Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena bydła rzeźnego

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3837 odpowiedzi na ten temat

#1721 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 16:37

Cena bydła rzeźnego moze być na konkretną sprzedaż lub na dłuzszy okres.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena bydła rzeźnego Dzisiaj, 23:48
  •  

#1722 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 06 listopad 2011 - 17:49

Cena bydła rzeźnego

@Parkur rozumie ze 8zł netto, bo cały czas takie ceny podajemy. od wrzesnia piszesz ze byki taniej, a pomimo 30 gr w dół, płacisz więcej jak we wrzesniu :D

@krzysiek79w ale konkrety prosimy, ile a takie byki płaca eksporterzy??? jak pisałem 9zł netto to minimum żeby cena żywego wyrównała się z WBC, do tego przy eksporcie dochodzi badanie krwi, co tez kosztuje, choć pewnie mniej jak samo łapanie byków...

co do morlin i umowy to podpisuję sie z przedstawicielem zakładu przed sprzedażą umowę na dostarczenie określonej ilości szt. (nie wiem ile szt minimum) i do tego jest plus 3% do ceny, w sokołowie jest tak samo, tylko że sokołów gorzej płaci za za wyższe klasy.

No nie wiem jak Ty to liczysz ostatnia sprzedaż z 5-ego pazdziernika była 785 kg.na netto razy 8.50 brutto przy simie a limuzaki ciężkie poszły po 9.80 brutto do Świderskiego i płacone za wagę żywą.Byki na Turcję są ubijane w Polskich ubojniach(rytualnie),a żadnych badań od nas nie chcieli.Nie wiem czy ta krew jest dalej potrzebna,potrzebowali tylko podstawowego świadectwa zdrowia. Co do cen to nie orientowałem się teraz bo nie ma nic do sprzedania,chociaż jakieś korekty były ale raczej w dół dokładnie nie wiem.

#1723 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 18:30

Cena bydła rzeźnego jak bite w Polsce to bez badania krwi, więc problemu nie ma, co innego jak jada żywe za granicę. mi teraz za sima oferowali 8,5zł netto, za wagę żywą, ale jak pisałem, na poszły na WBC i na pewno jest do przodu.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1724 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 19:14

Cena bydła rzeźnego a jak polecacie sprzedawać byki mieszańce hf z charoleise. sprzedawać na WBC,czy na wagę żywą?do tej pory u mnie szły na żywą bo raz poszedł jeden na wbc to wyszło mniej o jakies 300zł a na żywca niby wiesz odrazu ile waży i jaka cena więc wszystko jasne.Jednak widze,że chwalicie wbc a mam teraz 5 szt do sprzedania

#1725 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 19:56

Cena bydła rzeźnego

jak bite w Polsce to bez badania krwi, więc problemu nie ma, co innego jak jada żywe za granicę. mi teraz za sima oferowali 8,5zł netto, za wagę żywą, ale jak pisałem, na poszły na WBC i na pewno jest do przodu.

Z tego co mi wiadomo to Turcy wywożą półtuszami.WBC-jedni ganią drudzy chwalą to wszystko zależy od dwóch rzeczy,wybojowości byka i klasyfikatora.Jak jesteś dużym dostawcą to Cię szanują a jak małym to na zachętę dadzą raz dobrze a potem rżną ile wlezie bynajmniej tak miałem z prosiakami w Łukowie jak zawiozłem 5 szt. wyszło extra za tydzień 7 szt z tej samej partii i kicha pytałem dlaczego tak klasyfikator powiedział że tak się wybiły i co zrobisz.Moje zdanie takie że co waga pokaże minus 8% i masa samochodu razy cena jest pewniejszym rozwiązaniem i sprawiedliwszym dla obu stron.Nie wierzę że wszystkie byki tak dobrze się wybijają,niby ładnie umięśnione ale każdy w innej klasie czasami widzę listę wybojowości z ubojni w Różance właśnie oni robią teraz turka.

#1726 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 20:15

Cena bydła rzeźnego ja jak sprzedaje godzę za wagę żywą a kupujący później patrzy na wybojowość i nie raz było tak że dostałem 30-40 groszy wiecej, Jeżeli bydło szło jako opasówka 220-300 kg żywe sztuki za granicę zawsze była pobierana krew i badanie na nosicielstwo aczkolwiek wiem że nie jeden lekarz jak zobaczył stado 30-40 sztuk po 300 kg każdy to łapał krew od 3-4 sztuk a reszta miała wycinane krzyzyki na karku w śierści ... poprostu łąpanie byka luzem sami wiecie jak wygląda co innego jak jest poskrom ale to i tak wiąże sie ze stresem i utratą wagi. Jeżeli chodzi o ubój według religi np. islam wtedy jest imam przy uboju odprawia swoje modły i byk jest zabijany poprzez poderżnięcie gardła a nie może być ogłuszony (min. badane jest stetoskopem bicie serca). Jeżeli chodzi o sprzedaż np. jako mięso dla Żydów- koszerne wtedy również śmierć jest przez poderżniecie gardła z tym że nie może zostać krew na nożu - bywa że jeżeli się tak nie stanie dana sztuka nie jest brana przez klienta:) summa summarum mięso na eksport do Izraela często wygląda tak że jest tak dobra cena (zabierane są głównie przody półtusz) że tył można wyrzucić i tak się zarobi. Co kraj to obyczaj np. mówi się że mięso na Turcję musi spełniać badania wymogi atesty ph itd. jest plombowana wysyłka a jak tylko dostanie się za granicę to podjeżdzają samochodami bez chłodni i luzem przerzucają na kipę samochodu :) higiena musi być
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#1727 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 20:42

Cena bydła rzeźnego ale chyba dość dawno bo ja takie badania robiłem ze dwa lata temu jak byczki miały iść na Holandię takie badania były dość drogie a krew badali w Puławach i czekało się na to ze dwa tygodnie ja na życzenie odbiorcy robiłem też IBR-chociaż nie wiem po co.Od tamtej pory sprzedałem cztery tury opasówki i oprócz zbiorczego świadectwa nic innego nie chcieli a wszystko poszło na export do Chorwacji i Włoch.A te krzyżyki to masz rację u mnie też tak robił.

#1728 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 06 listopad 2011 - 22:20

Cena bydła rzeźnego Bo te badania krwi to są chyba konieczne dopiero po przekroczeniu jakiegoś wieku - albo dwóch lat albo 30 miesięcy- jak się mylę to mnie poprawcie

#1729 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 22:54

Cena bydła rzeźnego tak to było dość dawno aczkolwiek te badania krwi były robione w zależności od kraju przeznaczenia wiem że napewno do Grecji były robione, najwięcej sprzedawałem do Włoch kilka razy do Grecji, Chorwacji (brał taki fajny koleś Chorwat co zna polski mam do niego cały czas kontakt), raz czy dwa zdarzyło mi się na Niemcy czy Holandię. Ale takie bydło szło za całkiem inna cenę :) powyżej 30 miesiecy są badania w kierunku BSE
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#1730 Share matti6

matti6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,,Motoryzacja

Napisany 07 listopad 2011 - 18:55

Cena bydła rzeźnego Witam mam problem znaczy dylemat ;[ mam 2 byczki mają gdzieś po 600 kg i niewiem czy się jeszcze wstrzymać ze sprzedażą czy może już sprzedać ;) boję się że cena spadnie a szkoda mi teraz ich sprzedawać bo przy takich bykach waga im przybywa gdzieś nawet po pół kilograma na dzień a to nie jest mało więc proszę o rady ;)

Edytowany przez matti6, 07 listopad 2011 - 18:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1731 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 19:05

Cena bydła rzeźnego Waga przy tej wadze i odpowiednim żywieniu przybywa nawet od kilograma w z wyż , w końcu euro drożeje i idzie ero 2012 .

#1732 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 07 listopad 2011 - 19:08

Cena bydła rzeźnego Pół kilo to jakoś mało.... Mi na sianie i śrucie zbożowej w ilości ok 4kg na głowę , i zielonce w sezonie przyrastały 1,13-1,08 kg/dobę :D

#1733 Share matti6

matti6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 19:10

Cena bydła rzeźnego No to może taki dałem przykład ale to co sprzedać je teraz czy jeszcze poczekać ;) Jeśli ktoś chce zobaczyć te byczki to zapraszam do mojej galeri :D

Edytowany przez matti6, 07 listopad 2011 - 19:11.

#1734 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 19:13

Cena bydła rzeźnego Ja sprzedałem takie 580 - 550 kg i nie żałuje bo jest kasa a zboże i siano na następne zostało. Jak cena dobra to bym sprzedał.

#1735 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 19:22

Cena bydła rzeźnego Tak jak pisze kolega mickas - nic dodać nic ująć . Chyba że masz konkretny zakup ...

#1736 Share matti6

matti6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 19:26

Cena bydła rzeźnego W sensie kupna sprzętu ?? andrzej612b

#1737 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 19:43

Cena bydła rzeźnego Tak o tym myślę , to dobry czas później może być drożej , tyle że w według mnie wszystko podrożeje ...............

#1738 Share Bado

Bado

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 20:51

Cena bydła rzeźnego witam mama aktualnie do sprzedania 4 sztuki byczek 270 kg czarno-bialy ale nie hf chcialbym za niego po 10 zl za kg ,byczek 220 kg krzyzowka miesna czarny z biala gwiazdka chcialbym za niego po 11 zl za kg , byczek 150 kg limusine chcialbym za niego po 15 zl za kg i byczek rudy simental 130 kg czcialbym za niego po 14 zl .

#1739 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 12:05

Cena bydła rzeźnego @Bado te ceny to chyba z kosmosu wziąłeś....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1740 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 13:24

Cena bydła rzeźnego Trochę za wysoko przy takiej wadze -na zimówki zbierasz ? ze tak wygórowałeś ceny:) po ile sztuk tego masz i jakie to okolice?