dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
beeny    0

no to duda wcale tych cen nie ma rewelacyjnych... w Łódzkim krowy po 5,6 a podobno mięsne po 6 plus wat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Morliny zaprzestają skupu bydła ciekawe co zrobią z Rolnikami którzy mają kontrakt a w nim klauzula że w przypadku nie odebrania bydła w terminie płacą 500zł kary za szt.Ja mam kontrakt na 20 szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

od dłuższego czasu morliny słabo wyceniały, słabo płaciły i dużo ludzi odeszło od nich w mojej okolicy.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276

Szurik, jeżeli w tym cenniku bydło poszło w górę, to jaki był wcześniejszy cennik???? Przecież to są bardzo słabe ceny. 7.9 za byka w wadze żywej za klasy E i U to ma być podwyżka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacoo81    1

Szurik, jeżeli w tym cenniku bydło poszło w górę, to jaki był wcześniejszy cennik???? Przecież to są bardzo słabe ceny. 7.9 za byka w wadze żywej za klasy E i U to ma być podwyżka???

 

 

To samo pomyślałem.

 

Morliny zaprzestają skupu bydła ciekawe co zrobią z Rolnikami którzy mają kontrakt a w nim klauzula że w przypadku nie odebrania bydła w terminie płacą 500zł kary za szt.Ja mam kontrakt na 20 szt.

 

 

jestes dyche do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

jacoo81 myślisz że że firma wypłaci kasę bez problemu-znając realia wątpię,jeśli sprawa miałaby się oprzeć o adwokata to wiesz jakie są koszty,no ale poczekamy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacoo81    1

jacoo81 myślisz że że firma wypłaci kasę bez problemu-znając realia wątpię,jeśli sprawa miałaby się oprzeć o adwokata to wiesz jakie są koszty,no ale poczekamy zobaczymy.

 

 

napisałem to z lekkim przekasem wsale nie mysle ze 10 koła do przodu... heh to była ironia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Gdybym to ja nie wywiązał się z kontraktu firma pewnie egzekwowała by kasę do skutku,ale oni mają prawników i środki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

popyt na bydło jest i będzie, tak że nie ma się co martwić o zbyt w 2012r Ogólnie jest mało bydla w UE,stąd i cena i popyt będzie zadowalająca.Takie wiadomości już kilka razy wyczytałam w prasie rolniczej.Myślę,że te zagrywki skupujących ,ze cena spada wiąże się z tym ze jest mało bydła na rynku i po prostu chcą rolników przez to straszenie spadkiem ceny zmusić na siłę do sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

JPH2 poprawiłeś mi humor tym postem bo już miałem się jutro dowiedzieć kiedy jakiś handlarz pokarze się w mojej okolicy bo mam 2 hf-y do sprzedania, ale planuje je sprzedać dopiero w połowie lutego B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172

wiadomo jak jest z posrednikami,zakladami,do obnizek cen szukaja byle pretekstu do podwyzek nie kwapia sie. Ale sa firmy ktore lubia podwyzki ....CPNy.. tylko te nie lubia obnizek...Panowie to tak napisane dla rozluznienia napiecia z tymi cenmi bydla,a te niech pozostana na swoim pozioie i bedzie git. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek0921    58

no wł. gdzie tak płacą za h-f ??? ja wczoraj sprzedałem MS 811 kg i po wybiciu 451 kg po 14 zł plus Vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szurik    0

Cena u dudy poszła o 20gr, śledzę ten cennik bo mieszkam w okolicy a jego cennik to wyznacznik cen w rejonie.Zgadzam się rewelacyjny to on nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172

Cena u dudy poszła o 20gr, śledzę ten cennik bo mieszkam w okolicy a jego cennik to wyznacznik cen w rejonie.Zgadzam się rewelacyjny to on nie jest.

ale poszla do gory czy obnizka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barttt    13

wagi półtusz 338 i 340kg po 13.95 i 309kg po 13.65 plus vat odbiorca zakłady mięsne łuków a byki mieszance:) dwa wieksze po jakies 8.70-8,80,mniejszy po jakies 8.30,wiec tako, woj lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ile na żywo ważyły???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj