Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ulepszenie tura w C360

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share doman57

doman57

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 06 październik 2008 - 15:57

Ulepszenie tura w C360 Witam Sa podobne tematy ale ja chce zaytac o konkretna rzecz Mianowicie chodzi mi o to czy ktos ma moze dorobiony "wzmacniacz" tura w C360 w postaci zakladanej pompy od trolla i dodatkowego zbiornika na olej Jak to zrobic? Jak to dziala? Wiem ze bylo to opisane w jakiejs gazecie ale niestety nie wiem w jakiej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ulepszenie tura w C360 Dzisiaj, 02:53
  •  

#2 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 06 październik 2008 - 17:30

Ulepszenie tura w C360 ja mam przy c 360 pompe od cyklopa na wale korbowym no i jest dwu sekcyjny tur (kupiłem już takiego ale to jest zwykły tur2 tylko że przerobiony)

#3 Share doman57

doman57

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 06 październik 2008 - 18:26

Ulepszenie tura w C360 I jak to chodzi? Sam robiles? Odczepiasz pompe po kazdej ciezszej robocie? Mi znajomy poleca pompe od trolla t274 warfamy Mowi ze jest bardzo wydajna

#4 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 07 październik 2008 - 18:22

Ulepszenie tura w C360 spisuje się znakomicie. ten ciągnik chodzi tylko przy turze. pompa ta nie zajmuje wałka wom bo ma napęd z wału korbowego. co do odłanczania to pytałem się speca od hydrauliki siłowej i powiedział że na biegu jałowym (czyt. swobodny przepływ oleju) pompa może mieć większe obroty niż 1600(na takie jest przystosowana) więc nie kombinowałem już z rozłanczaniem napędu. co najważniejsze była to pompa od cyklopa o symbolu AK52 (z tego co pamiętam :o więc trzeba było obrócić tylną pokrywkę pompy o 180stopni by mogła miec odwrotne obroty. zbiornik na olej to butla od powietrza przykręcona z prawej strony ciągnika mniej więcej na tych samych mocowaniach co ta z lewej strony na powietrze. teraz będę zakładał jeszcze wspomaganie na orbitrol i w planach jest krokodyl tylko jest jeden proble brakuje czasu zeby to zrobić :o .

#5 Share markpp

markpp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Lubię grzebać w garażu i coś naprawiać(psuć), lecz moim powołaniem jest elektronika i te dziedziny.

Napisany 07 październik 2008 - 18:45

Ulepszenie tura w C360 hej "arek116" mam małe pytanko do Ciebie ten wałek za pomocą czego jest przymocowany do koła pasowego
albo inaczej od czego jest to diabelstwo do którego jest przykręcony wałek przegubowy?? to jest jakieś sprzęgiełko?? ono jest do szajby przyspawane??
ps. oglądałem twoje foty lecz tego nie widać
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

#6 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 20 październik 2008 - 19:41

Ulepszenie tura w C360 Witam panowie ja przy swojej c360 mam zamontowanego tura 3 sekcyjny jego głównym zadaniem jest usuwanie obornika z głebokiej sciołki i wozenie balotów czyli cały czs pracuje z krokodylem niema zadnych przerubek typ dodatkowa pompa jak kupiłem tura to i kupiłem nowa pompe i w moich oczach wystarczy bo po co ja mam go katowac wystarczy to co uniesie na tej pompie i tak nie ziemsko przednia oś przy tej robocie dostaje w dupe wszystko było by pieknie jezeli by 60 miała przedni napend to by bylo super
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#7 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1497 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 00:20

Ulepszenie tura w C360 Mam pytanie czy można wzmocnić pompkę olejową przykręcona pod tylni most. Słyszałem że można ją wzmocnić zatykając u niej dwa otwory Śr. nie więcej jak 1mm. Słyszał ktoś o takim sposobie?? ( c-360)

#8 Share Maniek

Maniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:AGROBIZNES

Napisany 02 lipiec 2009 - 00:47

Ulepszenie tura w C360 Mój sąsiad w wyeksploatowanej pompie wymieniał oringi i zaspawywał te dwa otwory i jakiś czas tam jeszcze pojeździł.
Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

#9 Share MarioS

MarioS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Motocykle no i Rolnictwo

Napisany 02 lipiec 2009 - 14:44

Ulepszenie tura w C360 najlepiej jest zawór bezpieczeństwa włożyć od większego ciągnika,
mi jakoś pasował od c-385 w tedy idzie więcej oleju, akurat u mnie hydraulika przy c-360 jest tylko do tura
żadnego innego sprzętu nie jest podczepiany wiec w razie czego nic nie rozwali
Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

#10 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 18:02

Ulepszenie tura w C360 zaspawanie otworów nic nie da gdy oringi nie trzymają. mi jak padła pompa to wymieniłem oringi i pyka dalej ale ona jest używana tylko do podnośnika a do tura mam tak jak pisałem wyżej pod maską mam pompę od cyklopa. łączenie jest kombinatorskie na maxa opisywałem je już gdzieś ale co mi szkodzi opiszę jeszcze raz. a więc do koła pasowego (tego żeliwnego) przykręciłem na dwie śruby(8mm) jakieś inne koło z piastą (chyba to jest od c330 od pompy wodnej) w tą piastę została wspawana ośka a na nią założony jest skrócony wałek kierowniczy od fiata 126p a z drugiej strony oryginalne sprzęgiełko jest częściowa wsunięte (około 50%długości) a w drugiej części jest wstawiona ośka na którą jest założony wałek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1497 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 19:40

Ulepszenie tura w C360

Mój sąsiad w wyeksploatowanej pompie wymieniał oringi i zaspawywał te dwa otwory i jakiś czas tam jeszcze pojeździł.

Znasz szczegóły ile pojeżdził? Mam zetora 5748 coś w stylu c-355 i siadła mi pompa, na zimno podnosi a jak się zagrzeje to ciężko. na turze dżwigam różne ciężary 700kg do tony i Gł. baloty sianokiszonka, słoma, siano 120x150. Nie mam czasu na zabawy w stylu montowanie dodatkowej pompy. Są może pompy specjalnie wzmacniane (fabrycznie ). Myśłałem właśnie o zaspawaniu tych otworów i wymianie oringów ale niewiem czy to ma sens jeśli za miesiąc i tak będzie trzeba kupić nową. Co radzicie? :D

#12 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 20:34

Ulepszenie tura w C360 wymień oringi i po kłopocie a ze spawaniem to robisz na własną odpowiedzialność ale ja nie polecam.

#13 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3066 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 20:38

Ulepszenie tura w C360 Czy pompa od cyklopa pasuje na przekładnie od trolla, żeby ją założyć na wałek ? jak nie to jaką przekładnie trzeba kupić żeby założyć pompe od cyklopa na wałek ? :D

#14 Share markpp

markpp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Lubię grzebać w garażu i coś naprawiać(psuć), lecz moim powołaniem jest elektronika i te dziedziny.

Napisany 03 lipiec 2009 - 06:16

Ulepszenie tura w C360 Też tak myślałem i na myślałem. Jak chcesz tak zrobić to weź pompę od cyklopa razem ze skrzynią i zamontuj ją jak tą od trolla tylko że wałki połączyć trzeba taką tulejką jak ma widelec wałka ale dłuższą, popytaj może w sklepie taki bajer dostaniesz jak nie to do tokarza o takie coś wytoczy i wyfrezuje.

A tak w ogóle to do czego do trolla czy do tura??

#15 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3066 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 08:30

Ulepszenie tura w C360 Do tura

#16 Share markpp

markpp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 08:46

Ulepszenie tura w C360 Ja chciałem tak zrobić do trolla i do tura(w przyszłości) ale mam pompę od UNHZ i ją chcę zamontować na przodzie traktora napędzaną z wału bo ona będzie śmigać do tura i do wspomagania.

#17 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 18:42

Ulepszenie tura w C360 sąsiad ma pompę od trola do tura na wom i jak zobaczył jak ja mam to teraz kombinuje zrobić tak u siebie a powód jest prosty zajęty wałek wom.

#18 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3066 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 20:17

Ulepszenie tura w C360 Dla mnie to bez różnicy bo c-360 mam tylko do tura, do womu mam inne ciągniki :D a na wałek jest prościej założyć :)
Ale czy pompa od trolla będzie dawać rade ? i czy nie będzie za mała wydajność tej pompy ?

#19 Share markpp

markpp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 20:24

Ulepszenie tura w C360 ja sądzę że do tura śmiało da radę bo przecież ma ona większą wydajność jak ta co jest w c-360
zresztą podłączyć to nie ma większego problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pawel93

pawel93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 21:04

Ulepszenie tura w C360 My mamy założoną pompę od bizona, połączona jest wałkiem ze sprzęgłem od wału korbowego
Blisko 1t wezme na tego tura
Dodam, że tur jest na c-330