Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena bydła rzeźnego

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3837 odpowiedzi na ten temat

#1821 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 20:04

Cena bydła rzeźnego Pytam bo kilku moich znajomych ma także umowy z Łukowem i też ostatnio do nich nie sprzedawało... ;) a Smolarek był właśnie prezesem ZM Łuków... A powiem Ci że jeden z kupujących z którym się dośc dobrze znam mówił mi (info zupełnie nie potwierdzone) że kupił ostanio mięsne byki i wyszło po sprzedaży na WBC w przeliczeniu na wagę żywą po 9,50 tylko że podobno były idealnie umięśnione... z kolei drugi kupujący za byka 850 kg mieszańca dał po 9 zł za żywą.. i sam widziałem tego byka jak dla mnie to nie była super rewelacja ale i nie byl też zły.. może dął na zachętę bo to było na skupie żeby sobie renomę wśród rolników wyrobić..nie wiem ;) sam mam kilka sztuk do sprzedazy i dlatego się trochę tym interesuję... ;) a ile zrobili strącenia?

Edytowany przez wolowik, 29 listopad 2011 - 20:05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena bydła rzeźnego Dzisiaj, 20:10
  •  

#1822 Share mikic360

mikic360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, motoryzacja, hodowla bydła mięsnego

Napisany 29 listopad 2011 - 20:17

Cena bydła rzeźnego to może bedą zmiany w cennikach :) taka cena 9,5 jest możliwa tylko jak. poubojowo ze 14 zł płacą (65 % wybicia i wzystko da sie zrobić ) w tym momencie widać ile zarabiają na rolnikach pośrednicy. no ale cena 8,7 w mojej okolicy to i tak najwiecej.
strącenia było 7%
także ostro negocjuj nie ten to inny

#1823 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 29 listopad 2011 - 20:42

Cena bydła rzeźnego

Prezesem czego on był?

Prezesem zarządu ;)

w tym momencie widać ile zarabiają na rolnikach pośrednicy

Dlatego Ojczulek od zawsze starał się trzymać od cielaka do dorosłego opasa i sprzedaż bezpośrednio do ubojni i już 20 lat w pełni mu się to udaje :)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1824 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 29 listopad 2011 - 21:09

Cena bydła rzeźnego Łukasz1987 jesteś nie wiarygodny raz mieszkasz na Mazurach a potem na Lubelszczyznie Agrostar ma umowę ze związkiem i większość hodowców limuze u nas Ci to potwierdzi.Ceny to u Ciebie straszne 4,5 potem 5 a dzisiaj 6 euro.po co ta ściema,w żadnym z moich postów nie ma mowy o 2kg.przyrostu nie próbuj mnie zdyskredytować.18zł to płaci holender jak bierze BBB w wadze450+(na rozpłód).My kupujemy w kilku soję 200-300ton wysłodki po kilkaset ton jednorazowo z Reguły dla mleczarzy i na opas ciężkich byków ja osobiście nie używam.Jak byś czytał uważnie moje posty to byś nie pisał takich bzdur.Rzucasz ciągle jakieś statystyki analizy i cyferki tylko taki z Ciebie rolnik sorry hodowca,ja znam rynek od strony praktycznej wiem ze w promieniu 70km.jest wstawione 4tyś cieląt nie licząc wagi nijakiej i ciężkich z tego 300szt.BBB(4 tyś exportówki)Ciężko z Tobą pisać nie jestem pewien co z tego co napisałeś jest prawdą a co nie podajesz jakieś dziwne koszty 600zł CO tyle kosztuje podatek+lizawka+szczepionka od motylicy nie wiem napisz ile szt. masz tego złota i jak to trzymasz.i nie dąsaj się jak panienka.Proponuje nie łapać się za słówka.

#1825 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 29 listopad 2011 - 21:18

Cena bydła rzeźnego @krzysiek79w exportowki czyli o co z tym chodzi?? Opasane do wagi 350 kg i na export za granicę??

#1826 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 21:27

Cena bydła rzeźnego Mam kilka fotek to Ci wyśle zobaczysz czego chcą ostatnio brali jeszcze cięższe na Chorwację.

#1827 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 29 listopad 2011 - 21:30

Cena bydła rzeźnego @krzysiek a wiosną tego roku nie miałeś problemu ze sprzedażą opasówki?? Pytałem w agrostarze jakoś wczesną wiosną to mówili że takich nie biorą bo we Włoszech nie ma na taki towar zapotrzebowania ze względu na drogie ziarno - mówił że wolą kupić "gotowego" w dużej wadze.

#1828 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 21:55

Cena bydła rzeźnego Nie zabierał młody MORIZ to był ostatni transport do Włoch nie sprzedaje do Agrostaru miałem zatargi z Januszem o cenę wiesz stary jego myk w oborze inna a na wadze inna bynajmniej na razie jesteśmy na cześć ale nie handlujemy.Mam stałych odbiorców z resztą ciągle ktoś przyjeżdża za opasówką.Ja celowo przetrzymuje wagę i tak zabiorą,nie marudzą.Włosi przestali kupować w naszych okolicach od kiedy Renco nawywijał u Władki a ona wczoraj dzwoniła za bykami

#1829 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 22:00

Cena bydła rzeźnego Agro star zapuszcza się z strony Hrubieszowa bo nigdy nie słyszałem o nich przyjeżdżają z kielczaki a mam byczki do sprzedania dajcie jakieś namiary na handlarzy

#1830 Share GRZESIEK1684

GRZESIEK1684

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 22:26

Cena bydła rzeźnego powiedzcie mi koledzy ile w waszym regionie płaca za jałówki w wadze ok 600kg czarno białe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1831 Share franek4477

franek4477

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:mechanika pojazdowa

Napisany 30 listopad 2011 - 11:27

Cena bydła rzeźnego na warmi płacą 5.5 + vat

#1832 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 30 listopad 2011 - 12:16

Cena bydła rzeźnego Byk MM 804 kg brutto - 7,8 zł netto
Jałówka MM 660 kg brutto - 6,3 zł netto
Firma z Sinarzewa

#1833 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 15:34

Cena bydła rzeźnego

Łukasz1987 jesteś nie wiarygodny raz mieszkasz na Mazurach a potem na Lubelszczyznie Agrostar ma umowę ze związkiem i większość hodowców limuze u nas Ci to potwierdzi.Ceny to u Ciebie straszne 4,5 potem 5 a dzisiaj 6 euro.po co ta ściema,w żadnym z moich postów nie ma mowy o 2kg.przyrostu nie próbuj mnie zdyskredytować.18zł to płaci holender jak bierze BBB w wadze450+(na rozpłód).My kupujemy w kilku soję 200-300ton wysłodki po kilkaset ton jednorazowo z Reguły dla mleczarzy i na opas ciężkich byków ja osobiście nie używam.Jak byś czytał uważnie moje posty to byś nie pisał takich bzdur.Rzucasz ciągle jakieś statystyki analizy i cyferki tylko taki z Ciebie rolnik sorry hodowca,ja znam rynek od strony praktycznej wiem ze w promieniu 70km.jest wstawione 4tyś cieląt nie licząc wagi nijakiej i ciężkich z tego 300szt.BBB(4 tyś exportówki)Ciężko z Tobą pisać nie jestem pewien co z tego co napisałeś jest prawdą a co nie podajesz jakieś dziwne koszty 600zł CO tyle kosztuje podatek+lizawka+szczepionka od motylicy nie wiem napisz ile szt. masz tego złota i jak to trzymasz.i nie dąsaj się jak panienka.Proponuje nie łapać się za słówka.

Po pierwsze ty próbujesz zrobić glupca ze Mnie robiąc z siebie? :blink: bo na to wychodzi.
Po drugie co ty z tymi Mazurami? to ty o nich wspomniałeś. Napisałem wcześniej: "W mazowieckim pogłowie bydła mięsnego jest prawie na poziomie pogłowia bydła w Lubelskiem, raczej zadupie nie zagłębie. Zagłębiem jesteśmy pod względem eksportu sztuk czystorasowych B)" Nie rozróżniasz Mazur od Mazowsza? To już nie jest moje zmartwienie proponuje powtórkę 4 klasy szkoły podstawowej, dowiesz się czym się te rejony różnią. Czy po prostu nie potrafisz czytać, ze zrozumieniem? A może poprostu znowu próbujesz Mi coś wmówić! wielokrotnie pisałem z jakiego woj jestem, jakie mamy w rodzinie bydło, jakie i gdzie sprzedajemy a ty próbujesz odwrócić kota ogonem, po co? Żeby się ośmieszyć?
Po trzecie większość, nie znaczy wszyscy ;) Ba i nie mówię tutaj o Polsce ale i o Lubelskim. Ba na AF jest nas 3 co mają mięsne czystorasowe w oborach, jeden ma nawet foty, choć się zarzekał, że nie wstawi.
Po 4 co do cen to nie rozróżniasz odsadka od cielęciny?! A może zasmakowałeś goryczy porażki i zobaczyłeś jak pośrednik z ciebie doi. Dalem ci link do strony z cenami z dnii 21-27.11.2011 a ty beszczelnie twierdzisz że to ściema :blink: znaczy się co znasz ceny na rynku niemieckim lepiej niż rynek niemiecki? nie było "4,5 potem 5" tylko rozdzielenie pomiędzy 2 grupy, znowu próbujesz coś wmawiać
Po 5 gdzie napisałem, że masz 2kg przyrostu? kolejne pomówienie? kurcze to staje się już nudne, ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? a może nie chcesz? napisałem

ale te 2kg to pewnie do końca roku pęknie w takim tempie

a to diametralna różnica
Po 6 "Jak byś czytał uważnie moje posty to byś nie pisał takich bzdur." aż zacytuję ciebie ;)
Po 7 a jak ocenisz cenę wołowiny na poziomie literek? Jak będziesz wiedział czy pogłowie się zwiększa czy zmniejsza? Sąsiada zapytasz? Twierdzisz, że jesteśmy zagłębiem bydła mięsnego a nim nie jesteśmy i brniesz w tym przekonaniu na siłę dalej. Po co?
Po 8 co to 4 tyś sztuk? Sam Radan ma tyle. Czyli co WLKP zagłębiem? co to 4 koła przy ćwierć miliona ogółu? Jak rynek eksportowy można oceniać na zasadzie jednego dostawcy cieląt w promieniu ledwie 70km?
Po 9 twierdzisz że ze Mną ciężko pisać, cały czas pleciesz jakieś bzdury na mój temat wmawiając mi jak jest u mnie choć nie wiesz z kąd jestem!!! Poszukałem odpowiedzi na to stwierdzenie, że podałeś skąd się biora twoje cyferki, równie dobrze mogłeś napisać sobie że ci 1,9 przyrasta a co za różnica. Takie info to na TVP1 o 19 podawaj może dzieci uwierzą
Po 10 policz amortyzację, utrzymanie mamki, pasza na zimę i raptem się nazbiera.
Liczby są podane na forum.
Może przestaniesz się wywyższać nad wszystkimi, to ludzie zaczną cię traktować poważnie, a nie w temacie o cielętach twierdzisz że ppp żle chowa bo preparaty mlekozastępcze są polecane tylko dlatego, że ich lobby jest silne na wydawnictwa z książkami o hodowli :blink: i siano jest lepsze, poczytaj prof Hogla zobaczysz jakie drogie jest siano względem mleka
w dziele o hodowli bydła czepiasz się Atomika że źle hoduje dlatego nie wieży w twoje bajeczne przyrosty
tutaj czepiasz się Mnie że że cenę przewiduję na podstawie analiz tynku i statystyk
Od kiedy bydło rzepaku nie trawi? calego może i tak, ale śruty :blink:
To forum dużo takich domorosłych specjalistów przerobiło i przerobi ;) bo naprawdę trzeba być zdolnym aby 40% w 2 miesiące zdobyć
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#1834 Share dywcio

dywcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Zwierzata i wszystko z nimi związane szczególnie bydło miesne ::P

Napisany 30 listopad 2011 - 15:50

Cena bydła rzeźnego Panowie dajcie już spokój z tymi dyskusjami bo to staje już się nudne;/ U mnie cena do 9 zł z Vat ( lokalna ubojnia)

#1835 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 16:27

Cena bydła rzeźnego wedle prośby ;) zauważyłem, że lokalne nieduże ubojnie coraz lepiej prosperują :) bo ludzie wolą żreć swoje, bo przynajmniej jest nadziela że jest więcej mięsa w mięsie

#1836 Share GRZESIEK1684

GRZESIEK1684

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 18:02

Cena bydła rzeźnego ok dzięki za podanie cen ja dzisiaj za jałówki ho waga po ok 550kg dostałem z vat 6,50zł

#1837 Share Gospodarz100

Gospodarz100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 19:49

Cena bydła rzeźnego W Łódzkim firma Kaczmarek za krowę krzyżówka simentala zapłaciła 5,40zł z wat. Byki od 7.00 do 8.00zł.

#1838 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 21:10

Cena bydła rzeźnego 40% zarobiłem za reklamę i cytowanie postów. Tobie wszystko przeszkadza nikt nie ma racji Ty wiesz wszystko lepiej.ok.nie odpisuj na moje posty ani ich nie komentuj ja zrobię tak samo skoro nie możemy pisać w zgodzie.takie szczekanie postem na post mija się z celem Ty robisz po swojemu i masz racje a ja po swojemu a czy Ty mi ją przyznasz to mam to gdzieś ważne że mam efekty i renomę wśród odbiorców.

#1839 Share bluecows1

bluecows1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 18:19

Cena bydła rzeźnego

W Łódzkim firma Kaczmarek za krowę krzyżówka simentala zapłaciła 5,40zł z wat. Byki od 7.00 do 8.00zł.

to bidna ta krówka musiała być,u mnie dobra krowa ok 700 kg i wzwyż nawet 6+vat-też łódzkie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1840 Share beata12596

beata12596

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:rolnicwo oczywiście

Napisany 01 grudzień 2011 - 18:34

Cena bydła rzeźnego Jałówka 500 kg wagi mieszaniec, czerwona 7 zł brutto, lokalna ubojnia, za 6 szt byków mieszańców w wadze ok. 600 - 700 kg propozycja ceny 8 zł brutto, ta sama ubojnia, może jeszcze by coś dorzucili jak twierdzą. Poczekamy, zobaczymy.