Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena bydła rzeźnego

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3837 odpowiedzi na ten temat

#1761 Share barttt

barttt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 11:08

Cena bydła rzeźnego jaka moge dostac cene za ok 600kg mieszańce??jestem z lubelskiego:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena bydła rzeźnego Dzisiaj, 19:35
  •  

#1762 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 429 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 14 listopad 2011 - 11:38

Cena bydła rzeźnego ja tydzień temu sprzedałem byka HF w miare dobrze zbudowany nie kościsty waga ok. 620kg. za 7.60zł/kg

Edytowany przez milanreal1, 17 listopad 2011 - 22:34.
cytowanie poprzedniego posta

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#1763 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 16:27

Cena bydła rzeźnego

BM-Kobylin-8,2zł netto- najatakcujniejsza cena w regionie poszło 5 sztuk srednia waga 790 kg rasa to HF.:)

kolego no troche przesadziłes z ta cena chyba 7.20 netto

#1764 Share barttt

barttt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 17:57

Cena bydła rzeźnego marulekk a kto kupil od ciebie??

#1765 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 429 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 14 listopad 2011 - 18:38

Cena bydła rzeźnego byki bierze na skupie Wojciech Kościesza pow. Radzyński

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#1766 Share adamelo

adamelo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 19:47

Cena bydła rzeźnego a ile u was potrącają kg z wagi żywej w waszych punktach skupu?

#1767 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 14 listopad 2011 - 22:33

Cena bydła rzeźnego Agrostar Jedlanka -7% wagi.

#1768 Share sylwester303p

sylwester303p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 12:56

Cena bydła rzeźnego dzisiaj sprzedałem byka hf waga 572 kg po 6,60 + VAT czyli wyszedł po 7

#1769 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 15 listopad 2011 - 14:29

Cena bydła rzeźnego

Ja tak sobie myślę, że tych fachmanów to i na forum nie brakuje więc to, że ty (twój brat i ojciec) trzymasz dłużej i więcej nie daje ci jeszcze prawa do ironizowania, ja wiem że człowiekowi nigdy dość więc dla takich hodowców jak ty najlepsza byłaby sytuacja gdyby kilka lat temu gdy cena wołowiny przewyższyła cenę wieprzowiny, nikt nie przerzuciłby się na opasy, w takiej sytuacji brakowało by dzisiaj tyle wołowiny,że cena żywca wołowego sięgała by grubo ponad 10 zł za kg. Z tego co piszesz wynika, że około 1-1,5 roku temu zwiększyła się zacząco ilość kupionych przez rolników cieląt z czego wynika, znacząco zwiększyła się ilość krów, które wydały by na świat te cielaki a to chyba nie jest prawda, no chyba że się mylę.wracając do pierwszej myśli, normalnym na świecie jest taka sytuacja, że ludzie chcą robić to co się bardziej opłaca.

Mi to rybka bo od kilku miesięcy na roli nie robię. Czy ironizuję? możliwe, ale na tym forum to norma, że ludzie mają mega przyrosty i mega plony tylko po wynikach kraju tego nie widać. Rodzina w RP nie sprzedaje także nam to rybka jaka jest u nas cena. Pogłowie bydła w ciągu ostatnich 3 lat wg GUS wzrosło o 6% w latach 2004-2010 o 10%, dużo cieląt było eksportowanych obecnie są opasane w kraju. Rolnicy nie tylko kupili ale i także sami hodują własne cielaki. Kiedyś (przed 2004) nas odbiorca kupował w RP ponad 20 ciężarówek cieląt rocznie w 2008 zaniechał tego bo cielaki zostają w kraju. Tak ludzie chcą zarobić, tylko wyobraź sobie, że jak zainwestujesz w nową chlewnię to po 3 latach nie przestawisz się na opas ;) bo to irracjonalne.

Kolego Lukaszu1987 uważam że nie masz pojęcia o czym piszesz z Twojego postu zrozumiałem że zajmujesz się raczej świnkami niż bydłem jest problem z cielakami rasowymi sam czekałem dwa miesiące na cielęta (jest małe pogłowie krów) brakuje dobrego towaru HF-ów nie nakupisz bo rolnicy zostawiają sobie a druga rzecz co do HF-a za takie byki nikt nie zapłaci uczciwych pieniędzy.Dobre byki zostały podzielone kto miał sprzedać opasówką(300kg.) to już sprzedał reszta została na ciężkie,żeby skompletować kanion opasówki wykonałem ze dwadzieścia telefonów brakowało nam dziesięć szt. a z wielką biedą znalazłem trzy i to przerośnięte.Lubelszczyzna jest zagłębiem bydła mięsnego i unas już są braki,są mali rolnicy co sprzedają po kilka sztuk z reguły od swoich krów ale to nie na export.Chleb zdrożał już kilka krotnie a my go dalej kupujemy i tyle samo,to samo jest z wołowiną przyzwyczajenia trudno zmienić.

Zajmuję się ciężarówkami, a rodzice bydłem Limousine, problem z czystorasowymi cielakami był zawsze, po prostu teraz zwiększyła się liczba hodowców, zwiększyło się pogłowie, ale więcej osób chce rozpocząć hodowlę czystorasowych i jest o tym głośniej ;)
O HFach nie mam bladego pojęcia, bo to nie moja brocha :P, eksport wołowiny rośnie o 0,5-1,5% rocznie od początku wstąpienia do UE.
RP osiągnęła pogłowie z 2000 roku więc nie jest, źle ;)

Edytowany przez Lukasz1987, 15 listopad 2011 - 15:15.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#1770 Share jpogorzelak

jpogorzelak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka

Napisany 15 listopad 2011 - 15:04

Cena bydła rzeźnego Wczoraj sprzedawałem 3 byki po 7.50zł okolice Białegostoku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1771 Share mayi96

mayi96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 15 listopad 2011 - 15:26

Cena bydła rzeźnego jpogorzelak skad dokladnie jestes ? i dla kogo sprzedawales te byki?

#1772 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 15 listopad 2011 - 19:13

Cena bydła rzeźnego Jak myślicie czy cena 8zł/kg za 3dniowego byczka HF w wadze około 50kg to dobra cena czy stanowczo za drogo?

#1773 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 19:26

Cena bydła rzeźnego ja za takie biorę 700zł

#1774 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 16 listopad 2011 - 17:52

Cena bydła rzeźnego Czyli mi wychodzi 400zł, jakies 3lata temu za takiego hf płaciłem 4,5zł za kg :lol:

#1775 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 16 listopad 2011 - 19:07

Cena bydła rzeźnego

Mi to rybka bo od kilku miesięcy na roli nie robię. Czy ironizuję? możliwe, ale na tym forum to norma, że ludzie mają mega przyrosty i mega plony tylko po wynikach kraju tego nie widać. Rodzina w RP nie sprzedaje także nam to rybka jaka jest u nas cena. Pogłowie bydła w ciągu ostatnich 3 lat wg GUS wzrosło o 6% w latach 2004-2010 o 10%, dużo cieląt było eksportowanych obecnie są opasane w kraju. Rolnicy nie tylko kupili ale i także sami hodują własne cielaki. Kiedyś (przed 2004) nas odbiorca kupował w RP ponad 20 ciężarówek cieląt rocznie w 2008 zaniechał tego bo cielaki zostają w kraju. Tak ludzie chcą zarobić, tylko wyobraź sobie, że jak zainwestujesz w nową chlewnię to po 3 latach nie przestawisz się na opas ;) bo to irracjonalne.

Zajmuję się ciężarówkami, a rodzice bydłem Limousine, problem z czystorasowymi cielakami był zawsze, po prostu teraz zwiększyła się liczba hodowców, zwiększyło się pogłowie, ale więcej osób chce rozpocząć hodowlę czystorasowych i jest o tym głośniej ;)
O HFach nie mam bladego pojęcia, bo to nie moja brocha :P, eksport wołowiny rośnie o 0,5-1,5% rocznie od początku wstąpienia do UE.
RP osiągnęła pogłowie z 2000 roku więc nie jest, źle ;)

Czyli trafiłem,i tak z rolnictwem na bakier na wiosnę wygonią po pierwszych śniegach zgonią urobek sprzedadzą bez kosztów i problemów.Tak to można żyć.A kto od Was zabiera cielęta.byczki do 150kg. chętnie kupię nawet większą ilość płatne gotówką.

#1776 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 listopad 2011 - 20:07

Cena bydła rzeźnego chciałbyś mieć taki bakier jak on ;) Z tego co wiem a wiem dużo to oni tylko duże sprzedają, cielaków już nie ;)

#1777 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 15:40

Cena bydła rzeźnego Skoro pisze że zajmuje się ciężarówkami i w polu nie orze to jaki z niego rolnik,coś nie tak napisałem? A to że rodzice mają to inna bajka.Co do tego "bakieru"na moim podwórku też niczego nie brakuje,widłami gnoju nie wyrzucam i kosą nie kaszę a i przeroby mam też nie małe.

#1778 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 listopad 2011 - 15:47

Cena bydła rzeźnego chodzi mi o wiedzę i wpływy bo to obecnie jest najważniejsze, kilka miesięcy to nie wieczność, dużo się nie zmieniło :P

#1779 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 19:59

Cena bydła rzeźnego Inaczej jest rządzić w gospodarstwie i czerpać z tego zyski a inaczej nosić nazwisko gospodarza i dostawać stówę lub dwie na sobotę i żarcie.Sam wiesz dobrze że jak nie praktykujesz to się zacofujesz nie jesteś na bieżąco i nie wiesz co się dzieje,a zmiany no tak jak łaziło coś czerwone i rogate po łące i łazić będzie a im więcej tym lepiej tu się chyba zgodzisz ze mną.Gościu poszedł na swoje i ma w d...e gospodarkę.Dobra to nie miejsce na plotki.Koniec tematu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1780 Share blizniak1

blizniak1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, majsterkowanie, muzyka, sport.

Napisany 20 listopad 2011 - 22:08

Cena bydła rzeźnego Witam! Koledzy jak płacą za duże byki w Świętokrzyskim i Śląskim bo ja mieszkam tak na pograniczu tych województw? Jeśli piszecie ceny, to piszcie czy z Vatem czy bez i za jakiego byka bo to jest różnica. Mam czarno-białego mieszańca na handel o wadze ok. 650kg, jeden go oglądał i dawał 7.50 z Vatem ale nie sprzedałem.Pozdrawiam

CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0