dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

Gość cycek933   
Gość cycek933

dokladnie tez mi sie wydaje ze ceny sa jak nigdy panmietam jak ojciec mial 6-7 lat wstecz tez jalowki to ceny byly po +/- 4zl. tylko trzeba liczyc sie tez z tym jak podskoczyly ceby produkcji zboza siana kiszonki i wogole. przeliczyc wszystko to ta cfena jest taka akurat. moim zdaniem nie mozna mowic ze jest to jakas cena szokujaca patrzac wlasnie na koszt produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barttt    13

może wiecie jak sie wybijaja jałowki na wbc??lm 50%??ile procent moze sie wybic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19673

Dziś odwiedzili mnie panowie skupujący bydło i proponowali następujące ceny;

- byki(3 sztuki ponad 700kg każdy) czarnobiałe-nie hf o bardzo dobrej budowie po 8+vat

- jałowki(3 sztuki 600-650kg) 50%lm,50% BD i 100% Montka po 7+vat

Kasa od ręki z vat -niestety im nie sprzedałem ponieważ kończe pryzmę kiszonki i jak będzie koniec za ok 3 tygodnie mają przyjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

no to dobre ceny. euro nieznacznie lecz powoli tanieje a ceny bydła jak piszą koledzy są stabilne. myśle że poprostu bydła jest mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19673

Wg mnie bydła jest bardzo mało dzisiejsi goście tylko czekali na kupno....myślę,że bez większych problemów dostałbym ok 20-25 gr więcej....zobaczymy co się będzie działo za 18-20 miesięcy z ceną bydła rzeźnego.....

 

 

p.s. Mam do sprzedania wysokocielne jałówki po super mlecznych matkach.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

To bardzo dobrą cene zaproponowali,ja wczoraj odstawiłem ładnego mięsnego byka waga 760kg wiek 20miesicy i dostałem tylko 7,80 .Rozmawiałem z babką która tam skupuje to twierdziła że niby bydło w najbliższym czasie zjedzie z ceny,mimo że mało jest pogłowia i nie chciała wytłumaczyć dlaczego,niewiem czy to nie czasem taka zagrywka ubojni aby rolnicy się przestraszyli że cena leci i zaczeli odstawiać na hura nawet te mniejsze sztuki.


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parkur    0

Dziś odwiedzili mnie panowie skupujący bydło i proponowali następujące ceny;

- byki(3 sztuki ponad 700kg każdy) czarnobiałe-nie hf o bardzo dobrej budowie po 8+vat

- jałowki(3 sztuki 600-650kg) 50%lm,50% BD i 100% Montka po 7+vat

Kasa od ręki z vat -niestety im nie sprzedałem ponieważ kończe pryzmę kiszonki i jak będzie koniec za ok 3 tygodnie mają przyjechać

A jaka firma Ci tyle proponowała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Może i bydła jest mało ale teraz zrobił się ruch, na skup przyjeżdża 40 sztuk gdzie jeszcze tydzień czy dwa temu w te mrozy przyjeżdżało 4-5,dotego z conajmniej 50 rolników przyjeżdża sprawdzac ceny bo też chcą w najbliższych dniach sprzedac. Kupce mają dobrą okazje aby urwac cenę. Kto ma mało paszy to nie bedzie patrzył na cenę tylko sprzeda aby się pozbyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

a jak myślicie, co będzie z cenami za rok i za 2 lata? jak w waszych regionach z hodowlą? ludzie zwiększają masowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

limuzen waga 750 kilo tydzień temu a dziś miła niespodzianka tatu był po rozliczenie i wyszedł po 8.35 zł 400 kilo samego mięsa a myślałem że po 7 nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rydzu    0

Witam jeśli chodzi o cenę bydła to może delikatnie się obniżyć zależy od kursu euro , popyt jest bardzo duży ale żadne zakłady nie będą dokładać do biznesu . Ładna jałówka lm powinna się wybić na 55-56% żywej wagi czyli 600 kg x 55% = 330 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arosaw100    82

Był u mnie krowinski proponował mi byki po 8,64 z wat a krowę 6.48 z wat ale on oszukuje na wadz wiem bo złapał go kolega .zważyl przed sprzedażą 50 kg było mniej i tak samo znaioma też miała mniej 50kg u niego.Wczorai byli też firmy skupującej dla sokołowa na wagę wbc proponowali mi 13.75 za lepszego i 13.50 za gorszego i krowa 11 do 12 zł + wat ocena wstępna a dokładna po uboju .Tak że mągą jeszcz być troszkę tanszę lub troszkę drosze po uboju.Gości co umnie wyceniał dla sokołowa powiedział że kupowali też dla mlorin ale oni zamkli dział uboiu i przerobu mięsa wołowego więc mogą inne zakłady tego bydła nie zagospodarować, i jeszcz waluty letko w duł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

sołtys48-biernackiemu

argoz-to chyba u ciebie sie ruch zrobił bo w moim rejonie na skupach JESZCZE pustki,wczoraj razem z moim bykiem było jakies 5 sztuk.Sama babka co prowadzi skup mówiła że jakiś rok temu dziennie potrafiła z 60 sztuk zebrać a teraz 60 to przez cały tydzień jak dobrze pójdzie,ale prawdopodobnie teraz na wiosne się to troche rozkręci

chrobi123-moim zdaniem może sie troche rynek bydła załamać bo znam sporo gospodarzy co polikwidowali duże hodowle świn i przeżucili się na opas,ja w sumie też świnie wszystkie zlikwidowałem kosztem opasów,za jakiś dobry rok zaczną te wszystkie sztuki schodzić i wtedy możemy przeżyć mały szok.To jest tylko i wyłącznie podkreślam moje zdanie(dość pesymistyczne,ale ja tak to widze),na swoje wyjdą gospodarze którzy będa mieli naprawde ładne,rasowe sztuki,a hf prawdopodobnie będą szły za psie grosze.


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

a jak myślicie, co będzie z cenami za rok i za 2 lata? jak w waszych regionach z hodowlą? ludzie zwiększają masowo?

 

W moim regionie żeby kupic cielaka to trzeba się trochę najeździc, ludzie wykupują wszystko, zamawiają jeszcze nienarodzone cielaki. Nie wiem czy tyle wstawiają czy po prostu niema cielaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barttt    13

chodzi o Mariusza Krowińskiego??to jałowka mam rozumiec tak jak byki sie wybijaja,bo mieszance mi sie te 54-56% wybijaja jak ładne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marco1    0

Był u mnie krowinski proponował mi byki po 8,64 z wat a krowę 6.48 z wat ale on oszukuje na wadz wiem bo złapał go kolega .zważyl przed sprzedażą 50 kg było mniej i tak samo znaioma też miała mniej 50kg u niego.Wczorai byli też firmy skupującej dla sokołowa na wagę wbc proponowali mi 13.75 za lepszego i 13.50 za gorszego i krowa 11 do 12 zł + wat ocena wstępna a dokładna po uboju .Tak że mągą jeszcz być troszkę tanszę lub troszkę drosze po uboju.Gości co umnie wyceniał dla sokołowa powiedział że kupowali też dla mlorin ale oni zamkli dział uboiu i przerobu mięsa wołowego więc mogą inne zakłady tego bydła nie zagospodarować, i jeszcz waluty letko w duł.

I wiedzac o tym, majac wage i dowod, ze oszukuje oczywiscie nic z tym nie zrobili? Pewnie odpalil im dodatkowo za kilka kilo i stwierdzili ze jest ok... No tak napewno nie powinno byc

 

chodzi o Mariusza Krowińskiego??to jałowka mam rozumiec tak jak byki sie wybijaja,bo mieszance mi sie te 54-56% wybijaja jak ładne:)

 

No wlasnie ja tez jestem ciekaw o kogo dokladnie chodzi...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

w moich okolicach też raczej zwiększają rolnicy obsadę bydła,lecz z tego co wiem to na zachodzie nieco spadło pogłowie. to samo też w Argentynie a to liczący się producenci. wszystko zależy od kursu euro,bo wiadomo że wołowina idzie na eksport. tak naprawde to nikt tego nie przewidzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rydzu    0

Jeśli chodzi o byki to różnie bywa zależy od wagi im większa sztuka tym lepiej się wybije ale zazwyczaj 58-60 % ostatnio sprzedany do łukowa byk bb 845 kg po uboju 507 kg x14.60 przeliczając na żywą wage 9,42 zł /kg brutto wybił się na 60%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja sprzedałem do mipolu byki waga brutto 710 i 790 fotka w galerii po 8.30 +vat . czarne mieszńce lm. polecam firmę najpierw ważyliśmy puste auto na wadze zbożowej poźniej po załadowaniu byków. suma się zgadzała bo ważył też na swojej elektronicznej. panowie bydło to nie świniaki tak szybko pogłowia się nie odbuduje na to potrzeba nawet nie kilku ale kilkunastu lat,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barttt    13

rydzu wazyles na swojej czy wg ich podanej??też z nimi handluje i dlatego pytam:)z msc temu dostalem za dwa mieszance po 13.95 i jednego mieszanca 13.65 plus vat a oddawalem na dilera,nie na umowe..widze ty dostales sporo wieksza cene...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Koledzy pogłowie bydła tak szybko nie wzrośnie, każdy kto ma trochę pojęcia na ten temat to wie, to że jest ciężko o cielaki nie oznacza wielkiego zwiększenia produkcji, bo tych cielaków zawsze będzie ileś tam sztuk od iluś tam krów, rozumiem że jest również import tych zwierząt do Polski, ale bez paniki, brak cielaków wynika z tego, że dużo ludzi chce je hodować, a ich jest ograniczona liczba, co wpływa na ich cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rydzu    0

Mam umowę z Łukowem byki ważę na własnej wadze dziś dzwoniłem to klasa R 13zł+5%za umowę +7%VAT =14.60 pytałem się o cenę jałówek to proponują w klasie R 11.60+5%+7%=13zł ,wiec przy wbiciu na 56% przeliczając na żywą wagę powinno wyjść 7,82zł/kg brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

ja planuje teraz wejść konkretnie w opasy, bo do tąd to tylko pare sztuk miałem, fundamenty pod oborę 12x25m już są, zamiaruje wstawiać co rok po 25 sztuk cielaków, jak myślicie dobrze robie? czy to nie jest wyprawa z motyką na księżyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barttt    13

a kiory u ciebie klasyfikator bierze??moze wieleba??do rydza pytania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj