Skocz do zawartości

Zdjęcie

Amazone czy Kverneland/Accord

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 21:57

Amazone czy Kverneland/Accord Ze już nie wspomne ze aktywny robi pył na lekkiej ziemi i jak popada deszcz to robi sie piekna skorupka pod ktorą roślinko jest tak dobrze że aż nie chce im sie stamtąd wyłazić...

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Amazone czy Kverneland/Accord Dzisiaj, 06:54
  •  

#22 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 22:25

Amazone czy Kverneland/Accord no to swoją drogą,na pożadnym piasku to i bierny zrobi niezły pyłek......

jak zobaczysz i porównasz prace aktywnego i biernego na tym piachu to sam stwierdzisz ze lepiej wziąść bierny bo bedzie szybciej i co najważiejsze WOM w ciągniku nie pracuje i nie dostaje w D**E,a przy aktywnym nieraz nawet potrafi sie popsuć :D to tez weź pod uwage

#23 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 22:34

Amazone czy Kverneland/Accord Jak bierny zrobi to i tak nie masz wyjscia bo czyms te pole musisz uprawic. Chyba że ktos chce gałęzią pomachac to ok nie zrobi pyłu. Ale jest różnica pomiedzy robieniem pyłu z konieczności bo nie da się inaczej a kupywaniem aktywnego i z premedytacja robienie pyłu. Ale każdy robi jak uważa. Nikogo na siłe nie warto uczyć. A naprawy to juz swoja droga. Przekładnie lubia sie czasami popsuć jako typowe części mechaniczne współpracujące ze soba w ciężkich warunkach.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 22:56

Amazone czy Kverneland/Accord i jak przekonaliśmy Cię z paktofonikas1987@ ?? bo naprawde kupno agregatu aktywnego na gleby jakie masz byłoby wielkim błędem :D

#25 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 23:19

Amazone czy Kverneland/Accord petrofonikas?? No stary wybacz.. ale sie pogniwałem na Ciebie :D

sprzedam

#26 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 17:00

Amazone czy Kverneland/Accord Hehe, sorka za opuszczenie kilku postów :D chcem aktywny ze względu na efekt. Bierny mam w tym momencie no i nie podoba mi sie.....a jak jeszcze po orce takiej "niestarannej" wbije to czasem jest męka. myslicie ze taki Accord na biernej da rade zrobic cos ładnego na plu?? Mówie oczywiscie o tym z 2 rzędami zębów, bo ten z 3 to według mnie przesada, wcisneli je tam na siłe nie biorąc pod uwage odległości miedzy kolejnym rzędem :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 20:15

Amazone czy Kverneland/Accord Ja polecam jak najbardziej aktywny. Sam mam brone wirnikową Amazone KG-301 i pracuje u mnie na ziemmiah od cbardzo cięzkiej gliny po totalny piach. Nie wiem kto wyyslił ta bajke o tym rozpylaniu piachu przez agregat aktywny a ale ja niczego takiego nie widzę. Jak wjeżdzam na piach to wrzycam jeden czy dwa biegi wyzej i śmigam. Robota idzie wtedy szybko i nie widzą zadnego rozpylania w końcu bierny tez jakoś musia tą ziemie ruszyć,a aktywny ma tą zalete że wyrówna wszystko na całej swojej szerokości, nawet jak bedzie to większa bruzda czy też wzniesienie. Dodatkowo mam przy agregacie wał packera który ładnie to wszystko uciśnie takze pole równe jak stół dzięki czemu wschody mam idealne wszystko rośnie jak pod linijke. Oczywiscie mam zagregowany z tą broną siewnik i pomimo tego że jest to zwykły poznaniak rezultaty sa świetne. Mając wczesniej agregat beirny Kombi 4,2 nigdy nie udało mi sie uzyskac takich wyników.

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 grudzień 2008 - 20:29

Amazone czy Kverneland/Accord Rafik a powiedz jak się spisuje brona na wyschniętej glinie? Da rade potłuc bryły? No i co taka brona powie na kamienie wielkości piłko do ręcznej?

#29 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 20:57

Amazone czy Kverneland/Accord Jeżeli chodzi o wyschnieta gline to nie ma problemu czasami trzba troche wolniej ale wirniki i wał zrobią swoje. W tym roku siałem w takich własnie warunkach bobik robiłem na około 20 cm bo strasznie duże bryły i rozpadliny na około 20cm. Biernym nigdy bym tego nie uprawił. ciagnik nie miał lekko ale pole pieknie uprawione a bobik ładnie powschodził i udał się jak nigdy.
Co do kamieni to nie ma żadnego problemu jak jest mniejszy to wypchnie go do boku i wyrzuci a jezeli jest duzy i zagłębiony to po prosu go przeskoczy. Obejrzyj ten filmik ( ) kiedys zanim miałem tą brone wydawało mi się to troche przesadzone ale teraz wiem ze tą brone na to stać maszyna nawet uzywana jest dość droga ale jak najbardziej warta tych pieniędzy.

#30 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 13:54

Amazone czy Kverneland/Accord mogłeś odrazu napisać ze bedziesz chciał robić po oranym,....bierny nigdy tak nie zrobi jak aktywny,ja np.nigdy bym nie zamienił aktywnego na bierny(chyba ze miałbym piachy) :)

a co do filmiku.... :) brona o ile widziałem na pokazie była podczepiona do fendta 936 (360km :D ) a w polu już jakieś inne mniejsze ciągniki :)
ale to zrozumiale,bo po jakich kamieniach "jeździł" w polu 150km spokojnie starczy :D

#31 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 17:22

Amazone czy Kverneland/Accord wow ale ja mam jedno pole podobne i kvernelandem je siałem i nic się nie stało :)
byłem normalnie w szoku

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 02 październik 2011 - 23:02

Amazone czy Kverneland/Accord

Tak mocowanie jest takie same jak to wygląda na zdjęciu ale jest to pewnie dosyć mocny materiał bo nic się z tym nie dzieje. Sasiad ma taki zestawik kilka lat i obrabia nim 600 ha i jak na razie zadnej awari tylko co roku zęby od brony aktywnej wymienia.

Nieco odświeżę temat. Nic się nie dzieje? U mnie w tych oryginalnych po 150ha porozrywały się śruby i zostały wymienione na inne, mocniejsze. Te mocniejsze po 300ha porozrywały się na zgjęciach. Albo Twój sąsiad ma co innego, albo Ty coś ściemniasz. Dla mnie sposób mocowania wału jest wbrew fizyce, sztuce inżynierskiej i zdrowemu rozsądkowi.

Dodaj odpowiedź