Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena bydła rzeźnego

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3837 odpowiedzi na ten temat

#1741 Share Bado

Bado

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 19:01

Cena bydła rzeźnego

Trochę za wysoko przy takiej wadze -na zimówki zbierasz ? ze tak wygórowałeś ceny:) po ile sztuk tego masz i jakie to okolice?

jestem z Mszczonowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena bydła rzeźnego Dzisiaj, 02:06
  •  

#1742 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 22:33

Cena bydła rzeźnego żeś kolego zapodał jak filip z konopii. aktualnie z wiadomości o dkolegi który kupuje bydło moge powiedzieć że w najbliższym czasie krowa i jałówka tzn. cena się utrzyma natoomiast byk spadnie, o ile tego nie wiadomo ale nie powinno być to dużo
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#1743 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 17:43

Cena bydła rzeźnego A ja sprzedaje byczki odsadki LM po 11 zł. waga 370 kg. - w czystej rasie do krycia , wszystko pod oceną ,.........

#1744 Share ibis86

ibis86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 17:54

Cena bydła rzeźnego nieprawda koledzy że byki mięsne,(bo z słabymi H F to różnie może być) spadną z ceny.pójdą wręcz w górę,sprzedaje trochę, więc wiem co się na rynku dzieje, idzie Euro 2012 i dopiero wtedy zacznie się koniunktura.każdemu handlarzowi na rękę jest powiedzieć że cena spadnie, ale nie możemy się dać manipulować.

#1745 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 09 listopad 2011 - 18:17

Cena bydła rzeźnego Ja to już nic nie rozumiem brakuje wołowiny dobrej jakości i tej słabszej też ze świnkami tak samo a cenę zdjęli około 30gr.Trudno powiedzieć co będzie z bydłem,za mięsne płacą nieźle bo idzie na export a pozostałe trudno powiedzieć bo to na kraj.Handlarz to handlarz po to ględzi żeby coś zarobić-a chce jak najwięcej.

#1746 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 18:43

Cena bydła rzeźnego

nieprawda koledzy że byki mięsne,(bo z słabymi H F to różnie może być) spadną z ceny.pójdą wręcz w górę,sprzedaje trochę, więc wiem co się na rynku dzieje, idzie Euro 2012 i dopiero wtedy zacznie się koniunktura.każdemu handlarzowi na rękę jest powiedzieć że cena spadnie, ale nie możemy się dać manipulować.

ja nie pisałem o perspektywie roku do przodu tylko najbliższy okres czasu. To że idzie euro wiosny nie odkryłeś jednak weź pod uwagę to że cenę napędza korzytsny kurs euo do złotego, zapotrzebowanie za granicą a lada moment może powrócić kryzys sprzed 2 czy 3 lat i to samo mięso będzie 2 złote tańsze na kilogramie. Cena krowy rónież uwarunkowana jest poprzez wysoki eksprot tego gatunku mięsa do Holandii czy Danii. Cięlęta są drogie bo jest ich mało i jeżeli juz to często odsadki tydoniowe hf któe miały być cieliczkami, a że rynek potrzebuje towaru do hodowli to sprzedaje się wszytsko za dobrą kasę
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#1747 Share ibis86

ibis86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 16:30

Cena bydła rzeźnego kolego ATOMIK , mam nadzieję że wiesz ile kosztuje kilogram byka w Niemczech czy Hiszpanii skoro tak piszesz :)mówiąc o wahaniach Euro weź pod uwagę, że może być tak jak i w trzodzie bo tym też się zajmujemy.Euro spadnie -cena spadnie, Euro w górę cena zostanie w miejscu i dopiero jak ruszy koniunktura rynku albo zabraknie towaru w Europie cena się nakręca.Na Polskę idą głównie leżące krowy, a cały lepszy towar idzie na eksport.

#1748 Share hankarys

hankarys

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 18:00

Cena bydła rzeźnego Mieszaniec mięsny 616 kg na czysto po 8 zł. plus vat ,hf 560 kg na czysto 6,8zł plus vat .

#1749 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 18:13

Cena bydła rzeźnego wiem ile kosztują :) ale to że na Polskę ida krowy leżące to trochę przegiąłeś, fakt faktem najlepsza wołowina idzie za granicę

#1750 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 10 listopad 2011 - 18:23

Cena bydła rzeźnego koledzy wiem, że to nie ten temat ale chciałbym spytać: mój kolega twierdzi że on sprzedaje byki (mieszańce) 18 miesięczne o wadze ok 800kg każdy jeden czy takie przyrosty są możliwe??? ja też mam zawsze kilka opasów ale sprzedaje tak średnio o wadzę ok 750 kg w wieku ok 22 miesiące. więc takie przyrosty opasów jak on mi mówi są dla mnie trochę wygórowane a wy co o tym myślicie ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1751 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 10 listopad 2011 - 18:34

Cena bydła rzeźnego

co o tym myślicie ???

odp:

są dla mnie "trochę" wygórowane

Kryzys rynku wołowiny, zbliża się wielkimi krokami, a wszystko przez szybujące w górę ceny mięsa wołowego, spowodowało, to że ludzie ze świń i nie tylko przestawili się na opasy, podniosło to ceny cieląt oraz pasz. Jak wysypie się opas od tych "fachmanów" liczących na szybki i łatwy zarobek to nawet € po 5 zł nie pomoże :huh:
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#1752 Share kabus55

kabus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 19:03

Cena bydła rzeźnego Ja tak sobie myślę, że tych fachmanów to i na forum nie brakuje więc to, że ty (twój brat i ojciec) trzymasz dłużej i więcej nie daje ci jeszcze prawa do ironizowania, ja wiem że człowiekowi nigdy dość więc dla takich hodowców jak ty najlepsza byłaby sytuacja gdyby kilka lat temu gdy cena wołowiny przewyższyła cenę wieprzowiny, nikt nie przerzuciłby się na opasy, w takiej sytuacji brakowało by dzisiaj tyle wołowiny,że cena żywca wołowego sięgała by grubo ponad 10 zł za kg. Z tego co piszesz wynika, że około 1-1,5 roku temu zwiększyła się zacząco ilość kupionych przez rolników cieląt z czego wynika, znacząco zwiększyła się ilość krów, które wydały by na świat te cielaki a to chyba nie jest prawda, no chyba że się mylę.wracając do pierwszej myśli, normalnym na świecie jest taka sytuacja, że ludzie chcą robić to co się bardziej opłaca.

Edytowany przez kabus55, 10 listopad 2011 - 19:10.

#1753 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 19:29

Cena bydła rzeźnego Kolego Lukaszu1987 uważam że nie masz pojęcia o czym piszesz z Twojego postu zrozumiałem że zajmujesz się raczej świnkami niż bydłem jest problem z cielakami rasowymi sam czekałem dwa miesiące na cielęta (jest małe pogłowie krów) brakuje dobrego towaru HF-ów nie nakupisz bo rolnicy zostawiają sobie a druga rzecz co do HF-a za takie byki nikt nie zapłaci uczciwych pieniędzy.Dobre byki zostały podzielone kto miał sprzedać opasówką(300kg.) to już sprzedał reszta została na ciężkie,żeby skompletować kanion opasówki wykonałem ze dwadzieścia telefonów brakowało nam dziesięć szt. a z wielką biedą znalazłem trzy i to przerośnięte.Lubelszczyzna jest zagłębiem bydła mięsnego i unas już są braki,są mali rolnicy co sprzedają po kilka sztuk z reguły od swoich krów ale to nie na export.Chleb zdrożał już kilka krotnie a my go dalej kupujemy i tyle samo,to samo jest z wołowiną przyzwyczajenia trudno zmienić.

Edytowany przez krzysiek79w, 10 listopad 2011 - 19:47.

#1754 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 20:01

Cena bydła rzeźnego piszecie że wszyscy się rzucili na opasy ale u nas od 10 lat nie ma problemów ze sprzedaniem cielaka prawie codziennie ktoś się pyta czy czegoś nie ma do sprzedania. Co roku ktoś likwiduje krowy to i cieląt coraz mniej(sąsiad trzymał jeszcze 5 lat temu 80szt opasów teraz zostało mu kilkanaście sztuk bo nie ma skąd kupić tanio cieląt). Na skupie też nie ma już tylu sztuk bydła co jeszcze kilka lat temu..

Edytowany przez damian40000, 10 listopad 2011 - 20:07.

#1755 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 20:07

Cena bydła rzeźnego Raczej tak ale zależy jak żywi i w jakim wieku i wadze są wstawiane cielaki i co to za cielaki.Mój kolega kupuje u Koczynasza koło Rzeszowa 100kg.simy takie dwu miesięczne partie po 100szt. na intensywnym opasie to tak mu gdzieś 800kg.brutto w 1.5 roku łapią.

#1756 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 10 listopad 2011 - 20:13

Cena bydła rzeźnego Ale to zwykłe cielaki 3 dniowe kupuje mieszańce czarno białe

#1757 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 20:25

Cena bydła rzeźnego Jak to CB-ki to ja chciałbym je zobaczyć.Nie wierzę w te bajeczki raczej zawyża i to sporo.

#1758 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 23:00

Cena bydła rzeźnego dyskusja o przyrostach była i jest w dziale bydła mięsnego tu proszę podajcie głównie ceny i z tym zwązane dywagacje :P
tak jak napisał damian, w Polsce rynek krów się zmienił - kto nastawił się na produkcję mleka nie myśli o zacielaniu mięsnymi rasami. A sytuacja w któej były 2-3 krowy chodowane przez babcię dające ładne cielaki się kończy powoli, albo wóz albo przewóz. stabilizuje się sytuacja melko to mleko a mięso ze stad mięsnych. sam trzymałem kiedyś na rzut po 40 sztuk krzyżówek i w okolicy jeszcze dwie trzy osoby wszytsko kupowane w jednym terminie ok.14-16 dziś można o tym pomarzyć kupiłbym może kilka. co do fachmanów zawsze są w Polsce osoby które zmieniają produkcję na co się opłaca przy kilku hektarach przerzut z trzody na wołowinę nie stanowi problemu 30 świń czy 5 byków tak bylo tak jest i tak będzie. na rynku wieprzowiny jest tak jak widać mamy najniższe pogłowie w historii i ciągle spada, cena nie rośnie a mimo kursu opłaca się import. z wołowiną również tak się może stać ale oby to był czarny scenariusz

#1759 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 11 listopad 2011 - 10:03

Cena bydła rzeźnego BM-Kobylin-8,2zł netto- najatakcujniejsza cena w regionie poszło 5 sztuk srednia waga 790 kg rasa to HF.:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1760 Share krzysiek55555666

krzysiek55555666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Maszyny hodowla nowości