Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gnojówka - nawożenie

84 odpowiedzi na ten temat

#1 Share djpala

djpala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 06 październik 2008 - 07:47

Gnojówka - nawożenie Mam takie pytanie, czy ktoś rozlewał gnojówkę na zboża po siewie??
Czy ktoś to praktykował ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gnojówka - nawożenie Dzisiaj, 06:54
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 październik 2008 - 08:00

Gnojówka - nawożenie a to teraz chcesz lać? to może powypłukiwać nasionka, lub jeśli skiełkowało to tym bardziej wypłukać, ja bym poczekał aż dobze się ukorzeni, a wtedy jak najbardziej tak tylko, zeby nie była to zbyt mocna gnojówka najlepiej wlać z beczkę szamba do zbiornika żeby rozcieńczyc lub lać w deszcz i jak jest pochmurno

#3 Share djpala

djpala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 06 październik 2008 - 10:14

Gnojówka - nawożenie głównie chodzi mi o pszenżyto i ma około 5cm.wzrostu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share AgroPlant

AgroPlant

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 11:24

Gnojówka - nawożenie

zeby nie była to zbyt mocna gnojówka najlepiej wlać z beczkę szamba do zbiornika żeby rozcieńczyc lub lać w deszcz i jak jest pochmurno ??

Beczke szamba ?

Jak to przeczytalem, to mi sie aż nie dobrze zrobiło jak słysze takie koncepcje. Strach pomyśleć co my jemy w naszym chlebie

#5 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 27 listopad 2008 - 12:22

Gnojówka - nawożenie gnojówka to nie szambo... to świetny nawóz organiczny zawierający wiele składników mineralnych. ja rozlewam rocznie ok30tyś litrów z pod płyty gnojowej, głównie pod zboża przed siewem, a także łąki rosną po niej świetnie, ale nie polecam wylewania na niskie zasiane zboże...................
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#6 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 12:46

Gnojówka - nawożenie Sąsiad wylewał zimą na pszenżyto bo miał małe zbiorniki i mu się przelewały, ale większych efektów chyba nie było no i to zbyt legalne nie było.

#7 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 listopad 2008 - 13:22

Gnojówka - nawożenie Jak gnój wożą, to czego ma gnojówka zaszkodzić? Ale jak juz "podlewać" to takie wieksze zboże z 20 cm.

Ja podlewam, robie z tego mąkę i jakoś żyje ;)

#8 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 13:22

Gnojówka - nawożenie łołteraz wylewac to bedzie smierdzieć jak nie wiem u nas tak nie da rady bo zaraz maja pretensje:) ja nie radze stosować na zboze znajomy polał z ruszt gnojowica pole pszenżyta i niestety wiosna musiał zaorać poprostu za mocna była i zaszkodziła poprostu uschło wszystko jakby to rozcienczyc z woda moze by zawsze cos to dało ja widziałem najlepsze efekty jak sie rozwozi przed siewem jeczmienia jarego bez nawozu sztucznego a miał taki kolorek ze az niebieski był ja proponuje przedsiewnie pod zboza jare

#9 Share AgroPlant

AgroPlant

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 14:05

Gnojówka - nawożenie Wiem doskonale co to jest "gnojówka", ale ten gość napisał, żeby pomieszać z beczką szamba :|

#10 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 14:11

Gnojówka - nawożenie Duzo ludzi przed pobieranie gnojówki z szamba wcześniej wpuszczaj beczkę szamba domowego aby rozmieszać wszystko, i jak puszczasz w szambo 100tys litrów jedna beczkę to bez obaw nic sie nie stanie, a powiedz jak rozumiesz jak ktoś osady z oczyszczalni wywala na pole i zaoruje to jest dopiero coś

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 15:05

Gnojówka - nawożenie Rok czasu uczęszczałem do technikum w kierunku ochrony środowiska, z naciskiem na ochronę wód.

Z tego co nas tam uczyli to osady z oczyszczalni są pozbawione jakich kolwiek substancji szkodliwych. Poprzez procesy chemiczne i biologiczne substancje szkodliwe są rozkładane. W oczyszczalni ścieków próbki pobiera sie 2 razy dziennie. Badane są właśnie pod kontem substancji szkodliwych. Czy po przejściu przez oczyszczalnie nic nie zostało.

