djpala

Gnojówka - nawożenie

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja pogłównie na żyto daje gnojowicy świńskiej 3x8m3 i plon na klasie VIz  ok 5,5t :) oczywiście bez żadnych nawóz i odżywek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

ale chyba skracasz bo ja miałem żyto 5 t/ ha wszystko leżało :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie było skracane :D , ale w tym roku już będzie :D. Bo w tym roku 6ha cieliśmy cały dzień :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Ja też przyłączam się do pytania.  Jeśli ktoś by mógł powiedzieć, to jeszcze jaka może być dawka gnojowicy?

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Zapytałem się kilku osób i co gospodarz to inna dawka :)  Ale średnio wychodzi, że trzeba dać te 20 tyś/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem się kilku osób i co gospodarz to inna dawka :)  Ale średnio wychodzi, że trzeba dać te 20 tyś/ha

dawka jak dawka. ale czy np posieje nawóz a po paru dniach poleje gnojówką czy to nie zaszkodzi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Kolego jesli masz nadstan Gnojowicy to lej nawet 50 tys na ha Ja tak robie raz jade 25 tys na ha pózniej 25 tys i do teggo RSM i zboża bajka :) Jesli masz jakies pytanka pytaj :) Mam beczkowóz 22 tys i rozlewak 24 metry Gnojowice lejemy praktycznie do fazy strzelania w źdzbło ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

hmmm a mówisz o gnojówce czy o gnojowicy? bo to różnica... nie wiem czy lanie gnojowicy jest najlepszym pomysłem na odrośnięte zboża, jeśli chodzi o gnojówkę to już inna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy nie zaszkodzi jak poleje gnojówką Świńską. (gnojówką nie gnojowicą) i za 2 dni sypne saletrą ? w poniedziałek chce polać bo już marzec to można a na połowę tyg chce sypnąć saletrą. mam więcej swin niż zwykle i mam pełno kokakoli. czekam na odpowiedzi pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

jakie ty efekty widzisz ?

miloszewski4110

 ile lejesz? ja 45 m3 na ha ;) co ty gadasz że widać jak ja nalałem na łeb, strup się zrobił i tyle bo nic nie pada, najkorzystniej jest lać nawet gęstwinę z dna zbiornika, pogłównie na jesień tak w listopadzie wtedy pada i ta gnojowica się mineralizuje i wsiąka w glebę po takim czymś są dopiero efekty !!! zrobię zdj ;) 


MAM nadzieje że zacznie padać i zacznie wsiąkać ta gnojowica bo w przeciwnym razie będę musiał kupić saletre ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

to masz dobre ziemie, u mnie ze dwa tygodnie prawie nic nie padało, a jak poszedłem zobaczyć co się na oziminach dzieje to pod nogą lgnęło, nie ma nawet mowy o laniu gnojowicy. ja polałem troszeczkę w lutym (tylko nikomu nie mówcie ha ha) jak  trochę czasu trzymał mróz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Można lać gnojowicę na zboża ozime ?

Nie ma nakazu tego przykryć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Na OSN też jak najbardziej możesz lać, tylko musisz zwracać uwagę na termin stosowania - nie za późno i nie za wcześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

tej ale faktycznie można walić pogłównie gnojowicę??? chyba żartujecie  :) jak tak to mnie ucieszyliście że robię legalnie ;) ja też lałem całą noc jak były przymrozki na początku marca :) latałem na pusto po polu 40km/h jak po betonie zero śladów ;) ale jedna nocka taka była chyba około 7 marca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Czy gnojowica może całkowicie pokryć zapotrzebowanie na potas dla traw i kukurydzy?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

To wszystko zależy ile nalejesz, gnojowica ma wszystkie składniki jak dasz z 60 m3/ha to efekt na pewno będzie ;)


z tego co ja słyszałem od znajomej z ODR to nie ma zakazów lania pogłównie, aczkolwiek nie można sobie jaj robić że ktoś leje w upał wkoło zabudowań, ( 100 metrów) bo jak wywieziesz to straż miejska może ci mandat wewalić wszystko z głową i patrzeć gdzie wiatr wieje ;)

post-42975-0-20156900-1427925167_thumb.jpg

Edytowano przez dawid3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki. Znalazłem ogłoszenie w którym ktoś chce oddać gnojowicę za darmo. Koszt to tylko odbiór. W moim wypadku 70zł za 10000litrów. Opłaca się wziąć to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    545

Witam czy ktoś próbował lać gnojówkę opryskiwaczem bo mam trochę jej ale nie za dużo i chciałbym lać na młoda lakę i nie wiem czy lać opryskiwaczem rozcieńczoną gnojówkę tak na 100l wody z 20-30 l gnojówki bo kolega tak lał na zboże i niby zboże ładnie rośnie i nic nie przypala a ja bym chciałlać na łake młodą w tym roku sianą bo tydzień temu ją skosiłem 1 raz i zebrałem i chciałbym ją podlać gnojówką 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj