Skocz do zawartości

Zdjęcie

Białoruś Jumz mechanizm włączania pompy

1 odpowiedzi na ten temat

#1 Share cemaxx

cemaxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 30 listopad 2016 - 19:13

Witam Szanownych Kolegów,

posiadam koparkę budowlaną EO 2621B zbudowaną na ciągniku rolniczym Białoruś Jumz. Dzisiaj podczas pracy rozłączyła mi się pompa napędzająca przedni pług i tylne łapy. Jest to pompa znajdująca się przy silniku i występuje również w gołym ciągniku rolniczym. Istota problemu polega na tym, że wypadła dźwigienka służąca do załączania i wyłączania tejże pompy. Czy ktoś z Was orientuje się może w jaki sposób tą dźwigienkę można ponownie zamontować? Czy można się tam swobodnie dostać po odkręceniu pompy i przywrócić ten mechanizm do sprawności, czy jakaś większa rozbiórka wchodzi w grę?

Bardzo proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Białoruś Jumz mechanizm włączania pompy Dzisiaj, 14:29
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Białoruś Jumz mechanizm włączania pompy Dzisiaj, 14:29
  •  

#2 Share cemaxx

cemaxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 03 grudzień 2016 - 17:40

Dzisiaj podjąłem się tematu w praktyce. Jeśli ktoś w przyszłości miałby podobny problem, to jego rozwiązanie jest wbrew pozorom mało kłopotliwe. W moim przypadku konieczne było odjęcie zbiornika na olej hydrauliczny, ponieważ uniemożliwiał on dostęp do silnika. Następnie wyjęcie pompy NSZ32. Po wyjęciu pompy widełki mechanizmu sprzęglającego są na wierzchu. W moim przypadku powodem usterki było oberwanie śruby 8mm mocującej widełki do sworznia dźwigni załączania/wyłączania pompy. Początkowo miałem obawy, że będzie konieczność ściągania pokrywy rozrządu, ale na szczęście nie ma takiej konieczności.

Pozdrawiam.

Edytowany przez cemaxx, 03 grudzień 2016 - 17:41.

Dodaj odpowiedź