Nie będę się kłócił że jest to 100% bezpieczne. No bo przecież to Polska i wiadomo w jakich realiach żyjemy ;) . Teoria swoje a praktyka swoje.....

#12 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 27 listopad 2008 - 16:48

Gnojówka - nawożenie gnojówka gnojowica obornik ptasi pomiot najlepsze nawozy naturalne i dostępne cały rok ;) gnojowica pod zboza kukurydze i na łąki efekty murowane polecam

#13 Share AgroPlant

AgroPlant

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 17:06

Gnojówka - nawożenie "Gnojówce" mówimy jak najbardziej TAK, ale żeby mieszać z szambem domowym stanowczo NIE !! To same paskudztwa blee... chemia itd. Jak to dobrze, że u mnie już prawie wszędzie jest kanalizacja, przynajmniej nikomu do łba nie strzeli taki durny pomysł. Rozcieńczyć przecież można zwykłą wodą

#14 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 27 listopad 2008 - 17:47

Gnojówka - nawożenie co do tych osadów z oczysczalnie, to zależy co do niej trafia, na miałem analizy z pobliskiej, trafiają ścieki ze wsi, brak jakichś zakładów przemysłowych, i faktycznie normy metali ciężkich były w granicach normy a w miastach, gdzie zakłady przemysłowe, itp, to już nie jest tak różowo

osady są bezpieczne pod względem mikrobiologicznym (a przynajmniej powinny) problemem są tu metale ciężkie

a z tymi szambami to prawo tego zakazuje,, ale co tam jest za chemia?? proszki do prania? co dzień masz na sobie ubranie które miało z nimi kontakt i jakoś ci skóra nie schodzi, mydło?? gruby było szkodliwe już dawno wymarlibyśmy, w szambach większym problemem są pasożyty, bakterie itp. nie chemia

#15 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 17:53

Gnojówka - nawożenie juz nie robcie z siebie drodzy koledzy takich obrońców srodowiska i stróżów prawa nikt nie przyzna sie publicznie ze szambo domowe wylewa na pole. a u mnie jest gość co na łąki wylewa szabbo domowe i zbiera 5 pełnych pokosów i co wy na to?? a opasy jedzą aż im sie uszy trzęsą

#16 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 18:00

Gnojówka - nawożenie gnojówki nei wolno na rośliny jednoroczne stosować pogłównie tzn na zboża, zakazuje tego dobra prajktyka rolnicza, tak samo nie wolno rozlewać gnojówki ani stosować obornika na zamarzniętą ziemię czy na śnieg nawet przed 1wszym grudnia, można stosować pogłównie nawozy organiczne jedynie na rosliny wieloletnie.

ps. co ma zrobić niby rolnik z szambem gdzie nie ma kanalizacji we wsi, nie ma oczyszczalni blisko ani nikt nie podejmuje się wybierania szamb domowych (tzn legalnie nie podejmuje się) u nas gospodarstwa ekologiczne mają sobie kupować jakieś neutralizatory jakiś proszek do szamba i jak to stosują mogą wylewać na swoje pola podobno

#17 Share AgroPlant

AgroPlant

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 19:23

Gnojówka - nawożenie No ale bez przesady, żeby na pole orne szambo wywozić... To już jakaś paranoja. To ja chyba nic w sklepie do jedzenia nie bede kupował ;)

#18 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 02 grudzień 2008 - 19:59

Gnojówka - nawożenie nie musisz, ale też nie myj się mydłem, pierz czystą wodą, skoro żaden kontakt... przecież kosmici ci odpadów radioaktywnych do szamba nie zrzucają, jest tam to co sam wyprodukujesz, i z czym masz więcej kontaktu na codzień, niż przez to pole, z którego jesz.

#19 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 06:38

Gnojówka - nawożenie

juz nie robcie z siebie drodzy koledzy takich obrońców srodowiska i stróżów prawa nikt nie przyzna sie publicznie ze szambo domowe wylewa na pole. a u mnie jest gość co na łąki wylewa szabbo domowe i zbiera 5 pełnych pokosów i co wy na to?? a opasy jedzą aż im sie uszy trzęsą

mylisz się kolego . kiedyś to może i tak było, ale teraz sporo wsi w naszym regionie ma kanalizację (jak u mnie ) lub przydomowe oczyszczalnie (prawie cała nasza gmina)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 03 grudzień 2008 - 06:40

Gnojówka - nawożenie tomek321455 jakie tam ziemie macie

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF