15 luty 2009 - 16:39

Cały rok na światłach Ja mam wadę wzroku ,do jazdy mam fotochromy, ale jeżeli zdarzy mi się na drodze w dzień spotkać samochód który jedzie na długich ksenonowych to dosłownie parzy po oczach i nie da się jechać, moim zdaniem te lampy są dobre na autostrady, a nie na POLSKIE DROGI.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cały rok na światłach Dzisiaj, 13:32
  •  

#242 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 15 luty 2009 - 16:56

Cały rok na światłach Ale co ma wspólnego nakaz jazdy na światłach z tym że ludzie kupują ksenonyi nie potrafią ich ustawić? Zniesienie nakazu nic w tej kwestii nie zmieni. policja powinna się za to zabrać.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#243 Share Andrzej10

Andrzej10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 15 luty 2009 - 17:59

Cały rok na światłach Nie chodzi o fakt stosowania fabrycznych seryjnych właściwie zamontowanych świateł a o to że ci co mają "super oświetlenie" nie włączali by go w dzień jak by nie było to konieczne. Chyba stwierdzenia co niektórych osób co do czytania z zrozumieniem są podstawne. Pozdrawiam

Edytowany przez andrzej2110, 15 luty 2009 - 18:10.
cytowanie posta wyżej

#244 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 15 luty 2009 - 18:04

Cały rok na światłach Ale również nie włączliby ci którzy maja odpowiednio ustawione światła i dzięki ich zapaleniu są lepiej widoczni dla innych użytkowników drogi.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#245 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 16 luty 2009 - 19:51

Cały rok na światłach

Zawsze podajesz takie sytuacje wypadków w których swaitła nie maja najmniejszego znaczenia a nie podasz takich w których maj znaczenie no bo przeciez zawsze musi wyjsc na twoje wiec normalne.

Temat nie jest o gasnicy wiec po co mam poruszac jej temat?

TEN TEMAT JEST JAK NAJBARDZIEJ POTRZEBNY I NIE MA CO GO ZAMYKAC.

@Pablo czy ja mam Ci tlumaczyc jak dziecku.?????? Wiec to zrobie.

Polska jest w europie i tylko u nas jest taki przepis 24, skandynawia to co innego na drugiej stronie pisze czemu tam swiatla sa.

po pierwsze w naszym kraju jezdza rozni ludzie co jezdza 100tys km albo tylko 5km ale sa takie zytuacje ze jezdza auta bez swiatel a jak masz przepis 24\24 to kazdy mysli ze wszyscy maja swiatla i predzej ich zobacza a wystarczy ze ktos bedzie jechal bez, a urwie sie z dzungli taki pêwniak na swiatlach i on tylko patrzy na swiatla i on nie przyjmuje do swiadomosci ze moze ktos jechac bez swiatel i jest pierdut.

po drugie jezdze i widzialam kolesi bez swiatel jak jechali to im mignelam dlugimi, to kolesie mi machaja i hamuja bo mysla ze stoja paly z radarem (a widze to we wstecznym lusterku) a nie pomysla ze nie jada bez swiatel albo im sie spalila zarowka.

po trzecie chodzi o to zeby ci kierowcy zrozumieli ze ktos moze jechac bez swiatel i moze sie cos stac a nie przy przepisie24 to kazdy bedzie jechal, wiec dlatego przepisu nie moze byc, to ludzie sami musza zrozumiec to. Wiec Ty to rozumiesz o co chodzi???????? Moze inaczej napisze Rozumiecie to o co chodzi teraz????????

A co do GASNICY to chodzilo zeby Wam pokazac jak czytacie ze zrozumieniem.

Wiec te swiatla mozna tylko zalecac a NIE 24H24 jezeli juz to w calej UNII. WIec Ja sie bede trzymac tej wersi ze to durny przepis 24H24.

DLATEGO JA JESTEM PRZECIWNA PRZEPISOWI A NIE SWIATELKOM.

a teraz od siebie. NIE piszcie mi obelg na PW jak was tu zagielam.

@Pablo wiesz czym se roznisz od KURY??????

tym ze masz 13 zmyslow, a kura tylko 12. a wiesz jaki jest ten TWOJ 13zmysl???????

ZEBYS NIE SRAL TAM GDZIE STOISZ. :)

Jak ten Moj komentarz nie pasuje tu, to prosze go przeniesc do ZWIERZECEJ tam widzialam temat wszystko o JAJKACH, to jak sa jajka, to beda i kury to prosze dodac w temacie wszystko o KURACH. :)

tyle od siebie POZDRAWIAM wszystkich;

Edytowany przez brzozak2, 16 luty 2009 - 20:04.
nie stosowanie sie do zalecen moda, prowokowanie, wyzywanie - wstawiam 10%, chociaz powienienem z 30% przywalic

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#246 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 16 luty 2009 - 20:02

Cały rok na światłach Skandynawia to nie Europa. No ciekawe.
Po pierwsze : a jak był nakaz jazdy od października do marca to zawsze tydzień czasu kierowcy sie przestawiali na to że światła mają być włączone. I jak ktoś jechał to myślał że inni powinni mieć zapalone a tu psikus bo to dopiero 2 dzień włacznia świateł i driver zapomniał.
Po drugie: Skąd maja wiedzieć po co im migasz? Myślisz że powinni czytać w Twoich myślach?
Po trzecie: Słyszałaś o zasadzie ograniczonego zaufania? Czy Ty myślisz że kazdy siada za kierownicą z założeniem "światła włączone więc jest bezpiecznie"

sprzedam

#247 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 16 luty 2009 - 20:08

Cały rok na światłach A Tobie co do gasnicy to w autach osobowych masz gasnice proszkowe wiec nie pisz o pianowych. a zeby taka uruchoic i zeby zadzialala to musisz uderzyc o ziemie zeby jako tako miala efekt dymienia.
a co do migania (BLENDA) to uzywa sie po to zeby kogosc ostrzec przed zagrozeniem a nie mendami. Ludzie ja wam polecam kodeks.

a skandynawia to panstwa kture w swojej fladze maja krzyz. a sa to NORWEGIA, ISLANDIA, FINLANDIA ,SZWECJA, DANIA.

Edytowany przez brzozak2, 17 luty 2009 - 10:53.
mialas pisac o swiatlach, a nie o jakiejs p.....j gasnicy!!!!!!!!!! post nie w temacie i ciagnacy dalsza klotnie - % i ban na miesiac, moze ci go ktos zdejmie

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#248 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 16 luty 2009 - 20:10

Cały rok na światłach Odnośnie Skandynawii to chciałbym zwrócić uwagę że tam słońce świeci pod innym kontem.

#249 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 16 luty 2009 - 20:12

Cały rok na światłach A ja myślałem że trzeba odczekać po przebiciu zworu żeby proszek wymieszał się z gazem aby nie psikać samym gazem nośnym. Dobrze wiemy do czego służy miganie długimi (zarówno zgodnie z kodeksem jak i praktyczne zastosowanie).
Odnieś się do 3 w moim porzednim poście.
Dobrze wiem co to Skandyniawia.
A światła są potrzebne bo zwiększają bezpieczeństwo a nie stwarzają zagrożenie. napewno więcej z tego pożytku niż szkody. Pozdrawiam

sprzedam

#250 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 17 luty 2009 - 07:54

Cały rok na światłach do banan 575 chyba nie znasz się w ogóle na przepisach bo np.w Czechach przepis 24/24 był wcześniej niż u nas.i proszę skończ pisać głupoty bo aż sie nie chce czytać tego co piszesz.co do xenonów.prawie wszystkie nowe auta co mają xenony to mają regulację automatyczną i spryskiwacze i raczej te auta nie oślepiają ,ale u nas połowa aut z xenonami to auta w których ktoś sam założył sobie przetwornice i żarówki i cieszy sie że ma xenon,a to że oślepia innych to go nie obchodzi.kto sie zna na tym to wie o czym mówię

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 17 luty 2009 - 08:02

Cały rok na światłach @iron myślę że wczoraj wieczorem @brzozak2 na jakiś czas załatwił problem :) Swoją drogą nie zdziwiłbym się jakby nam nasza użytkowiczka napisała kiedyś:YHBT (you have been trolled) :)

PS. Przepraszam za OT

#252 Share jezynek5211

jezynek5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Wszystko , co ma kola

Napisany 28 grudzień 2009 - 17:07

Cały rok na światłach no i co ???? jeżdzimy juz ponad rok na swiatlach a laczba wypadków zamiast zmaleć ..... wzrosła :lol:
I LOVE YOU, @BICZYSS :*

#253 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 17:25

Cały rok na światłach To sie nazywa aksjomatem Cole'a - suma inteligencji na planecie jest stała, tylko liczba ludności rośnie.

Liczba wypadków będzie wzrastać tak jak liczba samochodów i bałwanów w nich zasiadających.

#254 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 17:38

Cały rok na światłach Według mnie durny przepis. Tyle czasu jeżdziło się bez świateł a niedawno to wprowadzili, chyba rząd chciał się przypodobać innym państwom w uni. A po drugie to chyba ktoś o ekologi zapomniał bo takie jeżdzenie na światłach 24/24 to powoduje zwiększone spalanie w aucie a tyle się mówi o ekologii.

#255 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 17:44

Cały rok na światłach Myśle że w osobówkach to nie jest takie złe bo nie przesadzajcie z tym spalaniem aż tak sie nie zwiększy. Ale w maszynach często światełka nie łączą i przez to można bardzo często dostać mandacik bo nie ma sie świateł w przyczepie. Mojemu tacie chcieli wlepić mandat bo zamiast włączyć światła to włączył tylko pozycje i kontroliki sie świeciły. A była 9.00 w niedziele i słońce świeciło.

#256 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 17:48

Cały rok na światłach Ale na ilości aut które jeżdzą po polsce to się robi dużo

#257 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 grudzień 2009 - 22:00

Cały rok na światłach Oj tam ja jeżdżę na dziennych które nie pobierają tyle prądu co mijania.... Jak komuś nagle wzrosło spalanie (w co wątpię) to niech założy dzienne.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#258 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 22:42

Cały rok na światłach wierzycie w cuda tej różnicy spalania nikt normalny nie odczuje jest tak mała. jestem jak najbardziej za tym przepisem. a wypadków jest więcej bo jak ktoś napisał jest więcej aut i więcej bałwanów nimi kierujących co rocznik to głupszy za przeproszeniem

#259 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 23:02

Cały rok na światłach jeżeli na prawdę tak spalanie nie możecie przeżyć, to proponuję raz w roku zostawić samochód w domu i przejść sie do sklepu na piechotę, a jak macie bardzo daleko to tym lepipej, więcej zaoszczędzicie... :lol:

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 23:14

Cały rok na światłach z takich ciekawostek (przynajmniej dla mnie) jest zanik akomodacji, przystosowania (nie jestem pewien terminologii) oka do rozrozniania odleglosci, dlatego starsi ludzie w pewnym wieku slabo rozrozniaja pojazdy jadace i stojace z naprzeciwka, wlaczanie swiatel przez cala dobe ulatwia im podrozowanie, a wszystkim innym bezpieczenstwo.

mysle, ze nie ma sensu powielac 13 stron i znow pisac o spalaniu, zarowkach itp. to naprawdę nudne, takze jesli juz to cos nowego :lol:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!