Skocz do zawartości

Trwają prace konserwacyjne. Logowanie jest zablokowane.
Zdjęcie

Kupno ciągnika za granicą

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4072 postów

Napisany 04 grudzień 2016 - 10:54

Ja tam sobie kupiłem kombajn we francji u rolnika, tu foto jego maszyn

Ford 8630

a oglądałem łącznie kilka kombajnów u rolników we francji, między innymi ten:

JD 1085

I ani ja nie znam francuskiego, ani ci rolnicy nie znali innego języka niż francuski. Z każdym bez problemu dogadałem się do ceny. A ten co go kupiłem najbardziej mi podpasował dlatego też najwięcej czasu tam spędziłem i najdłużej się komunikowałem. Dlatego też dowiedziałem się które pasy zmieniał, ile pali litrów na ha, że nim nigdy nie kosił kukurydzy, ile ha uprawia i wiele innych info. A także wytłumaczyłem mu że on musi wystawić mi FV na przelew, a teraz zostawiam mu trochę zaliczki w euro, a reszta przelewem pójdzie. Że nie wiem kiedy będzie odbiór, muszę wrócić do domu i zacząć organizować transport.

I jak mi to ktoś wytłumaczy kto twierdzi że bez języka nie ma się co ruszać?

Tak samo jak mój znajomy co robi u handlarza maszyn na warsztacie, ale teraz od niedawna też jeździ lawetą, odbierać maszyny do francji. Pierwszym razem pojechał sam i nikt go za rękę nie prowadził, wjechał na plac, powiedział po co przyjechał, jakoś załadowali i nie było problemu że języka nie zna.

Jeśli ktoś nie był za granicą to proszę nie gadać że się nie da. A ty Krzysiek, już jesteś tyle lat za granicą i pewnie język znasz biegle, więc wydaje ci się że bez języka czuł byś się jak bez ręki. Wiadomo że lepiej znać niż nie znać. Ale nie ma co przesadzać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno ciągnika za granicą Dzisiaj, 05:44
  •  

#22 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 493 postów

Napisany 04 grudzień 2016 - 11:19

Nic nie jest regula ale w zyciu sa rozne sytuacje i lepiej jak sie zna lub ktos z toba jest kto zna.Jeden sobie poradzi a inny bedzie mial przyslowiowego pecha .W razie czego poradzisz sobie w razie awari auta kolizji prostych i trudnych sytuacjach .Kiedys zatrzymala nas policja w Anglii przeszukali auto znalezli noz .Wiadomo jak jedziesz to masz w samochodzie takie rzeczy tam nie wolno .Gdyby byl w skrzynce z narzedziami to ok ale nie obok siedzenia .Za noz z ostrzem powyzej 15 cm idziesz kolego do wiezienia .Pytania policjanta po co i na co nam to i nawet nie chcial sluchac ze to do robienia kanapek .Ledwo nas nie zamkneli do paki tak ze rozne sa sytuacje .

#23 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4072 postów

Napisany 04 grudzień 2016 - 11:32

Policja we francji też nas zatrzymywała jadać w 3 osoby w kabinie ciężarówki, bez naczepy bocznymi drogami (francja bardzo drogie autostrady dla dużych i oni się wkurzają na tych co omijają autostrady) Nóż w kabinie był i nic ciekawego się nie wydarzyło mimo to iż zaczęli na nas coś krzyczeć ale ni w ząb ich nie rozumieliśmy. A jechaliśmy awaryjnie do serwisu dlatego bocznymi bo tak droga prowadziła.

W Dani koleś nie znający absolutnie języka zmienił drążek kierowniczy w ciężarówce. Klucz i ściągacz kupił w sklepie, drążka szukał po mieście ale nie mógł znaleźć i był zmuszony jechać do serwisu. Woziło go taxi zamówione prze innego kierowcę niemieckiego pochodzenia, taksówkarz też nie znał języka polskiego.

A w angli było tak. Nie znam języka zbytnio, wychodzę na ulicę łamiąc język próbuję zapytać po angielsku o drogę koleś patrzy na kartkę z adresem i z zastanowieniem przemawia, ,,słuchaj to będzie chyba tam...,, po polsku przemawia mi kopara opada bo byłe przekonany że zaczepiam angola. I takich akcji miałem 2 z polakami i raz ukraińcem.

Edytowany przez damianzbr, 04 grudzień 2016 - 11:47.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#24 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 493 postów

Napisany 04 grudzień 2016 - 11:55

Fakt polakow duzo a Anglii ale schodzimy pomalu z tematu .Kupno za granica ma zwiazek z kursem czy euro czy funta .W Anglii takze wiekszosc mlodszych maszyn ma dopisek +vat i suma sumarum robi sie drogo .Czesto w lokalnej prasie farmerskiej sa ciekawe ogloszenia i dobra cena .

#25 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 04 grudzień 2016 - 16:50

Damian ile za tego dżona zasmarowałeś ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share piotrek12413

piotrek12413

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 04 grudzień 2016 - 18:34

Kupno ciągnika za granicą Panowie jaka jest strona z maszynami z Francji i autami? Bo na mobile i autoscout aut z Francji brak a maszyn z Francji stron nie znam

#27 Share jareckijacek

jareckijacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 04 grudzień 2016 - 19:47

www.leboncoin.fr

www.2ememain.be

#28 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4072 postów

Napisany 05 grudzień 2016 - 10:22

Damian ile za tego dżona zasmarowałeś ?

Nie pamiętam teraz dokładnie ale coś około 10 tys e. Może 9000 może 9500 euro. Coś takiego. Już chyba z 4 albo 5 lat temu to było i eur wtedy równo około 4zł  było, więc cena kombajnu była super, tylko że na transport trochę przesadziłem. Bo po prostu za poźno kupiłem ten kombajn i na spokojnie nie mogłem szukać transportu, tylko czas naglił bo żniwa się zbliżały i trzeba było brać co jest a nie czekać na lepsze oferty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 06 grudzień 2016 - 08:30

To ja z Danii sprowadzałe też JD 8  lat tem tyko że to model 955 A 1  to zasmarowałem 56 tyś koron ( z transportem już ) na nasze to +/- 28/ 29 tyś tylko transport trafił mi się po okazji chłopaki wracali nisko podwoźówko na pusto do Polski to za połowe ceny transpotu zabrali go .

Bo wtedy wynająć transport do Danii to był koszt 8 tyś .

Dodaj odpowiedź