Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupię Massey Ferguson 3050/3060

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jujork19

jujork19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 29 listopad 2016 - 17:48

Witam.

Szukam Mf'a 3050/3060, najlepiej maszyny z zachodu, czy jest ktoś kto sprowadza i mógłby pomóc ? Budżet 35/37tys. 

Przy okazji chetnie wysłucham opinii uzytkowników owych modeli, na co zwrocic uwagę, wady, zalety.

Pozdrawiam, piąteczka ! 

Edytowany przez jujork19, 29 listopad 2016 - 17:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupię Massey Ferguson 3050/3060 Dzisiaj, 18:23
  •  

#2 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1076 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 29 listopad 2016 - 18:29

Mam 3060 4lata, kupiłem od dealera, maszyna oczywiscie sprowadzona. Na początku miałem problemy z ehr-em ale juz wszystko działa :) ciagniczek fajny, wygodny. Duzy komfort pracy. Nie to co w 60ce az uszy więdną  :lol:  :lol:  Silnik perkins dość oszczędny w spalaniu.

Przy kupnie zwróc uwagę na wałek napedowy pod spodem czy nie ma luzów na łacznikach ( regeneracja ok 500-700zl), krzyzaki napędu czy nie trzeszczą przy skrętach. sprawdz inne urzadzenia, blokade, półbieg itp., przede wszystkim sprawdz działanie EHRu. Naprawa kosztowna. Mnie nie wiele kosztowała taka naprawa, zależne co padło  :) Jak trafisz na zadbany egzemplarz to bedziesz zadowolony.

Odradzam skrzynię A-B

https://www.olx.pl/r...iagniki/q-3060/

Edytowany przez damianXXL, 29 listopad 2016 - 18:42.

#3 Share stiepan

stiepan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 29 listopad 2016 - 19:50

Kupię Massey Ferguson 3050/3060 A co znaczy te oznaczenie skrzyni A B? Jak dokładnie sprawdzić ehr

#4 Share JakubOstojski

JakubOstojski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 30 listopad 2016 - 15:50

Kupię Massey Ferguson 3050/3060 Bardzo polecam 3060 autotronik poniewaz bogadsza skrzynia i wiecej kombinacji biegami + elektro hydrauliczny polbieg wystarczy dbac o oleje i bedze smigal bardzo duzy plus niskiego spalania :)

#5 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1076 postów

Napisany 30 listopad 2016 - 16:17

http://www.agrofoto....krzynia-biegów/   poczytaj...

nie polecam A-B

#6 Share Stacho1244

Stacho1244

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 30 listopad 2016 - 17:31

ja mam na sprzedaz 3060 skrzyna 16x16 najlepsza i najtrwalsza , sam sprowadzilem z zagranicy od 1 wlasciciela obecnie ma 5200 motogodzin , jest w idealnym stanie mechanicznym jak i wizualnym , srodek caly w skorze, cena ok. 46 tys duza ale adekwatna do stanu, dodam ze wszystkieoleje byly wymienione :)

zdjecia

Załączone pliki

• Załączony plik  1z.JPG   153,59KB   2 pobrań
  • Załączony plik  2.JPG   138,02KB   1 pobrań

Edytowany przez Stacho1244, 30 listopad 2016 - 18:00.

#7 Share mk11

mk11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 listopad 2016 - 18:00

Kupię Massey Ferguson 3050/3060 ja mam coś podobnego tj.Landini 7880 70km silnik perkins bez turbo 89r.Moja opinia - silnik super,niskie spalanie,skrzynia biegów mechaniczna,hamulce-masakra,przedni naped-po remoncie (tam nie może być 0 luzow) mało zwrotny brak rewersu generalnie drugi raz bym nie kupil

#8 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 30 listopad 2016 - 19:05

ja mam na sprzedaz 3060 skrzyna 16x16 najlepsza i najtrwalsza , sam sprowadzilem z zagranicy od 1 wlasciciela obecnie ma 5200 motogodzin , jest w idealnym stanie mechanicznym jak i wizualnym , srodek caly w skorze, cena ok. 46 tys duza ale adekwatna do stanu, dodam ze wszystkieoleje byly wymienione :)

zdjecia

Przy 5200, to fotel powinien być w oryginale i to nie zniszczony (a nie w skórze). Po za tym, po za fotelem to ja tam skóry nigdzie nie widzę :D . Rocznik coś ok.88r. Powiem że chcesz za niego jak Żyd za matkę. O malowanych kołach nie wspominam (tylko po co jak taki idealny)

#9 Share jujork19

jujork19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 30 listopad 2016 - 19:18

Mam 3060 4lata, kupiłem od dealera, maszyna oczywiscie sprowadzona. Na początku miałem problemy z ehr-em ale juz wszystko działa :) ciagniczek fajny, wygodny. Duzy komfort pracy. Nie to co w 60ce az uszy więdną  :lol:  :lol:  Silnik perkins dość oszczędny w spalaniu.

Przy kupnie zwróc uwagę na wałek napedowy pod spodem czy nie ma luzów na łacznikach ( regeneracja ok 500-700zl), krzyzaki napędu czy nie trzeszczą przy skrętach. sprawdz inne urzadzenia, blokade, półbieg itp., przede wszystkim sprawdz działanie EHRu. Naprawa kosztowna. Mnie nie wiele kosztowała taka naprawa, zależne co padło  :) Jak trafisz na zadbany egzemplarz to bedziesz zadowolony.

Odradzam skrzynię A-B

https://www.olx.pl/r...iagniki/q-3060/

Możesz powiedzieć, jak dokladnie sprawdzić ten EHR ? gdzieś slyszalem ze naprawa ehr'u strasznie droga, gdy zas rozmawiałem z osobą co handluje mówil, ze naprawa 400-1000zl, to jak to jest, z racji ze uzywasz ten sprzet wytłumacz, bym wiedział na co i pod jakim kątem patrzec :)

#10 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 30 listopad 2016 - 19:30

Kupię Massey Ferguson 3050/3060 A to Ci ma wytłumaczyć funkcje wszystkich pokręteł? jeśli nie masz kogoś kto kilka lat pracuje na takim traktorze to zaprawdę powiadam Ci... wtopisz i będzie płacz
A już napewno nie za te cenę... chyba że bez przedniego napędu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1076 postów

Napisany 30 listopad 2016 - 19:47

Kupię Massey Ferguson 3050/3060 Najlepiej gdybys sprawdzil w polu takiego MFa.
Dzialanie i zachowanie ehr-u. Zag£ebianie, pompe p£ywajaca, pod obciazeniem itp tymi wszystkimi poket£ami.
Jesli pompa pstryczkiem podnosi i tym duzym pokret£em to inne funkcje powinny tez dzialac. Aha sprawdz pol bieg w trakcie jazdy czy ladnie zalacza czy nic nie trzeszczy i nie tlucze. Jesli trzeszczy czy cos podobnego odpusc bo naprawa cie zje. Zalaczajac naped badz blokade patrz na pedal sprzegla czy sie porusza na odpalonym. Ma sie poruszac przy wlaczaniu i wylaczaniu. Naped wylaczasz wciskajac hamulec pozniej przycisk na panelu.

Kolega tego na zdjeciach mocno zaszalal z cena. Troche taniej kupuje z turem 3sekcje samopoziom w git stanie. Szybko sie nie sprzeda za 46.000. Powodzenia

Edytowany przez damianXXL, 30 listopad 2016 - 19:50.

#12 Share Jarecki88

Jarecki88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 30 listopad 2016 - 20:42

Co to znaczy, że sprzęgło ma się poruszać? 

#13 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 30 listopad 2016 - 20:47

Kupię Massey Ferguson 3050/3060 że ma pedał opaść kilka cm i się podnieść z tym że wg mnie to objaw lichej pompy...

#14 Share masseymix

masseymix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 30 listopad 2016 - 20:50

My posiadamy rok taki ciągnik, bardzo dobry, zgrabny do każdej pracy, bardzo komfortowy. Wymieniliśmy pompę hydrauliczną, tarczę sprzęgła, parę drobnych napraw. Polecam ten ciągnik, skrzynia A B średnia w obsłudze, kiepska do transportu lecz do prac polowych bardzo przydatna, dużo przełożeń. :)

#15 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1076 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 06:51

Kupię Massey Ferguson 3050/3060 Nie nie. Pedal minimalnie sie poruszy. Tzn ze pompa dziala jak nalezy.

#16 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany Wczoraj, 22:30

Ostatnio ferdzie trzymają cenę. Kolega ostatnio miał takie dwa i jednego opylił przy mnie wizualnie zadbany, wnętrze też ale raz że skrzynia zblokowana no i odmą tak walił że miał wiadereczko podstawione i dostał za niego 29 tys zł godzinę po wystawieniu ogłoszenia... Drugi w super stanie taki ze ściętą maską 3065 ale też zblokowana skrzynia tak samo poszedł w ten sam dzień kiedy ogłoszenie było wystawione za 35 tys zł... Z te pieniądze coś godziwego ciężko będzie Ci kupić... I szukaj koniecznie ze skrzynią 16x16

Edytowany przez Luke16, Wczoraj, 22:32.

#17 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany Wczoraj, 22:39

Dopłaty ruszyły, to ciągniki zaczeły schodzić a jeszcze wrzesień/październik widziałem ładne sztuki jak czekały na nowego właściciela a z początkiem listopada wszystko poznikało.

W sprawie MF-ów to widać że coraz więcej jest obeznanych, dla których zblokowana skrzynia to nie problem i wcale nie tak wielki koszt. Wniosek taki że skrzynia w MF przestaje odstraszać.

#18 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany Wczoraj, 23:13

nie ma co się dziwić ludziom... kupiłbyś farmsraka czy łursusa z plastiku za 2x większe pieniądze bez gwarancji ile to pochodzi? Jeśli taki ferdek przechodził 30 lat i pochodzi i kolejne 30 a czy coś im brakuje w codziennej eksploatacji?Wg mnie te 2 sterowniki zapewniają wystarczający komfort w pracy. Chociażby ktoś w skrzynie musiał włożyć grubszą kasę to i tak taniej go wyjdzie niż te nowe plastikowe zabawki. Zawiedzionych ludzi po kupnie "nówki" pojawia się coraz więcej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany Wczoraj, 23:22

Kupię Massey Ferguson 3050/3060 lukbold z majora byłem średnio zadowolony bo był za lekki do tego tura którego posiadał, no i plastik fantastic. Ale kit on był cały mechaniczny bez żadnych udziwnien i kosztował 124 tyś zł. Zaś co ma powiedzieć znajomy któremu w DF za 250tyś zł po gwarancji i przy 150mth pada skrzynia biegów?
Co do zakupu MFa warto wziąć kogoś obeznanego w temacie i nie sugerować się tym co jest na liczniku bo one padaly przy 3-5 tyś mth. No i przede wszystkim zwiększyć budżet.