jujork19

Kupię Massey Ferguson 3050/3060

Polecane posty

jujork19    1

Witam.

Szukam Mf'a 3050/3060, najlepiej maszyny z zachodu, czy jest ktoś kto sprowadza i mógłby pomóc ? Budżet 35/37tys. 

Przy okazji chetnie wysłucham opinii uzytkowników owych modeli, na co zwrocic uwagę, wady, zalety.

Pozdrawiam, piąteczka ! 

Edytowano przez jujork19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    48

Mam 3060 4lata, kupiłem od dealera, maszyna oczywiscie sprowadzona. Na początku miałem problemy z ehr-em ale juz wszystko działa :) ciagniczek fajny, wygodny. Duzy komfort pracy. Nie to co w 60ce az uszy więdną  :lol:  :lol:  Silnik perkins dość oszczędny w spalaniu.

Przy kupnie zwróc uwagę na wałek napedowy pod spodem czy nie ma luzów na łacznikach ( regeneracja ok 500-700zl), krzyzaki napędu czy nie trzeszczą przy skrętach. sprawdz inne urzadzenia, blokade, półbieg itp., przede wszystkim sprawdz działanie EHRu. Naprawa kosztowna. Mnie nie wiele kosztowała taka naprawa, zależne co padło  :) Jak trafisz na zadbany egzemplarz to bedziesz zadowolony.

Odradzam skrzynię A-B

 

https://www.olx.pl/rolnictwo/ciagniki/q-3060/

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam 3060 autotronik poniewaz bogadsza skrzynia i wiecej kombinacji biegami + elektro hydrauliczny polbieg wystarczy dbac o oleje i bedze smigal bardzo duzy plus niskiego spalania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stacho1244    1

ja mam na sprzedaz 3060 skrzyna 16x16 najlepsza i najtrwalsza , sam sprowadzilem z zagranicy od 1 wlasciciela obecnie ma 5200 motogodzin , jest w idealnym stanie mechanicznym jak i wizualnym , srodek caly w skorze, cena ok. 46 tys duza ale adekwatna do stanu, dodam ze wszystkieoleje byly wymienione :)


zdjecia

post-181499-0-11774400-1480523429_thumb.jpg

post-181499-0-60278200-1480523436_thumb.jpg

Edytowano przez Stacho1244

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mk11    8

ja mam coś podobnego tj.Landini 7880 70km silnik perkins bez turbo 89r.Moja opinia - silnik super,niskie spalanie,skrzynia biegów mechaniczna,hamulce-masakra,przedni naped-po remoncie (tam nie może być 0 luzow) mało zwrotny brak rewersu generalnie drugi raz bym nie kupil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

ja mam na sprzedaz 3060 skrzyna 16x16 najlepsza i najtrwalsza , sam sprowadzilem z zagranicy od 1 wlasciciela obecnie ma 5200 motogodzin , jest w idealnym stanie mechanicznym jak i wizualnym , srodek caly w skorze, cena ok. 46 tys duza ale adekwatna do stanu, dodam ze wszystkieoleje byly wymienione :)

zdjecia

 

Przy 5200, to fotel powinien być w oryginale i to nie zniszczony (a nie w skórze). Po za tym, po za fotelem to ja tam skóry nigdzie nie widzę :D . Rocznik coś ok.88r. Powiem że chcesz za niego jak Żyd za matkę. O malowanych kołach nie wspominam (tylko po co jak taki idealny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jujork19    1

Mam 3060 4lata, kupiłem od dealera, maszyna oczywiscie sprowadzona. Na początku miałem problemy z ehr-em ale juz wszystko działa :) ciagniczek fajny, wygodny. Duzy komfort pracy. Nie to co w 60ce az uszy więdną  :lol:  :lol:  Silnik perkins dość oszczędny w spalaniu.

Przy kupnie zwróc uwagę na wałek napedowy pod spodem czy nie ma luzów na łacznikach ( regeneracja ok 500-700zl), krzyzaki napędu czy nie trzeszczą przy skrętach. sprawdz inne urzadzenia, blokade, półbieg itp., przede wszystkim sprawdz działanie EHRu. Naprawa kosztowna. Mnie nie wiele kosztowała taka naprawa, zależne co padło  :) Jak trafisz na zadbany egzemplarz to bedziesz zadowolony.

Odradzam skrzynię A-B

 

https://www.olx.pl/rolnictwo/ciagniki/q-3060/

 Możesz powiedzieć, jak dokladnie sprawdzić ten EHR ? gdzieś slyszalem ze naprawa ehr'u strasznie droga, gdy zas rozmawiałem z osobą co handluje mówil, ze naprawa 400-1000zl, to jak to jest, z racji ze uzywasz ten sprzet wytłumacz, bym wiedział na co i pod jakim kątem patrzec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A to Ci ma wytłumaczyć funkcje wszystkich pokręteł? jeśli nie masz kogoś kto kilka lat pracuje na takim traktorze to zaprawdę powiadam Ci... wtopisz i będzie płacz
A już napewno nie za te cenę... chyba że bez przedniego napędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    48

Najlepiej gdybys sprawdzil w polu takiego MFa.
Dzialanie i zachowanie ehr-u. Zag£ebianie, pompe p£ywajaca, pod obciazeniem itp tymi wszystkimi poket£ami.
Jesli pompa pstryczkiem podnosi i tym duzym pokret£em to inne funkcje powinny tez dzialac. Aha sprawdz pol bieg w trakcie jazdy czy ladnie zalacza czy nic nie trzeszczy i nie tlucze. Jesli trzeszczy czy cos podobnego odpusc bo naprawa cie zje. Zalaczajac naped badz blokade patrz na pedal sprzegla czy sie porusza na odpalonym. Ma sie poruszac przy wlaczaniu i wylaczaniu. Naped wylaczasz wciskajac hamulec pozniej przycisk na panelu.

Kolega tego na zdjeciach mocno zaszalal z cena. Troche taniej kupuje z turem 3sekcje samopoziom w git stanie. Szybko sie nie sprzeda za 46.000. Powodzenia

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

że ma pedał opaść kilka cm i się podnieść z tym że wg mnie to objaw lichej pompy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseymix    1

My posiadamy rok taki ciągnik, bardzo dobry, zgrabny do każdej pracy, bardzo komfortowy. Wymieniliśmy pompę hydrauliczną, tarczę sprzęgła, parę drobnych napraw. Polecam ten ciągnik, skrzynia A B średnia w obsłudze, kiepska do transportu lecz do prac polowych bardzo przydatna, dużo przełożeń. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ostatnio ferdzie trzymają cenę. Kolega ostatnio miał takie dwa i jednego opylił przy mnie wizualnie zadbany, wnętrze też ale raz że skrzynia zblokowana no i odmą tak walił że miał wiadereczko podstawione i dostał za niego 29 tys zł godzinę po wystawieniu ogłoszenia... Drugi w super stanie taki ze ściętą maską 3065 ale też zblokowana skrzynia tak samo poszedł w ten sam dzień kiedy ogłoszenie było wystawione za 35 tys zł... Z te pieniądze coś godziwego ciężko będzie Ci kupić... I szukaj koniecznie ze skrzynią 16x16

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Dopłaty ruszyły, to ciągniki zaczeły schodzić a jeszcze wrzesień/październik widziałem ładne sztuki jak czekały na nowego właściciela a z początkiem listopada wszystko poznikało.

 

W sprawie MF-ów to widać że coraz więcej jest obeznanych, dla których zblokowana skrzynia to nie problem i wcale nie tak wielki koszt. Wniosek taki że skrzynia w MF przestaje odstraszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

nie ma co się dziwić ludziom... kupiłbyś farmsraka czy łursusa z plastiku za 2x większe pieniądze bez gwarancji ile to pochodzi? Jeśli taki ferdek przechodził 30 lat i pochodzi i kolejne 30 a czy coś im brakuje w codziennej eksploatacji?Wg mnie te 2 sterowniki zapewniają wystarczający komfort w pracy. Chociażby ktoś w skrzynie musiał włożyć grubszą kasę to i tak taniej go wyjdzie niż te nowe plastikowe zabawki. Zawiedzionych ludzi po kupnie "nówki" pojawia się coraz więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

lukbold z majora byłem średnio zadowolony bo był za lekki do tego tura którego posiadał, no i plastik fantastic. Ale kit on był cały mechaniczny bez żadnych udziwnien i kosztował 124 tyś zł. Zaś co ma powiedzieć znajomy któremu w DF za 250tyś zł po gwarancji i przy 150mth pada skrzynia biegów?
Co do zakupu MFa warto wziąć kogoś obeznanego w temacie i nie sugerować się tym co jest na liczniku bo one padaly przy 3-5 tyś mth. No i przede wszystkim zwiększyć budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jujork19    1

Panowie help help !

Nie będe ukrywał,że mamy juz cisnienie na kupno, przeglądam te oferty, jezdzimy po calym kraju i to sie do niczego nie nadaje, same zlomy z zachodu podmalowane i zrobione na sztukę. Ktoś nie sprzedaje swojego, bądz wie kto ma coś godnego uwagi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Jeśli dalej szukasz traktora za 35tys i ma to być wspomniany MF to brakuje Ci 10tys aby coś znaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    48

Szukaj z importu tylko. Nie bierz uzywanego w pl bo kupisz mine. Mnie sie udalo trafic na dobry z importu 3060, nie ukrywam ze bylo wszystko cacy ale porobine i smiga.
Foxan-Srednia Wies tam kupilem
https://www.olx.pl/oferta/massey-ferguson-3060-nie-3050-3065-CID757-IDiNKjt.html
Tego odrazu odradzam. Widac na czym jezdzi, na kompocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a ja bym brał z miejsca bo wiem że nie był w PL jeżdżony. Ten twój kompot to francuskie paliwo rolnicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rogalik1991
      Witam . Posiadam na sprzedaż kosiarkę listwową Honda gcv 135.
      Zainteresowanych proszę o kontakt 508 870 963 . Uprzednio proszę o SMS ponieważ często jeżdżę autem a wiadomo jakie teraz mandaty 😉


    • Przez Rogalik1991
      Witam . Posiadam na sprzedaż przekładnie kątową na wałek Rochling.
      Zainteresowanych proszę o kontakt 508 870 963 . Uprzednio proszę o SMS ponieważ często jeżdżę autem z wiadomo jakie teraz mandaty 😉

    • Przez slawek99
      Sprzedam sadzarkę kubełkową polską i kopaczkę elewatorową do ziemniaków, maszyny bardzo mało użytkowane, rocznie sadzone około 0,2 ha ziemniaków. Szczegóły na PW.
    • Przez Nismo
      Witam. Kupię sortownik Remprodex do 17tys. Województwo Małopolskie Świętokrzyskie Śląskie 
    • Przez geo2
      Mało używana, tylko zboże, garażowana cały rok.
      https://sprzedajemy.pl/przyczepa-pronar-pt-612-mniszkow-4-e30984-nr68469956
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj